Şimdi Ara

*** Xiaomi Mi 8 Lite Kullanıcıları *** (475. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.647
Cevap
107
Favori
629.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar rehber guncellemesini yanlislikla yoksaya bastim yeniden nasil güncelleyebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazı ilk miui 12ye güncellediğimde performans kaybından dolayı formatlamıştım(recovery menüsünden) ve gözle görülür derecede iyileşme fark ettiğimden sevinmiştim açıkçası. Ancak ram sorunu artık cidden sizin gibi benim de canımı sıkmaya başlamadı değil. Eskiden arka plan uygulamaları geçişlerinde hiçbir sıkıntı yaşamazken (hatta bazen şaşırttığı bile oluyordu :) ) artık sık olmasa da geçişlerde yeniden başlattığı durumlarda nasıl ya? tepkisi verdirtmiyor değil. Umarım bir optimizasyon güncellemesi vb. bir çözümle bunu düzeltirler. Aksi takdirde her geçen zaman uygulamalar yenilenip, güncellenip, artı ve farklı özelliklere sahip olacağından daha fazla sistem gereksinimine ihtiyaç duyacak ve bizim cihazlar henüz şimdiden bu haldeyken o zamanlar geldiğinde daha da zor zamanlar ortaya çıkacak. Şimdilik kullanılamayacak kadar kötü bir durum yok kendi cihazım açısından. Bunu da yeni formatlamış olmama bağlıyorum ki artık herkese kesinlikle formatlamasını tavsiye ediyorum. Olumlu ve gözle görülür derece de fark yaratacağından emin olabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DFF30883B -- 11 Kasım 2020; 8:44:3 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Telefon tam parçalamalık oldu resmen. Tarayıcıdan bir metin kopyalayıp bir önceki uygulamaya bile dönemiyor. Her uygulamayı yeniden başlatıyor format attım geçer mi diye geçmedi ne Allah'ın belası marka ya güncellemeyen varsa hiç yapmasın yoksa cinnet geçirebilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonum suya düştü akarsu olduğundan biraz da derin olduğundan dolayı 30 dakikada çıkarabildim eve döndüğümde 4-5 saat geçmişti güç tuşuna basınca sadece bildirim ışığı yanıp sönüyordu pazar olduğu için birgün sonra telefon tamircisi ne verdim 2 gün sonra yapamadım dedi verdi. Telefon tamircilercilerinin çoğu büyük bir kısmı ekran değiştirmeden başka bir şey yapmadığı için cihazı hayata döndürecek birini bulamadım. Su temaslı cihazları yapabilen telefon tamircisi bilen varsa bilgilendirebilir mi

• miyavlayankirpi kullanıcısına yanıt

Ben bu konuda sıkıntı yaşamıyorum. Miui 12 yükledim ilk geldiğinde ve format atmadım. Bir ayar yaptın belki de. Güvenlik uygulamasında vardı bir ayar, şu kadar süre sonra uygulamayı kapat vs gibisinden. Pil tasarrufu falan ayarlarını karıştırdıysan da olabilir.

Bir çok defa uygulama arasında geçiş yaparak kopyalama-yapıştırma yaptım, hiç yaşamadım desem yeridir.

• SKYFALL500 S kullanıcısına yanıt

2 gün kadar pirinçte bekletseydin keşke hocam.

• *** Xiaomi Mi 8 Lite Kullanıcıları ***

Bu screenshot ı cihazı yeniden başlattıktan sonra çektim. Anormal bir şekilde kendiliğinden başlayıp yüksek ram kullanan bir uygulama var mı diye. Bir de ne göreyim ki Güvenlik adlı bel bağladığımız uygulama, aralarında büyük bir farkla en yüksek ram kullanan uygulama? Oldukça ilginç bir durum açıkçası. Kıllanmadım değil...

• Ben de şarj sorunu yasayanlardanım. Ölümcül değil ama bariz bir şekilde çabuk bitiyor şarj. Ekran süresi de kısaldı haliyle .Hücre bekleme en çok şarj yiyor gibi görünüyor. Ne yapabilirim buna?

