DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
10.342
Cevap
221
Favori
496.962
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      4206 Mesaj
      03 Mayıs 2017 11:52:32
      O süreleri o kullanımlar için çooook rahat 2 telefonda da alırsınız. Ben epey oyun oynamama rağmen günü çıkartıyorum.
      |
      |

BattleNet: Chibs#2887
      #BarışKazanacak
      "We're all in brother. We love you. We trust you, Jackie Boy! "
    • Yüzbaşı
      268 Mesaj
      03 Mayıs 2017 12:02:23
      Teşekkürler ilginiz için..

Peki siz olsanız (Farzedin şu anda telefonunuz yok..Para sikintinizda yok ve sadece 2 model arasında kalmissiniz!)

1- xaomi mı 5 s?

2- xaomi mı 5 prime edition?

Hangisi mı alırsınız?

Not: (Mesajı görüp okuyan diğer arkadaşlar da cevap verebilir teşekkürler)
      |
      |

Sen;Yaprak Döken Gençliğimin, Altı Kırmızıyla Çizilmiş ve Tırnak İçine Alınmış Yalnızlığımın BAŞ HARFLERİSİN!..
    • Onbaşı
      17 Mesaj
      03 Mayıs 2017 12:03:49

Ses çok az kulağımi yaklastirdigimda ve yüzde 15 in altı parlaklıkta geliyor nasıl sonuç alacağım ki ürünü alalı 5 gün oldu jelatinleri felan sokulu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      eCCo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3075 Mesaj
      03 Mayıs 2017 12:11:46

İleride artmayacağı garantisi var mı ? Jelatinin sökülmüş olması bir şeyi değiştirmez bu haliyle başkasına satamayacaklarına göre tamir edilmesi gerekecek o zaman yeni jelatin takarlar üstüne.

|
      |
      taakif2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      222 Mesaj
      03 Mayıs 2017 12:14:01

çevirici derken neyi kastettiniz acaba? fiş kısmının eu olanı var kablonun da hem mini usb hemde typc olanı var direk tak çalıştır olacak karar veremedim. 14$ olan tablet falan şarj ediyormuş sanırım. tablet olmadığı için önemli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamdd -- 3 Mayıs 2017; 12:18:52 >
      |
      |
      Bahsedilenler: dexterr

• Yüzbaşı
      660 Mesaj
      03 Mayıs 2017 12:49:34

Siyah rengini bulsam Mi5 Prime alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreDZ -- 3 Mayıs 2017; 12:55:6 >
      |
      |
      Bahsedilenler: yayamaschocuk

• Yarbay
      3075 Mesaj
      03 Mayıs 2017 12:52:14
      ben epic rom kullanıyorum, ama 8.0.3.0 da kullandım bu tarz bir sorun ile karşılaşmadım. Tabi karar sizin uğraşmak istemiyorsanız o şekilde kullanabilirsiniz.
      |
      |

• Yarbay
      3075 Mesaj
      03 Mayıs 2017 12:53:56
      Şu an mi5s kullandığıma göre cevabım belli sanırım. İstesem Mi5 alırdım zaten :)
      |
      |

• Yüzbaşı
      801 Mesaj
      03 Mayıs 2017 13:20:18
      quote:

Orijinalden alıntı: hamdd

arkadaşlar typc yaygın olmadığı için şarj aletimi yanımda taşımam gerekiyor sürekli. mübarek kimsede yok sıkıntı oluyor. aliexpressten şarj aleti alacağım ama kafam karışık. linklerdeki şarj aletlerinden hangisini alayım? aralarında ne gibi fark var. 14$ olanda kablo da yok. bu ürünleri alıp kullanan var mı?
      https://tr.aliexpress.com/store/product/Ugreen-Quick-Charger-3-0-USB-Wall-Charger-36W-Dual-USB-Port-Smart-Mobile-Phone-Charger/301635_32772084888.html?spm=2114.12010608.0.0.2GPoq2
      https://tr.aliexpress.com/store/product/For-Qualcomm-Quick-Charge-3-0-2-0-Ugreen-USB-Charger-Smart-Fast-Mobile-Phone/301635_32723120029.html?spm=2114.12010612.0.0.qN1jKj
      son olarak hızlı şarj konusu beni tedirgin ediyor. zamanla bataryaya zarar verebilirmi? sürekli hızlı şarj telefonda sıkıntıya yol açar mı acaba.

