Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9 SE ★ Ana Konu (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.573
Cevap
55
Favori
281.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Usta sen a50 kullanıyordun ne oldu mi9 se yemi gecicen :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bende eşime mi 9 se almak istiyorum ama bilmediğimden soruyorum bu semers iletişimde imei kayıtlısı 2300tl civarı. bu imei ekleme işi telefonu rootladı mı yada yeni bir android sürümü aldığında felan kayıtta sıkıntı oluyormu.
  • funkerman kullanıcısına yanıt
    Geçtim bile ama ekran yansıtma bulamadım

• F-138 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun mi9 se a50 den yazilim ve pil haric herseyiyle ustun cihaz.Ayarlarda kablosuz ekran diye aratin olmasi lazim mi 5 te vardi

Sağol teşekkürler parmaz izi kameralar zehir gibi ya güzelmiş baya

• F-138 kullanıcısına yanıt
    Ben daha bilmiyorum hocam daha almak nasip olmadi elimdekini satamadigim icin :) iyidir hocam mi9 daki kamera ve parmak iziyle ayni çünkü :)

Mi9 ile Ana kamera aynı ancak diğer iki lens farklı parmak izi zaten başarılı şuan

• kenya64 K kullanıcısına yanıt
    Garantisiz 3000 TL ye s10e gelse gerçekten güzel bir rekabet olurdu

• elimdeki cihazı satarsam almayı düşünüyorum.
    birkaç soru var kafamda.
    bir arkadaş daha sormuş global rom yüklüyorlar cihaza fakat cihaz otomatik güncelleme almıyor sanırım kendi uygulamalari dahil yada alıyor mu bilmiyorum. biz güncelleme işini elle mi yapacağız dışarıdan yaparsak IMEI de sıkıntı olur mu.
    ikincisi ses kalitesi. çift hoparlör mu tek mi . ve aldığımız yer çevirici gönderiyor mu normal kulaklık ile kullanmak için.

• quote:

Orijinalden alıntı: barut78

turan gsm diye bir firma 2075 e satiyor bu firmadan alan varmi
    Ben de merak ediyorum bu turan gsmi,site üzerinden mesaj yolladım kapalı kutu olarak kayıtlı yolluyoruz diyor.Acaba gerçek imei kaydı mı yapıyorlar yoksa imei mi değiştiriyorlar.Bu firmadan alışveriş yapan yok mu sitede???
  • 7 saat nasıl görüyorsunuz . (Ekran süresi)
    En fazla 4.30 falan görüyorum.
    Telefona el sürmüyorsunuz heralde.
    Oyun çok az oynarım. 20 dk filan.
    Gps 30 dk.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenya64

Kafam karıştı benim de iyice :)
    Şu an s10e 4275 TL ye alınabiliyor, Samsung TR garantili. Muadil olarak 128 GB garantisiz mi9 se 2500 TL.
    Oyun v.s. oynamadığım için sd712 çipseti cazip geliyor ama eksik de çok işte.

-Kablosuz şarj
    -3,5mm Kulaklık çıkışı
    -SD Kart girişi
    -Kamerada OIS olması ve 1080p 240 fps ve 4K 60 fps (videoda yoğun kullandığım için önemli)
    -Video kaydında harici mikrofon desteği
    -IP68 sertifikası

Aradaki farkı 3 yıllık kullanıma göre değerlendirirsem bu kadar özellik ile denk düşer.

Sanırım ben s10e alacağım :)

Alıntıları Göster
    merhaba
    malum marka yazılım ve rom içerisindeki kendisine özel yazılımlar ile tabiki fark oluşturuyor
    geçen youtube da murat şen hoca nın kablosuz dolum üzerine test lerini izlemende fayda var.. kolaylığı konusunda... işte orası hayalimdeki yapı... hepimizin evi kullanmak istediğimiz elektrikli cihazların kablo ve oluşturdukları risk-leri ile dolu...

sd kart girişi bireysel bir ihtiyaç. ve internetde arama yaptığınızda kullandığımız bu tf/sd kart diye de tabir edilen kartların usb belleklere göre çok fazla olduğunu görebilirsiniz. ben şu ana kadar 3 sd kart bozdum ama 1 adet usb bozuldu. ki usb çok fazla kullanıyorum işim gereği. ve usb belleklerin tamiri veya arıza giderilmesi sd lere göre çok çok kolay..

kamera ve kayıt ? göreceli ve teknik detayları ile .. yorumsuz... millet hala fhd netliğini anlamakda zorlanıyor.
    harici mikrofon ????? güzel kardeşim.. type c den kulaklık bağlanan yerden mikrofon girişi yapılarak sonuç alınamadı ise birşey diyemiyorum. evde var youtuber mikrofonu diye satış yapılanı aldım ama henüz mi9se deneme imkanım olmadı...

ip68... işte senle ortak noktamız... keşke tüm elektronik cihazlarımız da bu özelliği arıyor ve istiyor olsak ? sonuçda hepimiz banyo/deniz fantezisi olan insanlarız... duş da sohbeti hepimiz çok seviyoruz ve mi9se buna imkan vermiyor.. sende haklısın... ama tuvalet deliğine düşen tlf u düşen için de yorumsuz bu özellik...

