Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 11 ★

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
13.186
Cevap
206
Favori
648.818
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> ★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 11 ★
Giriş
    728 Mesaj

hocam toplam maliyeti 3000 ne geliyorda 128 gb olanı garantisiz alın. ama 3000 ni geçiyorsa migrostan alın. xiaomi geliyor felan olayları yalan. zaten gelseydi /tr sayfası olurdu. piyasada ki bütün tlfnlar disp. garantisi altında. mi türkiye garantisi felan yalan. kendi bastırdıkları basit bir etiket.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Kerem- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

| Xbox One Controller | Tt Challenger Ultimate |
    | Logitech F710 / Performance MX / MX Master 2s / G602 / G413 / Z-506 |
  • Yüzbaşı
    259 Mesaj

Hocam Migros’ta şu an 3400 tl civarında fakat stok kalmamış. Stok bilgisini nereden alabilirim bi fikrim yok; aynı zamanda aklımda bir sürü alternatif var bu konuda, hb’dan alacağıma açılmamış Çin romlu alıp 8 ay kullanıp imei değiştirme konusu aklımı çok çeliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    mtax kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ben migrostan aldım.

Şuan da en güncel sürümdeyim.

MIUI Global 9.5 Kararlı

9.5.14.0 (OEARUFA)

Yazıyor.

Bugün ilk defa arabada google maps ile navigasyon modunu denedim. Resmen çalışmıyor. Bu kadarını da beklemiyordum doğrusu. Hayal kırıklığı...

Sürekli ekranda GPS aranıyor yazısı ve sürüş moduna geçemedi. Çizdiği rota farklı benim konum farklı.

Ben iphone dan buna geçerken, deneyimli arkadaşlar hep uyardı. Tamam biliyordum, android bu bişeyler ters gidebilir. Yazılım tarafı biraz zayıf falan. Ama bu kadarını da beklemiyordum. Tabi bütün androidler böylemidir bilemiyorum ama Xiaomi yazılım konusunda beni telefondan soğutacak gibi. Huawei de de bu duygularla kapılırmıydım, çok merak ediyorum. Son anda mate10pro dan döndüm.

Yazılımın önemini bilmeyen biri değilim ama bu kadar hayati ve bir markayı bu kadar zorlayıcı olabileceğini tahmin edemedim. Apple ın neden ve nasıl apple olduğunu ve bunu donanım değilde yazılımı sayesinde elde ettiğini şimdi daha iyi anlıyorum. Donanım vücut ise, yazılım da beyindir. İhtiyacım olan şey ise çok kaslı bir vücut değil, cılız bile olsa, düzgün çalışan ve sağlıklı bir şekilde vücudu komuta edebilen bir beyin. Bu arada, yazımın başlığını, iphone dan androide geçen bir bilgenin itirafları" koyabiliriz

Maalesef bir türlü anlayamadığım bişey var. Yada iphone dan gelen biri olarak beklentim çok yüksek.

Ama yok yaa. Şöyle bir düşünüyorum da, Bu adamlar ürettiği telefonu global web sitelerine bile 1 sayfalık özelliklerini yazarak bile aylarca koyamadı. Aylarca çin dışına lansman yapamadı. Sonra çin dışına sattığı telefon lar hala tam düzgün çalışmıyor. Her ne hikmetse, bir yazılım ve güncelleme ikilemi ve karmaşası var. Çin'de satılan ve yurtdışında kullanılıyorsa farklı. Doğrudan Çin dışına satılmışsa farklıymış. Haa donanımsal farklılık olurda ozaman anlarım. O da yok. Apple da bile farklı bölgeler için farklı donanımlar mevcut. Ona rağmen bütün bölgeler için tek bir yazılım ve herkes için aynı anda aynı güncelleme gelir. Kendi ülkesi yada diğer ülkeler gibi bir ayrım yoktur.