ben çevirici ve işyeri için extra kablo alarak çözdüm gerçi çeviriciyi daha kullanmadım ama cüzdanda bulunduruyorum sonuçta lazım olur elbet.şu an için pil seviyesi yeterli ve şarza ihtiyaç duymuyorum.
      |
      |

• Onbaşı
      17 Mesaj
      03 Mayıs 2017 13:21:19
      quote:

Orijinalden alıntı: taakif2

Sizin rom 8.0.3.0 kararlimi? Belki yazilimsaldir sorun telefonda baksa hicbir problem yasamadim kullanirken. Tek sorunum yuzde 15 in alti parlaklikta kulagimi dayadigimda ekran acikken cok ince sinyal sesi gibi bir ses gelmesi yani gonderirsem telefonu yok birsey demeleri kuvvetle muhtemel. Birde sesi sol kulagimla daha az aliyorum sag kulagimda daha net. Konusmak icin kulagimizi dayadigimiz sekilde dayayinca.

8.0.3.0 kararli kullanan kulagi hassas bir arkadasimizin kontrol etme sansi var mi ? Sessiz bir ortamda ozellikle.

|
      |

• Teğmen
      181 Mesaj
      03 Mayıs 2017 14:09:13
      Arkadaşlar Multirom.me sitesi artık romlara Türkçe dilini ekledi. şahsen denediğim bir romu size tavsiye ederim. Günlük normal kullanımda çok rahat 5 saat ekran süresi alınıyor. Parmak izi okuma global roma göre şaşırılacak derecede çok daha iyi durumda (kullanıdığım romlar içerisinde en iyi parmak izi okuma bunda). Rom stabil ve akıcı, kamera sorunsuz, genelde 2 gb ram boşta duruyor (3/64 kullanıyorum), 3D touch özelliği aktif, root yetkisi rom içerisinde kendi geliyor (super su), full türkçe.Rom ile ilgili ilk izlenimler bunlar.Şu ana kadar olumsuz bir yönü ile karşılaşmadım. Eu romlardan kesinlikle daha iyi, tavsiye ederim. Twrp ile yükleyebilirsiniz. Temiz yükleme yapmayı unutmayın.

http://d.multirom.me/MROTA/7.4.27/multirom_MI5S_7.4.27_v6.0.1_b33_6044899d98.zip
      |
      |

• Yüzbaşı
      946 Mesaj
      03 Mayıs 2017 14:45:41
      Type-c varsa sorun yok zaten. Ben bile alabilrm ondan
      |
      |

325.kısa dönem&asteğmen adayı
    • Teğmen
      103 Mesaj
      03 Mayıs 2017 14:48:08
      merhaba arkadaslar

mi 5 4 gb lik olandan almak istiyorum fakat radyodan dolayi tereddutte kaldim.
      Lenovo Moto Z (XT1650) bu modeldede snapdragon 820 islemci var ve radyo var deniyor. bole birsey olabilirmi ?
      |
      |

• Çavuş
      40 Mesaj
      03 Mayıs 2017 17:29:55
      Mi 5s icin ekrani tam olarak kaplayacak kirilmaz cam ariyorum. N11 den aldigim cam koruyucu hem ekrani cok az kapladi hem de kisa surede koruyucunun yan kismina toz girdi. Kisaca bosu bosuna almis oldum. Telefonu ekran koruyucu olmadan kullansam bir sakincasi olur mu sizce?
      |
      |

• Yarbay
      2941 Mesaj
      03 Mayıs 2017 18:18:53
      quote:

Orijinalden alıntı: KinqWarrior

Mi 5s icin ekrani tam olarak kaplayacak kirilmaz cam ariyorum. N11 den aldigim cam koruyucu hem ekrani cok az kapladi hem de kisa surede koruyucunun yan kismina toz girdi. Kisaca bosu bosuna almis oldum. Telefonu ekran koruyucu olmadan kullansam bir sakincasi olur mu sizce?

