Şimdi Ara

*** Xiaomi Mi 8 Lite Kullanıcıları *** (460. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.647
Cevap
107
Favori
629.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Miui12 The release is expected in June, and the internal beta version, for downloading which you will need to apply for participation, will be available today, April 27th.

In the first wave, which starts at the end of June, updates will receive:

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro / Mi 10 Youth Edition
    Xiaomi Mi 9 / Mi 9 Pro 5G / Mi 9 Transparent Edition
    Redmi K30 / K30 Pro / K30 5G
    Redmi K20 / K20 Pro / K20 Pro Premium Edition 

The second wave includes the following devices:

Xiaomi Mi MIX 3 / Mi MIX 2S
    Xiaomi Mi CC9 / Mi CC9 Pro / Mi CC9 Meitu Custom Edition
    / Xiaomi Mi 9 SE
    Xiaomi Mi 8 / Mi 8 Youth Edition / Mi 8 Explorer Edition
    Redmi Note 8 Pro
    Redmi Note 7 / Note 7 Pro 

Third wave:

Xiaomi Mi CC9e
    Xiaomi Mi Note 3
    Xiaomi Mi MAX 3
    Xiaomi Mi 8 SE
    Xiaomi Mi MIX 2
    Xiaomi Mi 6X
    Redmi Note 8
    Redmi 8 / 8A
    Redmi 7 / 7A
    Redmi Note 5
    Redmi 6 / 6A 

Miui 12 bugün itibari ile Çin de Beta olarak bazı cihazlarda yayınlanmaya başlıyor. Haziran da global olarak dağıtım başlayacak olup, Bizim alet ise resmi olarak 2. Dalga olarak yayınlanacaklar listesin de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KenanK89 -- 27 Nisan 2020; 14:3:27 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Miui 12 çin kapalı beta yükleme dosyaları düşmüş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar telefon güncellemesiyle alakalı sorum olacaktı. Telefon ilk satın aldığım haldeki sürümüyle duruyor hiç güncelleme yapmadım. Sık sık wifi kopması yaşıyorum. Güncelleme yükleyince bu problem ortadan kalkar mı? Güncelleme yapmamı tavsiye eder misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: effect68

Merhaba Arkadaşlar telefon güncellemesiyle alakalı sorum olacaktı. Telefon ilk satın aldığım haldeki sürümüyle duruyor hiç güncelleme yapmadım. Sık sık wifi kopması yaşıyorum. Güncelleme yükleyince bu problem ortadan kalkar mı? Güncelleme yapmamı tavsiye eder misiniz?
    Ben şu anda son sürümdeyim ve 0 sorun. Hiç kopma filan yaşamadım şimdiye kadar. Siz Android güncellemeleri de mi yüklemediniz hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: evrenselbarish

Ben şu anda son sürümdeyim ve 0 sorun. Hiç kopma filan yaşamadım şimdiye kadar. Siz Android güncellemeleri de mi yüklemediniz hocam?

Alıntıları Göster
    İlk aldığım gibi duruyor. Evet Android güncellemesi yapmadım. İnternette çok olumsuz yorumlar okudum bu güncellemeyle alakalı pil süresi, hat ve wifi kopması gibi ondan dolayı yüklememiştim..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sui_cast

Merhaba arkadaşlar.. Şöyle bir durum farkettim telefonda..

Telefonu düz bir zemine koyduğumda (kılıflı ya da kılıfsız) menüden herhangi bir yere girdiğimde ekranı otomatik olarak döndürüyor. Cihazın eğiminde vs hiçbir değişiklik olmamasına rağmen..

Bunu nereden çözebilirim..

Not: Şu an yapmamaya başladı..
    Arkadaşlar merhaba..
    Şu sorun ile tekrar karşınızdayım.

telefonu düz zemine koyup kullanmaya çalıştığımda ekran dönüyor.
    Sebebini kendim buldum.
    Ayarlar > Ek Ayarlar > Erişilebilirlik > Ekranı Otomatik döndür..
    Bunu kapatıyorum. Bir süre sonra tekrar açılmış oluyor ve tekrar başlıyor aynı şeye.
    Bunu sabitlemenin bir yolu var mı?
    Sıfırlamak düzeltir mi?
    Benden başka yaşayan var mı?
    Telefon miui 11 ANdroid 10 son sürümde. 128gb lık versiyon..
    Şimdiden teşekkürler.

Ek: ya da orası değil. emin değilim
    Ama düz zemine koyunca dönmesi sinir bozuyor.

Not: Bu arada Vodafone'dan Turk Telekoma geçtiğimden bu yana ciddi bir bağlantı kopma problemi yaşamadım. Bu da ekstra bilgi olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sui_cast -- 2 Mayıs 2020; 16:42:3 >

• Mi 8 Lite telefonumda manuel modda fotoğraf çekmeye çalışırken ayarları yapıyorum fotoğraf çekme tuşuna basınca donuyor ve çekmiyor fotoğraf nedeni ne olabilir.
    Telefonda root işlemi falan yapılmadı

• Android 10 - Miui11 e Miui12 de gelecek olan Super Wallpaper i uyguladım sonrunsuz ve gayet akıcı şekilde çalışıyor.