Neyse, bayram bayram çok uzattım. Gelelim sadede, hevesle bi dünya para verip yeni bir telefon alıyosun. Ve bu telefon üretileli çok zaman olmuş. Ve maalesef, kör topal çalışıyor. Hayal kırıklığı yaşıyorum. Acaba benim gibi düşünenler var mı çok merak ediyorum. Güncelleme yapmak, eksiğini gediği düzeltmek, ve hangi ülkede olursa olsun, nerden almış olursa olsun herkes için güncelleme yayınlamak bu kadar mı zordur ? Bu kadar mı zaman alır ? Xiaomi de kaç tane yazılım mühendisi çalışıyor ? Günde kaç saat çalışıyorlar ? Kaç milyon tane telefon sattılar ? Kafam da deli sorular...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allaturcha -- 22 Ağustos 2018; 0:25:34 >

• Yarbay
    4892 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: allaturcha

Ben migrostan aldım.

Şuan da en güncel sürümdeyim.

MIUI Global 9.5 Kararlı

9.5.14.0 (OEARUFA)

Yazıyor.

Bugün ilk defa arabada google maps ile navigasyon modunu denedim. Resmen çalışmıyor. Bu kadarını da beklemiyordum doğrusu. Hayal kırıklığı...

Sürekli ekranda GPS aranıyor yazısı ve sürüş moduna geçemedi. Çizdiği rota farklı benim konum farklı.

Ben iphone dan buna geçerken, deneyimli arkadaşlar hep uyardı. Tamam biliyordum, android bu bişeyler ters gidebilir. Yazılım tarafı biraz zayıf falan. Ama bu kadarını da beklemiyordum. Tabi bütün androidler böylemidir bilemiyorum ama Xiaomi yazılım konusunda beni telefondan soğutacak gibi. Huawei de de bu duygularla kapılırmıydım, çok merak ediyorum. Son anda mate10pro dan döndüm.

Yazılımın önemini bilmeyen biri değilim ama bu kadar hayati ve bir markayı bu kadar zorlayıcı olabileceğini tahmin edemedim. Apple ın neden ve nasıl apple olduğunu ve bunu donanım değilde yazılımı sayesinde elde ettiğini şimdi daha iyi anlıyorum. Donanım vücut ise, yazılım da beyindir. İhtiyacım olan şey ise çok kaslı bir vücut değil, cılız bile olsa, düzgün çalışan ve sağlıklı bir şekilde vücudu komuta edebilen bir beyin. Bu arada, yazımın başlığını, iphone dan androide geçen bir bilgenin itirafları" koyabiliriz

Maalesef bir türlü anlayamadığım bişey var. Yada iphone dan gelen biri olarak beklentim çok yüksek.

Ama yok yaa. Şöyle bir düşünüyorum da, Bu adamlar ürettiği telefonu global web sitelerine bile 1 sayfalık özelliklerini yazarak bile aylarca koyamadı. Aylarca çin dışına lansman yapamadı. Sonra çin dışına sattığı telefon lar hala tam düzgün çalışmıyor. Her ne hikmetse, bir yazılım ve güncelleme ikilemi ve karmaşası var. Çin'de satılan ve yurtdışında kullanılıyorsa farklı. Doğrudan Çin dışına satılmışsa farklıymış. Haa donanımsal farklılık olurda ozaman anlarım. O da yok. Apple da bile farklı bölgeler için farklı donanımlar mevcut. Ona rağmen bütün bölgeler için tek bir yazılım ve herkes için aynı anda aynı güncelleme gelir. Kendi ülkesi yada diğer ülkeler gibi bir ayrım yoktur.

Neyse, bayram bayram çok uzattım. Gelelim sadede, hevesle bi dünya para verip yeni bir telefon alıyosun. Ve bu telefon üretileli çok zaman olmuş. Ve maalesef, kör topal çalışıyor. Hayal kırıklığı yaşıyorum. Acaba benim gibi düşünenler var mı çok merak ediyorum. Güncelleme yapmak, eksiğini gediği düzeltmek, ve hangi ülkede olursa olsun, nerden almış olursa olsun herkes için güncelleme yayınlamak bu kadar mı zordur ? Bu kadar mı zaman alır ? Xiaomi de kaç tane yazılım mühendisi çalışıyor ? Günde kaç saat çalışıyorlar ? Kaç milyon tane telefon sattılar ? Kafam da deli sorular...
    GPS problemi için aşağıdaki yöntemi denediniz mi?

