Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (683. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37.629
Cevap
301
Favori
1.648.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 681682683684685
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk sayfada band açmanın altındaki program ile görüyoruz

Root gerekli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cat 12 modem yazıyor cihazda kabaca 600mbit/saniye olabilir mi 5 te.
    Ama sanırım Çin de 800 mhz yok diye Band 20 yi açmamış firma. Global satış a alışamadılar hala bence.
    Gerçek hayatta ki sonuç dün denedim yan yana koydum speedtest te 6splus 143mbit, mi 5 53 mbit. Turkcell le öğle üzeri yaptım test.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    Merak ettiğim şu bu firmaya bu band ları açması için bir sistem yapablirmiyiz birincisi. 2 ncisi bu hız farkı o band lar yüzündenmi oluyor.
    Qualcomm modem kullanıyor genelde herkes. Bence daha hızlı çalışabilir bu cihaz ama denemeden bir şey demek zor.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    Merak edenler için bu adreste band açma olayı için çalışma devam ediyor.
    Band 20 için hala çözüm yokhttp://forum.xda-developers.com/mi-5/how-to/progress-trying-to-unlock-bands-t3337476

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bedlam -- 9 Aralık 2016; 10:8:9 >

• Bu arada farkettiğim birşey oldu. Gece 1 olmadan tarih sonraki güne atlamıyor. Sizlerde de böyle mi? Yaz saati uygulamasının kaldırılması saçma sapan işlere yol açmaya devam ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bedlam kullanıcısına yanıt
    Okuduğuma gore italya ve fransada da 800 bandi sorun yaratıyor. Sadece ilk ve son 2 sayfayi okudum xda da baska bir konuda bandin hicbir data dosyasi olmadigi icin açılması imkansız gibi bir şey diyorlardı. Başka bir telefondan alinmali ya da yeniden yazilmali o bant dosyasi.

• Strola kullanıcısına yanıt
    Bölgeyi Rusya seç düzeliyor.

• gkhnkndy kullanıcısına yanıt
    Alarmin ses seviyesi acik mi? Ses kisma veya acma tusuna basin, en sagdaki ucgene tiklayin yani paneli buyutun ordan alarm sesini ayarlayin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ender E kullanıcısına yanıt
    Mi5s fazladan 300 lira hak etmez paraniz cebinizde kalsin. Forumda zahter1'den almistim.ben. sorunsuz bir alisveris yasadim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Turuncumagaza n11'de fiyati 1099 tlye düşürdü. Gittigidiyor ile anlasamamislar yine. Bonus kartı olanlar için n11 cok ideal oldu. 999 tlye geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: henryerdem

Turuncumagaza n11'de fiyati 1099 tlye düşürdü. Gittigidiyor ile anlasamamislar yine. Bonus kartı olanlar için n11 cok ideal oldu. 999 tlye geliyor.

Turuncu magaza yalan soyluyor. Cepport hepsiburada n11 ve gittigidiyorda ayni fiyaya satiyor. Turuncu magaza komisyon farkli diye milleti kandiriyor.

• A380 kullanıcısına yanıt
    Kişiye göre kampanya yaparak komisyonu düşürebiliyormus siteler dedigine göre. N11 destek verdiği için 1099 tlye düşmüş mesela. Öyle söylüyor.

Siz sorun bakalim bide size ne cevap verecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyagERdem -- 9 Aralık 2016; 12:22:55 >
  • Fazladan 300 olsa gene iyi 1450tl asagi veren yok. Fazladan 450tl

• İdealseçim e mesaj attım haftaya stokta olacakmış.

Mesajınız var!

idealsecim adlı kullanıcı size bir mesaj gönderdi.

Konu: RE:xiaomi mi5

Merhaba, Haftaya gelmesini beklemekteyiz efendim.
  • Son sattığı Ürünler global rom demesine rağmen güncelleme almayan Çin romu varmış. Öyle de bi durum var.

• Kevin De Bruyne kullanıcısına yanıt
    Donanımsal olarak Band 20 yok. Bu nedenle hiçbir şekilde açılamıyor. Yazılımsal olarak açılmış olsa bile 800Mhz'dan data alışverişi yapmıyor.

Band 20'nin olmamasının nedeni ise lisans ücretleri. Band 20'li Global versiyon telefon modelleri var Xiaomi'nin ve 100$'a yakın farkediyor diğer versiyonlara göre.

F/p oranını kaybetmemek için hemen hemen hiçbir telefonuna koymuyor bu nedenle bu desteği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felixamor -- 9 Aralık 2016; 13:5:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: felixamor

Donanımsal olarak Band 20 yok. Bu nedenle hiçbir şekilde açılamıyor. Yazılımsal olarak açılmış olsa bile 800Mhz'dan data alışverişi yapmıyor.

Band 20'nin olmamasının nedeni ise lisans ücretleri. Band 20'li Global versiyon telefon modelleri var Xiaomi'nin ve 100$'a yakın farkediyor diğer versiyonlara göre.

F/p oranını kaybetmemek için hemen hemen hiçbir telefonuna koymuyor bu nedenle bu desteği.

Donanım olarak olmaması tuhaf bence biraz. Islemciyle alakali bi durum değil mi bu? Snapdragon 820 band 20 yi destekliyor.

• Çipsetle alakalı bir durum. Qualcomm'un bu modeminde Band 20 yok. Yani olması gerektiği yapılandırma dosyasında bu satır yok. Bu frekansı tetikleyecek bir satır olmayınca haliyle çalışmıyor. Bu öyle editlenip düzenlenecek birşey değil.

• UnRateD U kullanıcısına yanıt
    Bende hepsiburadadan almıştım. Bahsettim zamanında bu ekrandaki dalgalanma ezilme gibi sorun bendede vardı ve buradaki arkadaşlar dikkate almadı tabi sonra ne oldu ikinci gün cihazın ekranı komple gitti şarjda geç dolma sorunu vardı zaten hepsiburadaya gönderdim arızalı iade diye kabul etmediler geri gönderdiler bana siz kendiniz servise yollayacaksınız dediler bende yolladım bakalım iade raporunu bekliyorum. Size tavsiyem ön cam jelatinine koli bandıyapıştırınsağ sol iki parça olarak tam kaplasın yapışkanı yerinine yapışacak koli bandı sonra koli bandını kaldırın telefona yapıştırın ön jelatini tekrar have vs pek kalmıyor öylce tüm kutu aksesuvar ile iade edin başınızı ağrıtmayın !
  • 3g bağlı, testte sıkıntı yok ama video izleyemeyecek yavaş ınternet! Başına gelen varmı?

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

• Hocam donanimsal demiştiniz ama bir sonraki cevabinizda dosya satırında yok diyorsunuz. Biraz çelişki var sanki

Doğrudur bu öylece kolayca eklenebilecek bir şey değil. acilmasi imkansıza yakın oldugunu biliyorum. Ama iyi kötü çalıştırılması mümkün olabilir. Bunu denerken telefon ağır hasar alabilir.
  • hangi mağaza bu ?
  • 
Sayfa: önceki 681682683684685
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.