Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konu (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.911
Cevap
49
Favori
211.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erdo205

Hocam ben de eea rom mevcuttu, netflix L1 olarak calısıyordu, yakınlık sensörü hatası bendede vardı, yazılımsal birşey çözerler inş ama telefonun ömrü bitti yakında yenisi cıkar buda mi8 gibi kalır
    EEA Avrupa odaklı bir rom Google ve Xiaomi nin dayatmaları yok diye biliyorum. Reklam bilgi toplama vs. Size göre global rom mu yoksa EEA mı daha kullanışlı aralarında stabilite farkı varmı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScarfaceX7

Telefonu aldıktan sonra ilk tam dolumunu gerçekleştirdim ve bitirdim. İstatistikler bunlar. Bu süre zarfı içerisinde hiç oyun oynamadım. Klasik sosyal medya ve internet gezinmeleri, ara ara YouTube. Karanlık modda kullandım. %50 mobil veri %50 Wi-Fi diyebiliriz. Toplamda da yaklaşık 75 dakika görüntülü konuşma gerçekleştirdim.

Beni fazlasıyla memnun etti.

Nazar değdirdik veya erken yorumladık herhalde.. Telefonda veya kullanımımda herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen süreler gitgide kısaldı. 5 - 5.5 saatleri görmeye başladım acaba bir sıkıntı mı var bataryada yoksa aynı durumdan muzdarip arkadaşlarımız mevcut mu?

• Ekranda hem Türkiye hem de Çin'in saatini gösteriyor ve düzeltemedik var mı yardımcı olabilecek
    ★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konu

• Enginesin_55 E kullanıcısına yanıt
    hocam ben hic fark görmedım ikiside aynı, hatta süreklı cihaz değiştirdigim icin bakmıyorumda son aldıgımda eea rom mevcuttu baktıgımda fark ettım ben hic bir fark göremedım, eea romdada galeri ve yakınlık sensoru sıkıntısı mevcuttu globallerdede sanırım o durum var,
  • quote:

hocam ben hic fark görmedım ikiside aynı, hatta süreklı cihaz değiştirdigim icin bakmıyorumda son aldıgımda eea rom mevcuttu baktıgımda fark ettım ben hic bir fark göremedım, eea romdada galeri ve yakınlık sensoru sıkıntısı mevcuttu globallerdede sanırım o durum var,
    Aynen var galeri ve yakınlık problemi,burada ilginç olan ise yazılımı düzeltip vermeyenler. Çok zor olmasa gerek aslında 2 kod yazıp vermek. Bir daha almam diyordum aslında Xiaomi ama aldık bir kere. Yazılım ve hata düzeltme konusunda oneplus bir numara bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: rainbow.VK

Ekranda hem Türkiye hem de Çin'in saatini gösteriyor ve düzeltemedik var mı yardımcı olabilecek
    Ayarlar > Sistem & Cihaz > Ek Ayarlar > Tarih ve saat

Üstteki yolu izlediğiniz zaman Dual Time (çift zaman sanırım) seçeneğinin aktif olduğunu göreceksiniz. O seçeneği kapatıp, tekrar bakın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Arkadaşlar baseus marka hızlı şarj destekleyen kablo önerir misiniz, 9 v 3a mi olması lazım kablonun yoksa 5a mi olmalı

• En az yorum yapılan grup burası sıkıntısız bir cihaz sanırım oyle değerlendirme yapıyorum. Mi9 ile aranizdayim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali6511 -- 7 Aralık 2019; 16:16:42 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali6511

En az yorum yapılan grup burası sıkıntısız bir cihaz sanırım oyle değerlendirme yapıyorum. Mi9 ile aranizdayim
    Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.
    Dediğiniz gibi fazla sorun olmayınca kullanım özelliklerini keşfetmek dışında fazla soru-cevap olmuyor.
  • arkadasla ful kullanımda kaç saat ekran suresı verıyor bırde video kaydı yaparken çok tıtreme oluyormu
    samsung s7 den gecmeyı düşünüyorumda
    Hocam dayanamadım tekrar mi 9 Explorer edition aldım, malum china rom var bütün kurumlara falan yaptım uygulamaları miui 11 güncelledim galeri çalışıyor ve yakınlık sensörü stabil global rom da problem var belli ki

• devilmycry_87 D kullanıcısına yanıt
    Video çeken birisi değilim ama fotoğraf ve pil konusunda çok memnunum hocam. S7'den geçtim ben de.

