Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37.629
Cevap
301
Favori
1.648.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi'nin 10400 Mah harici bataryasını, Yi aksiyon kamerasını ve monopodunu, Mi band 1S'ini ve Piston 3 kulaklığını kullanıyorum. Bana göre fiyat/performans ürün tanımını Xiaomi yapıyor ve her bir ürününün kalitesi çok yüksek. Biliyorum ki birkaç yıl içerisinde birçok teknoloji ürününde piyasa liderliğine oynayacaklar. Bu kadar pahalı bir teknoloji dünyasında Xiaomi bir nimet gibi. Mi5 de müthiş her özelliğiyle. Hani Apple mı Samsung mu tartışması var ya, bana hep komik gelirdi. Bir markayı ölümüne savunmak çok anlamsızdı benim için ama giderek Xiaomi tutkunu haline geliyorum engel olamıyorum
  • Prensip olarak mevcut kullandığım telefonun ekranından küçük ekranlı telefon asla almam.
    Bu cihaz 5.5 veya 5.7 olsa idi düşünebilirdim.
    Ama cihazı ekran boyutu hariç beğendim.
  • Uzun zamandır beklediğim telefondu.
    ilk olarak 16gb'lık versiyon çıkartmamaları ve 32'den başlamaları olumlu.
    Ancak;
    Ram neden 32 ve 64 gb'lıklarda 3'te kaldı? artık her amiral gemisi, kapasitesine bakılmadan 4gb ram ile geliyor. Bu bana çok saçma geldi.
    ikinci olarak; sen neden 32 gb'lık versiyonda işlemci hızını düşürüyorsun. Bunun nasıl mantıklı açıklaması var bilmiyorum. resmen saçmalık.

32 gb hafıza bana yetmesine rağmen ram ve işlemci hızı nedeniyle 128 gb'Lık almak zorunda kalıyorum. Xiaomi ne kadar güzel bir telefon çıkartmış olsa da bu nedenlerden dolayı bence daha çok ekmek yemesi lazım.

son olarak parmak izi okuyucusu note 4, s5 gibi kaydırma sandım ama değilmiş. fakat parmak izi okuması için ince gibi geldi bana. umarım sıkıntı yaşatmaz okuma sırasında.

benim için alınabilir fiyat 128 gb için 500 - 550 dolar civarı. xseller 600-700 gibi fiyat açıklarsa, beklemede kalırım. Daha bir de pasaport bulup kayıt ettiricez.
  • Güzel cihaz olmuş ona bir lafım yok ama bir zamanlar ucuz diye yöneldiğimiz Çinli markalar ne ara 1500-1800 TL bandına çıktı çok ilginç. Resmi yurtiçi garantisi olmamasını göz önünde bulundurursak baya majör markaların amiral gemi fiyatına geliyor aslında. Bu fiyatların komisyon ilede alakası yok. Çin'de bile 400-500 dolardan aşağı bulmak mümkün değil. Kafadan 100 dolar civarı ekleniyor. E bunun kargosu falanda var. Bence lansmanlarda açıkladıkları rakamlar ve izledikleri fiyat politikası yanıltıcı oluyor. Lansmanda 300 dolar deniyor ama Çin'de bile o fiyata mümkün değil bulunamıyor. Bence bu durum zamanla aleyhine olacak Çinli markaların. Çünkü kendi cihazlarının piyasasını herzaman 3. şahıslar belirliyor aslında. Neyse sonuç olarak çok güzel cihaz olmuş. Xiaomi iyi yerlere gelmeyi hak eden bir firma. MIUI üzerinde çok çalıştılar, ileri görüşlü ve vizyon sahibi oldukları Miui'dan belliydi zaten. Sadece saçma sapan donanımlı cihazlar satmak yerine Apple gibi şık ve akıcı bir yazılım ile tam anlamıyla bir platform geliştirdiler. Ve bu konuda sabırlı olup sinsice piyasayı ele geçiriyorlar âdeta.

Miui ve Cyanogen benim için hep çok özel iki yazılım olmuştur. Miui android tabanlı en şık ara yüzü ve kullanım deneyimini sunarken Cyanogen ise saf android deneyimini, gelistirilebilir performansı ve özelleştirilebilir yönüyle bir başka güzel.

