Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konu (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.911
Cevap
49
Favori
211.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mi9-Mi9T-Mi9T pro arasındaki farkı halâ çözebilmiş değilim. Tavsiyeniz var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • uzzmaan U kullanıcısına yanıt
    Mi9 ve Mi9T Pro sd 855 işlemcili (üst segment) Mi9T ise sd 730(orta segment) cihazlar. Tasarım açısından Mi9T ve Mi9T Pro birbirlerine çok benziyor. Normal Mi9 un kamerası diğerlerinden daha iyi. Hepsinin + ları ve - leri var. Önce hangi segmentte cihaz istiyorsunuz ona karar verin derim. Ben popup kamera sevmediğimden ve çabuk bozulacağını düşündüğümden tercih etmedim. Mi9 8/128 kullanıyorum ve gayet memnunum. Kıyas isterseniz alttaki linkten bakabilirsiniz.
    https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9507&idPhone2=9791&idPhone3=9738#diff-

• ARKADAŞLAR bir SMS engelle dediğimizde hala engelli numara mesaj atabiliyor bunu kapatma yolu var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba.

Telefon için bir ekran koruyucu ve kılıf istiyorum kılıfın fazla kalın olmasını istemiyorum eğer kullandığınız ve deneyimlediğiniz bir kılıf ve ekran koruyucu varsa paylaşır mısınız

• Aegean-Man kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar Mi9 aldım 6/128 bugün elime geçti.
    Nano sim gerektiği için mevcut telin simi uymuyor.Yarın halledeceğim. Bu nedenle henüz sim takmadım.

Şu anda şarjda.Uzun süre şarjda tutayım mı?
    İlk olarak ne yapmalıyım, pil optimizasyonu ve genel kullanım önerilerinizi rica edeyim.
  • turoktr kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Uzun süre şarjda tutmanıza gerek yok sadece %20 nin altına düşmeden takmaya özen gösterin. Ben şahsen pil optimizasyonu ile ilgili ekstra bir ayar yapmıyorum. Sabah 07:00 - 19:00 arası mobil veri, 19:00 dan sonra evde sürekli wifi açık. Günde 30 dk oyun, full sosyal ağlar, kısa videolar izliyorum ve bana 1 gün rahat çıkarıyor. Ekran kısmında otomatik parlaklık yerine manueli kullanırsanız biraz daha fazla verim alırsınız.
    Teşekkürler. Telefonu kurup internete bağlandıktan sonra bir kaç güncelleme olduğunu görüyorum.

Sistem güncelleme-->MIUI V10.2.30.0.PFAEUXM Kararlı 2.2 GB Ağustos 2019
    Sistem <uygulama Güncelleyici-->Paket Yükleyici 2.6 GB 6 Kasım 2019

Bu güncelemeleri yapayım mı diye tereddüt ediyorum.
    Bazı güncellemelerde pil ömrü ile ilgili sorunlar olabiliyormuş.
    Sistem uygulama güncelleyici kısmındakileri her zaman yapabilirsiniz sorun olmaz. Sistem güncelleme kısmında miui 11 güncellemesi daha gelmemiş sanırım ama yakında gelir. Miui v10.2.30 olanı da yapabilirsiniz. Yalnız miui 11 güncellemesi geldiğinde telefona temiz kurulum yaparsanız daha sağlıklı olur.
  • Arkadaşlar mi 9t aldım128 gb distribütör garantili ama aldıktan sonra bir iki tane yorum gördüm distribütör yazıyor ama sadece kvk bakıyor diye. Kargoyu teslim aldıktan sonra kutuyu açmadan genpa ya da kvk garantili olduğunu nasıl öğrenebilirim ?

• Aldığınız yerle iletişime geçip öğrenebilirsiniz büyük ihtimalle.
    N11 incehesaptan aldım hocam. Sim kart takmadan genpa ya da kvkyı arayarak imei noyu versem söyleyebilirmer mi garantili ya da değil diye ? Yoksa telefonu açmam mı gerekli iphone'lardaki gibi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • N11 deki satıcınızla irtibata geçin, o sizi ya yönlendirecektir yada sorunuzun cevabını verecektir. Açmadan hallolur diye düşünüyorum ama dediğim gibi satıcınızla irtibata geçin önce.
    Sağol üstad.
    muiu 11 güncellemesini yapan diğer xiaomi telefonlarda pil süresinin azaldığı ile ilgili birçok yorum okudum.Birçok kişi eski sürüme dönmeye çalışıyor.
    Gerçi Mi9 ile ilgili bir durum görmedim ama muiu 11 güncellemesinden çekiniyorum açıkçası.Belki dediğiniz gibi temiz kurulum yapılmayınca ortaya çıkan bir sorundur.

Bu arada temiz kurulum derken nasıl yapılacak?
    Bende ilk normal yükledim ve bazı uygulamalar sapıttı uzun zamandır da format atmamıştım bahanesi oldu. Temiz kurulum yaptıktan sonra ne bataryada nede uygulamalarda herhangi bir sorun kalmadı. Sadece genel olarak kamera içinden galeriye geçilmiyor, yani çektiğiniz fotoğrafı kameradaki galeriden değil de normal galeriden görebiliyorsunuz. Onu da yakında düzeltirler. Benimde gördüğüm kadarıyla mi9t-mi9t pro olanlar dediğiniz gibi sorunlar yaşıyor miui 11 de.

