Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (502. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.303
Cevap
138
Favori
674.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnce Kılıf ve ekrani tam kaplayan jelatin tavsiye alabilirmiyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar xda'da farklı bir kernel vardı ismini unuttum bu kerneli kullanan yada farklı herhangi bir kernel kullanan varmı tavsiye edermisiniz nasıl yüklüyoruz bi yardımcı olabilecek varmı.

• ibrahim1806 kullanıcısına yanıt
    Suanda miui romlarda sadece miui stabilde kerneller calisiyor.O da f kernel.fena degil 6.30 saat ekran suresi veriyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • alpertercan kullanıcısına yanıt
    Tamamen kaplayanlar orta kısma yapışmadığı için hafif boşluk kalıyor, bu tür cihazlar için en iyisi nano adıyla satılan ince camları kullanmak. Ben kullanıyorum ve kenarlarda hiçbir hava kabarcığı oluşmuyor. Çok küçük bir bölüm açıkta kalıyor yine ama hiç belli olmuyor.

https://www.hepsiburada.com/serhan-xiaomi-mi-5s-nano-330-derece-bukulen-9h-ekran-koruyucusu-p-HBV000006QXIW

Ben bunu kullanıyorum ve gayet memnunum. Görüntü kalitesini etkilemiyor, cam neredeyse yok gibi.

Jelatin kullanmaya hiç gerek yok artık bence. Zaten cam ekranlar öyle kolay kolay çizilmiyor, gerçekten sert bir cisim kullanmak gerekiyor hasar vermek için. Jelatinler hiçbir şekilde hasarı önlemez ayrıca. Madeni para gibi cisimler Gorilla Glass'ı çizemez. Telefon lisans ücreti sebepleri yüzünden resmi olarak belitilmese de Gorilla Glass kullanıyor.

• Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme
    Miui 9.5 gelene kadar miui romlari benim icin bitmistir.4.30 saat ekran suresi verdi epic

• Cihaz migrosta 1000 tl şuan , almayı düşünüyorum ama lg panelin ghosting sorunu ile uğraşmak istemiyorum açıkçası . Cihazın kutusunu açmadan panelin lg yada jdi olduğunu anlamanın bir yolu varmıdır acaba . Seri numarasından vs.

• Arkadaşlar ince bir kılıf bulamadım hiç. Konunun geçmiş sayfalarını okuduğumda bu msvii marka kılıf çok tavsiye edilmiş. Gri taşlamalı renk hoşuma gitti.

.

Bunların hangilerinin ses ve kilit tuşları açık, hangilerinin kapalı oluyor? Cihaz gold renk kötü durmasın açık gelipte.

@

Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marmaratic -- 30 Mart 2018; 12:25:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: genclik17

Arkadaşlar hepinize iyi günler.şu an redmi note 3 pro kullaniyorum bu yaz 2 yil olacak kullanali sizce mi5s alayim mi migrosta şu an 999 tlye satılıyor fiyatta uygunken geçmeye değer mi?
    Telefon nasıl kamerası performansı vs.şu an alsam rahat 2 yıl götürür mü ne dersiniz??
    Artık telefon aldığımda bunu da 2 yıl kullanayım sonra 5gye geçince(2020 ortası ya da sonu) değiştiririm diyorum.

Şimdi 5-6 ay sonra askere de gideceğim 6 ay telefon yatacak bir tarafimda askerden gelince yeni birşey al diyor sizce ne yapmaliyim bu fiyati da kacirmadan alayim mi??

