Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi A1 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.121
Cevap
88
Favori
377.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bende pazar akşamı nişanlım için Xiaomi Mi 5X 32 GB Pembe sipariş verdim dün hemen elime ulaştı hepsiburada.com çok hızlı bir şekilde kargoladı, ürün gerçekten çok hoşuma gitti kalite hissi oldukça yüksek üzerinde gelen rom biraz sorunlu gibiydi bende hemen twprp ile fastboot sayesinde EU rom kurdum şu an telefon çok stabil ve gayet akıcı ;) Global rom çıkana kadar eu rom ile devam

Kamerası gündüz ışığında oldukça güzel akşam vakti kafe gibi yerlerde çok sorun yok gibi ama az ışıkta kamera kalitesi düşük

genel olarak 1.300 TL için oldukça uygun telefon herkese tavsiye ederim bende siyahını almayı düşünüyorum kendime
  • ibrahim_koparal İ kullanıcısına yanıt
    Distribütör dediğiniz kim. Satıcısı kim, garantisi hangi servis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Booker DeWitt kullanıcısına yanıt
    a1 android one elinize geldiiğinde küçük bir inceleme ve görüşlerinizi alabilir miyiz. Fiyat bana yüksek geldi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

a1 android one elinize geldiiğinde küçük bir inceleme ve görüşlerinizi alabilir miyiz. Fiyat bana yüksek geldi..

Tabi hocam hafta sonu fırsat bulursam yazarım. Şu anda başka bir android one cihaz (gm5 plus) kullanıyorum. Onunla karşılaştırma şeklinde bir şeyler yazabilirim.

Dağıtıma çıktı yazıyor bugün gelir büyük ihtimalle belki de gelmiştir yurtta kaldığım için yurt danışmasına teslim ediyorlar kargoları akşama doğru haber veririm size elime geçerse.
    tamam teşekkürler gm5 plus ile karşılaştırmalı tabiki iyi olur. Ben de almayı düşünüyorum ama 1200den falan girer diye tahmin ediyordum. Hepsiburadada taksit seçeneği de yok.
  • quote:

tamam teşekkürler gm5 plus ile karşılaştırmalı tabiki iyi olur. Ben de almayı düşünüyorum ama 1200den falan girer diye tahmin ediyordum. Hepsiburadada taksit seçeneği de yok.

Mi 5X şu an 100-150 lira daha ucuza satılıyor ama orijinal fiyatlarına bakarsak A1'in daha ucuz olması lazım. Muhtemelen 1-1.5 aya en az 100 lira kadar düşer diye düşünüyorum.
    evet firma çıkış fiyatı ile mevcut hali arasında bir tutarsızlık var zamanla biraz daha düşer dediğiniz gibi. Diğer modeller de güzel ama android programında olmak önemli bir +
  • quote:

evet firma çıkış fiyatı ile mevcut hali arasında bir tutarsızlık var zamanla biraz daha düşer dediğiniz gibi. Diğer modeller de güzel ama android programında olmak önemli bir +

Hocam tekrardan merhaba birkaç saattir kullanıyorum cihazı. Öncelikli olarak merak ettiğiniz şeyler varsa şu an cevaplayabilirim.

İlk gözlemlerim:

- GM5 Plus'ın bataryası anca cihaza ağırlık yapsın diye konmuş adeta. 2 saat ekran süresi alırsam şükrediyordum. A1'in kurulumunu yaptım temel şeyleri ayarladım vs. sonra biraz şarja taktım %94 iken şarjdan alıp kurcalamaya devam ettim 40 dk geçti şu an hala %94 şarjı var. GM5 Plus aç kapa yap %10 şarj giderdi. (Bu 40 dk boyunca açılış hızını görmek için bir kez yeniden başlattım A1'i ama bana mısın demedi %94 sabit)

- Parmak camın üzerinde çok güzel kayıyor farkı ne bilmiyorum ama GM5 Plus ile buna dokunca hemen anlaşılıyor A1'in camı daha güzel.

- Ekran daha parlak gibi geldi yarın güneş ışığında deneyimleyince daha iyi anlarım tabi. Ayrıca gerçekten düşük bir parlaklık seviyesine kadar kısmak mümkün gece rahat olur.

- Açar açmaz sistem güncellemesi geliyor mutlaka kurun. Kurmadan önce birkaç kez klavye dondu ama tüm güncellemelerden sonra şu an yağ gibi.

- GM5 Plus ile yaşadığım en büyük sorun sanırım telefonla konuşurken karşı tarafın sesinin çok kısık gelmesiydi. Öyle ki kalabalık bir ortamda karşındakinin ne söylediğini duymak mümkün değil.
    A1 de ise ahize son sesteyken adeta yayın yapıyor o derece yüksek.