Temiz kurulum dediğimiz cihazı yedekledikten sonra hard format atıyoruz ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz.
  • Yurtdışından alıp malum yolla kayıtta sıkıntı yaşayan var mı kullanırken?
    Ağ problemi vs. gibi?

Bir de mi9 mu mi9t pro mu?
  • fifa_05 kullanıcısına yanıt
    Kendi adıma konuşmak gerekirse düşündüğünüz problemleri yaşamadım.

2. sorunuzun cevabı hakkında bir nebze de olsa 10-15 mesaj öncesine bakıp fikir edinebilirsiniz.
  • Telefonu aldıktan sonra ilk tam dolumunu gerçekleştirdim ve bitirdim. İstatistikler bunlar. Bu süre zarfı içerisinde hiç oyun oynamadım. Klasik sosyal medya ve internet gezinmeleri, ara ara YouTube. Karanlık modda kullandım. %50 mobil veri %50 Wi-Fi diyebiliriz. Toplamda da yaklaşık 75 dakika görüntülü konuşma gerçekleştirdim.

Beni fazlasıyla memnun etti.

★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konu
    ★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScarfaceX7 -- 13 Kasım 2019; 15:54:25 >

Üyesi olduğum bir grupta Mi kullanıcısı bir üye MIUI 11 yükledikten sonra cihazında gördüğü hataları yazmış.Aynen kopyalıyorum.
    Sizin belirttiğiniz sorunlar da aşağıda yazılmış ama ek olarak bayağı bir sorundan bahsetmiş.Çeşitli Mi modellerini kullananlar MIUI 11 güncellemesiyle bu sorunların birçoğunun kendilerinde de oluştuğunu söylüyorlar.

quote:

Mi9 MIUI 11 HATALARI:
    - KAMERA UYGULAMASINDAN GALERİYE GEÇİŞ YAPILMIYOR.
    - AOD'da BİLDİRİMLER BAZEN GELİYOR, BAZEN GELMİYOR.
    - ŞARJ OLURKEN BİLDİRİM IŞIĞI BAZEN YANMIYOR.
    - WHATSAPP'TA GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA YAPARKEN KONUŞMADAN ÇIKAMIYORSUNUZ, HERHANGİ BİLDİRİME TIKLADIĞINIZDA TELEFON DONUYOR KONUŞMAYA GERİ DÖNMEK İMKANSIZ.
    - WİFİ AÇTIĞIM GİRİP MANUEL OLARAK AĞI SEÇMEMİ BEKLİYOR BAĞLANMIYOR.
    - BLUETOOTH ARACA BİNDİĞİMDE OTOMATİK OLARAK BAĞLANIYORDU ARTIK MANUEL OLARAK GİRİP BAĞLAMAK ZORUNDAYIM.
    - KİLİT SESİ BAZEN GELİYOR BAZEN GELMİYOR.
    - ŞARJI AŞIRI ÇABUK BİTMEYE BAŞLADI BUGÜN 3 SAAT EKRAN SÜRESİ GÖRDÜM.
    - ÜST SEKMEDE BİLDİRİM OLDUĞU GÖRÜNÜYOR ÇEKMECEYİ AÇTIĞIMDA BİLDİRİM YOK SİMGE KAYBOLMUYOR.
    - GENELDE DONUYOR ELİNİZDE SD855 BULUNAN BİR CİHAZ OLDUĞUNU UNUTUYORSUNUZ.
    -WİFİ'Yİ KAPATIP MOBİL VERİYE GEÇTİĞİMİZDE (5 6 SN GİBİ) Bİ SÜRE BEKLETİYOR HEMEN BAĞLANMIYOR.
    -AOD'da PARMAK İZİNE BASTIĞIMDA GENELDE ALGILAMIYOR 2 3 KEZ BASTIKTAN SONRA KİLİT EKRANI GELİP SONRA TEKRAR AOD'a DÖNÜYOR VE ÖYLE ALGILIYOR.
    - KİLİT EKRANINDA EKRAN KAYDINA BASTIĞIMDA KAYDI BAŞLATMADI OLARAK GÖSTERİYOR FAKAT KAYIT ALIYOR. GALERİYE GİRİP O KAYDI İZLEMEK İSTEDİĞİMİZDE ALTTAKİ ÖN İZLEME KOMPLE SİYAH ŞERİT GÖSTERİYOR SANKİ KOMPLE SİYAH EKRAN KAYDETMİŞ GİBİ AMA VİDEO OYNATIYOR. (YORUMA HATANIN FOTOSUNU BIRAKIYORUM)
    - UYGULAMANIN KAPANDIĞINI ÇOK GEÇ ALGILIYOR ARKADA ÇALIŞIR KALIYOR Bİ SÜRE (SPOTİFY KAPATTIKTAN SONRA 4 - 5 SANİYE KADAR MÜZİĞİN DEVAM ETMESİ GİBİ)
    - WİFİ BAĞLANDIĞINDA İNTERNET YOK OLARAK GÖSTERİP BAGLANIP, BAĞLANTIYI KOPARIP SÜREKLİ MOBİL VERİ İLE WİFİ ARASINDA GEÇİŞ YAPIYOR. (YORUMA HATANIN VİDEO KAYDINI BIRAKTIM.)

MIUI 11 ARTILARI ; YOK.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 14 Kasım 2019; 21:38:1 >

• 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.