Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9 SE ★ Ana Konu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.573
Cevap
55
Favori
281.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: osmancan71

Ozaman konuyu takıp edeyım. Attıgınız lınke tam bakamadım aksam evde bakacagım telefondan ıncelemek hem zor hemde yetersız kalıyo küçük ekran. P20 yı satıp almayı dusunuyorum bende. Parmak ızı ekranda koruyucu varken nasıl calısıyor denedınız mı o şekilde
    maalesef denemedim
    çünküüüüüü ben ekran kilitlemesi oda batarya için yapıyorum
    artık parmak izi vs geçmek gerek ama euro rom kurmadan birşey yapmak istemiyorum bu cihazda
    kaldı 328 saat
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosuntosun

maalesef denemedim
    çünküüüüüü ben ekran kilitlemesi oda batarya için yapıyorum
    artık parmak izi vs geçmek gerek ama euro rom kurmadan birşey yapmak istemiyorum bu cihazda
    kaldı 328 saat

Alıntıları Göster
    valla bende kullanmıyordum hatta yüz tanımada kullanmıyordum gerçekten güzel ikiside :) çok rahat oluyor el ıslakken yüztanıma felan. telefonumda normal kilid ekranı olmazdı benim ama kurcalanmasınıda sevmezdim parmak izi ve yüz tanıma o yüzden iyi oluyor benim için

• quote:

valla bende kullanmıyordum hatta yüz tanımada kullanmıyordum gerçekten güzel ikiside :) çok rahat oluyor el ıslakken yüztanıma felan. telefonumda normal kilid ekranı olmazdı benim ama kurcalanmasınıda sevmezdim parmak izi ve yüz tanıma o yüzden iyi oluyor benim için

Alıntıları Göster
    euro rom a geçtikten sonra NFC, 3 kamera olayı dahil tüm özellikleri ile kullanacağım

yaz için, yani bu tlf üzerine bir adet sırt çantası filan da düşünüyorum tripod vs biricik aşkım İstanbul fotoğrafları çekmek için.

ne yapacaksın bu yaştan sonra.. emeklilik de geldi yaz sonu gibi... hayat bu şekilde devam eder.

• çift hatlı telefonlara imei atarken 2 adet imei mi gerekiyor. mesela benim evde kırıl bi xperia zr telefonum var. bi sim e onu diğerine başka bi telefonu mu atcam bilen varmı bu konuyu
  • osmancan71 kullanıcısına yanıt
    Tek imei ye atarsın tek hat kullanırsın. Diğer imei kaydettirmezsen 4 ay sonra kapanır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkerman

Tek imei ye atarsın tek hat kullanırsın. Diğer imei kaydettirmezsen 4 ay sonra kapanır.
    garip gelen bugün sahibinden.com da bi mi9se ilanında 1.sim pasaport kayıtlı yazılmış. e devlette 2 sim yeri var. tek pasaporta iki simde kaydediliyor.
  • günlük kullanımda ekran süresi kaç saat. ss atabilir misiniz %10-15 bataryaya kadar olanı yada 2-3 seviyeside olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01Mrt

Birçok satıcı kayıt alıcıya ait diye satıyor sanırım beceremediler yada uğraşan olmadı.
    O zaman alınacak bir telefon olamaz. Kayıt olmuş kaç para. Zaten biz o işi yapacaksak neden kaçak gelen telefonu alalım? Mantığı kalmaz.
    2 bini geçkin para vereceğiz üstüne kayıt parası elimizde garantisiz bir telefon olacak. 3-5 fazla verir garantili alırız.
  • osmancan71 kullanıcısına yanıt
    1 pasaport hakkı ile 2 farklı telefonun tek hattını kayıt ediyorlar maliyet düşmüş oluyor.
    Tek hat kullanmak isteyen için bir nebze çözüm olabilir.
  • Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Aynen imei işi çözülürse zaten kendim alırım yurtdışından ama çözülmezse buradan almak en mantıklısı.
  • arkadaşlar ben anlamadım sizin amacınızı. cihazı kullanmak mı istiyorsunuz, yoksa kayıt dışı olduğu için kötüleme amacınız anlamadım

cihaz kayıt dışı şekilde 3 gündür kullanıyorum. henüz bana devletden kayıt dışı mail ide gelmedi. deneme esnasında ilk sim i satın aldığım kişi takmış di ki ses gidip gelmesini kontrol etmiş idik beraber. o anda sms geldi ise görmedik. ama tahmin etmiyorum gelmedi
    dolayısı ile daha sim başına 4 aylık süreyi başlatmışsa bile acelem yok
    ilk sim kapanmasına doğru 2. sime geçeceğim

