Şimdi Ara

Xiaomi Mi 9 Lite (Pyxis) [ ANA KONU ] Miui 12.5 Android 11 Geldi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.391
Cevap
71
Favori
383.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    NFC var cihazda. Ne var ne yok ve tüm özellikleri için link

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/xiaomi-mi-9-lite-128gb.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Telefonunuz geldi mi? Gözünüze çarpan artı eksileri paylaşırsanız konu içinde iyi olur. Henüz açılan bir ana konuda yok sanırım. Cihaz çok yeni tabi bununda etkisi var. Konuyu ana konuya dönüştürmeyi düşünüyormusunuz? Kullanıcı sayısı artacaktır mutlaka.

• Mi 9t varken alınmaz. Üst yorumlarda okudum xiaomilerin sar değerlerinün yüksekliğinden bahsedilmiş. Sar değeri önemli.

• ademdemiryas kullanıcısına yanıt
    maalesef benim telefon posta dağıtım merkezinde bulunamadı, kayıp görünüyor ama dağıtıcılar araca yüklemiş olabilir dendi, yarın netleşir sanırım, inşallah netleşir.

Ana konu yazmaya gerek var mı bilmiyorum, yazabilirim de. şu an kullanıcı konusu olarak tek bu var. bazı konularda ana konu diye yazmıyor da. telefon gelse inceleme babında bir konu da olarak ana konu yazabilirim başlığa.

şimdilik inceleme videomuz var bir de sizin yorumunuz var. hayırlısı.
  • Bu cihazda aradığım bütün özellikler var
    NFC
    Amoled ekran
    Sd kart girişi
    3.5 mm giriş
    İyi batarya

Telefonu akşam torrente bırakıp işe giderken dizi izlenir sabahında :)

• Kamera performansı nasıl acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • wéndigo kullanıcısına yanıt
    Kamera karşılaştırma da yapmış mi 9t ile genel bir karşılaştırma

https://www.youtube.com/watch?v=t_V8ay0skg4&feature=youtu.be

• İkisi arasında çok gittim geldim. Fakat ben kullanırken çentiksiz ekranı dışında hiçbir artı yön bulamadım. Artıları mi 9 lite ın daha fazla (bana göre)
    Ön kamera 20 ye 32
    Kızılötesi (sık kullanırım)
    Amoled e Süper amoled
    Hafıza kartı desteği
    Kayıtsız aldığımda iki hattında kayıt yapılıp çift hat kullanabilme
    RGB bildirim ışığı
    Aklıma gelenler bunlar 9t ise bunlara karşılık çentik olmayan bir ekran ve 710 a karşılık 730 işlemci sunuyor artı olarak. İşlemci günlük kullanımda zaten fark etmez oyunda oynamam zaten. Oyun içinde CC9 Pro geliyormuş 730G işlemcili mi 9 lite yani
    Öncekileriniz belirleyici olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademdemiryas -- 7 Ekim 2019; 12:22:40 >
  • V30+ ile mi 9 lite arasında gidip geliyorum v30+ ile çekilen fotoğrafları görünce hayran kalıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wéndigo -- 7 Ekim 2019; 10:20:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • wéndigo kullanıcısına yanıt
    Kamera sizin için birinci sıradaysa kamerada OİS olması bile çok büyük bir artı lg nin.
    Öncekileriniz belirleyici olacaktır.

Mi 9t bana göre işlemci ve şık tasarımla öne çıkıyor. Öte yandan redmi note 8 pro da bu fiyattan hatta daha ucuza gelmesi lazım. Benzer fiyatlarda 3 tane güzel cihaz satıyor xiaomi. İsteklere tercihlere göre seçim yapmak lazım. Bu 3 cihazında sar değeri yüksek mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 7 Ekim 2019; 14:8:23 >
  • Gsm arena ya göre düşük baya ama henüz mi 9 lite icin sar değerini yazmadı aynı site

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_8_pro-9812.php

Eksi yanı İPS ekran. Göreceli tabiki

Amoled ekran daha iyi tabi ama telefon alırken ana kriterim olmaz. Sar değeri bence ekrandan daha önemli. Bazen 1 saat telefonla konuştuğumu ve devamlı yanımda gezdirdiğimi düşününce sar değerine dikkat etmek gerektiğini düşünüyorum. Sar değeri ortalama değerlerde olsaydı çok sıkıntı etmezdim. Mi 9t eu sar değeri 1.34 e 1.51 miş. Redmi note 8 pro ise 0.38 e 0.80 miş. Ama başka sitede redmi note 8 pro içinde mi 9t gibi yüksek değerler yazmışlar.