Note 3 pro'dan mi5s'e geçtiğim için ben cevaplayım. Kesinlikle geçilir. Kamera kalitesi çok daha güzel. Ekran azıcık küçülüyor ama ekran kalitesi artıyor. Güneşte vs daha net görülüyor ekran note 3 pro ya göre. Pilde sıkıntı yaşarsın ama uyarayım. Note 3 pro da 6-8 saat ekran süresi alırken mi5s te 4 saat civarı alıyorum. Kısaca büyük ekran ve pilden az da olsa ödün vereceksin ama daha hızlı daha stabil ve kamerası çok daha iyi bir cihaz almış olacaksın. Hem fiyatı da çok uygun şu an. Ben ikinci elini almıştım bin tlye.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cevo_61

quote:

Orijinalden alıntı: genclik17

Arkadaşlar hepinize iyi günler.şu an redmi note 3 pro kullaniyorum bu yaz 2 yil olacak kullanali sizce mi5s alayim mi migrosta şu an 999 tlye satılıyor fiyatta uygunken geçmeye değer mi?
    Telefon nasıl kamerası performansı vs.şu an alsam rahat 2 yıl götürür mü ne dersiniz??
    Artık telefon aldığımda bunu da 2 yıl kullanayım sonra 5gye geçince(2020 ortası ya da sonu) değiştiririm diyorum.

Şimdi 5-6 ay sonra askere de gideceğim 6 ay telefon yatacak bir tarafimda askerden gelince yeni birşey al diyor sizce ne yapmaliyim bu fiyati da kacirmadan alayim mi??

Note 3 pro'dan mi5s'e geçtiğim için ben cevaplayım. Kesinlikle geçilir. Kamera kalitesi çok daha güzel. Ekran azıcık küçülüyor ama ekran kalitesi artıyor. Güneşte vs daha net görülüyor ekran note 3 pro ya göre. Pilde sıkıntı yaşarsın ama uyarayım. Note 3 pro da 6-8 saat ekran süresi alırken mi5s te 4 saat civarı alıyorum. Kısaca büyük ekran ve pilden az da olsa ödün vereceksin ama daha hızlı daha stabil ve kamerası çok daha iyi bir cihaz almış olacaksın. Hem fiyatı da çok uygun şu an. Ben ikinci elini almıştım bin tlye.

Anladim hocam da şimdi askerlikte var önümde almayayim diyorum askere gideceğim 3-4 ay sonra yazdigim gibi şimdi 6 ayda askerlik var 2019 yapiyor zaten o zamana mi6-mi7 ler falan da ucuzlar ya da firsat düşürüp onlardan almak daha mantikli geliyor haksiz miyim ne dersiniz şimdi 6 ay boşu boşuna da yatacak telefon

• Arkadaşlar merhabalar.

Tüm işlerimi telefondan hallediyorum.

instagram, Repost, Whatsapp, youtube ve mail programlarını aktif olarak kullanıyorum. LG V10 telefonum var normalde fakat bootloop sorunu ile 1.5 sene sonra patladı. Garantiye falan göndereceğim ama işlerim aksayacak ve telefonun ne kadarda geri geleceği düzgün şekilde gelip gelmeyeceği belli depğil

Bu yüzden bi telefon alacağım, zaten Anneme telefon alacaktım ona vesile oldu.
    Telefonu en az 2-3 sene kullanacak ortalama kaza bela olmazsa.

GM5 Plus bakıyordum fakat konuya gidip yazdığımda herkes beni şutladı ordan bu telefonu alma diye :D epey kronik sorunu varmış başa bela.

Xiaomi çok sevdiğimtakdir ettiğim bir firma ama ithalatçı garanti korkutuyor.

Kafamdaki telefonlar Redmi 4x ve Mi 5s Ne önerirsiniz?

Normal klasik programları kullanır annem, instagram whatsapp youtubeden müzik dinler. Benim için absürd kronik sorunları olmaması önemli.

işte ekran sararması olsun, şarj soketiydi, kulaklık girişiydi, hoparlörüydü, ahizesiydi. V10 da ghost screen vardı ama ben akfaya takmıyordum mesela.

xiaomi kullanıcıları olarak ne tavsiye edersiniz? Garanti olayı ne şekildir. birde bu telefonları nereden temin edebilirim? HB de 4X gördüm ama 5S göremedim. Migros internet sitesindne falanmı almalı. normalde çok araştırırım ama şuan 2-3 gün içinde telefonu elime almam gerekiyor, işlerin en sıkışık olduğu zamana denk geldi.

