Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
12.139
Cevap
183
Favori
620.732
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme
Giriş
    130 Mesaj
    MIUI 9 kararlı güncellemesini ilk çıktığı gün manuel olarak yükledim, o günden beri kullanıyorum. Sorun diyebileceğim tek şey ekranın üst kenarında bulunan durum çubuğunun transparan bir şerit ile kaplanması. Başta yoktu, bir hafta sonra gibi görünmeye başladı. Tema değiştirince düzeliyor, sonra yine bozuluyor. Görüntüyü biraz bozuyor ancak çok kafaya takacak bir şey değil. Bunun dışında kendi kullanımımda bir sorun gözlemlemedim. Ne performans, ne de pil ömrü olarak MIUI 8'den farkı yok şimdiye kadar. RAM kullanımı genel olarak bakıldığında 200-300 MB kadar artmış. Ancak bu MIUI 9 kaynaklı mı, yoksa Android 7 kaynaklı mı bilmiyorum. Belki sonraki sürümlerde optimizasyon ile yine eski seviyesine çekerler. 4 GB fazlasıyla yeterli zaten.

Google Pixel launcher: Lawnchair Launher
    Google Pixel ikonları: Pixel Icon Pack 2
    Günün saatine göre hareket eden dünya duvar kağıdı: Your World, Solar System

|
    |

• Teğmen
    118 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: usmcsas

LTE BAND 20(800MHZ ) Açmanın bir yolu yok mu arkadaşlar? Çok lazım.

Var hocam forumda mi 5'in ana konusunda ilk mesaja sabitlenmiş şekilde anlatılmış ama mi 5s'e olur mu emin değilim.

Orijinalden alıntı: usmcsas

LTE BAND 20(800MHZ ) Açmanın bir yolu yok mu arkadaşlar? Çok lazım.

açmanın bir yolu var,ama kimse denememiş sanırsam,yabancı forumlara dikkatli bakarsanız mi5 deki açma yolu diğer qualcomm cihazlarla neredeyse aynı,anlatımları dikkatli okuyup aynısını yaparsanız bence band 20 açılır,xperia m5 de mtk nın bi uygulaması sayesinde diğer mtk cihazlar ve m5 de istenilen band açılıp kapatılabilinyodu,qualcomm daki yolda bunun gibi benim düşüncem,sadece birinin test etmesi gerekli,elimde mi5s olsa belki denerdim ama şuan eski telefonumun iadesini bekliyorum,sonuçlanana kadar mi5s alamıcam :( olan bir arkadaş gönülü olup test ederse çoğu kişi rahatlar,band 20 turk telekomda sıkıntı çıkarıyormu bu arada?yoksa sadece vodafonedamı sıkıntılı

Hocam çok bilinen bir cihaz değil. O yüzden güvendiğim usta bile hata yapabilir. Açıkçası o yüzden riske giremiyorum. Ama size tavsiyem aliexpreten o flexi satın alın gelsin. (2 dolar fazla verin takip kodlu,hızlı gelsin. sonra biraz araştırıp ustaya verin. Bulunduğunuz şehirde iyi ustalar vardır. Bu konuda en iyisi facebook ve whtasapp'dan yardım almanız. Özellikle facebookta Xiaomi konsunda sağlam ustalar vardır.
    |
    |
    le_tatative kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

xda ve miui forum'da bu konuyla alakalı şeyler var. Fakat qcn dosyasıyla(kod değiştirerek) bu olayın çözülüp çözülmeyeceği konusunda kimse emin değil. Özellikle xda 60-80 arasındaki sayfalarda ve ilk sayfalarda bunu mekanik olarak bir müdahale(havyayla) yapılması konusunda şeyler okudum. Tabi bu mi5 için geçerli. mi5s için durum daha farklı olabilir de olmayabilrde.Mi5s için söylenti "Donanımsal olarak bu imkanlar var sadece diag kodunu değiştireek çözülür" şekilde. Ama kimse %100 emin değil.

