Şimdi Ara

Xiaomi Mi 9 Lite (Pyxis) [ ANA KONU ] Miui 12.5 Android 11 Geldi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.388
Cevap
71
Favori
383.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet 12 MP ben açıkçası kameraya bayıldım 48mp sürekli çekmemesi daha iyi yoksa fotoğraflar çok yer kaplar ön kamerada hakkını veriyor baya canlı ben beğendim cihazı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, aranıza Redmi Note 4X'ten geçme planları yapan bir kullanıcı olarak 1-2 sorum olacak. Mi 9 Lite ile Mi 9T arasında kaldım, hafıza kartı desteği ile 9 Lite beni kendisine daha fazla çekiyor ama sizin de şu modelin şöyle iyi bir artısı var bunun bu yönü kötü diyebileceğiniz birşeyler var mı? Bir de Mi 9 Lite kullanan arkadaşlardan Band 20 sorunu yaşayan var mı? (Şu ana kadar yaşayan görmedim duymadım). Vereceğiniz cevaplar için şimdiden elinize sağlık.
    İyi forumlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mı 9 t artıları:
    Snapdragon 730 işlemci
    Çentik olmaması

Mı 9 Lite artıları
    Ön kamera daha iyi
    Hafıza kartı desteği
    Kızılötesi

Kendim mi 9t yi hafıza kartı olmaması ve pop up kamera sıkıntı çıkarabilir düşüncesi ile almadım

• Bu sorunlar varmı?
    "Trendyol aracılığı ile Xiaomi Mi 9 Lite 64 GB hafızalı telefonu aldım ve sosyal medya Twitter Instagram gibi uygulamalarda görüntü kalitesi sürekli düşük gözlerim bozulacak artık ve Wi-Fi sürekli iyi çekmiyor bunun için yapmam gerekiyor ayarlardan her şeyi denedim olmuyor çözüm bulamadım."

"Şiyaketvar" da gördüm
  • erdemunall E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevabın için. Hafıza kartı olayı baya bi + katıyor Mi 9T'de 128 GB bile alsan bir süre sonra yememeye başlayacak hiçteyse Mi 9 lite o konuda daha uzun götürebilir.

• krkmz kullanıcısına yanıt
    Hayır ben öyle bir sorunla karşılaşmadım wifi de ve sosyal uygulamalarda sıkıntı yok

• GkA13 G kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam bundan önceki cihazım 32 GB dı hafıza kartı desteği yoktu eksikliğini çok çektim cihazlar git gide kalite arttıkça fotoğraf boyutları artabiliyor o yüzden uzun vadedeki 9 Lite götüreceği kanaatindeyim tavsiye ederim

• Ben sırf kızılötesi için aldım desem yeridir. Mi 9t yerine yani. Üstelik 9t yi daha uyguna alma şansım varken lite tercih ettim.
    Ne kamerası önemli benim için ne de hafıza boyutu veya kart yeri... Daha önce 64 Gb telefon kullanıyordum ve 32Gb hafıza kartı var ama takınca telefon yavaşlıyor diye takmıyordum genelde, 64 Gb hafızanın da yarısından çoğu boştu genelde. Şimdi de 111Gb boş hafıza var... Çok önemli değil yani.
    Telefonu alalı bir hafta oldu daha ancak 10 tane fotoğraf çektim onlar da denemek için. Pek fotoğraf çekmem, gerek duymam. O da önemli değil benim için.
    Sosyal medya da kullanmıyorum. Face instagram yok.
    Tek derdim NFC ve kızılötesi olan bir telefondu. Bi de şarj en az iki gün gitsin yeter bana. O kadar.

• Artık şarj konusu beni çok rahatsız etenue başladığından dolayı Samsung note 5 den Xiaomi mi 9 lite a geçtim. Note 5 den iki yönü kötü 1. Arka kamera 2. Hoparlör ses kalitesi memnun etmedi. Malum biri zamanın amiral gemisi bu ise orta sınıf
    Sonuç olarak memnunum ama iyi etmişim diyorum genel anlamda.

Çalışır bir Google camera var mı ?

• GkA13 G kullanıcısına yanıt
    Mi 9 lite alanlar genelde aynı ikilemde kalıp da alıyor bu telefonu.
    Öncelikleriniz belirleyici olacaktır. İkisininde kişiye göre değişen artı ve eksileri var. Ama bu tamamen kişisel. Örnek sizin için önemli olan tam ekran olması mı kızılötesi mi? Hafıza kartı mı? Vs. Buna herkesin cevabı farklı.
    Band 20 için henüz erken. Garantili cihazlar zaten sorun çıkarmaz. Sadece imei atacak kişiler attıktan sonra bakacak duruma band 20 duruyor mu uçtu mu?

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Ekleyecek tek kelime bulamadım tam olarak benide anlatmışsın hocam.

• ademdemiryas kullanıcısına yanıt
    Aslında Mi 9 Lite için bir süre daha beklenmesi gerekiyor ki durum ne ortaya çıksın. İlgin için teşekkürler hocam. İyi forumlar.

• Arkadaşlar volte kullanabilen var mı tr garantili olanlarda? Hattım Turkcell

• Tface T kullanıcısına yanıt
    geçen gün turkcell in volte destek listesi vardı forumda baktım da bu telefon yok listede. desteklediği telefonlardan birine takıp volte aktişleştirdikten sonra bu telefonda da kullanılıyor diyorlar.

xiaomi de redmi 7a var sadece, çok saçma ama durum bu:https://www.turkcell.com.tr/servisler/hd-ses-ve-video-arama#detaylibilgi
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Hocam ben Samsung note 5 kullanıyordum volte aktifti, mi9 lite a takınca çalışmadı çıkardım tekrar note 5 e taktım sonra tekrar mi9 lite a taktım yine olmadı :( Sanırım operatörler ile ilgisi var yoksa tel destekliyor volte diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tface

Hocam ben Samsung note 5 kullanıyordum volte aktifti, mi9 lite a takınca çalışmadı çıkardım tekrar note 5 e taktım sonra tekrar mi9 lite a taktım yine olmadı :( Sanırım operatörler ile ilgisi var yoksa tel destekliyor volte diye biliyorum.
    hocam telefonda Ayarlar-Sim kartlar ... - menüsünde sim kartınızı seçtiğinizde en altta "VoLTE kullan" seçeneği var mı ?

yoksa *#*#86583#*#* tuşlayınca "Carrier check disabled" gibi bir yazı çıkması lazım, ondan sonra açılıyor telefonda bu ayar.
  • Deneyeceğim teşekkürler hocam

• Arkadaşlar mi 9 Lite kullananları cc9 gruba beklerim topluluk oluşturalım

https://m.facebook.com/groups/461405334722621?view=info

• Mi CC9 mu alınmalı yoksa Mi 9 Lite mı? Arada bir fark yok gerçi ama siz hangisini tercih ederdiniz?

Bir de Mi CC9 EU romlu cihaza (imei atılmış) Global Mi 9 lite romu atsam imei'ler uçar mı?
  • ahmert kullanıcısına yanıt
    Tercih band 20 nedeniyle Mİ 9 lite olmalı. Aynı cihazlar tek fark lite global. Tabi çok uyguna buldum derseniz band 20 de şuan imei atınca durumu belli olmadığı için lite da tercih size kalmış.
    Rom için bildiğim kadarıyla mi Flash la atınca imei ler gitmiyor. Test etmedim.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.