Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9 SE ★ Ana Konu (159. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.573
Cevap
56
Favori
281.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben simdi cok anlamam ama , mi 8 ve mi9 se ayri kategoriler di mi, ufak bi sey istiyorum mi 8 bana gelmez gibi biraz daha buyuk sanirim boyutu mi8’in ama yine de kisaca fikrinizi soyler misiniz?

soyle daha detayli aciklayayim, mi 8 ve mi 9 se arasinda kaldim ve mi 9 se ithalatci garantili almayi dusunuyorum, ithalatci garantisi konusunda da fikirleriniz alabilir miyim? Su anda hepsiburada’da turkiye garantili ile ihtalatci garantili arasinda 1.000tl fark bulunmakta mi9se’nin :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nsbduman

ben simdi cok anlamam ama , mi 8 ve mi9 se ayri kategoriler di mi, ufak bi sey istiyorum mi 8 bana gelmez gibi biraz daha buyuk sanirim boyutu mi8’in ama yine de kisaca fikrinizi soyler misiniz?

soyle daha detayli aciklayayim, mi 8 ve mi 9 se arasinda kaldim ve mi 9 se ithalatci garantili almayi dusunuyorum, ithalatci garantisi konusunda da fikirleriniz alabilir miyim? Su anda hepsiburada’da turkiye garantili ile ihtalatci garantili arasinda 1.000tl fark bulunmakta mi9se’nin :/
    ben nfc icin mi 9 se almistim nfc ile isin yoksa mi 8 se al

• nsbduman kullanıcısına yanıt
    küçük telefon istiyorsanız bütçeniz bu civarlardaysa mi 9 se nin alternatifi yok gibi bir şey, bir de samsung a40 var ama mi 9 se daha iyi bir telefon, mi 8 falan bakmayın büyük gelir size yok ya param var aslında diyorsanız iphone xs,iphone 11 pro ve samsung s10e var başka da zaten piyasada küçük telefon bulamazsınız varsa bana da haber verin inceleyeyim
  • 4Vagrant kullanıcısına yanıt
    acikcasi butce konusunda bir sinirim yok, fakat gercekten samimi soyluyorum bir telefona 9-10.000 tl’ler vermem o sebeple iphone dusunmuyorum , ayrica xiaomi cekici geliyor nedenini bilmesem de daha once android kullanmadim hic belki de ondandir fakat marka itibariyle xiaomi ilgi cekici bende.

ekran boyutu konusuna gelirsek kesinlikle evet kocaman telefon istemiyorum o yuzden galiba dediginiz gibi mi 8 degil de mi 9 se gozukuyor cevap.

cevaplar icin tesekkur ederim, tek kafamda kalan su ki daha once android kullanmadigimdan tam anlamiyorum ithalatci garantili olaylari nedir, arada 1.000tl fark olduguna gore onemli bir sey heralde, butce sinirim yok dedim ama bos yere fazladan para vermis olmak istemem, bir tarafta 2.500tl ithalatci garantili, diger tarafta 3.500tl turkiye garantili

Benim gibi öncesinde Sony Compact cihazı ya da iPhone 6-7 serisi gibi bir telefon kullanıyorsanız bilin ki mi 9 se hiç de küçük bir telefon sayılmaz. Kılıf takınca daha da büyüyor tabi...

• İlkerA. İ kullanıcısına yanıt
    su anki telefonum iphone SE yani yeterince ufak, kendisinden memnunum da ama 3.5 sene oldu artik degistirme ihtiyaci hissediyorum, tabiki telefon buyumus olucak yalniz bunu en az duzeyde tutmaya calisiyorum , en ufak alinabilecek boy 5.8/5.9 inchler gibi duruyo baska ihtimal yok cunku

İthalatçı garantili olarak 2 tür var bildiğim 1 migrosun sattığı cinsten 2.cisi ise imei çakan insanların sattığı cinsten onlar ithalatçı garantili falan değil de öyle diyorlar kendilerine işte.

Migrosun sattığıyla orjinalinin tek farkı garanti konusunda olur, tr garantili orjinal xiaomi servisine giderken migrosun ki migrosun anlaşma sağladığı bir garanti merkezine gider bu kadar.

İmei çakanlarla türkiye garantilinin arasındaki fark ise , bu garanti meselesi geçerlidir yine üstüne bir de başka telefondan atılmış imeisi olur,yani telefonunuzun üstüne general mobile falan imeisi çakarlar yasal bir şey değildir,ama yasallık konusu standart bir kullanıcı etkilemez onun dışında ne değişir dersek şuan çift hat ve tek hat imeisi olarak atılıyor, tek hat imeisi atılmışsa telefonunuzun yasallık harici bir problemi olmaz tek hat kullanırsınız sorunsuz, çift hat imeisi atılmışsa band 20 si gider yani telefonunuz bazı yerlerde çekmez orjinalde 80 mbit mobil veri çektiği yerde 25 mbit çeker(kendi evimde böyle şuan).

