Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (494. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.303
Cevap
138
Favori
674.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar cihazımın çift imei side malum yöntemlerle kayıtlıydı.Gecen gun mesaj geldi btk dan imei nin biri klonlanmış cihaziniz kullanim disi olacaktir diyor.Diger imei de sorun yok cihazi kullanmaya devam edebilirmiyim yoksa diger imei iptal oldugu icin cihaz kullanim disi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-004DDD5EA -- 11 Mart 2018; 13:6:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih448

Romu temizlik ile kurmanızı tavsiye ederim.Çünkü bende tuşlarla ilgili bir sıkıntı yoktu. Ters tuşları değiştirmek için ayar var bütün loslarda. Ayarlarda ek tuşlar ya da telefon hakkında>tuşlar olarak değiştirilebiliyor. Losun olayı sadelik zaten. Ayrıca 8.1 romları her konuda muhteşemler. Tek eksikleri multitouch bazen mallaşabiliyor. O bütün 8.1'lerde google yüzünden olan bir hata.Umuyorum yakında onu da hallederler. Uzun kullanım için sabırsızlanıyorum..

Internal storage dahil temizleyip kurdum zaten. Aksi takdirde MIUI'ın üstüne kurunca açılmıyor AOSP ROM'lar. RR'de dediğiniz ayar vardı fakat LOS'da bulamadım.https://forum.xda-developers.com/mi-5s/development/mod-swap-buttons-xiaomi-mi-5s-t3561095 Şu konudaki ziplerleri flashlayınca geliyordu menü. Bu arada LOS'un unoffical 15.1 sürümünü epey kullandım onda bir sorun yoktu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• iade kullanıcısına yanıt
    telefonu yeniden başlatsanız tuşlar bölümüne tuşları değiştir butonu gelirdi.

• bu hangi rom arkadaşlar güncelleciye düşmüş...
    Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ICEBLUEE -- 6 Mart 2018; 22:2:53 >
  • ICEBLUEE I kullanıcısına yanıt
    Tam ortasında kocaman kocaman eu yazıyor hocam

• LOS 15.1 offical sürümü yükledim her şey iyi hoş ROM'la ilgili sorunları da hallettim fakat ROM'u her yükleyişimde TWRP kendini şifreliyor. TWRP şifresini çözmek için format data yapıyorum veriler siliniyor doğal olarak ROM da fabrika ayarlarına dönüyor. Fabrika ayarlarına dönen ROM'u yüklemeden yeniden kuruyorum, kurulumdan hemen sonra tekrar TWRP'yi açıyorum yine şifrelenmiş İyice arap saçına döndü yani o yüzden şuan EU 8.3.1'e geri dönüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: iade

LOS 15.1 offical sürümü yükledim her şey iyi hoş ROM'la ilgili sorunları da hallettim fakat ROM'u her yükleyişimde TWRP kendini şifreliyor. TWRP şifresini çözmek için format data yapıyorum veriler siliniyor doğal olarak ROM da fabrika ayarlarına dönüyor. Fabrika ayarlarına dönen ROM'u yüklemeden yeniden kuruyorum, kurulumdan hemen sonra tekrar TWRP'yi açıyorum yine şifrelenmiş İyice arap saçına döndü yani o yüzden şuan EU 8.3.1'e geri dönüyorum.

TWRP versiyonunuz nedir? birde firmware güncellmi capricorn 8.2.8 olacak.

hocam bu hata ile bende karşılaştım twrp 3.2.0 dı sanırım onun sonuna 1 gelen versiyonu çıkmış kendi sitesinden indirebilirsin ☺ sonrasında düzeliyor 🤙🏼

• arkadaşlar bugün miui beta globalden rr os geçmek istedim ama açılmadı neyse dedim los 15.1 kurayım dedim oda kurulmadı bootlogo geliyor romların sonra kendiliğinden twrp ye dönüyor ne oluyor telefonda ..

• TWRP'nin uygulamasını yükledim sitede bulamadığım güncellemeyi orada bulup yaptım tekrar deneyeceğim şimdi. Firmware'i nerden güncelliyoruz nasıl bakıyoruz hiç bilmiyorum açıkçası.

• fatih448 kullanıcısına yanıt
    Hocam eu stabile geçtim WhatsApp grubundan fatih sağolsun yardım etti. Ben şimdilik gayet memnunum.

Bilhassa parmak izi şarj rehber ve kullanışlılık açısından gayet iyi bence.

• Yukarıda da yazıldığı gibi TWRP'de alınan hatalar genellikle TWRP güncel olmadığı için yaşanıyor. Mi 5s cihazımız için en yeni sürümü TWRP resmi sitesinin Amerika veya Avrupa serverlarından indirebilirsiniz. Şu anda en yeni sürüm 3.2.1-1.

Firmware güncellemesini GitHub veya AndroidFileHost sitelerinden indireceğiniz .zip dosyasını TWRP ile flashlayarak yapabilirsiniz. Şu anda en yeni sürüm 8.3.1.

• ROM yükleme ile ilgili olan sorunların %99'u üşenip normal dışı yollardan TWRP yüklemenizden kaynaklanıyor. Üşenmeyin, şu linkten android-platform-tools indirinhttps://developer.android.com/studio/releases/platform-tools.html

Telefonu fastboot moduna alın, USB ile bağlayın. İnen dosyaları çıkartın ve dosyaların olduğu klasöre girin. Shift tuşuna basılı tutarken sağ tıklayın ve komut satırını o dizinde açma seçeneğine basın. Windows 10 kullanıyorsanız ve mavi bir şey açıldıysa şu kodu giriyorsunuz:

./fastboot flash recovery *twrp img dosyasının yolu*

Eğer eski bir Windows kullanıyorsanız veya macOS/Linux kullanıyorsanız şunu:

fastboot flash recovery *twrp img dosyasının yolu*

TWRP.img dosyasının yolunu yazmak zor geliyorsa komut satırına sürükle bırak yapabilirsiniz, gerisi halloluyor.

Ve TWRP'nin kendi sitesi dışından TWRP indirmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FireSwords -- 7 Mart 2018; 22:27:42 >

Firmware'i twrpden flashlıyorsun aynı rom kurar gibi. İnternetde arat bulursun linkini. "capricorn firmware" yazarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: superdestek

Firmware'i twrpden flashlıyorsun aynı rom kurar gibi. İnternetde arat bulursun linkini. "capricorn firmware" yazarak.

Firmware dosyasını buldum fakat kendi sürümümü nereden öğrenebilirim?

• Stabil çalışan en güncel Google Camera uygulamasına nereden ulaşabilirim acaba?

• Arkadaşlar merhaba 7-8 aydır hepsiburadadan aldığım mi 5s cihazımda Ghost Screen olayı olmaya başladı, cihaz evo garantili, daha önce garantiye gönderen oldu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Khalasar

Stabil çalışan en güncel Google Camera uygulamasına nereden ulaşabilirim acaba?

XDA'da vardı bir kaç tane deneyip iyi çekeni kullanabilirsin.

• Khalasar kullanıcısına yanıt
    https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/MGC_5.1.018.177470874.41362666_LOS-15.1_A7.0-8.1_MI5S_v2a.apk

Ben bunu kullanıyorum, tamamen sorunsuz, ve AOSP ROM'larla tamamen uyumlu.

• Portre modu on kamera da çalışıyor mu? Bende çalışmadı. Bir ayar gerekiyor mu?

• 
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.