- Parmak izi okuyucuyu gayet iyi buldum. Daha önce parmak izi okuyuculu bir cihaz kullanmadığım için karşılaştırma yapamayacağım ancak adeta cihazı güç tuşuna basıp uyandırmak kadar hızlı çalışıyor parmak izi okuyucusu.

- Apple Music'ten birkaç parça dinledim. Hoparlör bangır bangır. Kulaklık sesini dinleme fırsatım olmadı.

- Yarın unutmazsam açık havada birkaç fotoğraf çekip yüklerim.

- Telefonun titreşimi de oldukça kuvvetli. Sesini kapatıp sadece titreşimde kullansam bile masanın üstünde sesi duyuluyor titrerken.

- Android 7.1.2 ve 1 Ekim 2017 güvenlik yaması yüklü. (İlk başta ağustos yaması yüklüydü.)

Aklıma geldikçe eklerim yine başka şeyler. Telefonu tavsiye ederim herkese. Şu şu yüzden almayın diyebileceğim en ufak bir şey yok.
    teşekkürler detaylı açıklama için. Programları harici sd karta kuramama taşıyamama gibi bir sorun var mı ?
  • quote:

teşekkürler detaylı açıklama için. Programları harici sd karta kuramama taşıyamama gibi bir sorun var mı ?

Hocam sd kart kullanmadığım için bilemiyorum.

Ancak Android'de şöyle bir özellik vardı. İsteğe bağlı olarak dahili hafıza ile harici hafızayı birleştirip tek olarak kullanabiliyorsunuz. Cihaz otomatik olarak sık kullanılan verileri (daha hızlı erişim için) dahili hafızaya nadiren kullanılan verileri harici hafızaya atıyor.

Apple buna benzer bir şeyi iMac bilgisayarlarda Fusion Drive adıyla yapıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Sık kullanılanları SSD'de nadiren kullanılanları HDD'de saklıyordu.

Sd karta program tasiyamama kuramamak buyuk sikinti oluyor benim icin acikcasi oyle bi durumu varsa almayi dusunmem.

Almanyadan getirdigim huawei marka bir cihazda bunu yasadim. Sikintili oluyor root falan atilmasi gerekiyor dendi .

rica etsem bir iki resim örneği eklermisiniz teşekkür ederim
  • Kvk satıyorsa distribütör oluyor. ithalatçı ise garantili diyebilirsiniz

• Merhaba yakında a1 ile aranıza katılacağım. Tek tereddütte kaldığım nokta ön kamerası varsa elinizde ön kamera ile çekilmiş fotoğraf paylaşabilir misiniz

• FurkanTrkmn96 F kullanıcısına yanıt
    Bir kişi satın aldı sanırım şu ana ama o da vakit bulamadı herhalde paylaşmadı. Doğru düzgün inceleme yok telefona dair almadan önce bence kapsamlı bir inceleme görmek lazım ilk kurban olmak yerine.
  • Kagit uzerinde iyi ama kullanıcı yorumu önemli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • IPS ekran gün ışığında nasıl

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yeni bir satış grubu kurduk. Sadece cep telefonu alım/satımı üzerine. Şişirilmiş fiyatlara yer vermemeyi düşünüyoruz. Sıfır fiyatlara yakın fiyatlardaki ilanlara izin verilmeyecek ve ne alıcı ne de satıcı mağdur edilecektir. Benle birlikte 3 yöneticiyiz ve yöneticilerden birisi de forumumuzda yakından tanıdığınız Zahter Öz hocam. Hepinizi grubumuza bekleriz.

https://www.facebook.com/groups/131032304225072/
  • açıkcası 1400 ü gözden çıkarıp bu hafta içinde alıcam. düşündükçe sürekli fikir değiştiriyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Arkadaşlar yeni bir satış grubu kurduk. Sadece cep telefonu alım/satımı üzerine. Şişirilmiş fiyatlara yer vermemeyi düşünüyoruz. Sıfır fiyatlara yakın fiyatlardaki ilanlara izin verilmeyecek ve ne alıcı ne de satıcı mağdur edilecektir. Benle birlikte 3 yöneticiyiz ve yöneticilerden birisi de forumumuzda yakından tanıdığınız Zahter Öz hocam. Hepinizi grubumuza bekleriz.

https://www.facebook.com/groups/131032304225072/

Emin olmak için soruyorum grup ile bir bağlantınız var mı gerçekten? Ona göre katılalım?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.