Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9 SE ★ Ana Konu (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.573
Cevap
55
Favori
281.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu telefonun tek eksiği benim açımdan batarya . O cihazdan buna geçecekseniz batarya konusunda tatmin olmazsınız yarı süresini alırsınız muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullanici32 K kullanıcısına yanıt
    Evet yalnızca tek simde band 20 mevcut oluyor o şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: abyss_ati

kimse bu konuya artık rağbet etmiyor sanırım...
    2 hafta kadar oldu bende mi6'dan geçtim.pil konusunu zaten bilerek aldım fakat bu kadar kötü olduğunu tahmin etmezdim.3 saat ekran süresi alıyorum
    bütün animasyon vs herşey kapalı,miui 11 yüklü ve akşamı göremiyorum.3000 mah ile bu kadar kısa dayanması imkansız gibi birşey,kesinlikle miui 11 kaynaklı bir yazılım hatası var diye kendimi rahatlatmaya çalışıyorum,miui 12 ile düzelecek diye avutuyorum
    miui 11 ile ekran süreleriniz nedir arkadaşlar ?
    Ben de mi6'dan mi9se'ye geçmeyi düşünüyorum, pil harici fark var mı sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: mahferer

Ben de mi6'dan mi9se'ye geçmeyi düşünüyorum, pil harici fark var mı sizce?

Alıntıları Göster
    dostum telefon harika,ona laf yok.mi6 ile kıyasta işlemci-ram-rom durumundan dolayı hız farkını soruyorsan,mi9 daha hızlı tabi.ekran zaten kıyaslanamaz bile.dış boyut olarak;aynı boy ama mi9 daha
    ince.ayrıca azda olsa daha hafif olduğu için,gerçekten mi9 tek elle uzun süre kullanımda eli ağrıtmıyor...
    yanlız objektif olarak bazı kusurlarını söyliyim;
    1:) bazı arkadaşların bahsettiği,arama sırasında cızırtı gelmesi durumu bendede oluyor.3-4 günde bir oluyor.sesi hoparlöre alıp,tekrar ahizeye alınca düzeliyor.yazılımsalmı,donanımsalmı bilmiyorum.miui 11'den önceki yazılımda kullanan arkadaşlara sormak lazım,gene yapıyormuydu bu durumu.ben direk miui 11 yükledim çünkü.
    2:) almadan önce pil durumunu şöyle düşünmüştüm;mi6 3350 mah,mi9 3000 mah.mi9 amoled ekran,daha az güç çeker,mi9 işlemciside daha az güç çeker,bunları ortalama olarak hesaba katarsak,mi9'un
    3000 mah pili,mi6 nın 3350 mah piline denk gelir
    MALESEF pratikte öyle olmuyor.mi6'nın piline yakından uzaktan yaklaşamaz.2 yıldır kullandığım mi6 hala 1.5 gün pili gidiyorken,mi9'la akşamı göremiyorum.kaldıki pil tüketen herşeyi kapatmama rağmen,yani mi6 ile aynı ayarlara getirmeme rağmen (hatta daha bile fazla kısmama rağmen) yok arkadaş akşamı zor görüyoz.hiçbir şekilde o ekran 3 saati geçmiyor.
    yurtdışı forumlardada çok araştırdım,5-6 saat ekran süreleri alanlar var,ayarlarını inceledim,denedim,yok öyle bir dünya
    kesinlikle yazılımsal bir problem var gibi ama ne olduğunu anlayamadım.tahminim işlemci çekirdek ayarlamalarında sorun,sanki uykuya-düşük frekansa indiremiyor gibi.
    umudum miui 12 ile düzelir inşallah çünkü zırt pırt telefonu şarja takmak en sevmediğim şey.