1000 in üstüne çıkmak istemiyorum.
    800 den fazla veremem aslında hatta taksit olması benim için çok iyi olur ama 5s hoşuma gitti almışken annem güzel bişey kullansın diyerekten azıcık çıkabilirim fiyatta.

ne önerirsiniz veya farklı telefon önerileriniz var mıdır lenovo vs?

• 4x ile bu telefon karsilastirilamaz bile.ghost screen gibi seylerler ugrasmak istemezseniz mi a1 alin derim.Ama ben olsam bataryasina ragmen mi 5s alirdim

• mi 5s migrosta uygun görünüyor ama dün bir arkadaşım alamadı orda yazmamasına ragmen stok yok diye gösteriyormuş almaya kalkınca. mi 5s diğer sitelerde var ama fiyat 1500 civarı. O yüzden redmi 4x alacağına mi a1 en uygun telefon gibi görünüyor.
  • Fiyatına göre durum değişir.1000-1100 arası bulursan mi5s al. Ama 1500 Tl ise uzak dur. Mi5s'e bu saatten sonra 1500 verilmez bence.
    Alternatif olarak bütçeni zorlayıp Xiaomi Mi A1 almanı tavsiye ederim. Şu an annemin telelfonu bozulsa Mi a1 alırım. Tam bir F/p ürünü.
    Ucuz model olarak da redmi 5a alınabilir. Geçen haftalarda a101 hesaplı veriyordu hatta. Ucuz tam bi orta yaşlı anne,yada baba telefonu....
    Lenovo'dan uzak dur. Huawei alnır ama alınabilecek modeller biraz pahalı. O yüzden Xiaomi her türlü alınır.

Ucuz fiyatlı model de Xiaomi Redmi Note 5A (kamera beklentin olmasın)
    Orta eh işte fiyat ve model'de Mi A1 (Kamera mükemmel. Andorid 9'u alır)
    Fiyatı 1000-1100 arası bulursan mi5s alnır. (kamera mükemmel.Yazılım berbat)
  • Pil performansı benim için yeterli geldi. 1,5 gün gitti.

Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marmaratic -- 1 Nisan 2018; 2:42:53 >
  • Arkadaşlar merhaba. Linegae OS kullanıyorum fakat on kamera mavimsi bir efektle çekiyor. Acaba sadece bende mi bu sorun mevcut

• oguzhankan43 kullanıcısına yanıt
    Ben şuan en son çıkan Arnova beta sürümünü kullanıyorum sorun yok.
    https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V7beta-test-9.apk
  • Dün sabahki gezimdem bir kaç fotoğraf atayım.

https://i.hizliresim.com/gO07qL.jpg

https://i.hizliresim.com/dOd1GZ.jpg

https://i.hizliresim.com/oOWbko.jpg

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• cenedi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam cevap için. 5s den vazgeçtim,

A1 i incelemiştim ama pahalı gelmişti birazcık.
    4X bakmak için gititm migrosa falan, a1 i gördüm hoşuma gitti, şimdi tekrardan gideceğim ve sanırım mi A1 alacağım. 4X bulamadım zaten Kipa da varmış sanırım da brualarda kipa yok bana acele lazım.

1000 TL ye A1 alıyorum sanırım, birazdan çıkacağım. Tek korkum şarj dolum süresi 138dk diyor android 7.1 de ama bakalım nasıl olacak.
    beni çok etkilemez hatta ben V10 u satıp buna bile geçebilirim öyle beğendim telefonu :D

Annem zaten galaxy pocket den geçeceği için 5.5 inch e alıştıktan sonra ona jet gelecektir.

idarelik telefon ararken kendime yeni telefon bulmuş olabilirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rica ederim hocam.
    2 saat 10 dakika o batarya kapasitesi için iyi bir süre bence. Çokta kafaya takılcak birşey yok. Hepimiz yatarken şarja koyup, sabah kalkınca şarjadan alıyoruz zaten.
    İsabetli bir seçim. Güle güle kullanın.
  • CloneTrooper kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.

• 
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.