Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi A1 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.121
Cevap
88
Favori
377.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• SAR değerleri

Baş 1 W/kg | Vücut 0.29 W/kg

Xiaomi Mi 5X vs Xiaomi Mi 6 Kamera Karşılaştırması

Waterproof (Suya Dayanıklılık)

Bükülme ve Ekran Dayanıklılık Testi

Fiyat ve Teknik Özellikler

SİSTEM ÖZELLİKLERİ

• Qualcomm Snapdragon 625 MSM8953 - 8 Çekirdek 2.0 GHz

• Adreno 506 - 650 MHz

• 4 GB LPDDR3 RAM - 933 MHz Tek Kanal

• 32 GB Dahili Depolama

• 128 GB'a kadar harici depolama

• USB Type-C 2.0

KAMERA

• Arka 1. Kamera 12 MP F2.2

• Arka 2. Kamera 12 MP F2.6

• 4K Çekim

• Ağır Çekim

• Her iki kamerada 5 Elementli Lens

• 5 MP Ön Kamera F2.0

• 1080p 30FPS Video Çekim

AĞ BAĞLANTILARI

• 2G - 900MHz, 1800MHz, 1900MHz

• 3G - 850MHz (band 5), 900MHz (band 8), 1900MHz (band 2), 2100MHz (band 1)

• 4G - 850MHz (band 5), 900MHz (band 8), 1800 (band 3), 2100 MHz (band 1), 2600 MHz (band 7) Türkiye'de genellikle 800MHz (Band 20) kullanılır.

İmza eklemek isteyenler için resimli imza ;

[center][image]https://store.donanimhaber.com/27/74/d7/2774d77824b9e644ed804797fa1c0fd7.png[/image]  
    [link=https://forum.donanimhaber.com/xiaomi-mi-a1-ana-konu-kullanici-kulubu--129408713][color=#FF0000][b]★ Xiaomi Mi A1 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü[/b][/color][/link][/center]

Resimsiz imza;

[center][link=https://forum.donanimhaber.com/xiaomi-mi-a1-ana-konu-kullanici-kulubu--129408713][color=#FF0000][b]★ Xiaomi Mi A1 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü[/b][/color][/link][/center]

★ Xiaomi Mi  A1 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fruit -- 15 Mart 2018; 8:37:24 >

• Hocam tekrardan merhaba birkaç saattir kullanıyorum cihazı. Öncelikli olarak merak ettiğiniz şeyler varsa şu an cevaplayabilirim.

İlk gözlemlerim:

- GM5 Plus'ın bataryası anca cihaza ağırlık yapsın diye konmuş adeta. 2 saat ekran süresi alırsam şükrediyordum. A1'in kurulumunu yaptım temel şeyleri ayarladım vs. sonra biraz şarja taktım %94 iken şarjdan alıp kurcalamaya devam ettim 40 dk geçti şu an hala %94 şarjı var. GM5 Plus aç kapa yap %10 şarj giderdi. (Bu 40 dk boyunca açılış hızını görmek için bir kez yeniden başlattım A1'i ama bana mısın demedi %94 sabit)

- Parmak camın üzerinde çok güzel kayıyor farkı ne bilmiyorum ama GM5 Plus ile buna dokunca hemen anlaşılıyor A1'in camı daha güzel.

- Ekran daha parlak gibi geldi yarın güneş ışığında deneyimleyince daha iyi anlarım tabi. Ayrıca gerçekten düşük bir parlaklık seviyesine kadar kısmak mümkün gece rahat olur.

- Açar açmaz sistem güncellemesi geliyor mutlaka kurun. Kurmadan önce birkaç kez klavye dondu ama tüm güncellemelerden sonra şu an yağ gibi.

- GM5 Plus ile yaşadığım en büyük sorun sanırım telefonla konuşurken karşı tarafın sesinin çok kısık gelmesiydi. Öyle ki kalabalık bir ortamda karşındakinin ne söylediğini duymak mümkün değil.
    A1 de ise ahize son sesteyken adeta yayın yapıyor o derece yüksek.