https://forum.miuiturkiye.net/konu/gps-sorunu-ve-coezuemue.26577/#

• Binbaşı
    1430 Mesaj
    Bugun iPhone7 den mi8 e gectim boyle bi ekran yok abi inanilmaz rahat hissediyorum.

|
    |

Orijinalden alıntı: Hicks

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    https://www.kilifve.com/kiliflar/xiaomi/xiaomi-mi-8-kD

Telefon kutusundan çıkan orjinal kilifi çöpe atan adam gelmiş burda orjinal kılıf yok diyor.

|
    |
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _conscript_ -- 22 Ağustos 2018; 11:12:17 >

Don't stop till you get enough...
  • Yarbay
    6196 Mesaj

Çin romunda durum bu. 9.6.6 gelmişti ama Xiaomi geri çekmiş güncellemeyi.

|
    |
    _conscript_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Ben denedim çin romu var olmuyor. Google haritalar çalişmiyor baidu aritasi alışıyor ayrica bu kalvyeninde belasini bu nalet kalvye neden saçmaliyor ve geç tepki veriyor bilen arsa yazsin yaw ı yazdirmamak içinde yeminli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Hicks kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4892 Mesaj

SwiftKey kullanın klavye için, diğerlerini kaldırın.

|
    |
    xenix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    241 Mesaj

Ben şu anda iki tel birfen kullaniyorum biri iphone 6s plus diperi mi8
    Ayni sizin gibiyim yillardir iphone kullandim aa bu yazilim işi delirtiyor eni kalvyede tepkime sorunu var ekran harika geri gitme için hareket haria fotopraflar kötü hotspot özelliği mükemmel.
    Parmak izi müthiş face unlock kafa kariştiricı.

|
    |
    allaturcha kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1343 Mesaj

Evet Android için SwiftKey klavye en iyisi. İos la yarışır, belki sollar.

Buradan herkese hiç şüphesiz önereceğim tek şey. Telefonu alır almaz yapılacak ilk şey SwiftKey yüklemek

|
    |

Oldu ya süper işte aradığım şey bu çok teşekkür ederim günlerdir yazamıyordum

|
    |
    Hicks kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    241 Mesaj
    Birde faceid ile otomatik olarak ana ekranı geçişi engellesem harika olacak

|
    |
  • Binbaşı
    1343 Mesaj

Walla telefonu alalı 1 hafta oldu ama şuanda çok büyük bir kararsızlık yaşıyorum. Satmak yada devam etmek arasında. Biliyorum çok az zaman oldu kullanmaya başlayalı ama ne yalan söyleyeyim umutta vadetmiyor sanki. Düzeleceğine dair.

Her an bir satış ilanı açabilirim.

|
    |

Bugün havuzdaydım sürekli gidebileceğim bir yerde değil birkaç fotoğraf çekildim sonra bir baktım ki hayvan gibi makyaj yapmış bana otomatik olarak teşekkürler xiaomi bütün fotoğraflarımı rezil ettiğin için. Daha öncede dedim bu telefonu almamdaki en büyük neden o hayvan satılmış sitelerin verdiği yüksek puandı neyse çok kızgınım

|
    |
    allaturcha kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4892 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: xenix

Bugün havuzdaydım sürekli gidebileceğim bir yerde değil birkaç fotoğraf çekildim sonra bir baktım ki hayvan gibi makyaj yapmış bana otomatik olarak teşekkürler xiaomi bütün fotoğraflarımı rezil ettiğin için. Daha öncede dedim bu telefonu almamdaki en büyük neden o hayvan satılmış sitelerin verdiği yüksek puandı neyse çok kızgınım
    Beautify özelliğini kapatın öyle çekin fotoğraflarınızı.

|
    |
    MukavotaTR

Migros taki fiyatıyla alınır mı

Canlı Tv izle
Media Sözlük
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,781
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.