Olur bana göre çünkü Mi5s'de Gorilla Glass yok. Benim n11 den aldığım nano camda şuan bir sürü kılcal çizik oluşmuş durumda. Açıkçası 1 tane çiziği bile engellediyse koruyucu benim için görevini yapmış demektir.
      |
      |

• Teğmen
      118 Mesaj
      03 Mayıs 2017 18:28:39
      Malesef bugün eşim düşmüş , 5s'in ekranı kırılmış.Dün gece koruyucusu düşmüştü , şansa bugün de böyle bir olay başına geldi.
      5s ekranı çinden falan satın alabileceğim güvenli bir adres paylaşabilecek kimse var mı?(burada 30-40tl işçilikle takarız diyor telefoncular)

Cesaret cüretle artar , korku tereddütle...
    • Onbaşı
      38 Mesaj
      03 Mayıs 2017 18:44:01
      Merhaba, idealsecim'den bugün aldığım mi5s bugün geldi. Adaptör için dönüştürücü var merak ettiğim bu adaptör hızlı şarj eder mi yoksa hızlı şarj adaptörünü ayrıca almak gerekir mi? Nasıl anlarım?

Ekranı tam kaplayan ekran koruyucu öneren olursa sevinirim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      796 Mesaj
      03 Mayıs 2017 20:02:41 Konu Sahibi
      sarı&kırmızı @ Hocam resimdekiler gibi sayılır. Herifler her resimde farklı ışık kullnmışlar. Sarı yerlerin parlaklığı aynı. Mavi kısmı çok aşırı parlak değil. Çok mat da değil. Işığın miktatına göre parlıyor. Orta ayarlı yani. ama çok şık ve güzel bir kılıf. Tavsiyemdir.

philosopherx@ geçmiş olsun hocam. Aliexres'de 30-45 dolar arasında var. 1 ayda falan gelir ama. Türkiyede kim satar bilmiyorum. Ekran değişiminden sonra parmak izi çalımıyor diyenler var.

https://tr.aliexpress.com/item/for-Xiaomi-Mi5S-Lcd-Screen-High-Quality-Replacement-LCD-Display-Touch-Screen-for-Xiaomi-Mi5S-Mi/32780292055.html

noGret@ Hayırlı olsun. Ayrı bir adaptörü yok hocam. Her türlü hızlı şarj adaptörü ile vermişlerdir. Bataryan boşken şarja takdığında 1 saat 10 dakika yada yada 1 saat 20 dakika gibi süreler veriyorsa hızlı şarj adaptörüdür..
      Ayrıca üzerinde voltaj değerleri var. 5/9/12 volt, 2/1,2/1 Amper şeklinde yazılar olur zaten.
      |
      |

• Yarbay
      3075 Mesaj
      03 Mayıs 2017 20:19:33

Ekran değişince büyük ihtimalle parmak izi okuyucu çalışmayacaktır. Ekrana yapışık olduğu için üzerinde parmak izi sensörü olan birşey almanız gerekebilir.

Edit: geçmiş olsun hocam bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eCCo -- 3 Mayıs 2017; 20:24:24 >
      |
      |
      philosopherx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3075 Mesaj
      03 Mayıs 2017 20:22:47
      Daha 1 sayfa önce resimleri ile birlikte ekran koruyucu paylaştım kaç kişi hâlâ ekran korucu soruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eCCo -- 3 Mayıs 2017; 20:23:35 >
      |
      |

Reklamlar
Yeni Abonelik d-smart
modasor
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,125
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.