İmei değiştirmiş birisi olarak aynı dosyada o hex kodu bulup müdahele edebilirim. Yapabileceğim basit şeyler ama boş vakit lazım. Ayrıca turkcell kullanığım için açıkçası çok kafaya takmıyorum. Açıkçası tek başına çok zaman alır bu iş. Kod değiştirmek değilde bunu test etmek zaman alır. Türk telekom,vodafone hat bulmak lazım, Hadi bulduk o kolay diyelim... 38.873 km²'lik Konya'da(yaşadığım şehir) 20 band yayın yapan bir baz istasyunu bulucan. Tabi bu baz istayonunu bulman için önce 20.bandı destekleyen bir root'lu telefon bulup singal guru kurucan. Ondan sonra bu işler çözülür. Bunlar benim için biraz sorun.
    |
    |
    Bahsedilenler: usmcsas , medyanet60 , leonkennedy35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör ByBlaCk4

• Yüzbaşı
    370 Mesaj

Hocam istanbulda türk telekom hat ile sıkıtısız 4g kullanıyordum. Tokat'a dönünce 3g artık 4g yok yani.. bunun açılması benim için şahsen çok önemli. bunu deneyip başarmış konusunu açmış biri varsa araştırıp oraya da yönlendirseniz olur. Denemek lazım çünkü olduğu halde interneti yavaş kullanmak sinirimi bozuyor. telefon bildiğin 3g ..

Bu arada 2 çekirdek çalışmıyor diyen arkadaşlar ayarlar- Geliştirici seçenekleri- bellek optimizasyonu kapalı seçerse 4 çekirdekte aktif çalışıyor. Bilmeyenlerin bilgisine..
    |
    |
    cenedi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

al benden de o kadar.Turkcell kullanıyorum kafam rahat yahu :)
    |
    |

Hocam benim cihazım var hat üzerine. turkcelle geçin demek çözüm değil. varsa bunun çözümünü bulalım yoksa yapacak pek bişey yok. online oyunlarda fps düşüyor 3g yetersiz..

mi5 ana konusundaki yöntemi denedim olmuyor, port seçemedim daha doğrusu nedense.. varsa band20 açabilen arkadaşlar çözümü bekliyoruz .. :)
    |
    |
    fatih448 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

medyanet60 @ Hocam haklsınız ama benim bildiğim kaynaklar hep ingilizce. Bunu sadece siz kendiniz yapabilrisiniz. Tokatta bir kaç arkdaş bulup yapabilirsiniz. Eğer imei değiştiem konusnda biraz bilginiz varsa olay sizde. Anladığım kadarıyla işlem aynı. Sadece kod farkı var.

https://forum.xda-developers.com/mi-5/how-to/progress-trying-to-unlock-bands-t3337476
    http://en.miui.com/thread-242834-1-1.html

[email protected] Fatura da öpmese daha da rahat olacam hocam. Ama yapcak birşey yok. Gül'ün dikeni, Turkcelin faturası maelsef can yakıyor.
    |
    |
    Bahsedilenler: medyanet60 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör fatih448

• Yarbay
    3502 Mesaj

tun ayarlari yap google klavyede tanimayida kapa,sonra telefonu ac kapa ben o sekilde yaptim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    lynx1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: cenedi

xda ve miui forum'da bu konuyla alakalı şeyler var. Fakat qcn dosyasıyla(kod değiştirerek) bu olayın çözülüp çözülmeyeceği konusunda kimse emin değil. Özellikle xda 60-80 arasındaki sayfalarda ve ilk sayfalarda bunu mekanik olarak bir müdahale(havyayla) yapılması konusunda şeyler okudum. Tabi bu mi5 için geçerli. mi5s için durum daha farklı olabilir de olmayabilrde.Mi5s için söylenti "Donanımsal olarak bu imkanlar var sadece diag kodunu değiştireek çözülür" şekilde. Ama kimse %100 emin değil.

İmei değiştirmiş birisi olarak aynı dosyada o hex kodu bulup müdahele edebilirim. Yapabileceğim basit şeyler ama boş vakit lazım. Ayrıca turkcell kullanığım için açıkçası çok kafaya takmıyorum. Açıkçası tek başına çok zaman alır bu iş. Kod değiştirmek değilde bunu test etmek zaman alır. Türk telekom,vodafone hat bulmak lazım, Hadi bulduk o kolay diyelim... 38.873 km²'lik Konya'da(yaşadığım şehir) 20 band yayın yapan bir baz istasyunu bulucan. Tabi bu baz istayonunu bulman için önce 20.bandı destekleyen bir root'lu telefon bulup singal guru kurucan. Ondan sonra bu işler çözülür. Bunlar benim için biraz sorun.

