Şimdi Ara

Xiaomi Mi 8 SE Ana Konu (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.065
Cevap
40
Favori
148.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Oldsoundman

Şimdi şarjda cihaza bakamadım, Tuş takımına atabiliyorum kapama özelliğini ama tuş takımı kullanmadığım için ( Ios tarzı) başka görememiştim.
    farklı bir kısayol mu bu?
    Mi6'da parmak izi ile kapatabiliyorduk bunda da o özellik gelir sanırım farklı romlarda.
    Şimdi ana ekranda parmaklarını birleştirdiğin zaman duvar kağıdı, araçlar ve ayarlar geliyor. Orada araçlar de. En üstte göreceksin hocam. Ben hep onu kullanıyorum tuş eskimemiş oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Şimdi ana ekranda parmaklarını birleştirdiğin zaman duvar kağıdı, araçlar ve ayarlar geliyor. Orada araçlar de. En üstte göreceksin hocam. Ben hep onu kullanıyorum tuş eskimemiş oluyor

Alıntıları Göster
    Aynı dediğiniz gibi ordan hallettim
    Bu arada 24 saat Bekleme, Tasarruf modu kapalı, 6.30 dk. ekran süresi verdi %13 daha pil vardı.
    Çift hat aktif vaziyette. sanırım %5-6 ile 7 saati görürdü.
    Bu arada, Cihaz bekleme de çok tasarruflu.
    Yine Enerji tasarruf modu kapalı, 6 saat kadar gece beklemede %1 şarj yemiş sadece.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 10.2.2 güncelleme sini yükleyen oldu mu.artisi eksileri nedir

• 10.2.2 de çentik gizleme yokmuş.

• TWRP 810 yüklüydü. 1217 sürümün zip halini TWRP içine girerek flaşladım ve güncellenmiş oldu. TWRP 1227 sürümü yüklemeyin. Sıkıntılıymış. Şimdilik 1217 en iyisi diyorlar.
  • ben de bu telefona karar verdim gibi. kafama takılan şu sorulara kesin cevap bulursam aranıza katılıcam :
    1-GLOBAL rom gelmeyeceğine göre , türkçe EU romda bi sorun yaşanıyor mu ?
    2-cihaz güncelleme alıyor mu ve alacak mı ? en önemli soru bu.
    3-herhangi bir kronik sorunu var mı ?

ben telefonu senelerce değiştirmem normalde.. 2014.de aldığımı yeni değiştiricem mesela. o nedenle , uzun yıllar severek kullanacağım, olabildiğince küçük, tek elle kullanımı rahat bişey olmalı. bundan idealini göremedim ama tavsiyelerinize muhtacım.

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şapkaa -- 9 Şubat 2019; 10:11:11 >
  • Selamlar hocam
    Ben Xiaomi hakkında birkaç detay sorabilir miyim?
    1)Neden Mi 8 SE tercih ettiniz? Yani Pocophone F1 veya Mi 8 değil de Mi 8 SE?
    2)Garantisiz alıp direkt kullanabilir miyiz? Ektradan rom vs işi ile uğraşmak mı lazım?
    3)Xiaomi de bildirimlerin ana ekrana düşmemesi gibi bir sorun okudum forumda. Bazı kullanıcılarda bu sorun var diye. Doğru mudur?
    4)miui arayüzünün sıkıntılı ve ram harcaması yüksek diye bahsedenler de var.

Hocam bu kadar çok xiaomi tecrübeniz ile bana yardımcı olabilir misiniz?
    Teşekkürler..
  • BAY SO B kullanıcısına yanıt
    Selamlar hocam
    Ben Xiaomi hakkında birkaç detay sorabilir miyim?
    1)Neden Mi 8 SE tercih ettiniz? Yani Pocophone F1 veya Mi 8 değil de Mi 8 SE?
    Kasası Küçük ve Kullanışlı diye, Hızının yüksek olması vs.. birşey ifade etmiyor bana.Diğerlerini de alacak gücüm vardı .
    2)Garantisiz alıp direkt kullanabilir miyiz? Ektradan rom vs işi ile uğraşmak mı lazım?
    Bende ilk defa garantisiz alıyorum, imei kayıtlı olarak direkt kullanmaya başladım. Eu Stabil Rom var ve gerçekten Stabil
    3)Xiaomi de bildirimlerin ana ekrana düşmemesi gibi bir sorun okudum forumda. Bazı kullanıcılarda bu sorun var diye. Doğru mudur?
    herhangi bir sıkıntı yaşamadım, eski Mi6 telefonumda olmuştu güncelleme sonrası ama 1 hafta içerisinde düzeltti Xiaomi
    4)miui arayüzünün sıkıntılı ve ram harcaması yüksek diye bahsedenler de var.
    Bence en iyi arayüz, Mesela V30 4gb ve Ram'in 3.6'nı kullanıyor, düşünülenenin aksine cihaz daha iyi tepki veriyor . Çünkü çok çoğu şey hazırda bekliyor.

• edarguner hocam merhaba.. ben dahil tereddütte olanların da kaygılarına cevap vermişsiniz. teşekkür ederiz. cihazın güncelleme almasına dair olumsuz şeyler okuduğum için acaba güncelleme alma açısından sorun var mı ya da olacak mı diye ben de sormuştum. buna da bi açıklık getirmeniz ricasıyla saygılar..
  • Sağolasın hocam çok hızlısın :)

Daha önce de Mazda 3 te karşılaşmıştık sizinle.. Çok yardımcı olmuştunuz yine yardımlarınızın maşallahı var :)

Mi 8 ve F1 batarya ve foto kalitesi olarak daha iyi diye biliyorum.. Yoksa snapdragon 845 hızı ile ben de ilgilenmiyorum.