Normal şartlar altında gelecek olan Miui12 güncellemesinde maalesef mi8 lite için Super Wallpaper özellği olmayacakmış.

https://www.youtube.com/watch?v=IPc3MmFMI9k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KenanK89 -- 2 Mayıs 2020; 19:28:51 >
  • Kendi tarayıcısının versiyonunu 12.x.x.x 'e yükseltti. Miui 12 yaklaşıyor iyice diyebilir miyiz?

• sui_cast S kullanıcısına yanıt
    Eylül-Ekim arası gelir bizim cihaz a resmi olarak.

• sui_cast S kullanıcısına yanıt
    android 10'dan sonra bende de düz zemine koyunca ekranin donme sorunu oldu.
    mecubur otomatik döndürmeyi kapatmak zorunda kaldım.
    ekstra olarak da tarayicida gezerken 2-3 saniyelik donmalar başladı.

• sstarr S kullanıcısına yanıt
    Dayanamadım en sonunda hata raporu gönderdim ben. Belki yazılımla , kalibrasyonla falan çözülecek bir şeydir , ki siz de aynı sorunu yasadiginiza göre , yazılım bir şekilde sensörleri yanlış anlıyor ya da sapıtmasına neden oluyor. Umarım düzelir .
    Bunun dışında memnunum telefondan. Maşallahı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: K.PAŞALI

Dostlar cihaz elime ulaştı bir saat kurcalama şansım oldu. Kamerası mi 5 den sonra çok iyi geldi :) tabi gündüz bakma fırsatım olmadı ama ev ortamında beni tatmin etti. Ekranı başarılı muhteşeme dersem abartılı olur ama gayet yerinde güzel bir ekran ve güçlü bir parlaklığı var. Tek elle kullanmak benim için zor olmadı sadece sol en uca ulaşmak tek elle zor diğer türlü en azından benim elim uzandı :) Cihazın bataryası türkiye uyumlu ve 5V 2amper değerine sahip cihaz siyah olmasına rağmen beyaz kablo ve adaptör ile geliyor. İçinden çıkan kılıf beni tatmin etti özellikle siyah renkle kullandığım zaman sanki kılıfsız gibi oluyor şık duruyor. Bu arada Xiaomi Türkiye sanırım genpa teknik servisi ile anlaşmış onun da garanti kağıdı çıkıyor. Pubg full parlaklık da bir 20 dakika kadar oynadım HD ayar yüksek FPS modu ile oyun akıyor en ufak donma takılma yok. Isınma olayı ise rahatsız etmeyecek düzeyde. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Yakında fotoğraf örnekleri eklemeye çalışırım. Cihaz hakkında merakı olan almayı düşünen arkadaşların merak ettiği konu varsa cevaplamaya çalışırım :)
    Sen 2018 de geçmişsin ben 2020 de mi 5 'ten buna geçeyim diyorum..

• effect68 kullanıcısına yanıt
    genel olarak bu cihazın wifi performansı yerlerde sürünse de wifi kopması modemdeki frekans ve kanal ayarları ile ilgilidir. Kanal genişliği otoda ise 20 mhz, kanal ise 6-7 yada 13 gibi genelde boş kanallardan biri seçildiğinde bağlantı kopması minimuma iniyor.

Benimde cihazda en sevmediğim kısım bu wifi durumu, malesef wifi taraması çok yawaş, wifi çekim kalitesi çok düşük,

birçok cihazla deneme yaptım hatta aynı markanın çok daha eski bir modelinde onlarca wifi sinyali görebiliyorken bu cihazda sadece birkaç tane sinyal görebiliyorum.
  • Burada yazılan sorunların hiçbirini yaşamamış olmak tesadüf mü

• quote:

Orijinalden alıntı: typhoonnn34

Burada yazılan sorunların hiçbirini yaşamamış olmak tesadüf mü
    Hayır, ben de hemen hemen hiç sorun yaşamadım bu telefonla. Güncellemelerle düzeltilen bir - iki ufak şey dışında.

• Navigasyon tuşlarını şeffaf yapabiliyormuyuz

• Stok launcher'a yine güncelleme gelmiş. Çekmece özelliği ile ilgili güncellemeler hemen hepsi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dil-hun

Navigasyon tuşlarını şeffaf yapabiliyormuyuz
    Maalesef, ben de çok aradım ama bulamadım. O özellik yok galiba. Lenovo p2 'de navigasyon tuşlarının sağında aşağıyı gösteren bir ok işareti vardı. Ona tıklayıp navigasyon tuşlarını ekrandan geçici olarak siliyorduk. Aynı noktadan da yukarı doğru ittiğimizde navigasyon tuşları tekrar çıkardı. Benzeri bir yöntem bunda da olsa iyi olurdu.

• arkadaşlar selam yorumları pek okumadım ama bu telefonu tavsiye edermisiniz sıkıntı felan yaşatırmı veya kronik problemi varmıdır
  • 
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.