Şimdi Ara

Xiaomi Mi 9 Lite / CC9 Kullananlar [ ANA KONU ] Android 10 Geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
4.798
Cevap
89
Favori
203.930
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Mi 9 Lite / CC9 Kullananlar [ ANA KONU ] Android 10 Geldi
Giriş
    1003 Mesaj
    Arkadaşlar lite modeli mi daha iyi se modeli mi veya mi 9 t mi ? Ben lite ve se arasında bir fark goremedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Lite daha kalın, se daha ince ve hafif sanırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Execuvite kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3784 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Execuvite

Arkadaşlar lite modeli mi daha iyi se modeli mi veya mi 9 t mi ? Ben lite ve se arasında bir fark goremedim
    Batarya önemliyse 9 Se modeli batarya olarak pek memnun etmeyebilir. 9 lite ön kamera, batarya ve biraz daha büyük ekran gibi artıları var. Performans olarak 9 se 1 tık daha iyidir. (günlük kullanımda performans farkı pek hissedilmez)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

daha önce kısa bir süre yaşamıştım benzer bir durum, sms gitmiyordu. Şebeke seçeneklerinde Sadece LTE seçiliydi ondan olur diye düşündüm, Gsm seçince sms gitti.

şebeke seçeneklerini deneyin bi hocam. yoksa volte alık olsa da sms gitmesi lazım.
    |
    |
    tutankamon09 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Asus Z170s // i5 7500 // 8GB 2666Mhz DDR4 // Asus GTX 1050Ti // Sandisk Ultra II 480GB SSD // 2x2TB Toshiba Hitachi // PHILIPS 27 AMVA LED // Logitech K330 // Takstar HD5500 // Logitech F710 // Xiaomi Mi 9 Lite //
    _______ Mersin Tıp _______ Allah rızası icin yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?
  • Yarbay
    12231 Mesaj

bilgisayardan atılabilir. telefonu bağlayınca dosya aktarımı seçimi yamanız gerekebilir telefon ekranından.
    |
    |
    Zyvox kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Asus Z170s // i5 7500 // 8GB 2666Mhz DDR4 // Asus GTX 1050Ti // Sandisk Ultra II 480GB SSD // 2x2TB Toshiba Hitachi // PHILIPS 27 AMVA LED // Logitech K330 // Takstar HD5500 // Logitech F710 // Xiaomi Mi 9 Lite //
    _______ Mersin Tıp _______ Allah rızası icin yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?
  • Yarbay
    12231 Mesaj

se modelinin boyu küçük, tabi ekranı da.
    ben de ilk onu almayı düşündüm ama bataryası da küçük o yüzden vazgeçmiştim.
    |
    |
    Execuvite kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7489 Mesaj
    android 10 sonrası vowifi deneyen var mı? nedense bağlanmıyor bir türlü..
    Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!

Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

• Yarbay
    2591 Mesaj

apk dosyasını telefonun içindeki hangi klasöre koymam gerekli, fikriniz varmı?

|
    |
    MaDMaxiBo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    SONY W905 LCD, EPSON EH-TW5650 PJ, GAMMA SCREEN 200X200 MOTORLU PERDE, PANASONIC 37PV60 PLAZMA, PİONEER LX57 AVR, WHARFADALE DİAMOND 9.6, PARADİGM CC-190,WHARFADALE 9.2, POPCORN HOUR VTEN, Mİ BOX S ,SONY BDP S350, PİONEER DV-420 DVD
  • Teğmen
    121 Mesaj

hocam teşekkür ederim 4.5g öncelikli seçili volteyi kapatırsanız mesaj gidiyor. yada 3G öncelikli seçerseniz de gidiyor. böyle bir sorunum yoktu güncellemeden sonra oldu. cevap verenlere teşekkür ederim. olmazsa Türk Telekom değiştirip Turkcell e geçeceğim.

|
    |

bende de volte aktif görünüyordu ama konuşurken 3g ye düşüyyordu. kodları iki kere girdim enable yaptıktan sorna tekrar disable yaptım çalıştı volte. konuşurken 3g ye düşmedi ondan sonra.