Xiaomi Mi5 ile büyük ihtimal cyanogen platformunada geçiş yapılabileceği için al benisi çok fazla. Hatta windows phone platformuna bile geçiş yapılabilecek muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ücret olarak ne düşünüyorsunuz ? almak isterim
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlfredBorden

Ücret olarak ne düşünüyorsunuz ? almak isterim

bende soracaktım ama profilini göremedim,insan profilini neden saklar vardır bir bildiği..
  • Türkiye ye uygun fiyattan gelse de alsak
  • Xiaomi yeni amiral gemisi Xiaomi Mi5 'in ardından Pekin'de bir diğer akıllı telefon modeli Mi 4s'i duyurmayı tercih etti.
  • Arkadaşlar mi5 getirmeyi düşünüyorum talep nedir ?? Ben bi 5 adet getireceğim
    Kimler kesin olarak almayı düşünüyor bana PM atabilirsiniz rezerve edebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimdnzz

Arkadaşlar mi5 getirmeyi düşünüyorum talep nedir ?? Ben bi 5 adet getireceğim

Ben İstiyorum Hocam Beni Listeye Ekleyin.
  • ibrahimdnzz İ kullanıcısına yanıt
    eger fiyat belirtirseniz kesinlik kazandırmamız daha kolay olur hocam
  • bildiğim kadarı ile Xiaomi nin türkiyede ofisi yok sahip olmak isterim bu telefona hazır 700 dolar biriktirmişim deli gibi telefon bakınıyorum sağa sola mi5 alabşlirim ama nerden sanalpazar gibi sitelerede güven olmuyorki bi arkadaşım çakma ıphone aldı kutu boş çıktı satan kişi ise hesabını silmiş siteden gelde ulaş gelde güven
  • Şuan çinde bile bu telefon yok hocam. Şaka gibi fiyatlar var piyasada

• SDN yeni bir ön inceleme yayınlamış. Cihaz güzel görünüyor ama home butonunun ordaki alan aşırı geniş olmuş. Keşke her zamanki gibi arka tarafa koysalardı parmak izi okuyucusunu.

Umarım erdi hocamızda cihazı eline geçirip güzel bir inceleme hazırlamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cenkay KESER -- 25 Şubat 2016; 16:59:25 >
  • ibrahimdnzz İ kullanıcısına yanıt
    Çini geçtim barselona da gazetecilere inceleme için bir süre verecekleri telefon bile yok. Sanırım çin yeni yıl tatilinden dolayı üretil konusunda sıkıntı yaşıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimdnzz

Arkadaşlar mi5 getirmeyi düşünüyorum talep nedir ?? Ben bi 5 adet getireceğim

Hocam talep sizin fiyatlandormanıza bağlı şuan. Eğer fiyat iyiyse bende sipariş veririm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: complete_

quote:

Orijinalden alıntı: AlfredBorden

Ücret olarak ne düşünüyorsunuz ? almak isterim

bende soracaktım ama profilini göremedim,insan profilini neden saklar vardır bir bildiği..

Fiyat dolar kuruna bağlı olarak ilan edilecektir. Şimdilik net bişey söylemek doğru olmaz. Lansman fiyattan ilk 4-5 ay satışı olacağını sanmam. Daha yüksek fır fiyatla çıkacaktır. Ancak 32GB modeli için benim tahminin TR'de satış fiyatım 1700-1900 arası olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-11CCAC57A -- 25 Şubat 2016; 18:43:36 >
  • Resmi olarak gelecek olsa dahi fiyatlar bana çok yüksek geldi. Üstelik bu fiyat en düşük özelliğe sahip model için geçerli. Bavul usulü gelecek ise fiyatlandırma oldukça komik.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cenkay KESER

Resmi olarak gelecek olsa dahi fiyatlar bana çok yüksek geldi. Üstelik bu fiyat en düşük özelliğe sahip model için geçerli. Bavul usulü gelecek ise fiyatlandırma oldukça komik.

Lansman fiyatında ise 32GBnin TR satışı 1250-1400 arası olur. Tahminim resmi satışı da yıl sonunu bulur.

• 32 GB lik mantikli duruyo çinden 300 dolara getirtilebilir.One plus two bakiyodum ama mi5 çok gúzel telefonu olmus insallah cinde stok sikintisi olmadan alinabilir

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.