Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (422. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.303
Cevap
138
Favori
674.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    LCM information
    jdi j1 fhd cmd incell dsi panel

yazıyor bahsettiğiniz sıkıntılı panellerden mi acaba ?
  • rookiehunter kullanıcısına yanıt
    Hayır, sizin ki bu JDİ panel, yani sorunsuz olan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xsi Leah

Telefon elindeyse anlamanın yolu var. Ayarlarından girip bakabiliyorsun. Nette aratırsan ayarlarından nasıl bakılacağı yazılmış.

Lg panelde ghost screen sorunu var. Değişik forumlarda bakındım,bu sorun 5s ler de de yaşanır halde. Son telefonum LG G4 tü ve bende de vardı sorun. Özellikle telefonu çok kullananlarda ve ısınma durumu olanlarda yaşanıyor. JDI panelde bu sorun yok.
    Telefonu alacağım ama JDI panel istiyorum. Panel konusunda satıcılara mesaj atıyorum, bilmiyoruz cevabı veriyorlar. O yüzden alamıyorum.

Hocam ben teli satıyorum. İkinci El kısmında ilanım da mevcut. Bakabilirsiniz. Benim tel jdi panel. 128 rom versiyonu. Düşünürseniz eğer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam o telin sıfırı 1200 e geliyor. 5 aylık telefona 1300 demişsin.

• Arkadaşlar merhaba.

Telefonda seri çekim modunu bulamadım da farklı bir kamera uygulaması mı kullanmam gerekiyor ?

• yildiz kullanıcısına yanıt
    Sensör kalibrasyonuyla alakalı bir problem var. Bazı rom'larda benimde başıma gelmişlti. Cihazı test moduna alıp, proximity sensörün kalibrsayonunu yaparsanız belki düzelir. Yada yeniden rom kurmak çözüm olabilir.
    *#*#6484#*#*
    9. sıradaki sensör. Kalibrasyon nasıl yapılıyor açıkçası bilmiyorum.İngilizcem yok. Orda anlatıyor ama.
    Bu arada o kısıma(9) girin. Elinzi o sensöre doğru uzattığınızda değer 0 oluyor mu bakın? Eğer 0 oluyorsa sensör sağlam demektir. KAlibrasyon ayarı yaparak düzeltebilirsiniz.

Son olarak Ayarlar>Sistem uygulamaları>Çağrı Ayarları>Gelen çağrı ayarları(Ek geln çağrı seçenekleri)>Yakınlık sensörü ksımına bir bakın... Açık mı? kapalı mı? kontrol edin. Hatta açıp kapatın. Sonrasın da donanım sorunu yoksa düzelir zaten. Kılıf falan olmaz. O sensör önemli. Ayrıca ekran paralıklığı o sensöre bağlı zaten. Otomatikte değişim oluyorsa sensör sağlamdır.

• Gendrya kullanıcısına yanıt
    1. Sayfadaki fastboot yöntemiyle geçersiniz. Ama dikkatli olun. Pişman olabilirsiniz.
  • Xsi Leah kullanıcısına yanıt
    Hocam bu internet alışverişlerinde koşulsuz 14 gün iade hakkınız var zaten.(wifi bağlantısı olmayacak,sim kart takılmayacak.)
    Cihazı satın alın. Dikkatlice açın.Yani kutuyu parçalmadan nazikçe açın. Wi-fi bağlantısı yapmadan,sim kart takmadan, son olarak cihaz üstündeki jelatini falan çıkartmadan telefonu açın. Panel kontrolü yapın. Lg çıkarsa iade edin, jdi çıkarsa alın.
    Son olarak hepsiburada gibi biraz daha kurumsal yerlerden alırsanız iade de hiç bir sorun çıkmaz. İade ksımındıda sim takmadığnıını ve wifi bağlantısı yapmadığınızı belirtirseinz bence sorun çıkmaz. N11 ve gittigidiyor gibi yerlerde de satıcıya aynen benim anlatıığım şekilde yapacağınızı söyleyip önceden pazarlık yapın ve ona göre satın alın..
  • Deklanşöre yani resim çektiğiniz o yuvarlak şeye elinizi çekmeden basın seri çekim yapar. Ayrıca kamera açıkken ses açma tuşuna elinizi çekmeden basın yine seri çekim yapar.
    Son olarak telefonun tuşu kilitli ve ekran kapalıyken ses kısma tuşuna elinizi hiç çekmeden basın. Kemera,ekran açılmadan gizli seri çekim yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenedi

Sensör kalibrasyonuyla alakalı bir problem var. Bazı rom'larda benimde başıma gelmişlti. Cihazı test moduna alıp, proximity sensörün kalibrsayonunu yaparsanız belki düzelir. Yada yeniden rom kurmak çözüm olabilir.
    *#*#6484#*#*
    9. sıradaki sensör. Kalibrasyon nasıl yapılıyor açıkçası bilmiyorum.İngilizcem yok. Orda anlatıyor ama.
    Bu arada o kısıma(9) girin. Elinzi o sensöre doğru uzattığınızda değer 0 oluyor mu bakın? Eğer 0 oluyorsa sensör sağlam demektir. KAlibrasyon ayarı yaparak düzeltebilirsiniz.

