Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.303
Cevap
138
Favori
674.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese merhabalar 5s 4/128 ile bende aranıza katılmış bulunmaktayım arkadaşlar. telefona olmazsa olmaz yapılmasını önerdiğiniz şeyler var mı? nano cam siparişi verdim aliexpress'ten de kılıflar yolda ama onlar gelene kadar gevşek durmayan sağlam bir şeffaf kılıf öneriniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi depressive_tv -- 10 Şubat 2017; 1:44:38 >
  • hocam nerden aldın telefonu hiç biyerde bulamıyorum ??
  • 7.2.9 Sürümü Gelmiş... yanlış okumamış ise eğer Added 3D Touch to MI5S 3GB RAM version gelmiş..
    Xiaomi.eu_multi_MI5S_7.2.9
    https://xiaomi.eu/community/threads/7-2-9.38201/https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634745188

Notes:
    MIUI Changelog + See CHANGELOG for your language...
    Our ROMs were approved by official EU distributor ABC Data to not void warranty for devices sold by them! (Of course, officially unlocked BL and no SuperSU installed)

Some facts about OTA delay:
    OTA packages are always same as posted here, so FULL ROM (400-1000MB)
    Installation via OTA is same as you do, so Updater - Menu - Select installation zip
    OTA is uploading into Xiaomi china servers which are very slow for download and upload (usually 30-40kb/s for uploading over 10GB) so I have to upload them always at night one by one and I dont have time for doing that every week for 30 devices... Unfortunately OTA account is binded to my Xiaomi account so nobody else can do that instead of me...
    So we decided to STOP OTA support at all.. you have to download ROM manually and install via Updater - menu (...) - Select installation package - reboot (You will not loose your data)

Our ROMs features (Whats not in Global):
    Blurred statusbar and notification shade (MIUI 7)
    Enabled search in statusbar
    Enabled search gesture (swipe up) on the desktop
    Enabled MiDrive in File Explorer
    Added landscape mode for SMS app
    Sunrise/Sunset in the weather app
    Google apps support integrated
    Importing theme from zhuti.xiaomi.com via ThemeManager
    No useless Chinese bloatware apps
    More free RAM due to less background processes
    Unified flat style app icons for both system and 3rd party apps (eg. Play Store icon flat too, unlike official global MIUI)
    Advanced menu with color icons (not just text like in official MIUI releases)
    No any Chinese character under the full system
    Mi Video, Mi Music, Mi Radio, Mi Browser: No any useless Chinese content
    No possibility to re-lock bootloader accidentally with flash any xiaomi.eu release
    Added real 26 languages translation made by Official MIUI Fansites and MIUI Fans
    Added Phone swipe to the right gesture on the lockscreen
    Added EU T9 dialer support
    Added charging sound switch
    Added Spell Checker switch
    Game speed boost mode
    Added Screen-OFF animation
    Optimized GPS settings for EU
    Optimized Battery consumption
    Optimized RAM consumption
    Added Game Speed Boost
    Added OIS calibration for MI5
    Added 3D Touch to MI5S 3GB RAM version
    Deodexed
    And more, and more made by our 5 years MIUI mods experience..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 10 Şubat 2017; 8:54:8 >

• ender E kullanıcısına yanıt
    Benim de dikkatimi çekti hocam. İşyerinden çıktığım gibi indirip kurmayı düşünüyorum. Deneyimlerimi aktarırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FX12

arkadaslar sarj surem asiri kisaldi.ilk aldigim ay sabah ℅100le cikiyordum aksam 9da geldigimde hala 30 40 sarjim kalmis oluyordu.suan saat 5 ve 36 sarjim kalmis .kac gundur boyle.3saat 20 dakikada suan ekran suresi.bu normal mi ?

