Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (501. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.303
Cevap
138
Favori
673.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 499500501502503
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Maalesef ki haklısınız, telefon bekleme modunda acayip şarj tüketiyor, kontrol ettiğimde sık sık barkodlardaki çizgiler misali uyanık durumda olduğunu gördüm (pil grafiğine göre konuşuyorum)

Arkadaşımda da aynı telefon var yan yana koyup kontrol ettiğimde telefonumun sesinin tiz ve az çıktığını farkettim. Böyle bir şeyin olması çok tuhaf geldi.

Kararımı verdim en kısa zamanda değiştireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoldaşNapolyon -- 28 Mart 2018; 12:19:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar hepinize iyi günler.şu an redmi note 3 pro kullaniyorum bu yaz 2 yil olacak kullanali sizce mi5s alayim mi migrosta şu an 999 tlye satılıyor fiyatta uygunken geçmeye değer mi?
    Telefon nasıl kamerası performansı vs.şu an alsam rahat 2 yıl götürür mü ne dersiniz??
    Artık telefon aldığımda bunu da 2 yıl kullanayım sonra 5gye geçince(2020 ortası ya da sonu) değiştiririm diyorum.

Şimdi 5-6 ay sonra askere de gideceğim 6 ay telefon yatacak bir tarafimda askerden gelince yeni birşey al diyor sizce ne yapmaliyim bu fiyati da kacirmadan alayim mi??
  • arkadaşlar bu cihaz android kaça kadar güncelliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • işlemcinin içinde ısı diye bir bölüm yok hocam sol taraftaki pencereden seçim yapıp gidiliyor dediğiniz öyle heralde root var mı cihazınızda
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    şu anda 7 var
  • happymtl H kullanıcısına yanıt
    Ben kronik bir sorun oldugunu dusunmeye basladim.cunku herkesde olmuyor.Bende gece biraksam en fazla %5 yiyor.Firmware guncellemeyi deneyin.Beta yerine stabil firmware kullanin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MstfGcl M kullanıcısına yanıt
    Valla herşeyi güncelledim defalarca. Artık vazgeçtim ve böyle kabul ettim. Evet bencede kronik bir problem var ama bana mahsus değil, çünkü etrafımdaki 5s kullanan diğer insanlarda da var.şebekenin iyi çekmesi etkiliyor 4g nin full çektiği yerlerde gecelik şarj düşmesinin çok daha az olduğunu gördüm. Turkcell kullananlar bence daha şanslı şu durumda..

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

arkadaşlar bu cihaz android kaça kadar güncelliyor

Resmi olarak 7.0, rom yükleyerek 8.1. Ama 8.1 ROM'ları telefonun kendi yazılımından daha bile iyi çalışıyor, yüklemenizde sorun olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: genclik17

Arkadaşlar hepinize iyi günler.şu an redmi note 3 pro kullaniyorum bu yaz 2 yil olacak kullanali sizce mi5s alayim mi migrosta şu an 999 tlye satılıyor fiyatta uygunken geçmeye değer mi?
    Telefon nasıl kamerası performansı vs.şu an alsam rahat 2 yıl götürür mü ne dersiniz??
    Artık telefon aldığımda bunu da 2 yıl kullanayım sonra 5gye geçince(2020 ortası ya da sonu) değiştiririm diyorum.

Şimdi 5-6 ay sonra askere de gideceğim 6 ay telefon yatacak bir tarafimda askerden gelince yeni birşey al diyor sizce ne yapmaliyim bu fiyati da kacirmadan alayim mi??

Mi 5s kesinlikle alınır, üzmez. Yazılım desteği de iyidir. Telefon da kalitelidir

• quote:

Orijinalden alıntı: YoldaşNapolyon

Maalesef ki haklısınız, telefon bekleme modunda acayip şarj tüketiyor, kontrol ettiğimde sık sık barkodlardaki çizgiler misali uyanık durumda olduğunu gördüm (pil grafiğine göre konuşuyorum)

Arkadaşımda da aynı telefon var yan yana koyup kontrol ettiğimde telefonumun sesinin tiz ve az çıktığını farkettim. Böyle bir şeyin olması çok tuhaf geldi.

Kararımı verdim en kısa zamanda değiştireceğim.

LOS'de deep sleep çalışıyor, ama wifi kapalı olmalı. Wi-Fi açıkken deep sleep çalışmıyor gibisinden şikayetler okudum XDA'da.

Sabah şarjdan çıkardım, görüyorsunuz uykuya dalma konusunda sorun yok. Wifi konusunda Lukas abimiz çalışmalar yapıyor.

Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

• quote:

Orijinalden alıntı: vibex2kullanicisi

işlemcinin içinde ısı diye bir bölüm yok hocam sol taraftaki pencereden seçim yapıp gidiliyor dediğiniz öyle heralde root var mı cihazınızda

Uygulama rootsuz çalışmaz zaten, hangi ROM'dasınız? MIUI kullanıyorsanız bunu MIUI üzerinde denemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: FuryMan

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

arkadaşlar bu cihaz android kaça kadar güncelliyor

Resmi olarak 7.0, rom yükleyerek 8.1. Ama 8.1 ROM'ları telefonun kendi yazılımından daha bile iyi çalışıyor, yüklemenizde sorun olmaz.

migrosta 1000 liraya satılıyorda, eski model diye tereddütte kaldım

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Çok rahat alınır, kronik sorun sayılabilecek LG panel kullanan telefonlarda görüntü sabit kalınca izi çıkabiliyor, bu iz de telefon soğuyunca geçiyor. Aynı sorun LG marka tüm telefonlarda da var ve rahatsız edici bulmuyorum ben. LG'nin ekranları ghost screen yapabilir ama kalitelidir, görüntü kalitesi canlıdır, güç tüketimi diğerlerine nazaran düşüktür.

Bu telefonu ROM yükleyip Google Pixel'e dönüştürebilirsiniz bu arada tam anlamıyla. Donanım RAM dışında büyük oranda Pixel ile aynı. Aynı işlemci ve aynı kamera sensörü var, Google Camera portlarını yükleyince bildiğiniz DSLR kalitesine çıkıyor telefonun kamerası.

Malzeme kalitesi de iyi, tamamen metal kasa. Mi 5 gibi bükülmüyor.
  • miuı 9.2.1 var bende global yoldan daha yeni sürüm güncelleme geldimi arkadaşlar.Android 7 bile herkesten sonra bana geldi 3-4 ay sonra.
  • Yok stabil icin son surum bu.2 hafta sonra yeni surum gelicek ama

• MstfGcl M kullanıcısına yanıt
    Anladım iyi bari:D
  • LOS'ta ekran kilidini açarken desen vs biraz gecikmeli açılıyor var mı çözümü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: happymtl

Valla kim ne derse desin artık, yatarken şarj yeme olayından sıkıldım. Araç şarjı kullanmasam günü çıkarması mümkün değil. Her türlü romu denedim şimdi Los 15 kullanıyorum. Herşeyi silip defalarca sıfırdan kurdum. Yazılan her romu kurdum ama olmuyor. Sarjdan çekip full kullanınca 6 saat ekran süresi alabilirsiniz ama gün içinde 3-3,5 saat, çünkü yatarkende yiyor ve etrafımdaki her arkadaşımda böyle. Bu sabah uyandığımda %21 yemişti mesela.

Şimdi illaki benim tlf yemiyor,%1 ancak vs diyenler olacak, herkesin fikrine saygım var ama öyle bir cihaz görmedim maalesef tabi forumlar dışında...

Bende dediğiniz sorun yok. Bu güne kadar 500 sayfaya cevap yazamasamda konu sahibi olarak her sayfayı tek tek takip ettim.
    Evet sizin gibi bu konuda şikayetçi sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Bilemiyorum farklı yada hatalı bir donanım mı? var, çözemedim açıkçası.
    Bende bu oran %1 bilemdin %2 olur. Sizden farklı bir uygulam var mı derseniz, zannetmiyorum yoktur.
    Bu telefonda kullnamıdığım tek özellik parmak izi. Kronik sorunlu mu? evet bence %100 sorunlu. Aktifken şarj tüketiyor mu? Evet tüketiyor.
    Parmak izini kullanıyorsanız iptal edin. Yeniden rom kurun bir de böyle deneyin. Mükünse bir süre hiç bir ekran kilidi(desen,pin,yüz tanıma vb.) olmadan kullanın. Benim tavsiyem bu olur. Saygılar.
    Not: (epic rom 8.3.15 kurulu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenedi -- 29 Mart 2018; 2:20:5 >
  • Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme
    Bende durum bu ucus modu acik her sey kapali. %2 yedi.epic rom 8.3.15

• Arkadaşlar merhaba. Öncski telefonlarımda deri görünümlü ince kılıftan kullanırdım dokusu ve inceliğini severdim. Bu üründen xiaomi için gören oldu mu hiç?

Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

• 
Sayfa: önceki 499500501502503
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.