Şimdi Ara

Xiaomi Mi 6 karşınızda: Kavisli kasa, daha hızlı bellek, Snapdragon 835 (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
304
Cevap
4
Favori
17.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gamehunter bu yorum, bilgisizliğini gösteriyor. Sence neden sana bilgisizsin dedim düşün bakalım.
  • kadirirdem kullanıcısına yanıt
    Gidebilsem emin ol şu an oradaydım.
  • birbirey kullanıcısına yanıt
    Teknik konulardan uzak dedin kızdırdın. Ram sistemin performansını arttıran bir etken değil. Bana 6gb ram kullanan mobil bir uygulama gösteremezsin.

S7 edge ve S8 ayarlardan küçük bir ayarla 1080pye çekilebiliyor. Eline hiç bu telefonları almadığın belli oluyor. Hatta 720pye bile çekilebiliyor. Mi6nın sahip olmadığı özelliği avantajıymış gibi göstermişsin. E işlemci aynı kendiniz de söylüyorsunuz. Biraz overclock yapıp benchmarklarda ufak bir fark yaratmışlar.

Ekran alanı açısından %40lık alan farkı var. Hesaplayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraközkan -- 21 Nisan 2017; 14:45:17 >
  • buraközkan kullanıcısına yanıt
    S7'deki FHD ve HD ekran opsiyonları Nougat güncellemesiyle beraber gelen bir özellik. S7 Edge'yi 1 yıldır kullanıyorum. Şarja da öyle aman aman bir etkisi yok. HD'de kullanılamıyor zaten(kaliteyi çok düşürüyor). 6 GB Ram ile çalışan bir uygulama göster demişsin: Uygulamalar Ram miktarına göre değil, Android sürümüne göre yapılır, optimize edilir. Overlock yapmışlar dediğin benchmark testine gelince: İslemcileri aynı olduğu için sonucu belirleyen işlemci değil, FHD ekran ve 6 GB Ram'dir. Bunlar performansı arttırır. 2K bu testlerde kasar FHD'e göre. Ezbere konusma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birbirey -- 21 Nisan 2017; 15:12:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: birbirey

S7'deki FHD ve HD ekran opsiyonları Nougat güncellemesiyle beraber gelen bir özellik. S7 Edge'yi 1 yıldır kullanıyorum. Şarja da öyle aman aman bir etkisi yok. HD'de kullanılamıyor zaten(kaliteyi çok düşürüyor). 6 GB Ram ile çalışan bir uygulama göster demişsin: Uygulamalar Ram miktarına göre değil, Android sürümüne göre yapılır, optimize edilir. Overlock yapmışlar dediğin benchmark testine gelince: İslemcileri aynı olduğu için sonucu belirleyen işlemci değil, FHD ekran ve 6 GB Ram'dir. Bunlar performansı arttırır. 2K bu testlerde kasar FHD'e göre. Ezbere konusma.

Sorduğumun cevabını vermeyip android sürümünden benchmarktan bahsediyorsun hala.

Üslubundan ve zihniyetinden rahatsız oldum. Böyle saygısızlık olmaz. Burası kavga ortamı değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: buraközkan

quote:

Sorduğumun cevabını vermeyip android sürümünden benchmarktan bahsediyorsun hala.

Üslubundan ve zihniyetinden rahatsız oldum. Böyle saygısızlık olmaz. Burası kavga ortamı değil.

Soru nerde soru? 6 GB Ram ile çalışan bir uygulama göster diyorsun ben de sana uygulamanın Ram ile alakası olmadığını söylüyorum. Ne yazdığını bile bilmiyorsun. Ben de senin zihniyetinden rahatsız oldum. Hiçbir şey bilmediğiniz halde her şeyi bildiğinizi sanıyorsunuz, işiniz gücünüz fanboyluk. Bir cihaza 3000-4000 vs ödediğiniz yetmiyor bir de üstüne ücretsiz ve gönüllü şekilde avukatlığını yapıyorsunuz. Zihniyet bu olduğu sürece kimse bir yere varmaz. Bir daha da seni muhatap alıp cevap vermem. Görüyorum ki teknik bilgin yetmeyince haksız oldugunu kabullenmeyip konuyu başka yönlere çarpıtmaya heveslisin. Gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birbirey -- 21 Nisan 2017; 17:32:41 >

Tamam kardeşim sana full hd 5.15inç lcd ekranda 6gb raminle mutluluklar. O kadar çok şey var ki yazmaya üşeniyorum.
  • buraközkan kullanıcısına yanıt
    Ben S7 Edge kullanicisiyim okuduğunu algılamak istemiyorsun. Mi 6 kullanmak istiyorum da demedim. Eğriye eğri doğruya doğru demek çok mu zor? Tasarım dışında S8'in bundan üstün hiçbir yanı yok. Sana da ön yargılarınla mutlu bir hayat diliyorum.

