Şimdi Ara

Xiaomi Mi 6X hakkında her şey: Fiyat/performans canavarı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
5.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben Mi5'de kaldığım için Black Shark'a geçmek artık hakkım bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Ben Mi5'de kaldığım için Black Shark'a geçmek artık hakkım bence
    Bence Mi7'yi bekleyin hocam, tanıtılsın. Sonrasında Black Shark için karar verin Iphone X misali Face ID Modülü ve Ekrandan Parmak İzi okuyucu ile gelirse; bence en can alıcı cihaz Mi7 olur yakın tarih için
  • Bu sunum tarzını beğenmiyorum.

• Çok güzel bir inceleme olmuş, enerjiniz hiç bitmesin Erdi Bey :) 250 dolar vergilerle birlikte 1500 lira yapıyor. Umarım o fiyatlara gelmez çünkü 1500 liraya mi note 3 daha iyi bir seçenek (kalın çerçeve ve 16:9 dışında). Kulaklık girişi olmaması ve batarya kapasitesinin az oluşu eksilerinden, diğer donanımların tümü gayet iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaciRomantik -- 25 Nisan 2018; 23:15:24 >
  • Mi note 3 bundan daha iyi ve fiyatlarıda benzer. Mi note 3 te 5.5 inç 3500 mah batarya oisli çift kamera varken bunda 6 inçte 3010 batarya var ve kamerada ois yok. Tanıtımda şundan bundan inceyiz diyorlar birde yahu 9 mm yap 4-5k batarya koy kulaklık 3.5mm girişide dursun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşbihte hata olmaz. Skalaya bakınca mi8 serisi ve akranı telefonların hepsi acaba 9-10" ekran, 500-600 mah pil ile mi gelecek diye kara kara düşünmeye başladım.

Şaka gibi 6" tlfn 3010 mah. pil. Şahsi görüşüm ekran/gövde oranı %90 değilse it ölüsü boyutunda bir telefon daha geliyor.

Şimdi şu telefon sahip özellikleri ile beraber 5 veya 5,5" olup ve toplam boyut olarak mi5x den daha küçük olsa; pil olarakta çoğu xiaomi modeli gibi 4000 mah yada üstüne koyup 5000 mah pil sunsa kötü mü olurudu. Telefon biraz daha kalın olsun ya da biraz daha pahalı olsun nolcak. Çok mu şey istiyoz. :( Telefon boyutunu büyültüpte, pili zayıflatmak nasıl bir ters orantıdır... Vatandaşlar cebe - ele sığmayan telefon yapma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar.

Bir anket yapılsa daha uzun kullanım süresi mi daha büyük ekran mı diye bence xiaomi'nin hayrına olurdu. 5", 5,5" neye yetmiyor. Ama 4000 mah altı harbi harbi yetmiyor!

• intel7mix kullanıcısına yanıt
    Mesut olsaydı bütün akşamı rehin alırdı, yorum yapacak ,"bence " diyecek vs.r vs.r ,Erdi ne güzel şıp diye anlatmış olayı ,kullanıcı dostu...
  • al-ozaria kullanıcısına yanıt
    Ekran/gövde oranı %77.
  • Hem pekmezi döktürmeyen, hem de çelik tencere kapağı ile gelen telefon.
    Yani; DüdükSÜZ tencere kapaklı telefon. :)

• sendemail kullanıcısına yanıt

Mesut olsaydı keşke

• Mesut Bey'in nesini beğenmiyorsunuz. Gayet güzel noktalara değiniyor. Erdi Bey de çok başarılı. Açıkçası DH'nin videoları oldukça güzel. Sorun haber editörlerinde oluyor. Taraflı demesek de yaptıkları haberlerle marka veya siyasi parti sempatizanlığı yaptıkları algısı oluşuyor. Bu konuda söylenenleri de dikkate almıyorlar.

Telefona gelirsek; ASUS ZenFone serisinden memnun olsam da fiyat / performans olarak bir sonraki telefonum xiaomi olacağı kesin gibi. Sürümden kazanma fikrinin vücut bulmuş hali gibi firma.

• Lamı cimi yok, kulaklık girişi olmayan telefon almayacağım. Bu hatayı bir daha asla yapmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Lamı cimi yok, kulaklık girişi olmayan telefon almayacağım. Bu hatayı bir daha asla yapmam.
    Kardeş , benim de endişem arttı şimdi ,

Telefonun herşeyi tam ,öldürücü darbe bir 3,5 jak eksik olmuş...

Aparatla maparatla hallolmuyor mu o iş ?
    Sıkıntıları az çok dile getirirsen belki bizde de uyanır bir şeyler..
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

Kardeş , benim de endişem arttı şimdi ,

Telefonun herşeyi tam ,öldürücü darbe bir 3,5 jak eksik olmuş...