o arada zaten yılbaşı olacak devlet kaçak imei lerin listesini temizliyor diye biliyorum. dolayısı ile ben yeni ay lık hesaba sahib olacağım

velev ki bu hesab olmadı. 8. aya doğru silmedi... biri ile ortak şekilde pasaport kaydı yaptırırım olur biter

bu cihaz beklentilerimi karşıladığı ve rom konusunda Xiaomi beni üzmediği sürece kullanacağım

bu arada.... bugün sipariş ettiğim kılıf ve ekran koruyucular gelecek. sizlerle onları da paylaşırım isterseniz. n11 den aldım. hepsiburadan a göre daha hesaplı ve çeşit de fazla.

• 2400'e garantisiz global versiyonunu getirmeye başladılar kayıt işi çözülürse tadından yenmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01Mrt

1 pasaport hakkı ile 2 farklı telefonun tek hattını kayıt ediyorlar maliyet düşmüş oluyor.
    Tek hat kullanmak isteyen için bir nebze çözüm olabilir.
    Bılmıyordum onu iyiymiş ama :). Imeı atma ısı olursa bakalım belkı bırıne atar bırıne kaydederım kırık telefın var evde :D

• quote:

arkadaşlar ben anlamadım sizin amacınızı. cihazı kullanmak mı istiyorsunuz, yoksa kayıt dışı olduğu için kötüleme amacınız anlamadım

cihaz kayıt dışı şekilde 3 gündür kullanıyorum. henüz bana devletden kayıt dışı mail ide gelmedi. deneme esnasında ilk sim i satın aldığım kişi takmış di ki ses gidip gelmesini kontrol etmiş idik beraber. o anda sms geldi ise görmedik. ama tahmin etmiyorum gelmedi
    dolayısı ile daha sim başına 4 aylık süreyi başlatmışsa bile acelem yok
    ilk sim kapanmasına doğru 2. sime geçeceğim

o arada zaten yılbaşı olacak devlet kaçak imei lerin listesini temizliyor diye biliyorum. dolayısı ile ben yeni ay lık hesaba sahib olacağım

velev ki bu hesab olmadı. 8. aya doğru silmedi... biri ile ortak şekilde pasaport kaydı yaptırırım olur biter

bu cihaz beklentilerimi karşıladığı ve rom konusunda Xiaomi beni üzmediği sürece kullanacağım

bu arada.... bugün sipariş ettiğim kılıf ve ekran koruyucular gelecek. sizlerle onları da paylaşırım isterseniz. n11 den aldım. hepsiburadan a göre daha hesaplı ve çeşit de fazla.
    Telefon garantısız ve kaytsız satılanlar. Dogal olarak bızde bu dezavantajları alacagımız ve maaledecegımız fıyatlarla kapatmayı düşünüyoruz :D log yada teknoburada fiyat olarak 3500 tl tahmın etmıs 128 gb lıgı o fiyatta yüksek. Ben o yuzden kayıt dısı gelen 64 lerden düşünüyorum

• quote:

Telefon garantısız ve kaytsız satılanlar. Dogal olarak bızde bu dezavantajları alacagımız ve maaledecegımız fıyatlarla kapatmayı düşünüyoruz :D log yada teknoburada fiyat olarak 3500 tl tahmın etmıs 128 gb lıgı o fiyatta yüksek. Ben o yuzden kayıt dısı gelen 64 lerden düşünüyorum

Alıntıları Göster
    mi9 se nin yerli satışı var mı bilmiyorum. lansmanda yoktu. aynı şekilde note 7 pro nun da lansmanı yapılmadı. bir ara n7 pro için global çıkmayacak mış haberi oldu. sonra çıkacak dendi, satanlar olmuş vs vs

ben mi9 un satış fiyatı ile kıyasladım. nasıl mi8 ve se sinin arasındaki fark gibi hesabladım. seninle yaklaşık aynı fiyata gelir diye düşündüm. ve 2 sim 4 er ay olsa 8 ay eder. dolayısı ile de 8 ay pasaport düşüncem olmaz. yani şuan 650 olsa vergi 150 de pasaport olsa 800 lirayı çıkmamış olurum. 800 lirayı 8 ay öteledim kendimce

bir ara mi9 mu se mi diye çok fazla düşündüm. hatta aksaraydaki adamlardan inceleme yaparken note3 pro, mi9 ve se yi yanyan koydum, ellerimde tarttım derken.... satıcının da garib konuşması sebebi ile çıktım dışarı. ama aklım maviş mi9se de kaldı ister istemez. çünkü tlf elimde rahatlıkla kontrol edebiliyorum. sıfır çerçeve boyutlarında ve 5,9inç olmasına rağmen....