• Avrupa ve ingiltere fiyatları da gearbest üzerinden burada belirtilmiş..
    3 model olarak hepsi 6 GB ramli. 3. model seramik kaplamalı.
    http://www.pcadvisor.co.uk/new-product/mobile-phone/xiaomi-mi6-news-release-date-price-features-specifications-3653263/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pinarbey -- 21 Nisan 2017; 19:41:19 >
  • quote:

Ben S7 Edge kullanicisiyim okuduğunu algılamak istemiyorsun. Mi 6 kullanmak istiyorum da demedim. Eğriye eğri doğruya doğru demek çok mu zor? Tasarım dışında S8'in bundan üstün hiçbir yanı yok. Sana da ön yargılarınla mutlu bir hayat diliyorum.

tasarımda önemli ama 3000 tl olsaydı s8 tercih ederdim bu kadar para verince farklı bir tasarım istiyor insan
  • f@ithline kullanıcısına yanıt
    Ben de zaten fiyatını hak eden bir telefon değil diyorum.

ama şu da bir gerçek suan donanimdan ziyade tasarım daha fazla para ediyor mi mix 2 de yolda o da çok pahallı çıkacak donanim artık herkes de var ayrıca her işi yaptırıyor bir eski nesil işlemcide çok abartıyorlar fiyatları üreticiler o konuda haklısınız
  • f@ithline kullanıcısına yanıt
    Hocam ben Mi 6'da kullanılan donanımın S8'den daha iyi olduğunu söylüyorum. Gerek 6 GB Ram gerekse de FHD ekran performansa çok pozitif yönde etki ediyor. Hatta ve hatta buna 5.15 inçlik ekran boyutu da dahil. Keza sentetik test sonuçları da bunu doğruluyor. Ama bunu fanboylara anlatmak imkansız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birbirey -- 21 Nisan 2017; 21:11:17 >
  • Tek sim kart ile kullanımda diğer sim kartı tak gibi ya da sinyalini sıfır gibi mı gösteriyor? Herhangi olumsuz bir durum oluyor mu tek sim kart ile kullanımda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pedimento -- 21 Nisan 2017; 21:15:54 >
  • WaylandIZMIR kullanıcısına yanıt
    O zaman dile getirmenin bir anlamı yok.
  • arkadaşlar şu samsung fanboylar artık burda xiaomi formunda yorum yapmasın tiksinti iğrenti geldi yeter. xiaomi fiyat ve performans olarak candır varmı daha ötesi edit xiaomi mi5s. kullanıcısıyım çokda memnunum her yönüyle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ICE_BLUEE -- 22 Nisan 2017; 3:56:14 >
  • 28 nisan'da satisa sunuluyor. Ne zaman turkiye'de satin alabiliriz tahminen. Tam Iphone alacakken, boyle bir telefonun cikmasi gayet iyi bir haber oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ArchloveKilled kullanıcısına yanıt
    2 ayı bulur gelmesi

• bende mi5 s sahibiyim.gözüm mi6 değil ama mi6 s veya plus bekliyorum.fiyatı uygun olursa üstüne koyup değiştirim.ilk çıkan model alınmamalı bence çünkü eksiklerini diğer modellerde gideiyorlar.mi6s ve plusta ön tarafta değişiklik olur gibime geliyor.
  • Beyler anlamadığım için soruyorum bu telefonda 3.5 mm standart kulaklik girişi yok deniliyor yani hem şarj hem kulakligi aynı anda kullanmak mümkün değil ben telefondan film izlemeyi twitch yayını izlemeyi seven biriyim.yani kulaklık takiliyken bir yandada şarj oluyor telefon sanırım bu mi6 da böyle bir imkan yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.