Şimdi Ara

Xiaomi Mi 9, Snapdragon 8150 ile güçlendirilmiş ilk telefon olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Mi Mix 3, çift arka kamera ile gelmişti ancak Xiaomi Mi 9'un üçlü kamera sistemine sahip olması bekleniyor. Tedarik zincirine yakın kaynaklar 2019'un ilk yarısında piyasaya sürülecek telefonun Qualcomm Snapdragon 8150 yonga seti ile güçlendirileceğini öne sürdü.

Ayrıca Bkz.Çinli teknoloji devi Tencent, akıllı gözlüklerini piyasaya sundu
    Xiaomi Mi 9'un ana kamerası 48 megapiksel çözünürlüklü Sony IMX586 görüntü sensörü barındıracak. Cihazın 6 ve 8 GB RAM seçenekleri ile sunulması bekleniyor ancak en üst varyant 10 GB RAM ile gelebilir. Ayrıca ekrana gömülü parmak izi sensörü ve kablosuz şarj teknolojisi gibi özelliklerin yanı sıra toza ve neme karşı bir çeşit korumaya sahip olması bekleniyor.

Snapdragon 8150'yi TSMC üretecek

Qualcomm'un yeni nesil üst sınıf yonga seti Snapdragon 8150, TSMC tarafından 7 nanometre fabrikasyon süreci ile üretilecek. Ayırca yapay zeka için ayrı bir Nöral İşlem Birimi (NPU) olacak. Tek yongalı Snapdragon 8150 mimarisinin Kirin 980'e çok benzediği de gelen haberler arasında.

• Xiaomi yeni telefonu için 10GB diyor, 48 MP diyor, 8150 yonga diyor, kablosuz şarj diyor, ekrana gömülü parmak izi sensörü diyor. Cihaz çıkıyor ve "eee biz bunu sadece Explorer için yaptık diyor." Oda temel modelin 2 katı fiyata geliyor. Millette üst modelin özelliklerine kanıp temel modeli alıyor. Para o kadar çıkışıyor.
    Xiaomi iyi algı yapmaya başladı.
  • Birkaç seneye snapdragon 82749274 çıkar herhalde. Yazılımlar uygulamalar gelişmediği sürece işlemcinin gelişmesi bir işe yaramıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katiliyorum donanimdan ziyade yazilima agirlik verilmeli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Katiliyorum donanimdan cok yazilima agirlik verilmeli

• TSMC tarafından üretileceği kesin mi? SDM845 için de öyle söylentiler vardı ama Samsung üretmişti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mi 9 lie gelen islemci mediatek ten olabilir.
    Galaxy S11 ole gelen modem 5G destekleyebilir.
    iPhone XXLarc 5G ile gelebilir.
    Nokia X9 ile gelen Kamera pixel Telefondan Saha iyi resim cekebilir !!!!!!!!
    Gelebilir......gelebilir..... gelebilirrr içerik olsun diye var sayım ile yaşamak pehhhh

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Mujde TSMC seri uretime 1-2 ay once gecilmis aylar oncesinden soylentilere gore Motorola Lenovo Aralik 2018 sonlarina dogru yeni 8150 li cihazlarinin teslimata baslanacak urunleri olacakmis yani tanitimi yakindir .

Artik Nisan ayina kadar Samsung un ilk partililerin tamamini alarak rakiplerinin de erken veya yakin zamanda urunlerini tanitmanin onu kesilmis oldu bu kesindir . Olmasi gereken de buydu ...
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Nihayet! SDM820'den beri Samsung ben üretiyorum diye ambargo koyuyordu ya tanıtımlar gecikiyordu ya da bir önceki çipset koyuluyordu. G6 ve 8 Sirocco bu ambargonun kurbanıydı. Yanlış bilmiyorsam TSMC verimlilik konusunda Samsung'tan bir adım önde.

• Xiaomi yeni telefonu için 10GB diyor, 48 MP diyor, 8150 yonga diyor, kablosuz şarj diyor, ekrana gömülü parmak izi sensörü diyor. Cihaz çıkıyor ve "eee biz bunu sadece Explorer için yaptık diyor." Oda temel modelin 2 katı fiyata geliyor. Millette üst modelin özelliklerine kanıp temel modeli alıyor. Para o kadar çıkışıyor.
    Xiaomi iyi algı yapmaya başladı.

