Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konu (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.911
Cevap
49
Favori
211.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam Mi9 typeC kablosunu PC ye taktım.PC, Mi9 u tanıdı sürücüler yüklendi.Mi9 şarj olmaya başladı.
    Ama Mi9 dan PC ye karşılıklı dosya resim vs.aktaramıyorum.Çünkü PC deki Mi9 klasörünün içi boş görünüyor.
    Dosya alışverişi için Mi 9 da bir ayar yapma mı gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam bugün mi 9 aldım, yurtdışı kapalı kutu.
    Telefonun ana fonskiyonlarında sorun yok.

Geekbench skoru da normal gibi ama antutu testlerinde cpu hariç diğer donanım çok düşük puan alıyor, özellikle gpu çok düşük puan alıyor. Full testi 4-5 kere yaptım sonuç değişmedi, telefon pili %100 seviyesinde ve şarja takılı değildi.
    Telefonda benchmark sırasında da ısınma olmuyor, batarya performansı da sıfır telefon için normal, sorun ne olabilir sizce? Bu arada telefonu kurarken eski pocophone telefonumun yedeğinden kurulumu yaptım onunla ilgisi var mı acaba?

Antutu v8 puanı:
    ★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konu

Geekbench 5:

• Sorun android 9 danmış.
    And 10 ve miui 11 güncellemesini yapınca 430k ya yükseldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

Hocam Mi9 typeC kablosunu PC ye taktım.PC, Mi9 u tanıdı sürücüler yüklendi.Mi9 şarj olmaya başladı.
    Ama Mi9 dan PC ye karşılıklı dosya resim vs.aktaramıyorum.Çünkü PC deki Mi9 klasörünün içi boş görünüyor.
    Dosya alışverişi için Mi 9 da bir ayar yapma mı gerekiyor.
    Geliştirici seçeneklerinden, USB hata ayıklamayı açın sonra kabloyu takınca seçenekler çıkar. Geliştirici seçeneklerini nasıl açacağınızı bilmiyorsanız googleye yazın işlem basit.

• turoktr kullanıcısına yanıt
    Hocam bağladığınız zaman otomatikman USB seçenekleri çıkması lazım. Eğer çıkmıyorsa bağladıktan sonra bildirim çubuğunu aşağıya çekip "Bu cihaz USB'den şarj oluyor" yazıyor ona dokunun, oradan "Dosya aktarımı" seçerseniz sorununuz çözülecektir.
  • ScarfaceX7 kullanıcısına yanıt
    spigen in var bende memnunum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARKADAŞLAR 6 gün hat takmadan pubg oynadığım forumda Ankara'da satış yapan bir arkadaştan aldığım mi, 9 siyah 6-128 GB cihazımı 2400, TL karşılığında satıyorum sıfır neyse öyledir satış nedeni dün itibari ile oneplus 7t pro aldım

Cihazın pil ömrü kapasitesine göre harika 5 saat pubg oynanıyor, tüm gün iPhone xs kadar performans veriyor, fotoğraf kalitesi gece çekimlerinde xs e göre çok daha iyi, ses konusunda, video ekran konusunda çok iyi fakat arayüz olarak bence one plus arayüzü ve iPhone gibi olması çok zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MR_ -- 19 Kasım 2019; 14:24:40 >
  • hako7445 H kullanıcısına yanıt
    Ayarlar-->Ek ayarlar-->Geliştirici Seçeneklerine ulaşabiliyoruz.Bu arada mi nin menüleri hiç kullanıcı dostu değil.Her adrese dolamaçlı yollardan gidiyoruz.Hala fotoğraf çekerken aski Samsung telefonumdaki fotoğraf kalite seçimi ve ekran oranlarını bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 19 Kasım 2019; 12:41:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark_Soul

Arkadaşlar selam bugün mi 9 aldım, yurtdışı kapalı kutu.
    Telefonun ana fonskiyonlarında sorun yok.

Geekbench skoru da normal gibi ama antutu testlerinde cpu hariç diğer donanım çok düşük puan alıyor, özellikle gpu çok düşük puan alıyor. Full testi 4-5 kere yaptım sonuç değişmedi, telefon pili %100 seviyesinde ve şarja takılı değildi.
    Telefonda benchmark sırasında da ısınma olmuyor, batarya performansı da sıfır telefon için normal, sorun ne olabilir sizce? Bu arada telefonu kurarken eski pocophone telefonumun yedeğinden kurulumu yaptım onunla ilgisi var mı acaba?

