Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.303
Cevap
138
Favori
674.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok ilginç. Bu çinlilerden herşey beklenir.Bootloder bu rom'la açılıyormuymuş acaba. Ayrıca şifre bana 1 dakika içinde geldi. Ne 10 günü yaav. Şaka mı bu hocam. :-))
  • cenedi kullanıcısına yanıt
    Yeni konu acman iyi olmuş teşekkür ederim gerçekten mi5s mı yoksa plus mu anlamak sknti oluyordu diğer konudason çıkan eu romu yükledim hatasız sayılır fakat bir önceki romdan çok farkı yok hala ana menüden parmağınızı en aşağıdan yukarı çektiğinizde telefon hata veriyor ona bir çözüm bulamamislar
    Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar bu parmağı bazen okumayınca tel titriyor, titremeyi kapatabiliyormuyuz, batarya bitmesin :)
  • madenci28 M kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi sürümü yüklediniz son sürümde hata vermiyor artık.

bana gelmedi hala ya. 1 gün oldu. Genelde 7-10 gün arası geliyormuş insanlara ama size baya hızlı gelmiş. şans işi demek ki biraz da.

Bu arada denedim yöntemi, ilk saniyede flash xml error verdi. telefona bişey olmadı ama rom da yüklenmedi tabi.
  • hako7445 H kullanıcısına yanıt
    6.12.22 beta eu

• madenci28 M kullanıcısına yanıt
    Hocam bendede aynı sürüm var ama her hangi bir sıkıntı yok

Hocam EU ROM haftalık güncelleme kısmında ufak bir hata yapmışsınız orayı düzeltelim şey bilmeyen arkadaşlar yanlış rom yüklemesin :)

İndirilecek rom ismi kısmında mi5splus yazıyor.

• Tamamdır hallettim sorunu. @cenedi ve @eCCo yardımlarınız için sağolun.
    @eCCo hocamın verdiği linkle tertemiz yüklendi rom. Zor oldu ama baya. aynı sorunu yaşayabilecek arkadaşlar için:
    http://en.miui.com/thread-410497-1-1.html

Linkindeki adımları uygulayın. BU adımları uygularken benim karşıma bi kaç sorun çıktı ve çok uğraştırdı açıkcası beni. Siz uğraşmayın diye onları nasıl çözdüğümü anlataym:

******Telefonu bilgisayara bağladığınız da telefonunuz aygıt yöneticisinde Bağlantı Noktaları sekmesinde "QHUSB_BULK" ya da "Qualcomm HS-USB QDloader" adı altında görünmüyorsa buradan ilgili driverı yükleyin. Bilgisayarınızda imza kontrolünü kapatın yüklediğiniz driverı kurun. Sonra indirmiş olduğunuz Minimal ADB and Fastboot'u çalıştırıp "adb reboot edl" yazın. Telefonunuz kapanacak ve aygıt yöneticisindeki bağlantı noktalarının altında Qualcomm HS-USB QDloader olarak gözükecek. Bundan sonra miflash programına girip refresh yaparak işlemlere devam edebilirsiniz.

******* Dakikalar geçti (5 dakika kadar) ama hala flashlama işlemi bitmediyse log yazan yere tıklayın. Bi klasör açılacak içinde metin dosyaları var. İşlem halen devam ederken değiştirilme tarihi en geç olan dosya sizin o anda yaptığınız işlemin kayıt dosyaları. onu açın. en alta inin. eğer orada
    quote:

[253.41 COM9]:WriteFile position 0, size 0
    [253.41 COM9]:WriteFile position 0, size 0
    [253.42 COM9]:WriteFile position 0, size 0
    [253.42 COM9]:WriteFile position 0, size 0
    [253.43 COM9]:WriteFile position 0, size 0
    [253.43 COM9]:WriteFile position 0, size 0
    [253.44 COM9]:WriteFile position 0, size 0
    [253.44 COM9]:WriteFile position 0, size 0
    [253.45 COM9]:WriteFile position 0, size 0

bu yazılar varsa iptal edin işlemi. çıkarın kabloyu. telefona zarar gelmiyor endişelenmenize gerek yok. 10-15 saniye sonra güç tuşuna baıp açabilirsiniz. Eski miflashı kaldırıp bu linteki mi flashı indirin. zip dosyası olarak inecek onu bi klasöre çıkartıp miflash.exec dosyasının adını miflash.exe yapın. ona tıklayıp kuruluma başlayın. Kurulacak yeri (burası önemli) C:/Program files(X86) olarak değiştirin. Orada Xiaomi diye bi klasör açıp oraya kurarsınız. Kurulumdayken sürekli ortada ki tuşa basın. Sonra kurulumu yaptığınız klasöre gidip oradaki miFlash programı ile normal flashlanızı yapın. max 300 snde işlem başarıyla tamamlandı yazar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi le_tatative -- 24 Aralık 2016; 12:13:36 >

