Şimdi Ara

Xiaomi Mi 9 Lite (Pyxis) [ ANA KONU ] Miui 12.5 Android 11 Geldi (291. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.388
Cevap
71
Favori
383.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Muhtemelen öyle fakat android 9'dayken böyle bir sorun yoktu. Yine aynı kulaklığı kullanıyordum. Android 10'a güncellediğimde sorun başladı. Xda forumda biri bunun driver problemi olduğunu ve tüm samsung s6 custom romlarında bu sorunun olduğunu belirtmişti. Sizin de bahsettiğiniz gibi xiaomi kulaklıkla sorun düzeliyorsa demek ki diğer kulaklıklar için gerekli driver kernel'da yüklü değil. Yani yazılımla da çözülebilecek bir sorun. Umarım düzeltmişlerdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhabalar. Günlerdir hem öğrenmek adına, hem de düzeltebilmek adına bozulan IMEI yi repair yapmaya çalışıyorum fakat, şu an cihazda miui 11.3.4.0 eu rom kurulu. 2 farklı sorunum var aslında;

1. efs ve modem bilgilerini Global ve EU romların her ikisinde de silmeme rağmen rebootlayıp *#06# ile baktığımda "0 veya null" gözükmüyor, tam aksine eski IMEI ler gözüküyor. Bu sıkıntı yüklediğim romların stock rom olmasından mıdır veya xiaomi stable rom olduklarından dolayı mı anlam veremedim.

2. (1. maddedeki soruna rağmen) qcn yi telefona diag portu sıkıntısız açıyorum ve atıyorum, reboot yaptığım zaman twrp bootloop sorunu çıkıyor. Aldığım EFS yedeğini geri yüklediğimde telefon tekrardan sorunsuz açılıyor.

EFS,modem ve qcn yedeklerim var. Sadece EFS yedeğini geri yüklediğim zaman telefon sorunsuz bir biçimde açılıyor fakat yaptığım işlemin bir anlamı kalmıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, esenlikle kalın.

• Hocam kısaca mi9t ana konusuna bakarak yapabilirsin elin yatkınsa.Ana dizinde.
    Birde kendi elindeki imei oynanmıs yedekle yapmaya calısıyosan onla olmaz.orjınal yedek(qcn) bulman lazım 👍
    Birde bu cihaza çift yazım olsada randumanı iyi değil.tek imei kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByÇINAR -- 26 Ağustos 2020; 5:20:16 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yeni güncelleme gelmiş
    Xiaomi Mi 9 Lite (Pyxis) [ ANA KONU ] Miui 12.5 Android 11 Geldi

• Arkadaşlar merhaba,
    Bir sorum var, WhatsApp üzerinden fotoğraf çekip göndermek istediğimde fotoğraflar net olmuyor. Ancak kamera üzerinden çekip galeriden göndermek istediğimde cam gibi fotoğraflar elde ediyorum. Çözümü var mıdır?
    Teşekkürler

• Xiaomi Mi 9 Lite (Pyxis) [ ANA KONU ] Miui 12.5 Android 11 Geldi selamlar forumdaşlar. Geldi yaklaşmakta olan. Yüklemek mi yüklememek mi tüm mesele bu 😁

• dde5 kullanıcısına yanıt
    Yükleme

• NT2L kullanıcısına yanıt
    Anlaşıldı tmm. Teşekkürler

• ByÇINAR kullanıcısına yanıt
    Orjinal yedeğim var hocam. Birkaç kere qcn dosyasını düzenledim ayrı kopyalar üzerinden, bir hata yaptığımı düşündüm fakat yanılmıyorsam qcn dosyasında herhangi bir sıkıntı yok, sadece qpst ile yükledikten sonra telefon sürekli bootloop a giriyor nedenini bir türlü çözebilmiş değilim. Şu an MiRoom custom atıp öyle deneyeceğim, düzelirse bilgilendiririm, ilginiz için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uczBurak -- 26 Ağustos 2020; 18:30:18 >
  • Ya arkadaşlar bana neden gelmiyor ya, herkese geliyor ama bana gelmiyor

• V. van Gogh kullanıcısına yanıt
    Bize geliyor da ne oluyor? Buglı.

• Telefonu güncelledim biraz dolandım kapatıp açtım, şuan servis yok hatası veriyor. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlarım var mı?

• Blokları siliyosun durndiye tahmin ediyorum.blokları silmezsen işe yaramaz..

• V. van Gogh kullanıcısına yanıt
    Xiaomi Mi 9 Lite (Pyxis) [ ANA KONU ] Miui 12.5 Android 11 Geldi
    Hocam çok takılmayın güncellemeye mıuı 12 çok artısı yok.bugun geçtiğim sürüme bakarmısınız 😁

Hocam evet siliyorum. Aslında sorunu bir nebze çözmüş gibiyim MiRoom ile denedim farklı sorunlar oldu sorunsuz eu rom a dönüyorum şu an halledebilirsem haberdar ederim, tekrardan teşekkürler..
  • İşlemi söyle yap twrp blok sil
    Sonra diaga geç qpst edit qcn yaz..
    Teli başlat tekrar diaga geç
    Edit qcn yi qfilden flaşla..

Not:çift imei işlemlerinde sıkıntı çekersin tek imei repair yap..

• 12.0.3.0 global roma gelmedi nereden indirebilirim?

• Merhabalar, cihaza güncelleme yaptım. Cihaza hard reset atmak istemiyorum. Şuan cihaz rootsuz ve bootloader kilidi vs. açık değil. Güncelleme sonrası yapmamı önereceğiniz bir işlem var mıdır wipe cache yerine geçebilecek? Geçmiş sürümden kalıntıları silebilmek adına. Teşekkürler

Hocam sorunu çözdüm, Mi 9 Lite diğer telefonlara göre ne kadar sıkıntılıymış meğer, hemen herşeyi korumalı. Müsait bir zamanda Mi 9 Lite için IMEI onarımın püf noktalarını yazmayı düşünüyorum, yardımcı olmak amacıyla. Ne var ki tüm bu sıkıntılardan sonra fark ettiğim; forumların çoğunda ücretli işlem yaptıkları için yalan yanlış, telefonu olduğundan kötü duruma getirecek, kendilerine mecbur bırakacak şekilde hatalı kılavuzlar oluşturuluyor. Uzun lafın kısası, forumlarda gördüğünüz bilgilere pek aldanmayın, telefonun yedeklerini 2-3 farklı alanda yedeklemeden kesinlikle işlem yapmayın. Keyifli forumlar

• Arkadaşlar miui 12 ile canlı duvar kağıdı özelliği bizim telefona gelmedi mi?

Bir yolu var mı

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.