- Parmak izi okuyucuyu gayet iyi buldum. Daha önce parmak izi okuyuculu bir cihaz kullanmadığım için karşılaştırma yapamayacağım ancak adeta cihazı güç tuşuna basıp uyandırmak kadar hızlı çalışıyor parmak izi okuyucusu.

- Apple Music'ten birkaç parça dinledim. Hoparlör bangır bangır. Kulaklık sesini dinleme fırsatım olmadı.

- Yarın unutmazsam açık havada birkaç fotoğraf çekip yüklerim.

- Telefonun titreşimi de oldukça kuvvetli. Sesini kapatıp sadece titreşimde kullansam bile masanın üstünde sesi duyuluyor titrerken.

- Android 7.1.2 ve 1 Ekim 2017 güvenlik yaması yüklü. (İlk başta ağustos yaması yüklüydü.)

Aklıma geldikçe eklerim yine başka şeyler. Telefonu tavsiye ederim herkese. Şu şu yüzden almayın diyebileceğim en ufak bir şey yok.
    Telefon güzel. Şarjı otomatik parlaklıkta 6 saate yakın ekran süresi veriyor. Hızı, stabilitesi oldukça iyi. Ekranı kaliteli ve güneşte görünebilirliği fena değil ama daha iyi de olabilirdi. Kesinlikle ısınmıyor. DÜşük empedanslı kulaklıklarda dip ses (hissing) problemi var. Tıss diye gelen bir ses yani. Sesin düşük olduğu yerlerde duyulabiliyor ama büyük oranda problem değil.

Ses kalitesi ve yüksekliği tüm amiral gemilerinden (LG V serisi hariç) daha iyi. Bunun sebebi yüksek kalitede DAC+Amfi kombinasyonu kullanmaları. Dip ses de bundan kaynaklı zaten. Çok yüksek güç verdiği için dip ses meydana geliyor. Xiaomi'nin yapması gereken şey bu amfiyi istediğimiz zaman pasif hale getirme imkanını bize vermesi. Kulakiçi kulaklıklar düşük empedanslı olduğu için amfiye ihtiyaç yok zaten. Kafaüstü bir kulaklık kullanırken gerekli olur ve o zaman da dip ses olmuyor.

Kamerası her telefon veya DSLR'da olduğu gibi sizin becerinize bağlı. S9+ da alsanız fotoğrafçılığın temel bilgilerini bilip uygulamadan iyi sonuçlar elde edemezsiniz. Forumda her gün onlarca fotoğraf paylaşılıyor ama ben şimdiye kadar 4000+ liralık telefonlarda adam gibi fotoğraf paylaşan görmedim. Demek ki parayı vermekle olmuyor. Biraz da uğraşmak, sevmek lazım fotoğraf çekmeyi. En pahalı makine ile şaheserler elde edilebilseydi eline her dslr alan fotoğrafçı olurdu. 10 sene öncenin Dslr'ı şimdinin en iyi telefonundan daha iyi sensöre sahip. O yüzden telefonların limitini bilip, ona göre davranmalı ve maksimum verim alınmaya çalışılmalı.

1.5 aydır kullandığım A1 ile çektiğim bazı fotoğraflar:

Demekki 8.0 nisan güncellemesi en sorunsuz guncelleme, son 10 sayfadan bunu cikardim. En azindan ses yuksek, google kamera root atmadan rahatca kuruluyor, pil tuketimi iyi, hizli sarj oluyor vsvs. Mecera aramaya hic gerek yok. Su an temmuz guncellemsi icin uyari veriyor cihaz, kapadim bildirimi ve otomatik guncellemeyi, 9 gelince bakariz artik. 8.1 olunca başımız göğe ermeyecek neticede. Daha baska cihazlarda 5, 6 kullananlar var sorunsuzca.
  • global rom varmi
  • Ch4ylak kullanıcısına yanıt
    Şuan tam bilgim yok. Kesin bir bilgi olduğunda ekleyeceğim.
  • Elimden geldiğince detaylar eklenmiştir.
  • Arkadaşlar Mi A1 e ayrı baslık açılır mı acaba arada bir kaç farklılık olsada aynı telefonlar.
  • Konu için teşekkürler.

