Şimdi Ara

Xiaomi Mi 9 Lite (Pyxis) [ ANA KONU ] Miui 12.5 Android 11 Geldi (298. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.388
Cevap
71
Favori
383.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    12.0.3 te bir takılma/donma yaşamadım, ama sarj performansını beğenmedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cevaplarınız için teşekkür ederim. Umarım güncelleme alma konusunda sıkıntı yaşamam. Şu anda telefonda miui 10 var ve bildirim cubugunda bildirimlerin gorunur kalmaması dışında bir sorunum yok. Güncelleme kontrol ettigimde 11 gözüküyor. Sizce 11 e gecmeli miyim? Performans ve pil kullanımı konusunda eksisi var mı 11 in?
  • Yeni gelen güncellemeden sonra nedense şarj performansında düşüş oldu, ortalama bir kullanımda ekran süresi 10 saate yaklaşırken şuan 8 saate düştü. Oysa tamamen aynı şartlarda kullanıyorum. Bazen de kilit ekranından çıkarken anlık bir takılma oluyor. Şimdilik gördüklerim bunlar. Şarj konusu üzdü.
    MIUI Global 12.0.3

Bu problemleri benden başka yaşayan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sekure41 -- 26 Eylül 2020; 19:12:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sekure41 S kullanıcısına yanıt
    sarj konusunda iyimser tavır göstermiş telefonun :D 8 saati göremiyorum ben
  • Arkadaşlar yakın zamanda imei atacağım cihaza hangi rom günlük kullanım için uygun ve üzmez ayrıca batarya performansı önemli değerli yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

• drspawn D kullanıcısına yanıt
    Bence en stabil 10, ama siz bilirsiniz.

• NT2L kullanıcısına yanıt
    bana da oyle geldigi icin guncellemedim, burdan sizlere sorayım dedim. Ancak su bildirim cubugunda bildirimlerin kısa süreli gözüküp sonra yok olması canımı sıkmıyor degil.:(
  • NT2L kullanıcısına yanıt
    Hangi 10 ? Mıuı 10 mu android 10 mu ?

• ByÇINAR kullanıcısına yanıt
    Miui 10 dan bahsediyor
  • Merhaba,

Miui-12 kullananan arkadaşlara şunu sormak istiyorum.

Normalde, mikrofonu, kamerayı ya da lokasyonu kullanan bir uygulama olduğunda, bunun sol üstte (bildirim çubuğunda) kullanıcıya gösterilmesi gerekmiyor mu?

Miui-12 anons edilirken bu özellikten bahsedilmişti. Aşağıdaki linkte de görülebilir.
    https://c.mi.com/oc/thread-3062805-1-0.html?mobile=no
    -
    https://cdn.pocket-lint.com/r/s/660x/assets/images/152246-phones-feature-xiaomi-miui-12-image1-ltig7kq4h0-jpg.webp?v1

Fakat bu özelliğin nasıl aktif edileceğini bulamadım. Menüde öyle bir seçenek bulunmuyor bile.

Kullandığım rom 12.0.3.0 Global Stable.

Cihaza rootlama/rom atma/bootloader kilidi açma vb. işlemler yapılmadı. Xiaomi Türkiye garantili.

• Merhaba.

Miui 12 EU Beta Romda belirtilen ayarlar mevcut.
  • Youtube'da aşağıdan tutup kaydırdığımızda küçük ekrana geçmeme sorununu çözebilen var mı? Miui 12 gelmeden önceki son güncellemede bu sorunu çözmüşlerdi. Miui12 geldi o sorun tekrar geldi.
  • iCankat İ kullanıcısına yanıt
    Daha önce pek dikkat ettiğim bir şey değildi ama soruyu görünce bakayım dedim. Siz tam ekrandan normal ekrana geçişten bahsetmiyorsunuz değil mi, altta arkaplanda çalmasından bahsediyorsanız yukarıdan aşağıya çekince oluyor.
    Yeni bir şey mi bu bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre1498

Mıuı 12 ye güncelledim ve gayet memnunum. android 10 dan sonra ufak tefek takılmalar performans kaybı falan hissetmeye başlamıştım, şu an cihaz resmen android 9/mıuı 11 deki akıcılığına ve performansına kavuştu. 2 günlük deneyimime göre ekran süresinde bile artış var pil performansı daha iyi oldu. Memnun olmayan arkadaşlar için 2 püf noktası belirteyim

1) Güncellemeden önce ve sonra hard reset attım

2) Pil istatistiklerini günlük tutuyor, yani 24 saati geçtiyse gördüğünüz süre toplam değil günlük ekran süresi. Bu yanıltabilir, toplam pil süresini görebileceğimiz biryer bulamadım.

Merhaba,

Pil istatistiklerini günlük tutmuyor bence.

Orda gözüken değerler şunu ifade ediyor;

-Telefonun ekran süresi

-Şarjdan edildikten sonra geçen süre

Örneğin 25 saat önce şarjdan çektiniz ve 4 saat ekran süresi var. Orada 4 ve 25 rakamlarını göreceksiniz.

Şarjdan edildikten sonra geçen 25 saatte 4 saat ekran süresi almış demeksiniz.

• good__luck kullanıcısına yanıt
    Ben test ettim günlük tutuyor, akşam yatarken %35 şarj ile 7 saate yakın ekran süresi vardı sabah kalktım 5,5 saate düşmüş ve duruma o zaman ayıktım. Hatta bugün yatarken şarja takmayıp ekran görüntüsü alıyım, yarın tekrar alırım ordan anlaşılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre1498 -- 2 Ekim 2020; 19:19:59 >
  • Arkadaşlar, telefonu android 10'a nasıl güncelliyoruz? Sistem güncellemede sadece miui 12 var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FPessoa -- 3 Ekim 2020; 10:56:34 >
  • Miui 12nin içinde zaten Android 10, ayrı olarak yükleme yok sanırım anca dışardan rom atarsanız olabilir.

• fenerliso kullanıcısına yanıt

Tamamdır, teşekkür ederim

• good__luck kullanıcısına yanıt
    Yüklediğim görüntülerden de anlayacağınız gibi 24 saatlik pil süresinin istatistiğini tutuyor, soldaki son 24 saatteki ekran süresi ve sağdaki son 24 saatteki ekran kapalı süresi.

1. Akşam aldığım görüntü
    2. Az önce aldığım görüntü

Xiaomi Mi 9 Lite (Pyxis) [ ANA KONU ] Miui 12.5 Android 11 Geldi Xiaomi Mi 9 Lite (Pyxis) [ ANA KONU ] Miui 12.5 Android 11 Geldi

• Emre1498 kullanıcısına yanıt

Aynen hocam. grafiktede belirtilmis. İlk grafikte saat 06:00 -12.00 arasi digeri de 12.00 -12.00 arasi. O saatleri istediginiz aralikta degistirip hangi araliklarda neler pili kullanmis bakabiliyorsunuz. Bu da guzel bir ozellik olmus.

• 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.