• quote:

Hocam dayanamadım tekrar mi 9 Explorer edition aldım, malum china rom var bütün kurumlara falan yaptım uygulamaları miui 11 güncelledim galeri çalışıyor ve yakınlık sensörü stabil global rom da problem var belli ki
    Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Öyleyse şu boot kilidi kalksın da bi bakalım neler yapabileceğiz. Çin romu yükleyip morolocale ile tr yaptık mı olur herhalde. Bende 11.0.3 yüklü global sanırım bu romu geri çektiler hiçbir yerde göremiyorum şuan fakat sıkıntılar varmı var hala aynı sorunlar devam ediyor.

Hocam benim zaten İngilizcem çok iyi değil ama yıllardır aynı arabirimi kullandığım için artık ezberledim neyin ne olduğunu açıkçası aramıyorum onun Türkçesini, :) şu an cihazda hiçbir şekilde bir problem yok galeri çalışıyor yakınlık sensörü normal stabil çalışıyor, şu an tek gördüğüm netflix L3 olması oda normal zaten

• Herkese Merhabalar,

Telefonu yeni aldım bende ve aranıza katıldım

Lakin 1 haftada telefonun içinden geçtim kurcalayarak :)

kilidi açtım sonra başladım romlar denemeye miui 11 ile meşhur galeri sorunu ile karşılaştım. Sonra böyle kullanmak zor geldi telefonu android 10 dan android 9 a düştüm sonra farkettim ki sensörler çalışmıyor parmak izi zor tanıyor falan. Biraz daha araştırma yaptım ve persist.img denilen bir dosya flashlamam gerekmiş. Neyse onu da yaptık sensör düzeldi. Ama telefon ile olan derdim bitmedi. bu permist denen dosya sonrandan flashlanır ise şu DRM dedikleri zıkkım L3 oluyor ve Netflix gibi vb. platformlarda sd yayından yukarı çıkamıyoruz :(

Şimdi ustalardan yardım rica ediyorum EDL ile global rom yüklenir ise L1 sertifikası yeniden düzelir mi ?

Şu anda telefondan soğudum resmen :)

Herkese iyi forumlar :)

• SerkanAykut85 kullanıcısına yanıt
    quote:

Lakin 1 haftada telefonun içinden geçtim kurcalayarak :)

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    Yanlız siz cihazı bozmak için her yolu denemişsiniz.Başarılı olmuşsunuz da.
    Şaka bir yana bu cihazlar PC değil ki sürekli kurcalanmaya gelmez.Onu yükle bunu kaldır derken elinizde kalıveririr bir daha açılmamak üzere, demedi demeyin.

Aynı cihazı sorunsuz kullanan biri olarak tavsiyem firmanın verdiği gerekli uygulamaları yükleyin keyfinize bakın.Cihaz zaten en üst düzey donanımla her türlü özelliği barındırıyor.Şarjı azaltıyor, çekilen resmi göstermek için galeriye girilemiyor deniyor ama 11 yüklediğim halde bu sorunları yaşamıyorum.

Normal kullanımda 2-2,5 gün şarjı gidiyor.%15 civarında takıp 1 saatte şarj ediyorum.Gayet yeterli.
    Tek sıkıntım ön kameranın sağında solundaki göstergeler biraz küçük.Az büyütülebilse iyi olurmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 9 Aralık 2019; 13:59:45 >

• turoktr kullanıcısına yanıt
    Maksat kurcalamak değil başkanım bi özellik çalışmadığı zaman tilt oluyorum şimdi çalışmayan aksamı yok ama dediğim gibi L1 sertifikası gitti. Sizin şu anda kullandığınız rom nedir ? ve sizde L1 sertifikası mevcut mu ?
    Global sürüm bendeki.
    NetFlix yüklemediğim için L1 e bakamadım ama yükleyen dostlardan Full HD NetFlix seyreden var.
    Ben de kurcalamadığım için herhalde bende de vardır.
    Ben 2-3 hafta önce sıfır jelatinli global rom aldım kutudan çıkardığımda eea rom vardı, ve Netflix L1 olarak calısıyordu, ama bir arkadaş yanlış anlamadıysam örnek Cihaz china veya normal global rom isen bu cihazlara sonradan Avrupa rom yüklense dahi L1 açmıyor gibi bir şey söyledi doğru mu anladım acaba

• 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.