Global rom çıkmadı henüz, unlock işlemi için serverlarda daha açılmadı. China global veya china dev romları arasıdna geçiş yapabilirsiniz, xiaomi tool programı ile. Bu romlarda türkçe yok, ingilizce var.

Mi5'den geçtim, 1 sene mi5 kullandım, babama devrettiğim için yeni telefon bakarken mi5-mi5s-mi6 baktım. Fakat mi6ya o kadar para vericem ekran boyutu bile aynı olucak diye düşündüm hiç aklımda olmayan 5xi inceledim çok beğendim. Portre modu çok hoşuma gitti. Ama maalesef düşük ışıkta çekimler iyi değil.

Ses kalitesi çok iyi, tasarım ekran boyutu tam olmuş..
  • Unlock işlemi aktif hale geldi.
  • Fiyat?
  • Konu hayirli olsun oncelikle. Distributor satisi basladi derken? Nerde basladiysa biz de alalim
  • Benim soruma cevap gelmemiş ama ben size öneride bulunayım. Aynı fiyata akilliphone.com da satılıyor. Esenyurtta mağazaları var ben gittim aldım. Fakat kırılmaz ekran filmi ordan aldığım kenarlardan kısa geldi ve tam oturmadı. Uygun kırılmaz var mı kenarları tam oturan.
  • Xiaomi mi a1 ile mi 5x aynı diyorlar ama mi a1 de 10v akıllı güç amplifikatörü mi 5x de yok mu acaba özelliklerinde göremedim
  • Benim bildigim farklar mi a1 de band 20 destegi var ve A1 in Android one olmasi. Bunlar haric bir fark yok diye biliyorum. O dediginiz hızlı şarj ise A1de de yok
  • Yarin 72 saat doluyor ve cihazimin bl kilidi aciliyor. Twrp yukleyip xiaomi eu romu kuracagim :)
  • Up nasil bi cihaz? Mi5s yerine alinabilir mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

Yarin 72 saat doluyor ve cihazimin bl kilidi aciliyor. Twrp yukleyip xiaomi eu romu kuracagim :)

Hocam yukledikten sonra ayrintilari bizimle de paylasin lutfen
  • Ne merak ediyorsun hocam. 1 aydir kullaniyorum cihazi, ingilizceden turkceye gececegim sadece :) birde root falan iste :)
  • Merhaba..

Hocam bana aldigim kisi yaninda 1 adet kirilmaz cam verdi. Ama evet tam oturmuyor, kenarlarda ve koselerde düzgün bosluklar kaldi. Aliexpressdende siparid ettim o da geldi fakat o da oturmuyor.

Aliexpressden birde tam ekran koruyucu siparis ettim. O daha gelmedi, o nasil olucak merak ediyorum. Umarim kilif ile sorun cikarmaz cunku kilifi cok begendim..
  • ruthlessAF kullanıcısına yanıt
    Amaciniz ne? Harika bir arka kameraya sahip, duzgun ışıkta harikalar yaratiyor. Ama ışık kotu oldugunda maalesef mi5 gibi cekimler yapamiyor.

Daha buyuk, tasarimi daha şık. Ben mi5den gectim, gecme sebebim mi5i babama vermek. Uygun butceye bunu aldim, onceligim mi5 almakti. Fakat baktim piyada 900tlden basliyor. 200tl daha vereyim daha guncelini alayim dedim...
  • Valla tek merak ettigim sey ithalatcilarin ne zaman siyah modelini getirecegi ithalatci uzerinden almak istiyorum ama hala siyahini getiremedi adamlar. Onun haricinde pek rom isleriyle ugrasamiyorum artik eski telefonlarimdaki gibi derslerimin yogunlugundan dolayi. Bi tane adam akilli stabil bi rom olsun yeter
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.