• quote:

Orijinalden alıntı: Obscenity

Ben bu konuda sıkıntı yaşamıyorum. Miui 12 yükledim ilk geldiğinde ve format atmadım. Bir ayar yaptın belki de. Güvenlik uygulamasında vardı bir ayar, şu kadar süre sonra uygulamayı kapat vs gibisinden. Pil tasarrufu falan ayarlarını karıştırdıysan da olabilir.

Bir çok defa uygulama arasında geçiş yaparak kopyalama-yapıştırma yaptım, hiç yaşamadım desem yeridir.

Hiç öyle bir ayar ya da kısıtlama göremedim. Ki zaten belirttim, format attım yine aynı özürlü telefon. Pil tasarruf modu bile kapalı, dediğiniz şeyin ayarı varsa nerdedir yine de bir bakayım..

• miyavlayankirpi kullanıcısına yanıt

telefonda multitasking yalan oldu resmen, ram yetmese kayan pencereleri kullanirken sıkıntı çıkarmıyor,iki uygulama ayni anda açıyor cok rahat. yazilimsal sorun belli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFF30883B

Bu screenshot ı cihazı yeniden başlattıktan sonra çektim. Anormal bir şekilde kendiliğinden başlayıp yüksek ram kullanan bir uygulama var mı diye. Bir de ne göreyim ki Güvenlik adlı bel bağladığımız uygulama, aralarında büyük bir farkla en yüksek ram kullanan uygulama? Oldukça ilginç bir durum açıkçası. Kıllanmadım değil...

hocam bende baktim guvenlik uygulamasi 260 mb civarinda geziyor. Kıllandım derken neyi kastettiniz acaba?

• Arkadaşlar iyi forumlar, yakın zamanda Honor magic watch 2 aldım. Telefona bağlı durumdayken , telefonla görüşme esnasında ses çıkışı telefon ahizesinde olduğu zaman ses normalden kısık geliyor. Bluetooth u kapattığımda ses düzeliyor. Böyle bir problem yaşayan var mı ?

• Arkadaşlar selamlar,

Az önce bir hata almaya başladım. Çok sinir bozucu.

https://hizliresim.com/whqseE

1.dk ya bir çıkıyor. İptal diyorum, bildir diyorum yine çıkıyor.
    Nasıl kurtulacağımı bilen var mı?
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuning07 -- 22 Kasım 2020; 21:6:13 >
  • tuning07 kullanıcısına yanıt
    Kardeşimde aynı sorun oldu bizde güvenlik uygulamasının güncellemesini ve tüm verileri temizle dedik şu anda bir uyarı vermedi.

• Teşekkürler hocam. Bu şekilde çözdüm sorunu 🙏🏻

• Telefonda mobil veri sorunu yaşamaya başladım. Sim slotlarını değiştirdim ama çözüm olmadı. Garantisi daha var ama room atmayı düşünüyorum. Tavsiye edeceğiniz room var mı?

• arkadaşlar ekran kırıldı değiştirmek istiyorum. Çitalı ekran diye bir ekran var bunun normal ekrandan farkı nedir?

Normal: https://urun.n11.com/ekran/xiaomi-mi-8-lite-mi8-lite-lcd-ekran-dokunmatik-citasiz-P449745214

Çıtalı: https://urun.n11.com/ekran/xiaomi-mi-8-lite-lcd-ekran-dokunmatik-citali-tamir-seti-revize-P422991490

• Çitasız ekran sadece panel kısmını kasteder. Çitalı da ise komple cihazın üst kısmı gibi düşünebilirsin, yani cam kısmın çevresindeki -alüminyum çerçeve ile cam kısım arasında kalan düşmelere karşı koruma sağlayan- ince plastik çerçeve dahil olan hali.

• Aynı zamanda çıtalı ekranı takmak daha kolaydır. Çıtasız ekran ustalık ister emek ister uğraş ister.

• Mi 8 lite'nin wifi kopma sorununu nasıl çözebilirim arkadaşlar?

• 
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.