• quote:

Orijinalden alıntı: abyss_ati

dostum telefon harika,ona laf yok.mi6 ile kıyasta işlemci-ram-rom durumundan dolayı hız farkını soruyorsan,mi9 daha hızlı tabi.ekran zaten kıyaslanamaz bile.dış boyut olarak;aynı boy ama mi9 daha
    ince.ayrıca azda olsa daha hafif olduğu için,gerçekten mi9 tek elle uzun süre kullanımda eli ağrıtmıyor...
    yanlız objektif olarak bazı kusurlarını söyliyim;
    1:) bazı arkadaşların bahsettiği,arama sırasında cızırtı gelmesi durumu bendede oluyor.3-4 günde bir oluyor.sesi hoparlöre alıp,tekrar ahizeye alınca düzeliyor.yazılımsalmı,donanımsalmı bilmiyorum.miui 11'den önceki yazılımda kullanan arkadaşlara sormak lazım,gene yapıyormuydu bu durumu.ben direk miui 11 yükledim çünkü.
    2:) almadan önce pil durumunu şöyle düşünmüştüm;mi6 3350 mah,mi9 3000 mah.mi9 amoled ekran,daha az güç çeker,mi9 işlemciside daha az güç çeker,bunları ortalama olarak hesaba katarsak,mi9'un
    3000 mah pili,mi6 nın 3350 mah piline denk gelir
    MALESEF pratikte öyle olmuyor.mi6'nın piline yakından uzaktan yaklaşamaz.2 yıldır kullandığım mi6 hala 1.5 gün pili gidiyorken,mi9'la akşamı göremiyorum.kaldıki pil tüketen herşeyi kapatmama rağmen,yani mi6 ile aynı ayarlara getirmeme rağmen (hatta daha bile fazla kısmama rağmen) yok arkadaş akşamı zor görüyoz.hiçbir şekilde o ekran 3 saati geçmiyor.
    yurtdışı forumlardada çok araştırdım,5-6 saat ekran süreleri alanlar var,ayarlarını inceledim,denedim,yok öyle bir dünya
    kesinlikle yazılımsal bir problem var gibi ama ne olduğunu anlayamadım.tahminim işlemci çekirdek ayarlamalarında sorun,sanki uykuya-düşük frekansa indiremiyor gibi.
    umudum miui 12 ile düzelir inşallah çünkü zırt pırt telefonu şarja takmak en sevmediğim şey.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler

• Herkese selamlar, birkaç gün içinde telefon gelecek fakat bir sorum olacak, anladığım kadarıyla miui 11 güncellemesi yapmak çok mantıklı değil. Bu güncellemeyi yapmayıp eski sürümde kullansam telefonu uygulamalarda vs. sıkıntı olur mu? Teşekkürler.
  • patchli miuipro deneyen oldu mu

• DündenBugüne kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı olacağını sanmıyorum bir çok kişi var miui 10 kullanan

• abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Eğer 3 saat ekran süresi aliyorsan bir sorun var demektir ben telefonu alalı nerdeyse 1 sene oldu hala 5 6 saat arası ekran süresi alıyorum

• Bu telefonun suya dayanıklılığı ile ilgili XDA'da şöyle bir olay anlatılmış..

https://forum.xda-developers.com/mi-9-se/help/mi-9-se-water-resistant-t3914876

★ Xiaomi Mi 9 SE ★ Ana Konu

• beyler telefonu yeni aldim andoroid 10 v 11.0.6 global room var cihazda ama cihaz kasim kasim kasiliyor her uygulamada

nedir bunun cozumu? yigende de ayni cihaz var onda da v11.0.2 var, ayni durum onda da var. bu sorun android 10 la mi cikti?

• quote:

Orijinalden alıntı: kamasiz

beyler telefonu yeni aldim andoroid 10 v 11.0.6 global room var cihazda ama cihaz kasim kasim kasiliyor her uygulamada

nedir bunun cozumu? yigende de ayni cihaz var onda da v11.0.2 var, ayni durum onda da var. bu sorun android 10 la mi cikti?
    11.05 kararlı sürüm var ve gayet akıcı telefon.

• Miui12 kurdum çok daha akıcı olmuş bataryada iyileşme var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9008

Miui12 kurdum çok daha akıcı olmuş bataryada iyileşme var
    Nasıl kurdunuz hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 21musa21 kullanıcısına yanıt
    Mi eu kullanıyordum twrp üzerinden güncelledim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kararlı sürüm Temmuz ayında mı gelecekti? Tam tarihi bilen var mı aranızda?
  • Bir haftalık kullanımdan sonra pil kullanımı (henüz tool all in one ile bloatware kaldırmadım)

Tüm gün ttelekom 4g'de idim yani wifi değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahferer -- 27 Haziran 2020; 10:42:9 >

• ★ Xiaomi Mi 9 SE ★ Ana Konu

• pixel experience rom kullanan var mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.