Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (492. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.303
Cevap
138
Favori
673.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FuryMan

Resmi LineageOS 15.1 mükemmel çalışıyor. Gerek hız olarak gerek batarya olarak mükemmel ötesi çalışıyor. MIUI ile karşılaştırılamayacak kadar iyi.

Hocam bilgisayara twrp yükleyip telefonu pc ye bağlıyoruz sonra indirdiğimiz romu burdan telefona yüklüyoruz değil mi? Yanlış bişey yaparsak ne gibi sıkıntılar olur?

Bir de hızlı arama yaparken miuide Türkçe karakterler tanımıyor lineage de hızlı aramada böyle bir sıkıntı varmı?

Mesela resimde hızlı aramada İlyas yazdım kayıtlı olmasına rağmen çıkmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LineageOS'da oyunlarda Multitouch özelliği yok diyorlar, böyle bi problem varmı gerçekten?
  • filfiloko kullanıcısına yanıt
    TWRP'yi bilgisayara değil telefona yüklüyorsun :(
  • superdestek kullanıcısına yanıt
    Yok.
  • O zaman bilgisayar ile hiç işimiz yok mu?

• eyvallah sağolasın. bu haftasonu bende Miuirom'dan LineageOS'a geçiş yapıyorum o zaman. Diğer sitelerde de yorumlar bayağı iyi yönde. Resmi sürümü metediyorlar bayağı.
  • Merhabalar. Yaklaşık 1 senedir mi5s kullanıyorum. Az önce başıma gelen olay normal telefonda geziniyorum bir anda android hatası vermeye başladı üst üste. Sürekli kapatıyorum hata gelmeye devam ediyor. Biraz uğraş ile telefonu yeniden başlattım. Şimdi ise açılırken ana yüze koyduğum fotoğraf geliyor ve sonrasında ekran kararıyor. Sadece alttaki tuşlar çalışıyor ışıkları yanıyor. Bastığımda titreşim var ancak ekranda hareket yok simsiyah. Nasıl düzelir daha önce böyle bir durumla karşılasan oldu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerxcaner

Merhabalar. Yaklaşık 1 senedir mi5s kullanıyorum. Az önce başıma gelen olay normal telefonda geziniyorum bir anda android hatası vermeye başladı üst üste. Sürekli kapatıyorum hata gelmeye devam ediyor. Biraz uğraş ile telefonu yeniden başlattım. Şimdi ise açılırken ana yüze koyduğum fotoğraf geliyor ve sonrasında ekran kararıyor. Sadece alttaki tuşlar çalışıyor ışıkları yanıyor. Bastığımda titreşim var ancak ekranda hareket yok simsiyah. Nasıl düzelir daha önce böyle bir durumla karşılasan oldu mu ?

Ayrıca power tuşuna bastığımda ekrana kapat yeniden başlat uçak modu sessiz olan pencere geliyor ancak diğer türlü karanlık
  • superdestek kullanıcısına yanıt
    Bu arada o sorunun olma ihtimali var sanırsam, bazı oyunlar Oreo ile uyumsuz olduğundan bazı oyunlarda multi-touch çalışmıyormuş, denediğim oyunlarda çalıştı gerçi. Google kaynaklı bir bug'mış, tüm Oreo tabanlı ROM'larda varmış.

• multitouchlı oyun oynamıyorum zaten, o yüzden problem değil benim için. başka biyerinde bi problem yoksa LineageOS'a geçiyorum. Miui de son zamanlarda hatalar oluşmaya başladı, telefon bazen çekmiyor, bazen karşı tarafa sesim gitmiyor, takılmalar donmalar vs. Stabilitesi olmayan romda daha fazla duramıycam
  • quote:

Orijinalden alıntı: superdestek

multitouchlı oyun oynamıyorum zaten, o yüzden problem değil benim için. başka biyerinde bi problem yoksa LineageOS'a geçiyorum. Miui de son zamanlarda hatalar oluşmaya başladı, telefon bazen çekmiyor, bazen karşı tarafa sesim gitmiyor, takılmalar donmalar vs. Stabilitesi olmayan romda daha fazla duramıycam

hocam ben de lineage 14.1 e veya eu roma geçmeyi düşünüyorum. basit bir anlatımı var mıdır link verebilir misin?
  • MIUI'nin ne tür bir kanser olduğunun kanıtı.

Bu Antutu sonucu Snapdragon 821'nin alması gereken sonuçtur. Bu ekran görüntüsünü LOS 15.1 üzerinde aldım. MIUI 140-150k arası sonuç veriyor. Aradaki fark nereye gidiyor?

• hocam bugun bende yükledim ama ne hikmetse hep google play hata verdi ve bende en son bu romu kurmak zorunda kaldım daha önce mıuopro en son epic kullandım.PixelExperience_capricorn-8.1.0-20180205-0834-UNOFFICIAL-bushido

• Bu da MIUI Pro'dan.
  • Mart 2 oldu miui Pro rom hâlâ güncellenmedi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • slm arkadaşlar şimdi telefonu sıfırlayınca mi hesabı istememesi için.. mi hesabı aktifmi olucak pasifmi?

• Merhaba.

Furyman;
    Mİ 5S (3-64)EU Rom Antutu;

ICEBLUEE;

Mi hesabını kapatmanız(Pasif) gerekiyor bildiğim kadarıyla.
  • güncelleme geldi miuıpro ya face ıd var ama çalışmıyormuş yorumlarda.bir sate kalmaz kurarım yarın yorum yaparım.
  • Merhaba hocam. linkini paylaştığınız eklenti ve işlevi nedir
  • pcckoe P kullanıcısına yanıt
    Özet geçiyorum, çok fazla teknik detaya boğmanın anlamı yok. Android cihazlardaki ROM'lar cihaza özel üretilir. Kullandığınız yazılım cihazınıza ait olmak zorunda. Project Treble bunu kaldırmayı hedefliyor. Treble kullanan cihazlara ortak hazırlanmış tek bir sistem imajı yüklenebiliyor, tıpkı sıradan bilgisayarlara Windows yüklemek gibi.

https://www.xda-developers.com/stock-android-oreo-huawei-mate-9-project-treble/
  • 
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.