sizde haklısınız,işlemi yaptıktan sonra denemesi sıkıntı
    |
    |

• Yüzbaşı
    810 Mesaj

Turk telekom kullaniyorum. Eski telefonda evde çekiyordu şu an çekmiyor. Sadece merkezi yerlerde 4G çekiyor.
    |
    |
    ByBlaCk4 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: cevo_61

Rootlu cihazım, Avea ve Vodafone hattım var. Çok teferruatlı değilse band20 açmaya çalışabilirim.

bakın bakalım, acılabiliyorsa süper haber olacak bu...
    quote:

Orijinalden alıntı: ender

quote:

Orijinalden alıntı: cevo_61

Rootlu cihazım, Avea ve Vodafone hattım var. Çok teferruatlı değilse band20 açmaya çalışabilirim.

bakın bakalım, acılabiliyorsa süper haber olacak bu...

Mi5 anakonudaki işlemi deneyen oldu mu bizim cihaz için acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
    Telefonla ilgili yaşadığım bir ciddi bir de orta halli problemim var.

Ciddi problem: Telefonla konuşurken ekran çoğu zaman kapanmıyor, yanağıma çarpıyor ya notlar açılıyor ki bu önemli değil, çoğu zaman ya görüşmeyi sonlandırıyor ya da tuşlara basıp karşı tarafa işkence ediyor.

Orta halli problem ise: Konu içindeki google kamera uygulamasını kurduktan sonra stok programla çektiğim resimler ve google kamera ile çektiğim resimler ardışık sıralanmıyor; örneğin strok kamera ile çekilen resim 1, 2, 3 ve sonrasında google ile çekilen resimler geliyor ya da galeri uygulaması içinde bu resim görünmüyor ancak dosyalara girip bakarsam orada resimleri bulabiliyorum.

Bu sorunların çözüm yolları için yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ciddi probleminiz aslında çok ta ciddi bir problem değil. Tamamıyla aynıları benimde başıma geliyor. Bu tamamen telefonu kulağınıza tutuş şekli ile alakalı. Düzgün bir şekilde tutarsanız bunlar olmayacaktır. Bunun yanında,hassas mi sensörler,evet.

Orta halli probleminizin sebebi de tahminimce stok kamera ve gugıl camera ile cektiginiz resimlerin kayıt isimlerinin farklı olmasından kaynaklı.

Eski telefonlarda kayıt isimlerini değiştirme durumu vardı,bunlarda var mı bilmiyorum. Kontrol edip deneyebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    pileki kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Band olayı donanımsal bir konu sadece yazılımla olsaydı bunun peşinde çinde yaşamayan binlerce insan vardı illa çözülürdü. Yazılım ile uğraşanlar eldeki telefonlarından da oldu biraz araştırırsanız. Hiç bulaşmayın derim çözümü yok gibi bu işin.

|
    |

Mi5 için kaynaklara bakarak kesin donanımsal diyebilirz hocam. Onda bende hem fikriim, fakat snapdragon 821 ve 835 için aynsını diyemiyor kimse. Yani emin değiliz. Çünkü %100 deneyen yok. Hatta alt segment bir işlemci de bu işlem işe yaramış. (snapdragon 650 yada 425 gibi bir işlemciydi sanırım.)
    Band olayı bildiğim kadarıyla coğrafi koşullarla alakalı. Radyoda FM/Am, Tvde pal/ntsc/secam veya vh,vhs gibi düşünün. Haliyle Avrupaya tam açılmamış sadece hindistan gibi orta asya ülkelerinde satan bir cihaz. Bu ülkelerin de çine yakınlığını hesap edersek belkide 800 MHZ'ye ihityaç yok ve kimsede ondan uğraşmıyor. Uğraşsada test edeceği bir baz istasyonu yok zaten. Xda gibi forumlarda bunlarla uğraşan, gördüğüm kadarıyla İspanya, meksika gibi ülkelerin kullanıcıları... Tüm bunlar benim tahminim,urdurmam.
    Denemek lazım. Nasrettin hoca misali ya tutarsa...
    |
    |
    mmengi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
haberler
Mobilya Takımları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.