cihaz ile ilgili en büyük sorunsal ettiğim kısım Elimden Düşürme KORKUM'un olması. ve moralimi bozan BL için 360 saat ki buda 15 gün oluyor beklemek. euro & rooted rom yükleyememek. oyunlar ve daha önce kullandığım programlar ki titanium backup ile yedek almış idim; onları kullanamamak. BL açarken ister istemez herşey silineceği için beklemede
    root sebebi ile dolby de yüklemedim ki ses ister istemez az çıkıyor.

3. gün oldu tlf şimdi 3. doluma koydum. takalı 10dak olmadı %29 olmuş. taktığımda %8 idi. bu arada yüzüklü kılıf ile 2. cam geldi. kargo da diğer siparişler de gelsin aldığım cam ve kılıflar ile birlikte hepsine ait resim çekip ekleyeceğim.

bunları size yazarken 120 günlük kanuni sürenin başladığına dair bana mesaj geldi.

kullanım ve ihtiyaca bağlı dahili bellek.
    mavişim 64gb lık. ve boş alan 39gb. yedek klasörü içinde defalarca alınmış yedekler var. oynadığım oyunlar basit oyunlar. programlarım da genel olarak teknik desek yeridir veya normal vatandaşın yükleyeceği online banka vs. euro rom sonrası kalan kapasite 20 olsun. asla olmaz ama olsun.
    ama cebimi boşaltacak olsam enaz 5 adet usb bellek çıkar. 1 adet 128gb 1 adet 64 .... diye uzar gider. kişiler ihtiyacına ve yaptıkları - uğraştıklarına göre kapasite alır ki ben tlf um için type-c otg aldım. yani tlf un kapasitesi dolduğund acebimdeki usb ler veya yanımdaki NB a rahatlıkla aktarım yapabilirim.
    çok resim çeken veya fotoğraf çeken değilim. ki yeni planım içinde bu var. 3 kamera için olabilen en uçuk yazılımları arıyorum ve sizlerden de özellikle bu 3 kamera için yazılım önerilerinizi rica ediyorum.
    ne gibi... parça parça resim çekerek 360 derecelik resim. aynı anda ön-arka kameradan hem resim hem video kaydı yapmak ki bindirilmiş değil, ayrı 2 dosya şeklinde kayıt edecek şekilde
    samsung lg bunu 3-5 sene önce daha eski işlemcileri ile bindirme şeklinde yapmışlar. ben SD712 ile neden yapamayım ???? ama nasıl ?

miui rom un kendisinde UW çekim ayarı var. hoş bir özellik. mx camera gibi yazılımlar da bu ayar veya 3 arka ve 1 adet ön kamera için aynı anda tek tek midahele edip resmi veya kareyi ayarlayabilmek isterim. bir bilgisayar gibi. sonuçda tripod ile kare çekimi yapacağım. elde bile olsa müdahele edebileceğim yazılım arıyorum
    bir mi9 un kamerası veya p30 pro nun kamera özelliği yok ama çok da aşağı değil özelliği.

şahsi düşüncem
    bu tlf u almak için düşünülecek şey imei si değil. bugün için değil. genel olarak birçok kişi mi9 un ilk çıktığı gün kayıtlı tlf gidip alıyor. 6-8 ay içinde mi10 veya mix5 çıkınca gidip onu alacak ve elindeki mi9 u satacaklar. dolayısı ile de onların bu alış satışdaki kayıpları ile kıyas edin durumu ...... bugün için imei gündem yapacağım dert edeceğim bir konu değil ŞAHSIM OLARAK.
    10 ay sonra mi10 çıkınca mi10 se alır mıyım ? çıkacak üründe ne fark var ? misal. imei si yazılı mi8 almayışımın en büyük sebebi NFC - irda ve fullscreen oluşu. yani damla çentik olması. bir fm radyonun olmayışını 3 ay önce sorun yapardım ama artık BT kulaklık kullandığım için önceliğimde fm radyo geride kaldı

bu veya alternatif cihazını alırken, önceliklerinizi ve zaman içindeki planlarınızı da hesaplayın.
    8 aylık dönem için imei yi ise sıralamada 4-5. hatta daha geri plana atabilirsiniz. heleki çok sık tlf değiştiriyor iseniz