Hocam android konusunda çok bilgili değilim ama arka planda çalışan çok fazla uygulama indirmiş olabilir misiniz?
  • @dn@n kullanıcısına yanıt
    Miui Türkiye sefa Arkadaşımız satıyor güvenilirdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ender E kullanıcısına yanıt
    şunun finali çıksa da kullansak.
  • 7.2.9 Sürümü yükledim parmak izi hızlanmış ve kararlı şu an için 3d touch gelmiş ama ben bunun ne işini yaradığını hala anlamadım.açık şekilde ama uygulama olmadığı için çalışmıyor diye okudum genelde çin romunda varmış uygulamalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mladenbmv -- 10 Şubat 2017; 14:42:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mladenbmv

7.2.9 Sürümü yükledim parmak izi hızlanmış ve kararlı şu an için 3d touch gelmiş ama ben bunun ne işini yaradığını hala anlamadım.açık şekilde ama uygulama olmadığı için çalışmıyor diye okudum genelde çin romunda varmış uygulamalar.

telefona felan bastırdıgınızda bısıyler cıkıyor olmalı
  • hiç bir şey çıkmıyor youtube dne videolara baktım ama bunda öyle bir şey yok uygulamalarla alakalı her halde.
  • mladenbmv M kullanıcısına yanıt
    rehber telefon sms gibi şeylerin üzerinde dokunma hareketi ile bir süre bekleyince seçenekler sunması lazım

instagramda ön izleme resimlerinin üzerinde bekleyince açılması gibi
  • mi 5 mi yoksa mi 5S mi? aradaki farka degermi son bide mi 5 S nerden bukunabilir mi 5 buluyimda s yok goren duyan bilen bi yardimci olun be akrabalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet çıkıyormuş ama sert bastırmak gerekiyormuş.
  • global developer rom çıksa da kurtulsak. yok mu hiç haber söylenti
  • Merhaba,

Yurtdışından getirtmeyi düşünüyorum (ziyaretçi vasıtasıyla elden),

geekbuying
    gearbest
    banggood
    nis-store

sitelerinden veya harici hangisi güvenilirdir ve önerirsiniz.
  • gearbest
    banggood

bunları biliyorum ve güvenilir

diğerlerini bilmiyorum.
  • Khiron K kullanıcısına yanıt
    Günde 3 4 kez bu haber için bekliyorum sizle aynı kaderi paylaşıyoruz.
  • Adam unlock yapmadan china stabilden, global stabil'e rom'a geçmiş. Mantiken sizin de global stabil'den, china stabil'e geçmeniz lazım.
    Hocam edl kablo'yu birde burdakine bakarak kontrol edin.
    https://forum.xda-developers.com/mi-5s/how-to/guide-flash-xiaomi-mi-5s-chinese-rom-to-t3530834

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenedi -- 10 Şubat 2017; 21:26:8 >
  • arkadaşlar mi 5s almayı düşünüyordum parayı denkleştirmeye az kaldı ama şimdide 1600-1700 e samsung S7 edge buldum.. mi 5s aklımdayken s7 edge bu fiyata bulunca ne yapayım ne dersiniz?
  • donjuan444 D kullanıcısına yanıt
    Samsung s7 edge alırım tabiki de.Samsung Türkiye Garantiliyse. 2. El ama çok çok temizse.
    Ayrıca root,rom vb. işleri kullanmıyacksan yine samsung s7 edge olur. Yan ekran nasıl hiç kullnmadım ama kullanışlı problem yapmaycaksa s7 edge güzel cihaz. Yok ben root işleriyle uğraşırım, sıfır 1300 civarı mi5s varsa(garantisiz) o zaman durum değişir.
    Sonuç olarak: 2500 Liraya samsung s7 edge vara onu mu alıyım yoksa 1500 TL'ye mi5s var onu mu deseyedin, mi5s al derdim.
    Ama 1600-1700'e samsung türkiye garantili temiz bir cihaz var, 1500-1600 arası mi5s var hangisini iyi dersen, s7 edge ederim.
  • 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.