Son olarak Ayarlar>Sistem uygulamaları>Çağrı Ayarları>Gelen çağrı ayarları(Ek geln çağrı seçenekleri)>Yakınlık sensörü ksımına bir bakın... Açık mı? kapalı mı? kontrol edin. Hatta açıp kapatın. Sonrasın da donanım sorunu yoksa düzelir zaten. Kılıf falan olmaz. O sensör önemli. Ayrıca ekran paralıklığı o sensöre bağlı zaten. Otomatikte değişim oluyorsa sensör sağlamdır.

Çok teşekkür ederim. Test moduna alıp Proximity sensörün kalibrasyonunu nasıl yapabilirim ? Test moduna almak için kod mu girmemiz gerekiyor.

• Beyler cihaz şuan ne kadar ve önerirmisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: misafir sevmeyen adam

Beyler cihaz şuan ne kadar ve önerirmisiniz?

Hocam son 1 ay içindeki dördüncü telefonum xiaomi mi 5s. Cihazın kullanımı çok keyifli. Miui arayüzü gerçekten eğlenceli. Uzunca bir zamandır ilk defa bir cihazdan böylesine haz aldım diyebilirim. Tek sıkıntısı paneli LG olan modeller. Benim cihazda LG çıktı maalesef ama sık telefon değişen birisi olduğum için fazla abanmıyorum. Sizin kullanım alışkanlığınızda bu şekil ise kesinlikle öneririm. Aksi halde ise sadece ghost screen sorunu yaşayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adiyamanmp3 -- 21 Ekim 2017; 1:21:58 >
  • Evet hocam yazdığım kodu arama ekranına yazın test menüsü gelir zaten

*#*#6484#*#*

• cenedi kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam saolun.

• Selam arkadaşlar. Bir kaç aydır 8.5 global stable versiyonu ile kullanıyorum. daha öncesinde betadaydım. Globalden betaya güncelleyici üzerinden geçerken cihaz komple siliniyor. Resimler vs. sırf bu yüzden geçmek istemiyorum 60gb veriyi Pcye taşı telefona taşı işkence benim için. Hadi diyelim bunu göze aldık.

Android 7.0 Mui9 olan en stabil sistem nedir. oyun performansı iyi olmalı. Globalde bazen saçma sapan oyunlarda kasma yapıyor. Bu cihaz donanım canavarı asla kasmaması gereken oyunlarda.

Kısaca Muipro, global beta vs. En stabil sorunsuz ve performanslı rom hangisidir. Şarj kaygım yok zira akıllı telefonların 5 saat yada 10 saat ekran süresi vermesini takmıyorum. akıllı telefonun varsa prize bağımlısın. bunu kabullenip kullanmak lazım. Günde gerekirse 2 kez 3 kez şarj ederim o dert değil zaten 30dk sürmüyor. Tek derdim şuan için performans. Şunu yükle geç ardına bakma diceğiniz bi rom varsa direk ona geçeyim.

• medyanet60 kullanıcısına yanıt
    Miui pro yükle kafan rahat olsun hocam. Kullandım baya güzel rom

• medyanet60 kullanıcısına yanıt
    Hocam denenemem açısından bana o saçma sapan oyunlarddan bir kaçının adını verebilrimisin?
    fatih448@ hocamın dediği gibi miui pro ve eu olabilir. İkisinde de zaten oyun modu var. Eu'nun son durumunu bilmiyorum ama miui pro 3 gb ram kullannalar için çok ideal değil. Oyun oynamadığım için bende sorun çıkarmıyor ama oyun sevenler için ram sıkıntısı çıkarabilir. Çünkü 1,7-1,8 Gb yakın ram kullanıyor. O yüzden oyun adını sordum. En azından deneyip size geri dönüş yapabilirim.
  • Arkadaşlar gözüme çarpan bir kaç sorun var da bunların çözümü var mı merak ediyorum.

Öncelikle bildirimin içeriğini görebilmek için illa 2 parmak ile aşağı çekmek mi gerekiyor? Tek parmakla yapabiliyordum önceki telefonumda bunu.

Diğer sorunum ise geri ve son uygulamalar tuşuna basınca gelen titreşim yoğunluğu beni rahatsız ediyor, ayarlardan bu kapatılabilir mi veya azaltılabilir mi diye baktım fakat böyle bir şey bulamadım.

• Arkadaşlar mi5s telefonum düştü parçalandı. Gittim sıfır ekran ve arka kapak aldım .Ancak anakart da çalışmadı bende oneplus 5 aldım. Ekran ve kasa boş boş duruyor elimde ve hiç kullanılmadı . Ekran 170 TL kasa ise 85 TL . İsteyen olursa özel mesaj ile bana ulaşabilirsiniz.

Ekran siyah kasa ise gri

fotoğraflar :

• ryodo kullanıcısına yanıt
    Miui 9 ve android 7 ile birlikte bildirimlerde değişiklik olabilir. Şuan global beta da. Kararlı sürüme az kaldı inş.

Ayarlar > Ses & Titreşim > Dokunulduğunda Titret menüsünden Kapalı, hafif, orta, yüksek olarak tuşların titreşim özelliğini ayarlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szm428 -- 21 Ekim 2017; 22:53:55 >
  • 
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.