bu tlf elinizde iken çok farkedilmezsiniz.. eğer kılıf ile kullanıyor iseniz. ama kılıf çıkarınca gri rengi bile dikkatleri çekiyor üstüne. ki ben o renge ALABALIK diyorum kendimce. çok harika bir renk
    2300 lira bu özellikler... pasaport kaydı ile de 3200 liraya oldukça hoş bir tlf. yeni çıkan diğer lite diye tabir edilen ki, kimisinde işlemci SD450 gibi çok alt seviyede... note7 ile kıyas edersek de sd660. içinde nfc yok, wifi kanalı 200mb vs vs... elde oldukça kaba duruşu var. 6,3 boyutu ile. ekran korumaları da farklı diye biliyorum. 150 euro lansmanı sonuçda. bu tlf un lansmanı 300 euro.

şahsen bugün bile pasaport kaydı yaptırsanız özellikleri ile GİDERİ VARRRR

selamlar

• Cok uzun yazınız :D lıte modellerı cok gereksız helekı Huawei. Ben mı note 3 u abime verıp p20 aldım pişman oldum. Yazılımı kötü kamerası ıyı ama pek kullanmıyorum. Islemcı olarakta snapdragon hala en iyisi. Bakalın p20 yı satıp mı 9 se alacagım bende. Hem çift hat hem mıuı arayuzu (emuı custom romları cok az bl acmaya bile değmez) bırde 6 gb ram.

• kılıf ve korucu camların gelmesi bitti

sizlerle de paylaşıyorum
    3 farklı kılıf aldım. ve hepsi de yumuşak kılıf. yüzüklü bir miktar üzdü. daha ince ve sert sanıyordum. resimler de oynama çok yapmışlar. yüzük modelini dışarı çıktığımda özellikle de resim çekerken kullanmayı düşünüyorum

kadıköyden type-c otg almış idim. usb3 gibi gözükse de henüz denemedim. bu arada T aparat görüyorsunuz. onu da batarya dolumu ve kullaklık takarken düşündüm. kendimce ihtiyaç kabul ettim.

camları kendim takmadım. eve giderken rica edeceğim cep shoplardan. birçoğunda artık tox bandı var ve çok güzel işçilik çıkartıyorlar.kendim her yapışımda mutlaka bir boşluk oldu daha önceki cihazlarımda ve mutlaka 3-5 defa aç kapa yaptım. bu sefer ustalarına yaptırayım diyorum.

herkese mavişleri ile mutluluklar diliyorum

★ Xiaomi Mi 9 SE ★ Ana Konu

• quote:

kılıf ve korucu camların gelmesi bitti

sizlerle de paylaşıyorum
    3 farklı kılıf aldım. ve hepsi de yumuşak kılıf. yüzüklü bir miktar üzdü. daha ince ve sert sanıyordum. resimler de oynama çok yapmışlar. yüzük modelini dışarı çıktığımda özellikle de resim çekerken kullanmayı düşünüyorum

kadıköyden type-c otg almış idim. usb3 gibi gözükse de henüz denemedim. bu arada T aparat görüyorsunuz. onu da batarya dolumu ve kullaklık takarken düşündüm. kendimce ihtiyaç kabul ettim.

camları kendim takmadım. eve giderken rica edeceğim cep shoplardan. birçoğunda artık tox bandı var ve çok güzel işçilik çıkartıyorlar.kendim her yapışımda mutlaka bir boşluk oldu daha önceki cihazlarımda ve mutlaka 3-5 defa aç kapa yaptım. bu sefer ustalarına yaptırayım diyorum.

herkese mavişleri ile mutluluklar diliyorum

Hocam hayırlı olsun, cihaz da kılıflar da çok şık gözüküyor. Ses performansı nasıl cihazın? Elbette stereo gibi değildir ama hem kulaklıkla hem normal şekilde tatmin ediyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar oneplus one Çin versiyonu almıştım.. Türk telekom kullanıcısı olarak bazen kopmalar oluyordu. Telefondan mı yazılımdan mı tam bilmiyorum. Yani band 20 meselesi yüzünden mi bu kopmalar mi 9 se alınca da böyle olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: tolga68

Arkadaşlar oneplus one Çin versiyonu almıştım.. Türk telekom kullanıcısı olarak bazen kopmalar oluyordu. Telefondan mı yazılımdan mı tam bilmiyorum. Yani band 20 meselesi yüzünden mi bu kopmalar mi 9 se alınca da böyle olur mu?
    Band 20 olayı lte kullanırken gecerlı diye bılıyorum. Daha dogrusu son zamanlarında band 20 olayı.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.