Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1491. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37.629
Cevap
301
Favori
1.648.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14891490149114921493
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi onu sil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oldz kullanıcısına yanıt
    Herşeyi iyi hoş ama Google kamera APK mirordan son versiyonu bulup kurun kendi kamera uygulamasını devre dışı bırakın mükemmel olur

• Obb klasörünin içi boş gözükuyor.

• TM eğer normalde de obb de birşey yoksa direk obb yi sil

• cedayroy C kullanıcısına yanıt
    Akbank vb banka uygulamalarının ayarlarından bildirimleri aktif edip. Telefonun pil kısmından, uygulamayla ilgili kısıtlama yapmayın. Otomatik başlatmada ekli olsun. İnstagramdan dediğim şekilde mesaj beğeni bildirimleri geliyor. Uygulama izni, otomatik başlatma, pil kısıtlaması ayarları ve mümkünse uygulama içindeki bildirim ayarlarını kontrol edin. Letgodan sıkıntı yaşamadım. Facebook için ya lite kullanın ya da friendly diye bir uygulama var messenger entegreli, browserdan kullanıyor gibi face uygulaması o sıkıntısızdı.

• Whatsapptan bir videoyu açtığımda ekran parlaklığı minimuma iniyor ve normale ceviremiyorum. Bunun sebebinin ne olduğunu ve çözümünü bilen var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaba -- 27 Haziran 2017; 1:4:13 >
  • Zaba kullanıcısına yanıt
    Kendi video oynatıcısı böyle video oynarken yatay da sol ve sağda ses ile parlaklık ayarı çıkar ordan arttır

• Daha oncedende yazdim ancak cozum bulamadim.

Telefon geldiginde veya ben bir kisiyi aradigimda konusma bittiginde telwfonu kulagimdan aliyorum ancak ekran siyah kaliyor, yani konusmayi sonlandirmak icin ekrani giremiyorum. proximity sensör den calibre ettim ama yok. Mesela birisi aradi gule gule dedim ama kapatamiyorum karsi tarafin kapamasi lazim, ekran siyah.

• jacki J kullanıcısına yanıt
    Daha önce benim de başıma gelmişti. Yakınlık sensöründen kalibre edince düzelmişti. Kalibre kısmına girdiğinizde sensöre parmağınızı yaklaştırınca sayılar değişiyor mu?

• Tekrar kalibre ettim bakalim olacak mi.

Ancak simdide whatsapp da buyuk bir soeunum var. Whatsapp da mesaj gelince uyari alamiyorum ancak uygulamayi acinca mesajlar geliyor ama wi fi bagliyken mesajlar aninda geliyor.

• Güncel dijital teknoloji adlı mağazadan bu telefonu alan oldu mu?

N11de alışveriş adresim adı altında satıyorlar %99 memnuniyet vardı ben de incelemeden aldım. Telefonu geçen gün götürdüm (uygulamalar kapanıyor sürekli olarak hata da vermiyor stabil sürüm stock sürüm developer sürüm falan flashladim ama çözemedim, bir haftadır da ne buradan ne de miui forumdan bir çözüm bulamadım başka kimse de olmamış sanırım böyle saçma ve büyük bir hata). Bakalım hemen 1 saate gelirsin dediler geldim şu an atamıyoruz istersen 2 gün bırak telefonu ama bayramdan sonraya sarkabilir dediler ben de bırakmadım.

Ortam çok salaş hiç teknik servis gibi değildi internette şikayetleri okudum umarsız insanlar anladığım kadarıyla çok kişi yanmış bunlardan.

Burdan alışveriş yapıp teknik servise cihaz gönderen var mı?

Bir de sizce telefonu stock şekilde sanki hiç bootloader kilidini falan açmamış gibi mi götüreyim yoksa yaptığım işlemleri anlatayım mı? Çünkü anlatmazsam benim yaptığımı yapıp telefonu al diye çağıracaklar çözülmemiş olacak sorun. Hem işlem hızlanır durumu daha iyi anlarlar.