mi9se yi 3 yıllık kullanmayı hedefleyerek almadım. ama teknik özellikleri ile normal bir kullanıcı için (tlf görüşmeleri yapıp not alan, internet ihtiyaçlarını ve mobil chatlerini yapmak isteyen kullanıcı tipi) enaz 4 yıl yeterli olabilecek işlemci ve ram gücüne sahib (5G konu dışıdır)

samsung un eleştiremediğim veya kıyaslama yapamadığım tek tlf u note serisidir. çünkü son serisi ile BT kalem ile tüm mobil/smart phone içerisinde bu kalem ile sınıf dışı olan tek cihazdır. iki ekranı olması - kamerası çıkması - ekranı kaydırması - kenarların oval olup kenar pixel-leri aktif kullanılabilmedi vs hepsi görsel kullanım için.. ama kalem... işte o cihazın sınıfını değiştirip farklı bir özellik katıyor.

s10e nin tam özelliklerini bilmiyorum ama paranız olması değil konu, sizin ihtiyaçlarınızı amorti ediyor ise TABİKİ almanız EN DOĞRU tercihdir.

• 5-6 gündür cihazı kullanıyorum. hemen hemen her şeyi eski telefonum olan iphone se'den üstün. ama şu gmail bildirim sorunu beni çok sinir etti. google'ın yazılımını kullanan telefonda gmail postalarının anında gelmemesi hatta hiç gelmemesi ve bunun için bin tane ayar kontrol etmek dünyanın en saçma işi. donanım olarak süper evet ama android asla bir ios olamayacak bunu anladım.
  • Goudelock kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz olay androide alakalı degil miui arayüzüyle alakalı hocam. Bende mi5 var şuan pixel experience rom u yüklü ve bildirimler geliyor sıkıntı yok.

doğrudur hocam. senkronizasyonu zorunlu tutuyor miui nedense. senkronizasyonu açmama rağmen gelmiyor mailler. her türlü büyük saçmalık. telefonun ana işlevlerinden biri olan maillerin bildirimsiz gelmesi büyük problem benim için.

şöyle üst seviye bir donanıma bu yazılım olmamış. android genel olarak kötü bence. telefonun kendi uygulamasını kullanırken bile reklam çıkabiliyor.

tabi bu dediklerimi herkes yaşayacak diye bir şey yok. androidi yemiş yutmuş arkadaşlar gerekli ayarlamaları yaparak çok daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimi yaşıyor olabilirler. benim gibi basit/düz kullanıcılar için geçerli sorunlar bunlar.
  • Goudelock kullanıcısına yanıt
    Xiaomi telefonları için reklam kaldırma işlemini takip edin.

Mi dosya yöneticisi için;
    1.Mi dosya yöneticisini açın
    2.Sol üst köşedeki 3 çizgi olana basın
    3.Ayarlar/Hakkında/Öneriler(kapatın)

Güvenlik uygulaması için reklam kaldırma;
    1.Güvenlik uygulamasını açın
    2.Sağ üst köşedeki ayarlar simgesine dokunun
    3.En alttaki Tavsiyeleri alın(kapatın)

Reklam tanımlayıcıyı kapatmak için;
    1.Ayarları açın
    2.Ek ayarlar/Gizlilik/Reklam servisleri/Reklam tanımlayıcıyı kullan(kapatın)

Temizleyici için;
    1.Güvenlik uygulamasını açın
    2.Sağ üst köşedeki ayarlar simgesine dokunun
    3.Temizleyici/Tavsiyeleri al(kapatın)

İndirilenler uygulaması için;
    1.İndirilenler uygulamasını açın
    2.Sağ üst köşedeki 3 nokta olana basın
    3.Ayarlar/Önerilen kaynaklar(kapatın)

Müzik uygulaması için;
    1.Müzik uygulamasına girin
    2.Sol üst köşedeki 3 çizgi olana basın
    3.Ayarlar/Gelişmiş ayarlar/Tavsiyeleri al(kapatın)

Tarayıcı uygulaması için reklam kaldırma işlemi;
    1.Tarayıcı uygulamasını açın
    2.Sağ alt taraftaki 3 çizgiye basın
    3.Ayarlar/Gizlilik & Güvenlik/Tavsiyeler(kapatın)

Tarayıcı uygulaması için en iyi siteler sıralaması reklamları kaldırma;
    1.Tarayıcı uygulamasını açın
    2.Sağ alt taraftaki 3 çizgi olana basın
    3.Ayarlar/Gelişmiş/En iyi siteler sıralaması/Tavsiyeleri al(kapatın)

Not: alıntıdır.

• sayamorra S kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim hocam.
  • Merhaba, çentik kapatılıyor mu? Donanım ya da uygulama fark etmez.

• fujisan1 F kullanıcısına yanıt
    Kapatılıyor hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar dün aldım ben de. Sormak istediğim şey wifiye bağlandığında otomatik mobil veriyi kapatma seçeneği yok mu? Bir de durum çubuğunda tarih göstermiyor mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.