Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 12 ★ (638. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.890
Cevap
156
Favori
752.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 636637638639640
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hasgok

Mi8 ota Android 10 global Update geldi
    Sayın hocam güncelleme telefonu sifirliyor mu? Resim ve videoları yedek almaya gerek var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • (((TeAcHeR))) kullanıcısına yanıt
    Yedek almanıza gerek yok otadan gelen güncelleme verilerinizi silmez

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadirdalgic

Yedek almanıza gerek yok otadan gelen güncelleme verilerinizi silmez
    siz yinede çok güvenmeyin yedek alın.Küçük bir ihtimal güncelleme yarıda kalma vs tarzı durumlar yaşanabiliyor.
  • @(((TeAcHeR)))

Telefon kabaca 3-5 bolumden olusur telefona gore degisir. Bunlar; system, persist, vendor, data, internal storage, usb.... gibi bolumlerdir. Data bolumunde telefonu sifirladiktan sonra ilk actiginiz andan itibaren yaptiginiz ayarlar, dosyalariniz, uygulamalariniz vs. bulunur. Internal storage yani telefon hafizasi Data bolumunun icindedir. Data'yi sifirlarsaniz cihaz tamamiyle fabrika ayarlarina donecektir. Ancak icindeki guncel yazilim silinmez.

Rom dosyalari hele ki OTA'dan gelen tam boyut olmayan guncelleme dosyalarinin Data bolumu ile isi yoktur. Dolayisiyla verileriniz silinmez. Bir rom dosyasini actiginizda system ve vendor imajlarini gorursunuz. Data ile ilgili bir sey yoktur. Yedek almak gerekmez. Guncellemenin yarida kalmasi gibi durumlar da verilerinizi silmez. En fazla system ve vendor partitionlarini bozabilir ki bu durumda bile tekrar romu yuklemek verilerinizi korur. Ancak orjinal yazilim ile recoveryde kisitli erisime sahip olundugu icin genelde tam ve temiz kurulum yapmak durumunda kalirsiniz.

Yukarida yazdigim durumlarin istisnasi olabilir. Mesela Mi Flash Tool ile clean flash yaparsaniz program datayi silecektir. Ama telefon icerisinden gelen guncellemeler verilerinize dokunmaz. Custom rom kullanildigi durumlarda, guncelleme yarida kesilip system bozulsa dahi recovery uzerinden verilerinizi alabilirsiniz...

E Xiaomi'nin de guncellemeyi yarida kalacak durumda hatali sekilde vermesi de tuhaf olur. Yeni surum hatali olabilir ama guncelleme asamasi ve yazilimi genelde hep aynidir. Guncellenecek dosyalar degisir vs...

Bu durumda her guncelleme icin yedek almak... bence biraz eziyetli ve gereksiz. Telefonda hayati oneme sahip datasi olanlar alabilir tabiki :))

Not: Buyuk capli arayuz ve android guncellemelerinde sifirdan herseyi sifirlayarak temiz kurulum yapmak daha iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seceka_ -- 23 Ocak 2020; 17:0:15 >

• Bu telefonu kilifsiz kullanan varmi. Telefin yag gibi kayiyor elden.

• recep41 R kullanıcısına yanıt
    Ben , ancak çinden ekran koruyucusu alınca adam arkası için karbon fiber hisli yapışkan yollamış onu taktım kaymıyor. Kılıf kullanınca çok kalınlaşıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: recep41

Bu telefonu kilifsiz kullanan varmi. Telefin yag gibi kayiyor elden.
    zamanla alışılıyor.Kılıf ve ekran koruyucu kullanmıyorum
  • jervis kullanıcısına yanıt
    İstediğim şey tam da. Link istiyorum karbon fiber için ;)

• M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Bende kılıfsız ekran koruyucusuz kullanmak istiyorum ama korkuyorum telefonun normal hiç bir şey olmadan verdiği hissiyat çok güzel ön ekran neyse ama arka cam en ufak darbede kırılabilir o yüzden korkuyorum Mi 8 in de ne kadar dayanıklı cihaz olduğunu çözemedim henüz eski S8 im çok narin cihazdı bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