Aparatla maparatla hallolmuyor mu o iş ?
    Sıkıntıları az çok dile getirirsen belki bizde de uyanır bir şeyler..
    Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Bundan önce mi6 seramik kullanıyordum. Kulaklık girişi olmadığı için sattım. Mesele para, bluetooth kulaklık alma olayı değil. Ben xiaomi bluetooth audio receiver aldım. Olmadı kz zs6 ve bluetooth kitini aldım ama yok olmuyor. Öncelikle kablosuz kulaklık sadece zulüm. O kulaklığı taşımıyorsunuz. Yani ben her zaman taşımıyorum. Ya evde kalıyor ya işte. Ya da iş icabı çıktığımda odada kalıyor. Bazen de kullanacağım şarjı yok vs. Zaten en iyisini bile alsanız kablolu kulaklığın yarı kalitesini veremiyor. Şuan qualcomm bu kaybı azaltmak için 845le bişeyler deniyor ama yok kayıp mutlaka oluyor. Kulaklık dönüştürücüye gelirsek o da aynı terane. Bir tane de yedek aldım işe biri eve biri diye. Ama bu sefer de lazım olur diye şarja takıyorum ama bu sırada kulaklığı takamıyorum. Bu insana sadece zulümdür. Kablosuz şarja geçip şarj girişini belki kaldırabilirler ama kulaklık girişi kalkamaz. Amatör cihazlarda da, profesyonel cihazlarda da durum aynı. Apple sıkıysa ipaddeki girişi kaldırsın. O kadar müzik profesyoneli ne diyecek bakalım. Özetle ben denedim yamayla aparatla onla bunla olmuyor. Takacağım kulaklığımı dinleyeceğim bu kadar basitken neden zorlaştırıyorlar. Dinlerken de ister şarj ederim ister yanımda gezdiririm. Bu özgürlüğü ben bırakmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 26 Nisan 2018; 16:10:15 >

• King Stannis kullanıcısına yanıt
    merhaba bende max2 kullanıyorum.

Zamanla bataryada yıpranma yaşadınız mı?

%10-15 gibi kapanmalar oluyor mu?

powerbank, başka sarj cihazı veya kablosu kullandınız mı?

• El_domingo kullanıcısına yanıt
    Bu tip kulaklıklar saçmalıktan öteler. Yukarda bir karış yazı yazdım. HA bu tip kulaklık almışın ha dönüştürücü takmışın ne farkı var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Bundan önce mi6 seramik kullanıyordum. Kulaklık girişi olmadığı için sattım. Mesele para, bluetooth kulaklık alma olayı değil. Ben xiaomi bluetooth audio receiver aldım. Olmadı kz zs6 ve bluetooth kitini aldım ama yok olmuyor. Öncelikle kablosuz kulaklık sadece zulüm. O kulaklığı taşımıyorsunuz. Yani ben her zaman taşımıyorum. Ya evde kalıyor ya işte. Ya da iş icabı çıktığımda odada kalıyor. Bazen de kullanacağım şarjı yok vs. Zaten en iyisini bile alsanız kablolu kulaklığın yarı kalitesini veremiyor. Şuan qualcomm bu kaybı azaltmak için 845le bişeyler deniyor ama yok kayıp mutlaka oluyor. Kulaklık dönüştürücüye gelirsek o da aynı terane. Bir tane de yedek aldım işe biri eve biri diye. Ama bu sefer de lazım olur diye şarja takıyorum ama bu sırada kulaklığı takamıyorum. Bu insana sadece zulümdür. Kablosuz şarja geçip şarj girişini belki kaldırabilirler ama kulaklık girişi kalkamaz. Amatör cihazlarda da, profesyonel cihazlarda da durum aynı. Apple sıkıysa ipaddeki girişi kaldırsın. O kadar müzik profesyoneli ne diyecek bakalım. Özetle ben denedim yamayla aparatla onla bunla olmuyor. Takacağım kulaklığımı dinleyeceğim bu kadar basitken neden zorlaştırıyorlar. Dinlerken de ister şarj ederim ister yanımda gezdiririm. Bu özgürlüğü ben bırakmam.

Alıntıları Göster
    Tecrübenizi paylaştığınız için teşekkür ederim ,

Benim için da telefonda kriter fm radyo çipinin olması , zira benim için bir kültür radyo ,bilgi edinmenin ,haber almanın temel taşlarından biri.
    Mi6x de radyonun olduğunu okuduğumda parti moduna geçtim ancak 3,5 kulaklık girişi olmadığını farkettiğim de kala kaldım.

Lakin şarjdayken kulaklık kullanılamayacağını tecrübeniz hatırlattı...Deneyiminiz,başka bir çözüm standart bulunana kadar 3,5 jaksız telefon alınmayacağını gayet sağlam gerekçelerle ortaya seriyor.

Teşekkür ederim.
    İyi forumlar.

• sendemail kullanıcısına yanıt
    Malesef şuan bu durum işkenceye dönmüş durumda. Şimdilik tek çözüm resmini paylaşacağım ürünler. Ancak kulaklık taşımak yeterince zor iken bir de böyle bişey taşımak ne derece mümkün bilemiyorum.

Xiaomi Mi 6X hakkında her şey: Fiyat/performans canavarı

• Bundan sonra telefon alırken en önemli kriterim 3.5 mm jack girişi olacak.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.