EU STABİL ROM dediğiniz rom telefon içinde gelmiyor ama biz başka yerden telefona indirip mi yüklüyoruz?

Cihazı nereden aldınız? Güvenilir satıcı anlamında tavsiye eder misiniz?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAY SO

Sağolasın hocam çok hızlısın :)

Daha önce de Mazda 3 te karşılaşmıştık sizinle.. Çok yardımcı olmuştunuz yine yardımlarınızın maşallahı var :)

Mi 8 ve F1 batarya ve foto kalitesi olarak daha iyi diye biliyorum.. Yoksa snapdragon 845 hızı ile ben de ilgilenmiyorum.

EU STABİL ROM dediğiniz rom telefon içinde gelmiyor ama biz başka yerden telefona indirip mi yüklüyoruz?

Cihazı nereden aldınız? Güvenilir satıcı anlamında tavsiye eder misiniz?

Teşekkürler.
    Rica ederim Hocam ne demek
    İmei kayırtlı olanların hepsinin BT kilidi açık, Yani %90 nı Eu Stabil veya Beta yüklenmiş olarak veriliyor.
    Şayet İstanbuldaysanız bir arkadaşdan aldım ve ilgi alakası çok iyidi, Özelden paylaşabilirim bilgilerini. Jelatini çıkarmayıp 2,3 gün test et problem var ise birebir değişirim demişti.
    1 saat sonra çıkardım ben herşeyi test edip. Sattıktan sonra da arayıp sıkıntım olup olmadığını sormuştu.
    Kamera Lensi Mi8 ve Pocophone ile aynı, Sadece Ois yok Eis var. Birkaç resim paylaştım önceki mesajlarımda.
    Kameraya önem veririm, V30+ iyi bir kamera ve yazılıma sahip farklarınıda yazdım.
    Ben manuel ayarlar ile harika sonuçlar aldım bu cihazda. AUto od ile gece çekiminde sadece Gcam iyi sonuç veriyor Root yapıp yüklerseniz.

• Evet bu arkadaşın bilgilerini özelden paylaşabilirsen çok sevinirim.. Fiyatı da iyi ise neden olmasın?
    Referansı sensen sıkıntı olmaz inşallah hocam.. tabii teknoloji biraz da şans işi..

Teşekkürler, Selamlar..
  • Birşey daha sorabilir miyim?

ekteki fotoda olduğu gibi olmuyor mu hocam? Yani bildirim geldi. Ekranı açmadığım sürece, telefonu elime alıp herhangi bir işlem yapana kadar bildirimler ekranda kalıyor. Ve 1. Fotoya ilave 2. Fotodaki gibi yukarıdan bildirimleri indirince hepsi uygulama bazında listeleniyor. Ta ki o bildirimi açıncaya veya silinceye kadar.

Teşekkürler
    Xiaomi Mi 8 SE Ana Konu
    Xiaomi Mi 8 SE Ana Konu
    Xiaomi Mi 8 SE Ana Konu

• Bende alali 3 gün oldu aranizdayim.6/64 Mavi renk.

• quote:

Birşey daha sorabilir miyim?

ekteki fotoda olduğu gibi olmuyor mu hocam? Yani bildirim geldi. Ekranı açmadığım sürece, telefonu elime alıp herhangi bir işlem yapana kadar bildirimler ekranda kalıyor. Ve 1. Fotoya ilave 2. Fotodaki gibi yukarıdan bildirimleri indirince hepsi uygulama bazında listeleniyor. Ta ki o bildirimi açıncaya veya silinceye kadar.

Teşekkürler

Buna tam benzememekle beraber oluyor evet.
    Ekranı uyandırsın derseniz. Hatta ordan direkt cevapta verebiliyorsunuz.Ama her mesajda ekranı uyandırıp bataryayı gebertmesin.
    Birde ulu orta her mesaj görülmesin diye ben kullanmıyorum.

• Ne sordum di mi? Bitmek bilmedi..

Ekrandan (bilgisayardan) gördüğüm kadarıyla beyaz rengi daha hoş duruyor sanki.

Kırmızı tam kırmızı değil, mavi de çok parlak bir mavi gibi.. Siyah düşünmüyorum. ne dersiniz hocam?
  • 6/64 mi8 se kullanıyorum. Beklemede çok şarj yiyor ve ekran süresi ciddi oranda azaldı nedendir acaba? İlk aldığımda böyle sıkıntı yoktu.

• quote:

Ne sordum di mi? Bitmek bilmedi..

Ekrandan (bilgisayardan) gördüğüm kadarıyla beyaz rengi daha hoş duruyor sanki.

Kırmızı tam kırmızı değil, mavi de çok parlak bir mavi gibi.. Siyah düşünmüyorum. ne dersiniz hocam?
    Ben Siyah/Gri olanını beğendim. Bu işler tercih meselesi Hocam.
    Kişisel zevklere yorum yapamayacağım.
    Bugüne kadar ki en beğendim tasarım Sony Z serileridir. Ona çok benziyor cihaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Durotan35

6/64 mi8 se kullanıyorum. Beklemede çok şarj yiyor ve ekran süresi ciddi oranda azaldı nedendir acaba? İlk aldığımda böyle sıkıntı yoktu.
    Son yüklediğiniz programları bir düşünün şarjı bitirmeye başladığı günden itibaren. Muhtemelen Uykuya geçmiyordur cihaz.
    Ayrıca bulunduğunuz yerdeki baz istasyonu ile de alakalı olabilir. Bazen gittiğim bazı yerlerde eski telefonlarım inanılmaz pil harcardı. Bu baz istasyonunun zayıf ve uzak olması ile alakalıydı.

• Baz istasyonu kaynaklı olabilir telefon bir çekiyor bir çekmiyor.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.