Bende kılıfsız ekran koruyucusuz kullanmak istiyorum ama korkuyorum telefonun normal hiç bir şey olmadan verdiği hissiyat çok güzel ön ekran neyse ama arka cam en ufak darbede kırılabilir o yüzden korkuyorum Mi 8 in de ne kadar dayanıklı cihaz olduğunu çözemedim henüz eski S8 im çok narin cihazdı bu arada
    Ben biraz dikkat ediyorum cihaza ozellikle cebime koydugumda ekstra baska birsey olmuyor o cebimde. İphone 5 den beri ayni sekilde kilifsiz ekran korumasiz kullaniyorum cihazlarimi suana ladar bir sorun yasamadim.
    ****İphone 5/ gm discovery/ zenfone 2 laser / zenfone 3 / mi8

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Yine de epey kılcal çizik oluyor diye düşünüyorum. Şu an size özendiğimi söylemek isterim ancak yemiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

Yine de epey kılcal çizik oluyor diye düşünüyorum. Şu an size özendiğimi söylemek isterim ancak yemiyor
    bu cihazın ekranı kaliteli gerçekten gözle görünür herhangi bir çizik yok telefonumda.1 yılı biraz geçti kullanalı. Eski telefonum zenfone 3 de kılcal çizikler vardı.
  • Herkese selamlar arkadaşlar!
    Ben uzun yıllar iPhone ürünleri kullandıktan sonra Xiaomi'ye geçiş yapmak istedim.Aklımdaki model ise Xiaomi mi 8.Bütün modelleri kıyasladım ve aralarında fiyat/performans olarak en iyisi.Donanım olarak da en iyisi.Sorum şu olacak; Ben daha önce internetten alışveriş yapmadım.Bir kaç alışveriş sitesi var;
    hepsiburada.com
    n11.com
    gittigidiyor.com
    amazon.com
    Bunlardan hangisi en güvenilir olanı? Ya da almamı önereceğiniz başka adres var mı?
    Bu arada kredi kartı ile değil,hesap kartımla alışveriş yapacağım.Hesap kartına taksit seçenekleri nedir bana bilgi verirseniz çok minnettar olurum.
  • Kronossus kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Doğru kararı vermişsiniz.

Bana kalırsa Hepsiburada ve Amazon derim. Gitti Gidiyor n11 Hepsiburadadan telefon tablet alışverişi yaptım bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadım ama gitti gidiyor ve n11 de internet sitesinin kendisi değil de çoğunlukla ayrı ayrı satıcılar ürün satıyorlar. Ben olsam Hepsiburada sitesinin kendi sattığından alırdım ya da Amazon dan alırdım.

İnternetten alişveriş yaparken taninmiş sitelerden ve o sitelerde puani en iyi olanlardan alis veris yapmaya dikkat edin saticinin aldıği yorumlarda önemli

hepsiburada ve amazon en güvenilirleri ama satıcı da hepsiburada ve amazon olmasi lazim. ben de Mi 8'i amazon'dan almıştım. ben de yılların iPhone kullanicisiydim.

• Arkadaşlar android 10 da sorun mu var
    Güncelleme ben dahil 3 arkadaşıma gelmedi.

• Arkadaslar bende ana ekranda telefinu yan cevirdigimde ana ekranda donuyor. Hicbir sekilde bir ayar yapmadim eskiden donmuyordu. Neden boyle oldu.

• Amoled ekran yanigindan dolayi garantiye verdim cihazi internetten sorgulattigimda garanti kapsaminda parca bekleniyor yaziyor tahmini nezaman yapilir daha once basina gelen oldumu ritzy teknik serviste

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadirdalgic

Arkadaşlar android 10 da sorun mu var
    Güncelleme ben dahil 3 arkadaşıma gelmedi.
    android 10 bana da gelmedi bekliyoruz
  • 
Sayfa: önceki 636637638639640
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.