• Ekrana gömülü parmak izi ve 10 GB ram olayı ile samsung ve iPhone a göre fiyatı daha makul olduğundan bence Satış rakamlarında açık ara önde olacaktır

• Ekrana gömülü parmak izi ve 10 GB ram olayı ile samsung ve iPhone a göre fiyatı daha makul olduğundan bence Satış rakamlarında açık ara önde olacaktır..

• Acaba fiyatı ne kadar olur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dencedenceo -- 6 Kasım 2018; 0:19:2 >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Samsung Apple icin TSMC ile beraber islemci dokumunu uretimi yapiyorlardi Iphone 6s modellerinde idi marifetmis giib Samsung daha ufak nm li uretmisti ama tasarimi fiyasko olmasi ile cihaz daha cok isinmasi ve bataryasi daha cabuk tuketmektedir ... Apple o olaylardan sonra Samsung a islemci uretimini yapmiyor :) Samsung anca Qualcomm a dua etsin ayakta kaliyor islemci dokum fabrikalari yoksa kendi islemcileri pek tutulmuyor sonralari birkac firmaya da kullandirmis ama baskasi yillardir yok akli olan Snapdragon Qualcomm lulari kendi cihazlarinda kullanmaktalar ...

https://www.cio.com/article/2991338/apple-phone/find-out-if-your-iphone-6s-or-6s-plus-has-a-tsmc-or-samsung-chip.html

• Telefon sektörüne bence yeni inovasyonlar lazım şuan orta seviye islemcisi olup 3-4gb ramli kasmıyor satışlar tabi düşücektir

• Keşke donanım kadar yazılıma önem verseler artık.

• Hayatımın en doğru hareketlerinden biri Xiaomi telefon almaktı.. insanlar 3 gb ramli telefonlarla yetinmeye çalışırken ben gittim 6gb bellekli 128 hafızalı kocaman 5s plus telefon aldım.

Kaç kere düşürdüm hiçbir şey olmadı, Hiç derin çizik yok, 2.5 yıl oldu bataryası daha yeni ölmeye başladı. Xiaomi bu dünyaya çinlilerin bir lütfudur, bedava değildir tabi ama pahalı da değildir.

Fanboy diye düşünebilirsiniz ama bu hayatta ne teknolojik ürüne para verdiysem hep sıkıntı yaşadım bir bu telefondan yana sıkıntı yaşamadım.

Zengin olsam gider yine xiaomi amiral telefonu alırım, verilen kuruşu kuruşuna değiyor çünkü!

Phocophone'a bakın, şimdi çıkacak olan mi9'a bakın ben çok beğeniyorum şahsen!
  • ula benim.telefonun ram 6gb bilgisayar 4gb😂😂

koskoca bilgisayarin 4gb ram ile yapamad8gi yok ama telefon bi halt yapamiyor

mix 2 kullaniyorum zamaninda 2000 verirken bile icim ciz etti bunlara hu paragi kim verecek bozana kadar kullanilamicak hale gelene kadar kullanirim artik oyuncu telefonu nedir benim mix 2 de oynayamayip onda ekstra oynayabilecegim bir oyun yok daha bana gore suan en oyuncu telefonu jokia 8 cunku fiyati 2000 tl 2100 tl civari adreno 540 gpusu fazla fazla yeter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mi8 den once mi mix 3s de kullanilir buyuk ihtimal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • birçok arkadaş yazılım kısmını dile getirmiş ve bende onalara farklı bir destek sağlamak istiyorum

artık android in işletim sistemi gibi DOC bs araçlar ile kullanımıza geçilmeli ve insanlar bu tlf denen ama aslında MİNİK bilgisayara gsm modülü ile tlf halini almış sistemleri aslında dönmesi çok geç bile kaldı...
    insanlar evdeki veya iş yerindeki kşisel işlerinde kullanabilmeli.. yazıcı konusu belki.. wifi yazıcılar artık çoğaldı... yani illem bir dosya taranması gerekiyor ise desktop ile yapılır ve ceba transfer edilir.

bulut sistemli çalışıyorlar. işyerindeki nas larda kendilerince cloud yapısını sağlıyorlar

bahsi geçen SD8150 nedir bilmiyorum ama SD855 ile gelecek diyorlardı.

tlf larda yazılım kısmı ile dahili bellek hızlarının ve SD kart okuma modüllerinin de son çıkan kartların okuma yazma hızlarına erişmeleri gerekiyor. ama öncelik kullanıcı destekli bir OS
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.