Uzuun lafın kısası ben tek hat kullancam garantiyle işim olmaz veya 1000 tl veremem, yasallıkta umrumda değil dersen laf cambazı telefoncuların sattıklarından 1500 tl civarına

ben çift kullancam garantiyle işim olmaz 1000tl üste veremem yasallıkta umrumda değil 20 mbit internette umrumda değil dersen laf cambazı telefoncuların sattıklarından 1500 tl civarına

ben tek veya çift hat kullancam tamam garanti umrumda değil ama yasal olsun ayrıca 80 mbit de çeksin telefonum dersen migrostan 2500 tl civarına

garantili lazım bana dersen zaten tr garantili 3500 tl civarına

şu migros meselesinde tahmin ediyorum ki migros gidip imei attırmamıştır :D ama alan arkadaşlara sorduk ben bir cevap göremedim ama dediğim gibi sanmıyorum ki imei atılmış olsun

migros diyip duruyorum ama stoklarında olmayabilir 1 ay önce 250 tane ya da 2500 tane sanırım tüm türkiyede 2499 tl den satılığa çıkardılar sonra ne oldu bilmiyorum, ben laf cambazı telefoncuların sattıklarından aldım açık ve net bir şekilde pişmanım şimdi olsa yine mi 9 se alırım ama ne telefoncudan ne de orjinal alırdım kesinlikle migrostan alırım, bazı arkadaşlar 1000 tlye değmez 20 mbit neyine yetmiyor falan diyor burası tamamen kişisel yorumumdur, umarım sizin için iyi olacak bir karar verirsiniz,,

devrik cümleler anlam kargaşaları için özür dilerim aceleyle yazıyorum
    Bende iPhone se geçtim ilk başta mı 8 se kullandim eşimede telefon lazım oldu onu ona verdim kendime mı 9 se aldım gayet memnunum rom atma gibi özelliklerini kullanınca sahada güzel oluyor android özgürlüğünü hissettiriyor şu durumda uzun süre iPhone dönmeyi düşünmüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: nsbduman

su anki telefonum iphone SE yani yeterince ufak, kendisinden memnunum da ama 3.5 sene oldu artik degistirme ihtiyaci hissediyorum, tabiki telefon buyumus olucak yalniz bunu en az duzeyde tutmaya calisiyorum , en ufak alinabilecek boy 5.8/5.9 inchler gibi duruyo baska ihtimal yok cunku
    Se2 aciklanacaktı bu sıralarda. Onu bir bekleyin isterseniz.

yok karmasik degil, anladim cok tesekkurler.

hepsiburada’da var ona bakabilir misiniz? ithalatci garantili diyor fakat hangi turden garantili acaba yani imei muhabbetleri mi emin olamadim, fiyati 2.400tl yaklasik

• peki tesekkurler fikriniz icin, garanti tipi olarak nasil aldiniz ?

• İlkerA. İ kullanıcısına yanıt
    anladim tesekkurler ona da bir bakayim, fakst gonlumde xiaomi yatiyor gibi, ha keza laptop olarak da yillarca macbook pro kullandim o alanda da windows’u ozlemistim biraz ayni sekilde telefonda da bi degisiklik yapmak istiyorum

Garantisiz aldım 8 aydır kullaniyorum

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-9-se-64-gb-ithalatci-garantili-pm-HB00000K4FI7

burdan bahsediyorsanız bilemezsiniz şimdi hatırlamıyorum ama buradaki 2 tane satıcının telefonu imei atılmış şekilde geldi arkadaşlara.Hangi satıcılardı hala satıyorlar mı bilmem, alan kişilerden band kontrolü yapılmasını rica etmelisiniz veya satıcıyı arayıp sormalısınız(güvenmek size kalmış) burdan bir şey diyemem alan bilen varsa onlar cevaplayabilirler.
    evet bu link, anladim tesekkur ederim

• anladim yani bi telefoncuya gidip aldiniz yani

rica ederim alırsanız ve imei atılmamış çıkarsa aldığınız satıcının ismini beni etiketleyerek yazarsanız sevinirim, iyi günler
    tamamdir, yani imei atilmamis demek, tamamen resmi prosedure uygun demek degil mi?

Evet

• Mi 9 SE telefonumu android 10'a güncelledim, ancak güzel bir GCAM uygulaması gerekmekte, yardımcı olacak birine dua ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BattalGhazi -- 10 Nisan 2020; 1:29:45 >
  • 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.