*#*#86583#*#* ve *#*#868484#*#* vowifi kodları ikişer kere girin tekrar açın deneyin hocam.
    |
    |
    suicide kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12231 Mesaj

hocam siz de yukarıdaki mesajdakini deneyn bi önce. volte yi kapatıp(enable yazacak) tekrar açın (disable yazınca açık olacak)
    bu şekilde o sorun da çözülüyor olabilir. denemekte fayda var gibi.
    |
    |
    tutankamon09 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12231 Mesaj

fark etmez hocam atın download/indirilen klasörüne. sonra dosya yöneticisinden onu açın yüklenir.
    |
    |
    Zyvox kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    21 Mesaj
    lite mi iyi yoksa 9 mu karar veremedim bir türlü ya

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Xiaomi.eu'dan yüklediğim android 10 rom harika.

Miui uygulamalarının tamamı var (telefon vb)

Çağrı kaydetme özelliği mevcut.

Launcher daha yetenekli ve özellikli

Kamera uygulaması da daha özellikli

Ayarlar uygulamasında ekstra seçenekler var. Hızlı topa istediğimiz uygulamaları ekleyebiliyoruz. Globalde bu da yoktu galiba.

Her zaman açık ekran tamamen sorunsuz şekilde tüm bildirimleri gösteriyor ve bir süre sonra kapanmıyor.

Şarj süresi de biraz daha iyi gibi.
    Bu işlemi nasıl yapıyoruz, bilgi verir misin ??

Bootloader kilidini açıp twrp yüklüyoruz ve ardından romu yüklüyoruz.

https://xiaomi.eu/community/threads/miui-11-0-stable-release.52628/

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Vualp kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

volte de sorun yok benim bahsettigim vowifi, kapatip actim ama ise yaramadi.

|
    |
    Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!

Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

• Binbaşı
    1252 Mesaj

Bende vowifi var ancak sürekli kendiliğinden gidip geliyor modem vowifi bağlantısı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    suicide kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2591 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

fark etmez hocam atın download/indirilen klasörüne. sonra dosya yöneticisinden onu açın yüklenir.
    teşekkürler hallettim, şimdi bakalım kendi kamerası ile arada ne fark var.
    |
    |
    SONY W905 LCD, EPSON EH-TW5650 PJ, GAMMA SCREEN 200X200 MOTORLU PERDE, PANASONIC 37PV60 PLAZMA, PİONEER LX57 AVR, WHARFADALE DİAMOND 9.6, PARADİGM CC-190,WHARFADALE 9.2, POPCORN HOUR VTEN, Mİ BOX S ,SONY BDP S350, PİONEER DV-420 DVD
  • Yarbay
    2591 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: günerdilekçi

lite mi iyi yoksa 9 mu karar veremedim bir türlü ya
    pil dezavantajına rağmen en başta işlemci sebebi ile bence 9 daha iyi, hatta mümkünse 9 pro 5g var.
    |
    |
  • Çavuş
    72 Mesaj
    Merhaba aradım ancak bulamadım Forum da yazıldı ise kusura bakmayın. Mi9 lite bootloader kilidini açıp bir sürü rom denedim eu , crdroid, miroom vs sonra Android 10 11.0.1.0 global romu kurdum twrp den ama Netflix kuramadım sonra tekrar mi room kurdum Netflix kurdum bu sefer kuruldu ancak widevine l1 sertifikası olmadığını gördüm l3 sertifikası var böyle olunca da Netflix de HD görüntü gelmiyor SD oluyor. Bende miflash tool ile bootloader kilidini kapatıp Android 9 eea Roma döndüm Netflix kurdum ancak widevine l1 yok bu konu hakkında bilginiz var mı . Hiçbir şekilde cihazına müdahale etmemiş arkadaşlar Netflix yüklü ise bilgilendire bilirmi HD varmı

Play Store da DRM Info diye uygulama ile bakılabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altineldogan -- 25 Mart 2020; 20:56:18 >

Reklamlar
SEO
Mobilya Takımları
SEO
Bey Azura
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.