Antutu v8 puanı:

Geekbench 5:
    Hocam bende de yedekleme sonrası hata olmuştu ama sizin ki öyle mi bilmiyorum, 412 bin civarı puan alıyor cihaz

• quote:

Orijinalden alıntı: hako7445

Geliştirici seçeneklerinden, USB hata ayıklamayı açın sonra kabloyu takınca seçenekler çıkar. Geliştirici seçeneklerini nasıl açacağınızı bilmiyorsanız googleye yazın işlem basit.

Alıntıları Göster
    Üstad bu arada Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklamayı etkinleştirince PC de görünenen Mi9 klasörü kayboluyor.
    Sadece ilk bağladığımda Aegean-Man'in belirttiği
    quote:

bildirim çubuğunu aşağıya çekip "Bu cihaz USB'den şarj oluyor" yazıyor ona dokunun, oradan "Dosya aktarımı" seç
    yaparak ulaşabiliyorum.

Bahsettiğiniz bölümdeki kutu içindeki ayarların nasıl olması gerektiğini belirtirseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

Üstad bu arada Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklamayı etkinleştirince PC de görünenen Mi9 klasörü kayboluyor.
    Sadece ilk bağladığımda Aegean-Man'in belirttiği
    quote:

bildirim çubuğunu aşağıya çekip "Bu cihaz USB'den şarj oluyor" yazıyor ona dokunun, oradan "Dosya aktarımı" seç
    yaparak ulaşabiliyorum.

Bahsettiğiniz bölümdeki kutu içindeki ayarların nasıl olması gerektiğini belirtirseniz sevinirim.

Alıntıları Göster
    O kutucuklar doğru şimdi telefonu PC ye bağlandığınız da telefon üstünde 3 adet seçenek açılır ortadaki secenekti yanlış hatırlamıyorsam, ona tıklayınca telefon hafızası PC de görünür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hako7445 -- 19 Kasım 2019; 13:34:7 >

• iyi gunler,
    Mi9 Pro için kılıf istemiştim ama Mi9 için olan gelmiş, çok azda olsa farklılıkları oldugu için oldugu gibi satmak istiyorum 25tl düşünüyorum..
    siyah renktir.
  • Hata ayıklamayı aktif etmenize gerek yok hocam. Benimki kapalı ama yukarıdaki mesajda da bahsettiğim gibi "bağladıktan sonra bildirim çubuğunu aşağıya çekip "Bu cihaz USB'den şarj oluyor" yazıyor ona dokunun, oradan "Dosya aktarımı" seçerseniz" yapınca dosya, resim, vb. şeyleri aktarabiliyorum.
  • Aegean-Man kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, her seferinde bunu yapmak durumundayız ama tek çare bu gibi görünüyor.

Üstteki resimde örnek verdiğim şekilde fotoğraf kalitesi ve boyut seçimi ile ilgili bir öneriniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 20 Kasım 2019; 1:6:30 >
  • turoktr kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Sizin geliştirici seçenekleriyle çok işiniz yok o yüzden orayı aklınızdan çıkarın şimdilik. Telefonu pc ye bağlayıp aktarım yapmak istiyorsanız her seferinde o seçeneği seçmek zorundasınız ki bu sadece Xiaomi ye özel bir durum değil. Çoğu telefonda sistem aynı işliyor; ilk taktığınızda direk "şarj olma" ile başlarlar.

Fotoğraf kalitesine gelirsek ayarlar kısmında Fotoğraf Kalitesini "Yüksek" yapın. Örnek verdiğiniz resimde ilk 2 seçeneği kullanabilirsiniz. Ekranı 16:9 oranlayan bir cihaz olduğundan ben şahsen onu tercih ederdim. Kamera da çerçeveler kısmında 9:16 kullanıyorum ben.
  • Selamlar,

S9 plus kullanicisiyim 1.5 yil civarı bir süre oldu ve değişiklik istiyorum.

Mi9 2. El almayı düşünüyorum ancak çoğu imei atılmış cihaz.
    Bunları almak bana sorun yaşatır mi ? Kullanım açısından (internet hızı vs ) olumsuzluğu var mı?

Ve tavsiye eder mısınız?

• bob_marley_232 kullanıcısına yanıt
    Cihazın kendinde sorun yoksa alınabilir ama sağlam ve güvenilir bir yerden yada kişiden almanızı tavsiye ederim. İnternet hızı açısından da sorun yaşayacağınızı sanmıyorum ama içim rahat olsun derseniz de almadan önce 1-2 test yapabilirsiniz.
  • Merhaba mi9 kullaniyorum foto cektikten sonra onizlemeye basinca acilmiyor var midir cozumu

• guneyonur kullanıcısına yanıt
    MIUI 11 ile gelen ufak bir problem. Güncelleme ile düzelecektir. Çözümü sanırım şuan yok.

• 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.