Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1527. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37.629
Cevap
301
Favori
1.648.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15251526152715281529
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hukuksever

Arkadaslar yaninda verilen sarz aleti hizli sarz uyumlu degil nasil hizli sarzi kullaniyorsunuz o zaman?

Benim aldigim telin sarj cihazi hizli, yarim saatte %50 oluyor, sizinki nasil bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adilkahraman A kullanıcısına yanıt
    fotografini atabilir misiniz sarz cihazinin? birde nereden almistiniz hangi saticidan ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hukuksever

fotografini atabilir misiniz sarz cihazinin? birde nereden almistiniz hangi saticidan ?

Gittigidiyor telefonshop tan aldim hocam.
    Ust sag kosede simsek isaretinin ustunde 3 yaziyir, yanilmiyorsam quick charge 3 destekledigi anlaminda.

Diger resimdede quick 3.0 uyumlu sarj adaptoru ornegi. Eger alacaksaniz o logoya dikkat edin.

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adilkahraman -- 23 Temmuz 2017; 17:42:16 >

• Üzerinde QC 3.0 logosu bulunan cihazlar resmi hızlı şarj cihazlarıdır

• Leonly kullanıcısına yanıt
    Bende de sürekli bağlantıyı koparıyor. GPS aranıyor diyor sonra geri geliyor. Kısa süreli güzergahlarda ciddi sıkıntı. Umarım MUIU 9 ile düzelir.
  • alicandemir73 A kullanıcısına yanıt
    Ben 4g yi kapattim belkide ondandir. 4g acikken mobil veri nedense cok harcaniyor bende.

• Merhaba arkadaşlar,kardeşime telefon bakıyorum Mİ serisinden hangisini tavsiye edersiniz.En sorunsuz olarak

• Pangea95 kullanıcısına yanıt
    Mi 5S Plus tavsiye ederim hocam. 1.500 TL'ye alabilirsiniz.

2000 TL'niz varsa eğer Mi 6 tavsiye ederim.

Kendim ise Mi 5 kullanıyorum. Teşekkürler (:

• jacki J kullanıcısına yanıt
    mobil veri acikken sarzi nas hocam ? kac saat ekran suresi aliyorsunuz gerci oyun oynamadan sordugumu farzedin olur mu

• Arkadaşlar burda sanırım bir arkadaşta değinmişti aynı konuya, bu hızlı şarj cihazı çok ısıtıyor (Mi5) arada bir hızlı şarjı kapatmak istesek, cihazda böyle bir özellik var mı? Yada böyle bir uygulama var mı?
  • antygen kullanıcısına yanıt
    Hocam sorunu kısmen çözdüm sanırım. Sorun Google Haritalar veya Pil Tasarruf Modu'nda olabilir. Öncelikle durum aşağıda belirttiğim gibiydi. Bildirimlerde GPS Aranıyor yazısı kalıyordu ve konumu mobil ağlarla buluyordu. Sonra Haritalar için bir güncellme geldi ki sanırım hata, uygulamadan kaynaklıydı. Yazılımdandır diye güncellemeyi yapmadan Dev sürümüne geçtim. Bu sefer Haritalar konumu bulmaya başladı. GPS Aranıyor yazısı da kısa süre sonra Konum GPS tarafından belirlendi yazısına dönünce rahatladım. Fakat ilginçtir Hava Durumu uygulaması konumu bulamıyor. Ardından alışveriş merkezinde (kapalı mekan) Instagram'dan bir fotoğraf paylaşmak istedim bu sefer Instagram Konum bulunamadı hatası verdi. Konuyu internette araştırırken de şöyle birşey buldum:

Ayarlar > Pil > Uygulamaların pil kullanımını yönet > Uygulamaları seçin ve ardından çıkan uygulamalar liste ekranından sağ üst köşedeki menüyü açıp MIUI Pil Tasarrufunu devre dışı bırak'ı seçin. Bunu yaptıktan sonra telefonu yeniden başlattın.

Bunu yaptıktan sonra artık Instagram'da konumumu bulmaya başladı. Fakat Hava Durumu uygulaması hala konumu bulamıyor. 8.8.2.0 Kararlı sürümde Hava Durumu konumu bulabiliyordu. Sanırım bu sorun Google Hartalar uygulamasından ve Pil Tasarruf Modu'ndan kaynaklanıyor.

En son Normal 8.8.2.0 Kararlı sürüme geçip pil tasarrufunu kapatıp deniycem. Yani bir telefonun 9 tane uydu bulup konumu belirleyememesi çok ilginç. Hiç bulmasa donanımsal diyecem ama buluyor!

8.8.2.0 Kararlı Global Sürüm:
    Hava Durumu - Konumu buluyor
    Haritalar - Konumu bulamıyor

7.7.20 Beta Global Sürüm:
    Hava Durumu - Konumu bulamıyor
    Haritalar - Konumu Buluyor
    Instagram - Konumu buluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leonly -- 23 Temmuz 2017; 21:13:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Venain

Arkadaşlar burda sanırım bir arkadaşta değinmişti aynı konuya, bu hızlı şarj cihazı çok ısıtıyor (Mi5) arada bir hızlı şarjı kapatmak istesek, cihazda böyle bir özellik var mı? Yada böyle bir uygulama var mı?

Bunun herhangi bir zararı olsa kapatma seçeneğini sunarlardi. Telefon sarj olurken kullanmamalisiniz.

• beyler mi5 aldım ve telefonda 8.1.2 kurulu bir yerlerde ayarları hindistan yaparak güncel sürüm android alınabildigini okumustum. Bu işin dogrusu ne güncel sürüme nasıl geçeriz??
  • Hocam su telefonun ekrani kiripta orj ekran bulan yokmu koskoca forumda ya isyan eder duruma geldim artik miui turkiyedede bi adam cikma beyaz 400 tl istedi kasayla beraber asla vermem 1000 tlye prime aliyorlar biri yardimci olsun ya sizden ricam iyi aksamlar

• Selamlar arkadaşlar son zamanlarda telefonda kasmalar olmaya başladı

~ Mesela mesaj yazarken bazen basmıyor bazen çift yazıyor

~ Farklı farklı uygulamalarda gezerken kaydırmada takılmalar ve kaydırırken konu içine giriyor.

~ Anaekrana dokunarak dönme home tuşu tutukluk yapıyor

~ Ana ekranda sağa sola kaydırırken takılıyor

Bu sorunun çözümünü bilenler yardım edebilir mi

Telefonumda kararlı global 8.2.2.0 güncelleme yüklü

• Şarj aleti bozuldu hangi telefonun aleti uyar arkadaslar

• BlyThe kullanıcısına yanıt
    Hepsi uyar (usb type-c kablo bağlamak şartıyla), amper değeri düşükse yavaş şarj eder. Hızlı şarj için quickcharge destekli cihaz lazım.
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Evet arkadaşlar nihayet GPS sorunum düzeldi

Şu an konum isteyen tüm uygulamalarda çalışıyor!

• quote:

Orijinalden alıntı: silent

beyler mi5 aldım ve telefonda 8.1.2 kurulu bir yerlerde ayarları hindistan yaparak güncel sürüm android alınabildigini okumustum. Bu işin dogrusu ne güncel sürüme nasıl geçeriz??

Aynen oyle. Ayarlar bolge den hindistan secin en son guncelleme direk gelir

• 
Sayfa: önceki 15251526152715281529
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.