• le_tatative kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun hocam güle güle kullanın telefonunuzu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: eCCo

Hayırlı uğurlu olsun hocam güle güle kullanın telefonunuzu :)

sağolun hocam.. şimdi sırada imei atma ve bootloader var
  • le_tatative @ Vay arakdaş neymiş bu böyle.Bir de reklamlı rom ve bundan kurtulmak çıktı. Değişik bir yöntemle çözülüyormuş. Neyse hayırlı olsun hocam. Güle güle kullan.
    Imei işi driver sorunu yoksa kolay. Sende o sorunu halletmşsin. imei dosyasını yüklerken uzantının xqcn olmasına dikkat et. Farklı forumlarda bu uzantı qcn olarak gözüküyor. Hata veriyor. Bootloader işi %50 de hata veriyor bazen. Ama O da kolay.

madenci28@ Hocam o hata yok artık. bizde vermedi. 6.12.22'de 3,5 mm kulakık ses perfermansı artmış biraz daha.. Yanlız eskiden kilit ekranı otomatik değişirdi çok güzel resimler gelirdi. Artık gelmiyor bende. Parmak okuyucuyu denemedim daha. Batarya performansı eskiye nazaran daha iyi gibi. 3 parmakla ekran resmi alma güzel olmuş.

eCCo@ Hemen düzeltiyorum kardeşim. Teşekkür ederim.

ICE_BLUEE@ Bildiğim kadarıyla öyle bir ayar yok hocam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenedi -- 24 Aralık 2016; 15:22:1 >

• arkadaşlar 5s ekranın sağlamlığı iymidir, bu kırılmaz cam yanlardan kapatmıyor çıkartıcam ama ekran kırılırmı acaba. tel 5.15 inç elden pek düşmez. çizilmeyide bozuk paranın yana koymayıp çözerim :)
  • ICE_BLUEE I kullanıcısına yanıt
    Herhangi bi yerde ekran korumasından bahsedilmiyor ama illaki de dandik, çıt çizildim bişey değildir herhalde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1499 üzerinden almıştım ceklerle, banka puanlarıyla baya uyguna gelmişti. Aldığım satıcı bugün 1429'a düşürmüş. Çok iyi fiyatlara iniyor...
  • Xiaomi m5s 128 güvenilir bir satıcı varmı.
  • mladenbmv M kullanıcısına yanıt
    Forum donanımda bir sürü arkadaş var. Benhttps://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memID=443410 arkadaşdan aldım. Sıkıntı yok.
  • Konu hayirli olsun guzel olmus.. 12.22 kurdum tele korka korka.. Insan acemi olunca kitlicek saniyo teli.. Aksam teli bırakıyorum 3g acik tel wifiden nete bagli sabah kalktığımda yüzde 7 8 sarji gitmis oluyo normalmi bu. Sabah kalkdigimda whatsapta 3 5 mesaj oluyo mesela.. Toplam 7 8 saatte şarjda yüzde 7 8 gidio.. Birde 3 parmakla ekrab görüntüsü nasi aliniyor ben yapamadim..
  • Hocalarım bende lenovo vibe p1 pro vardı cihaz 2 kere arıza verdi şu an serviste cihazı iade edip xiaomi mi5s almayı düşünüyorum ama aklımı karıştıran bir kaç şey var.
    Rom olarak sorunlu herhalde (okuduklarım kadarıyla global version yokmuş) ben şimdi mi5'i alabilirim bütcem rahatlıkla yetiyor ayrıca garantili içim biraz daha rahat.
    Sizce Mİ5S'mi alayım yoksa Mİ5'mi ?
  • İlk şarj ve çin developer romu. Gayet başarılı bence. Hayran kaldım.

Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.