Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 12 ★ (603. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.888
Cevap
152
Favori
754.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 601602603604605
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • telefona güncelleme geldimi bende en son 10.3.4.0'da takılı kaldı her hangi gelen bir güncelleme söz konusu değil.
  • nelasq N kullanıcısına yanıt
    1 ay içerisinde miui 11 gelecek onun çalışması var şu anda. O arada belki güvenlik güncellemesi falan gelir gelirse..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonda şarja takınca duvar kağıdının değişmesi gibi şaçma bir sorun yaşayan var mı? Kendi kendine renkli bir duvar kağıdına geçiyor ayarları kurcaladım ama nasıl düzelir bulamadım da bilen var mı nasıl düzeltileceğini ?

Edit: Şarjda değilken de değişiyormuş şimdi yine değişti mesela. 1 haftadır falan var bu olay önceden olmuyordu.
    Bu resme geçiyor kendi kendine.

★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 12 ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orangeblu -- 12 Eylül 2019; 12:11:26 >
  • Çıkarınca şarjdan eski haline geliyor mu? Hızlı sarjdan dolayı olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • adigzel kullanıcısına yanıt
    Yok kalıyor o şekilde. Değiştiriyorum sonra yine böyle oluyor. Niye böyle oldu anlamadım da. En kötü bu şekilde kalır artık da nedenini bulsam daha iyi olur tabi.

• Bende de oluyor.neden değişiyor bilemedim bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: Freddy Krueger

1 ay içerisinde miui 11 gelecek onun çalışması var şu anda. O arada belki güvenlik güncellemesi falan gelir gelirse..
    1 ay derler 4 ay sonra cikar klasik xiaomi.

Ama suanki sürümde de yetmeyen birsey yok.
    11 de radikal degisiklik varmi gunluk kullanimda fark yaratacak birsey ?

• Merhaba çok acil yardıma ihtiyacım var.

Telefon mi 8 64 gb global rom.

Son 1-2 aydır batarya çok aşırı hızlı gidiyor.
    tema ile kullanıyorum . Ayrıca ortam ekranı açık. Durduk yerde %100 den 94 e kadar düşüyor aynı şekilde sabah uyandığımda %10-20 arası gitmiş oluyor ( gece 1 ile sabah 7 arası prtam ekranı kapalı.)

sizce batarya normal mi ( 18-19 saat götürüyor)
    ayrıca ortam ekranı çok etkiler mi ?

bir de bataryanın durumunu ölçebilecğeim bir şey var mı bataryanın bozuk olduğunu düşünüyorumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbeg44

Ayni durumu 4 5 gündür ben de yaşıyorum Vodafone a geçiş yaptım ondan olmuştur diye düşünüyordum ama sanırım değil
    Bi çözüm buldunuz mu? Ben hoparlör ve kulaklıkla konuşmaya başladım ve hoş olmuyor çoğu zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: watch4me

Dış fırçası ile temizleyin sonrasında bir koli bandı vs yapıştırıp üzerine hafif bastırıp tam yapışmasını sağladıktan sonra hızlıca çekin sonra yine dış fırçası ile temizlik yapın farkı hissedeceksiniz benim de aynısı olmuştu.
    Bugün deneyeyim teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Circassian81

Bazı telefonlarda ekran patlaması oluyor onu önleyen bir ayar betalara geleli 2 3 ay olmuştu

Alıntıları Göster
    Abi ekran patlaması bana garip geldi titreşimsiz ekran özelliği ekran yenişeme ile alakalı bişe telefondan çok fazla yazı okuyorsanız kitap gazete vs açmanızı öneririrm uzun süreli okumalarda oluşan göz yorulmasını engelleyen bir özellik. ekran patlamaz telefonda patlayabilicek yegane bileşen pildir

• Titresimsiz mod, dusuk ekran parlakliginda (isiklar daha hizli acip kapatilir) goz yorulmasini engeller en temeliyle. Onun haricinde bir olayi yoktur, goruntu kalitesini dusurur, gun icerisinde kapatilmasi daha iyidir.

Temel mantigi ise, normalde parlaklik ayari icin ekran isigi devamli acip kapatilir ve goz bunu algilayamaz. Ancak bir kamera ile telefona baktiginizda cizgi cizgi oldugunu gorursunuz goruntunun. Titresimsiz modda ise, ekran parlakligi isiklarin kisilmasi ve acilmasiyla ayarlanir. Kernel ozelligidir, bu yuzden simdilik custom romlarda bu ozellik yoktur...

Ekran patlamasi yaratmaz ve onu onlemez de, normal sartlarda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seceka_ -- 15 Eylül 2019; 12:8:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seceka_

Titresimsiz mod, dusuk ekran parlakliginda (isiklar daha hizli acip kapatilir) goz yorulmasini engeller en temeliyle. Onun haricinde bir olayi yoktur, goruntu kalitesini dusurur, gun icerisinde kapatilmasi daha iyidir.

Temel mantigi ise, normalde parlaklik ayari icin ekran isigi devamli acip kapatilir ve goz bunu algilayamaz. Ancak bir kamera ile telefona baktiginizda cizgi cizgi oldugunu gorursunuz goruntunun. Titresimsiz modda ise, ekran parlakligi isiklarin kisilmasi ve acilmasiyla ayarlanir. Kernel ozelligidir, bu yuzden simdilik custom romlarda bu ozellik yoktur...

Ekran patlamasi yaratmaz ve onu onlemez de, normal sartlarda...
    Kesinlikle ekran parlamasını önlüyor

• 1080 p 60 fps kaydettiğim videolar uzun süredir galeriden izlediğimde, video içinde anlık takılmalar oluyordu. Benim gibi sorundan muzdarip olan varsa mi video uygulamasındaki güncellemeyi kaldırırsa sorunun düzeldiğini görecektir.

• iPhone gibi güncelleme gelip hem arka hem ön kamera aynı anda çalışır mı acaba ?

• adigzel kullanıcısına yanıt
    Hiç sanmam! Önce hoparlörü düzeltsinler, konserde video kaydı yapıyorsun cızırtıdan hiç bir şey duyulmuyor. Kardeşimin iphone 6'sı tertemiz video kaydı yaparken konserlerde, mi8'e geçtiğinden beri pişman oldu geçtiğine. Bütün xiaomilerde kronik sorun haline geldi resmen!

• Freddy Krueger kullanıcısına yanıt
    Mikrofon kaydında cızırtı problemi yaşamadım hiç. Telefonun mikrofonun da sıkıntı olabilir veya kirlenmiş de olabilir.

• aykutk A kullanıcısına yanıt
    Yüksek sesli ortamlarda cızırtı oluyor, normal video kayıtlarında sorun yok seste.

• aykutk A kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de mi 6 var
    Gürültülü ortamda ses kaydı veya video kaydı yaptığım zaman ses boğuluyor
    eski telefonum Samsung note 4 gayet temiz bir ses kaydı yapıyordu gürültülü ortamda bile

• receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Bende mi6'dan mi8'e geçtim mi6'da da vardı, xiaomilerde de kronik sorun bu. Sadece custom romlarda fix ile düzeltiliyor, demek ki düzelebilecek bir şey yazılım ile. Ki mi6'dan önce bende de samsung note 4 vardı jilet gibi video kaydı yapıyordu valla dediğin gibi

• 
Sayfa: önceki 601602603604605
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.