Allah korusun donanımsal bişeyse zaten garantiden çıkartmaya yer arıyorlar 'cihazla oynanmış' diyip garanti dışı da bırakmalarından korkuyorum.

Root atmadım Los falan deneyemedim son çarem o zaten bunda da çözülmezse donanımsal demektir ama root atarsam kesin garanti dışı derler.

Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum dostlarım

• c0rnstar C kullanıcısına yanıt
    Garanti firması hangisi delta değil mi, yoksa garantisi biziz abi diyenlerden mi

• quote:

Orijinalden alıntı: jacki

Daha oncedende yazdim ancak cozum bulamadim.

Telefon geldiginde veya ben bir kisiyi aradigimda konusma bittiginde telwfonu kulagimdan aliyorum ancak ekran siyah kaliyor, yani konusmayi sonlandirmak icin ekrani giremiyorum. proximity sensör den calibre ettim ama yok. Mesela birisi aradi gule gule dedim ama kapatamiyorum karsi tarafin kapamasi lazim, ekran siyah.

merhaba ben de de ara ara oluyor ben cozumu guc tusuyla gorusmeyı sonlandır dıyerek cozdum guc tusuna 2 kere basıyorum hem gorusme kapanıyor hemde ekranı tekrar acmıs oluyorum deneyın bende
    Miui kaynaklı bir sorun ihtimal

Merhaba c0rnstar,

Konu ile ilgili sizinle görüşmek ve yardımcı olmak isteriz. İrtibat bilginizi, PM olarak iletmeniz halinde ilgili ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

n11.com
  • miui rom iyi hoş ama halâ beta gibi çalışıyor, stabilite yok bazı ayarlar bi çalışıyor bi çalışmıyor. Bu nedenle ben alır almaz bootloader kilidini açıp twrp yükledim ve LOS temelli olan "ressurrection remix"i kurdum telefonda şimdi çalışmayan hiç bir şey yok ayrıca oldukça stabil. Üstelik parmak izine dokunarak açma vs çok kullanışlı eklentiler var. Tavsiye ederim, En azından twrp yüklü olanlar tam yedek alıp bir hafta denesinler olmadı tekrar eski romlarına yedekten dönüp devam edebilirler.

https://sourceforge.net/projects/resurrectionremix/files/gemini/

• Arkadaslar ikinci telefon olarak mi5s dusunuyordum ancak sar degerleri m5 te daha dusuk oldugu icin mi5 almaya karar vermistim ama ghost screen problemi varmis bu konuda yardimci olabilirlirmisiniz tum cihazlarda oluyormu ve neden kaynaklaniyor.

Samsug cihazlarda s4 zamanlari ekran parlakliginin full acik olmasindan kaynaklaniyordu bundada boylemi?

• Arkadaşlar mi 5 prime Android 6 dayım ben ,guncelliyici de üstteki menüden indir diyince habire dosya indirip cihaza kuruyor fakat değişen birşey yok gibi hala 8.1.2 de duruyor cihaz 7.0 falan hiçbir değişiklik yok konu hakkında bilgisi olan varmı ?

• Dün ilk defa kilifsiz kullanmaktan kaynaklı yaklaşık yarım metreden betona çakıldı telefonum,daha önce de bi 10 kere parke,granit vb zeminlere düştü ama hala sapasağlam bu telefonu ilk aldığımda bükülür mu falan diye korkuyordum şimdi kaç sefer düştü kilifsiz,üstüne oturdum yattım kaç kez farketmeden ama sapasağlam hayatına devam ediyor telefon kendini dayanıklılık konusunda ispatladı

Bir sonraki telefonum muhtemelen mi6 ya da xiaominin daha büyük ekranlı bir modeli olur mı mix,mi note 2,mı max 2 gibi... alternatif olarak sadece zte axon 7 olabilir şu anki modellerden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teyzen nevfik -- 27 Haziran 2017; 15:37:4 >

• 
Sayfa: önceki 14891490149114921493
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.