Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (860. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
37.629
Cevap
301
Favori
1.648.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 858859860861862
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonda bulunan kızılötesini her cihazda kullanabiliyor muyuz acaba? Mesela LG'nin kızıl ötesi uygulamasında eğer listedeki markalarda kontrol etmek istediğiniz cihaz yoksa gerçek kumandayı telefonun kızıl ötesine tutup kayıt edebiliyordunuz. Xiaomi Mi 5 'de de bunu yapabiliyor muyuz?
  • lordmad kullanıcısına yanıt
    Tamam oyun oynadım ama ,o sadece yüzde 8'lik kısmı harcamış. Yaklaşık yüzde 26 beklemede harcanan pil.Arka planda çalışan bir program olduğunu da düşünmüyorum çünkü arkaplanda sadece 3 uygulamanın çalışmasına izin veriyorum ve diğer bütün programların otomatik başlatmasını ve arka planda çalışmasını engelledim. Ayrıca seninkiyle kıyasladığımda hat takılı olmamasına rağmen seninki yüzde 2 kadar,benimki yüzde 7 kadar harcamış. 2 saat film izledim diyorsun. Mesela yüzde kaç batarya harcamıştır bu 2 saat sonrası?

Ben benim bekleme süremde bir sorun olduğunu düşünüyorum kısacası. Millet 6-7 saatleri konuşuyor,ben maksimum 4.30 dakika aldım sanırım. Bunun tek sebebi clash of clans mi sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLUESTREAM

Bunlar da ekran detayları:

Hocam telefon ilk geldiğinde saat 15 de şarrjdan çektim. Gece 3 e kadar telefonu kullandım. 6 saat 17dk ekran süresi verdi ve %30 sarji vardı tekrar şarja taktım. Sabah çıkardım geceye kadar 7 saati geçmişti ekran süresi. Günlük 3-4 saat 3G de kullandim geri kalan wifide. 1amp şarj aleti kullaniyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuZ-MaViSi -- 31 Aralık 2016; 20:53:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BLUESTREAM kullanıcısına yanıt
    hayir tabiki de oyun yüzünden değildir. bir sıkıntı var belli ki. bilemedim kardeşim. izlediğim filmde yanlış hatırlamıyorsam %10 - %15 arası civarında bir azalma olmuştu bataryada. ama net hatırlamıyorum. bi daha izlediğim zaman, kontrol edecem. ben hic wifi kullanmadım. hep mobil veri 4.5g bağlantı açıktı. ayrıca gece kullandığım için lux programı ile ekran parlaklığını (-%20) ' lerde kullandım.

• ekran süresi 4-6 saat arası değişir.

kimi wifi kullanır kısık ekran ışığında webde gezer whatsapp kullanır süre uzar.

kimi aynı zamanda uygulama yükler oyun oynar, yedekleme yapar, 3g-4g kullanır süre düşer.

kullanımdan kullanıma romdan romada değişir.

genel bir sıkıntı yoksa çok takılmamak lazım diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labkamil -- 31 Aralık 2016; 21:11:1 >
  • Merhabalar sıfır aldığım cihaz miui yazısında kalıyor açılmıyor ne yapmam lazım

• BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    O zaman bu telefonu ne kadar elinden düşürmez,ekranı aktif olarak ne kadar çok kullanırsan ekran süresi o kadar artıyor,yanılıyor muyum? Ama öbür türlü de örneğin oyun oynarken pili hızlıca düşüyor. Örneğin clash of clanste 15 dk oynadığımda yaklaşık yüzde 3-4 gitmiş oluyor mutlaka.

Siz telefonla şarjdan çektikten sonra gece 3'e kadar neler yaptınız acaba?

Batarya süresi elbette görecelidir,elbette bataryayı etkileyen bir çok faktör vardır. Kimisi buna göre daha uzun veya kısa ekran süresi alabiliyor. Benim sadece merak ettiğim şey yukarıdaki kullanım detaylarına göre aldığım ekran sürelerinin normal olup olmadığı. Yani eğer ki ekran süremi kısaltan bir şey varsa bilmek ve bunu engellemek istiyorum. Yoksa mi5'in batarya performansı çoğu kullanıcıya göre tatminkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wedsaz

Merhabalar sıfır aldığım cihaz miui yazısında kalıyor açılmıyor ne yapmam lazım

Şarja bırak bir süre. Normal bir durum
  • İyi akşamlar arkadaşlar. Telefonda kişilere bakmak istediğimde a, b, c ve z harfleri dışında bir harfe bastığımda c harfine geliyor. Telefonu alalı 3 hafta oldu. Acaba sorun ne olabilir?
  • yasak_ask3434 kullanıcısına yanıt
    5 saattir şarjda %100 yazdı ama tel miui yazısında kalıyor kapanmıyorda

• wedsaz W kullanıcısına yanıt
    Cihaz bootloap oluyor hocam. Yazılımda sıkıntı var muhtemelen. Iade olan cihazlardan biri gelmiş muhtemelen size. Bence iade edin. Nerden almistiniz?

• Hepsiburada dan aldım iade edicez artık

• BLUESTREAM kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi aynı olay bende de mevcut. Telefon kenarda dururken yediği pil, açık haldeyken pille neredeyse aynı. 10 15dk bir uyandırıp sosyal medyalarda gezip cikarsam 6 saat alabiliyorum. Telefonun uykuya geçmesine engel olan bir uygulama var galiba. Benim Eski telefonlarimda pek yaşamadığım bir sorun.
    Bende clash of clans oynarım. Eski telefonlarimda aralıksız oynarsam maks 3 3.5 saat ekran suresi alirken mi5te 2 3 saat clash oynayıp toplam 6 saat ekran suresi aldığım oldu. Bir pazar günü telefonun elimden düşmediği bir gündü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kevin De Bruyne -- 31 Aralık 2016; 22:45:4 >
  • Reis-ül Küttab R kullanıcısına yanıt
    Yakında bu telefonu almak caiz mi derlerse tam olur (:

• Arkadaslar sonunda mi5 elimize gecti telefon muazzam fakat su band 20 olayini yapan varmi.yada acmaya gerek varmi 4.5 biraz zayif sanki.kolay yolu varmidir bootloader kilidinide. Acmadim henuz
  • ne yaptıysam bildirim titreşimlerini kapatamadım. bi yolu yok mu bunun?
  • Arkadaşlar geliştirici globaldeyim güncelleme gelmiyor 6.0 dayım 7 gelmesi gerekmiyor mu?

[simage][/simage]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Telefonda bulunan kızılötesini her cihazda kullanabiliyor muyuz acaba? Mesela LG'nin kızıl ötesi uygulamasında eğer listedeki markalarda kontrol etmek istediğiniz cihaz yoksa gerçek kumandayı telefonun kızıl ötesine tutup kayıt edebiliyordunuz. Xiaomi Mi 5 'de de bunu yapabiliyor muyuz?

Ben AnyMote Smart Remote ile denedim IR kaydetme desteklemiyor malesef. Zaten Mi Remote uygulamasında da yok o özellik.

• download19 kullanıcısına yanıt
    Üstten bildirim penceresini çekin. Sessize basılı tutun. Aşağıda titreşimle ilgili yer var oradan yaparsınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: download19

ne yaptıysam bildirim titreşimlerini kapatamadım. bi yolu yok mu bunun?

Zil ayarlarından
    Bildirim ayarlarından
    Uygulamanın içindeki bildirim ayarlarından kapatırsanız titremez

• 
Sayfa: önceki 858859860861862
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.