Mi 9 litenin amoled ekranı iyi ama işlemcisi snapdragon 710. 730 olmalıydı. Fiyatıda 710 olmasına rağmen pahalı. Tasarımı redmi note 7-8 e ve mi a3 e benziyor. 8 pronun kameraları daha iddialı ve daha iyi yapay zekalı işlemciyle büyük ihtimalle daha da iyi olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 7 Ekim 2019; 15:51:18 >
  • Aceleniz yoksa benim gibi CC9 Pro çıkacak yakında 730G işlemci ve 108 mp kamera diye yazıyor. Acelem olmasa beklerdim muhakkak. Global ismi ne olur bilemiyorum tabi. Taze bi haber.

• quote:

SAR (Specific Absorption Rate) values of Xiaomi Mi 9 Lite ​​are as follows:
    European measurement on head: 1.420 W/Kg,
    on body: 1.400 W/Kg
    The European Union sets a limit of 2 W/kg averaged over 10 grams of tissue.

kimovil sitesine göre çok fark yok gibi mi 9t ile arasında, biraz daha yüksek ama yakın değerler. sar değerinden korkan telefonu kulağına dayamasın, mümkünse otururken biraz uzağına koysun masasında, konuşurken de kulaklık kullansın, kablolu veya bluetooth. bluetooth sar değerleri çok düşük çünkü.
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    ademdemiryas kullanıcısına yanıt
    O kadar önlem alana kadar sar değeri düşük telefon alırım. Ben sar değerine öyle çok kafayı takan biri değilim. Fakat samsunglar 0.30 gibi değerler sunarken xiaomiler 1.5'a dayanmış. Sınır 1.6-2 zaten. Xiaomiler tr pazarı için orta segmenti domine ediyor. Dolayısıyla fiyat performans olarak xiaomi cihazlar almak mantıklı. Sar değerlerine bakarak ona göre bir karar vermek lazım. Çift hatlı sar değeri mi bunlar yoksa tek hatlı mı onu da bilemiyoruz.

@ademdemiryas

Benim acelem yok, 6s plus cihazım hala fazlasıyla yetiyor. Bataryanın %70 lere düşmesiyle artık batarya sıkıntısı çekiyorum onun için değiştirme düşüncem var ama dediğim gibi acelem yok. Şu xiaomiler bir çıksın fiyatları otursun sorunu var mı yok mu ortaya çıksın ona göre alırım. Bu yazan sar değeri Çift hatlı sar değeri mi bunlar yoksa tek hatlı mı onu da bilemiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 7 Ekim 2019; 16:18:51 >
  • ben de önemsedim bir ara ama sonra vazgeçtim çünkü ona göre seçim yapamıyorum maalesef.

quote:

SAR (Specific Absorption Rate) values of Xiaomi Mi 9 Lite ​​are as follows:
    European measurement on head: 1.420 W/Kg,
    on body: 1.400 W/Kg
    The European Union sets a limit of 2 W/kg averaged over 10 grams of tissue.

American measurement on head: 1.190 W/Kg,
    on body: 1.140 W/Kg
    The FCC limit is 1.6 W/kg measured in a volume of 1 gram of tissue

1.6 dediğiniz değer amerikan gsm operatörlerinin kullandığı şebeke değerleri için sanırım çünkü orada zaten daha düşük çıkıyor değerler gördüğünüz gibi. avrupa için sınır 2 ve 1.5 yüksek bir değer maalesef.

örnek samsung m40 : 0.27 W/kg (head) 1.17 W/kg (body)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 7 Ekim 2019; 16:34:44 >
  • Kayıtsız olan model çift imei kayıtlı şekilde mi geliyor yoksa BL açılıp sonradan mı kayıt oluyor?

Üzerinde global rom mu var?

Sıfırlayınca imei gidiyor mu?

Yanıtlarsanız sevinirim arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

6.13 te ön kamera açılırken kamera altında bir led ışık mı kayıyor içten dışa sonra dıştan içe yoksa ışık yansıması mı ?

elinize sağlık bu arada, güzel olmuş. o beyaz telefonu ben aldım ama bakalım bugün ya da yarın geçer elime inşallah.

Alıntıları Göster
    Hocam biraz geç Du kusura bakmayın. Ama cevap vereyim diğer merak edenler için, kameranın altında çentigi çevreleyen bir ışık yanıp sönüyor. Güzel bir efekt vermişler. Değişiklik olmuş. Ayrıca ilk aldığımda romda sorunlar vardı ufak tefek. Bootloader kilidi açtıktan sonra eu rom yükledim. Hemde miui 11 yükledim. Memnunum şuan. Batarya daha iyi gidebilir oda yazılım oturunca olur sanırım.

• çok abzürt olacak belki ama red mi note 7 ile mi9 t arasında kalmıştım. pop-up kamera beni red mi note 7 ye itiyordu ancak mi 9 lite daha avantajlı duruyor hem batarya hem kamera olarak...

edit: ayrıca bu telefonda hızlı şarj destekli şarj cihazı çıkıyor ki bence bu büyük bir artı. diğerlerinde ekstradan almanız gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snow' -- 7 Ekim 2019; 20:41:41 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.