Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 12 ★ (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.885
Cevap
156
Favori
752.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • v9.6.3.0 güncellemesi ile birkaç hata keşfettim. Benim telefona özel olmadığını düşünüyorum. Güncellemeyi yükleyenler yorum yaparsa sevinirim.

- Ekran yukarıdaki çentik kısmın kenarlarından taşıyor. Yani tam oturmuyor. Çentiğin 1mm sağına soluna boşluk bırakıyor.

-Ayarlardan ekran ayarlarına girince çözünürlüğü değiştirme gelmiş. Daha önceden bende yoktu global romda. Şuan 1080p ve 720p seçenekleri mevcut. Ama 720pyi seçince hiçbirşey olmuyor uygula diyorsunuz ayarlardan çıkıp girince halen 1080p seçili görünüyor.

-Ayarlar/Erişilebilirlik/Görüntü boyutuna girip sağa sola ayarı değiştirince çentiğin kenarındaki bu 1mm fazla boşluk daha da büyüyor. Özellikle çentiğin altına doğru.

Benim farkettiğim hatalar bunlar. Simgelerin ve yazıların boyu en küçükde bile öncekine göre biraz daha büyük. Güncellemeden önce enküçüğe aldığımızda gerçekten küçülüyordu yazı ve simgeler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

Sen ne aldigini biliyormusun merak ediyorum.

Kimse stereo hop olduğunu söylemedi ki. Alttaki izgaralar butun telefonlarda boyle ama cogu mono hop.

Ses konusuna da gelince, fazla beklentim olmadigindan bana yeterli geliyor ama daha iyisi olsaydi tabi ki daha guzel olurdu.
    Bende zaten hani nerede stereo demedim önce okuduğunu anlamayı öğren. Ben böyle bi tele bu haporlörün yakışmadığını belirttim.

• Şu nasıldır? İnce bir koruyucu kılıf arıyorum

http://s.aliexpress.com/7Nf2um2e?fromSns=Copy to Clipboard

• Android Auto için hála çözüm bulamadım. Okuduğum forumlarda da çözüm yok henüz..

• Merhaba arkadaşlar,
    Migrostan aldığım mi8 128gb versiyonuna Version: V9.5.14.0.OEARUFA romunu yüklemişler. Güncelleme yapamıyor idim.

Kilit açık olduğu için miflash ile sitesinden v9.5.13 global romu flasladım.Ancak flashlarken clear and lock seçeneği öngörülü olarak seçili geliyordu onu clear all yaptım...

Flashlama bittikten sonra artık global rom yüklü idi ve güncelleme otomatik olarak geldi şu an v9.6.3.0 versiyonu(sitesinde 9.6.1 var) yüklüyor bilginiz olsun.
  • Tornedo kullanıcısına yanıt
    Hocam 9.6 nasıl? Biraz bize de fikir olabilir, yüklemek için.

• Bir kaç sorunun düzelttikleri güncelleme bilgisinde var ancak şunu söyleyeyim telefonu yeniden başlatamıyordum basılı tutmak zorunda kalıyordum güç tuşuna bu düzelmiş :)

Onun dışında zaten firma rus romu yüklemiş ne gerek varsa :D GPS sapıtıyordu açıp kapatınca düzeliyordu ayarlarını yapmama rağmen düzeldi mi bilmiyorum :)
  • Hocam link verebilir misiniz? hazırcılık olacak ama..

• Dediğim gibi v9.6.3 sitesinde yok telefona kendisi geldi.
    v9.6.1 şurada varhttp://bigota.d.miui.com/V9.6.1.0.OEAMIFD/miui_MI8Global_V9.6.1.0.OEAMIFD_6cefb53cfe_8.1.zip
  • Mi 8 quick charge 4.0 destekliyor ama kutudan 3.0 şarj aleti çıkıyor. Nerede hata var? Gerçi ben şarj hızından memnunum ama yine de 4.0 şarj aleti olsa diyorum.

• Evet şarj aleti qc3 ama fena değil :) qc4 destekleyen bir sarj aleti alırsanız daha hızlı sarj olur ancak şu an yaygın değil çinden getirmek mantıklı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tornedo

Evet şarj aleti qc3 ama fena değil :) qc4 destekleyen bir sarj aleti alırsanız daha hızlı sarj olur ancak şu an yaygın değil çinden getirmek mantıklı...
    Çinde de çok yok. Xiaominin telefonun yanında vermesi gerekirdi aslında ama neyse.

Hocam bu fastboot dosyası mı acaba? Yoksa twrp üzerinden mi denemek lazım?

migrostan aldığım 128 gb model için bölge Hindistan seçiliyke, başka herhangi bir işlem yapmadan 9.6.3 güncellemesi geldi ve kurdum.

Ekranda çentik kenarlarında ilginç bir şekilde genişleme ve yamukluk oluşmuş, bunun dışında farklı bir duruma rastlamadım

• mutu07 M kullanıcısına yanıt
    Güncelleme sonrası Aynen bahsettiğiniz gibi çentik kenarlarında büyüme ve alt kısımda garip bir desen çıktı bende de

• Mail için ne kullanıyorsunuz ?

Özellikle birden fazla mail hesabı varsa. Örnek bende; bir adet gmail, bir adet işyeri outlook exchange hesabı var. 2 Hesabı da tek bir uygulama içinde görmek istiyorum.

android marketteki "outlook" uygulamasını denedim. Çok iyi değil. Birde telefonla gelen "Gmail" uygulamasını denedim. Oda sorunlu, özellikle bildirim alma noktasında.
    Xiaomi kendi posta uygulaması yok galiba.

Bu arada iphone dan geçenler, whatsapp ı olduğu gibi taşıyabildiniz mi acaba ?
    İnternetten arayınca itunesle bir yöntem var ama. Zor ve karışık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allaturcha -- 20 Ağustos 2018; 23:30:48 >
  • TITAN kullanıcısına yanıt
    Bildirim geldiğinde basılı tutun. Resimdeki ayar çıkacak. Bildirimleri kapatın.

★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 12 ★

• allaturcha A kullanıcısına yanıt
    Bütün mailler için gmail uygulamasını kullanabilirsiniz.

• allaturcha A kullanıcısına yanıt
    Mail uygulaması 3 mail adresi için qutlook kullanıyorum, iphone'dann geçerken sıkıntı olmadı, sadece WhatsApp verilerini bahsettiğiniz yöntemle wazzrap diye bir programla aktarmaya çalıştım, yazışmalar geldi ama medyayı aktaramadım, hata verdi, ben de bir klasöre yedekledim, problemsizce kullanıyorum

Hocam bende migrostan aldım. Dediğiniz gibi kilidi açık olmalı. Güncellemeyi otomatik almadım. Sorum şu bootloader kilidi açık olduğundan bu tarz güncellemeler normal olarak telefonuma gelmeyecek mi?

• 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.