Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
37.379
Cevap
371
Favori
1.557.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 2853
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 434
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 23 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 256
  • Favoriye Eklediklerim 375
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • hiboz (682 mesaj) kimyagERdem (588 mesaj) DevrimSeven60 (584 mesaj) cagriklm06 (549 mesaj) Asaf04 (454 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (12184 mesaj) Mobil (17617 mesaj) Tablet (721 mesaj) Mini (2986 mesaj) Uygulama (774 mesaj)
  • @
Giriş
    4797 Mesaj
    %90 wifi kullanimi ile sonuc bu şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmert -- 6 Nisan 2020; 12:54:45 >
    bugün şarjı dolu olmasına rağmen bir anda kapandı ve her şeyi denememe rağmen açılmadı.
    sanırım yollarımız bugün ayrılıyor.

işin en kötü tarafı bir süredir dosyalarımı buluta yedeklemiyordum, pek çok şey telefonda kaldı.
    servise göndermeyi düşünüyorum ama anakart sorunu diyerek 1.000 tl civarı para isterlerse, boşa vakit kaybı olur benim için.

bu aniden kapanıp açılmama sorununu tecrübe eden başkaları var mı acaba?

Telefon için type C şarj aleti alacağım ancak internete güvenemiyorum. Normalde mi 5 ler hızlı şarjı destekliyor ancak samsung hızlı şarj ile şarj almıyorlar. Trendyol vb sitelerde ki xiaomi 3A hızlı şarjlara güvenilir mi? Açıkcası bana fiyatları biraz ucuz geldi. Yoksa xiaomi de bu fiyatlar normal mi?

Aşağıya bir kaç tane örnek ürün bırakacağım. Hangisi gerçekten orjinaldir ve alınmalıdır sizce?

Trendyol Linki

n11 Linki

Gittigidiyor Linki ==> Nedense bunun fiyatı pahalı ve mi 9 adaptörü olarak belirtilmiş.

• Onbaşı
    19 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ekmek arası sakız

2017 yılı haziran ayında 1.100 tl'ye almıştım mi 5'i.
    bugün şarjı dolu olmasına rağmen bir anda kapandı ve her şeyi denememe rağmen açılmadı.
    sanırım yollarımız bugün ayrılıyor.

işin en kötü tarafı bir süredir dosyalarımı buluta yedeklemiyordum, pek çok şey telefonda kaldı.
    servise göndermeyi düşünüyorum ama anakart sorunu diyerek 1.000 tl civarı para isterlerse, boşa vakit kaybı olur benim için.

bu aniden kapanıp açılmama sorununu tecrübe eden başkaları var mı acaba?
    aynı problemi yaşadım 10 gün önce henüz ben de bir çözğm bulmuş değilim. hala kapalı. sadece şarjda birazcık anakart ısınıyor başka bir şey yok.

Aliexpress ten ekteki fotoda bulunan şarj ve güç entegrelerinin siparişini verdim, 50 gün kadar sürdü gelmesi. Sonra usta birini bulup onada 100 lira verdim. Şuan sorunsuz çalışıyor telefon. Ama sizinki düzelir mi bilemem. Eşim telefonunu çok sevdiği için 2000 lira masraf yapıp telefon alacağımıza 200 lira masraf yapıp şansımızı denedik. Bizimki tuttu. Fotoğraf ve videolarda sağlamdı. Siz karar verin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: ekmek arası sakız, şayomici31 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
    19 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Tsksn

Aliexpress ten ekteki fotoda bulunan şarj ve güç entegrelerinin siparişini verdim, 50 gün kadar sürdü gelmesi. Sonra usta birini bulup onada 100 lira verdim. Şuan sorunsuz çalışıyor telefon. Ama sizinki düzelir mi bilemem. Eşim telefonunu çok sevdiği için 2000 lira masraf yapıp telefon alacağımıza 200 lira masraf yapıp şansımızı denedik. Bizimki tuttu. Fotoğraf ve videolarda sağlamdı. Siz karar verin
    cevap verdiğiniz için teşekkürler. dediğiniz gibi tek çare güç çipi ve onu yapabilecek bir usta. o da biraz şans sanırım.
    |
    |

• Onbaşı
    19 Mesaj
    quote:

bi de bi şey soracağım. tam olarak ne sipariş verdiniz? neler lazım? bir de sorunu tespit etmeden sipariş verdiniz değil mi sorun güç entegresi diye tahmin ederek?

• Çavuş
    61 Mesaj

Eşim bir tamirciye vermiş, adama telefonda söyledim güç entegresin de büyük ihtimal sıkıntı diye fakat adam şarj entegresini sökmüş ben arayıncaya kadar. Elindede yokmuş entegre, kulaklarını baya bi çınlatarak aldım telefonu. Sonra bir arkadaş vasıtasıyla başka bir tamirci buldum. O bütün entegrelerden sipariş ver, garanti olsun dedi. 2 ay bekledik neredeyse ama mutlu sonla bitti:)
    Bu forumdan ve miu forumdan üstadlar sıkıntı büyük ihtimal 8994 güç entegresi diye söylemişlerdi.

SMB 1351
    PMI 8996 001
    PMI 8994 002

|
    |
    şayomici31 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

tamirciler genelde bu tarz şeylerden hoşlanmazlar. hatta terslerler cok biliyosan kendin yap gibi şeyler söylerler. sizinki ilgincmis parçayı disardan temin etmenize musade etmis bi de ustune montajini yapmis :)

|
    |
    Tsksn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

N11 den Syrox Q32 TYPE-C GİRİŞLİ 3.0 AMPER HIZLI ŞARJ ALETİ (BEYAZ) şarj aleti almıştım 30 TL ye alfagsm satıcısından. Hızlı şarjı da var. Çok memnunum. Bir ara bozuldu adaptörü. Syrox satan herhangi bir dükkandan ücretsiz değişim yapılıyor. Şu anda satışta olmadığı için link atamadım. Ama bine yakın olumlu yorum vardı.

|
    |
    india_ipekyolu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

mi roaming uygulaması nasıl aktivite edecem ?

mi5 kullanıyorum. miui 10.2.2 yüklü.

En altta ortada ENABLE ye bas.

|
    |
    mericx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

baba öyle olmuyor işte....
    |
    |
    hiboz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Eşim bir tamirciye vermiş, adama telefonda söyledim güç entegresin de büyük ihtimal sıkıntı diye fakat adam şarj entegresini sökmüş ben arayıncaya kadar. Elindede yokmuş entegre, kulaklarını baya bi çınlatarak aldım telefonu. Sonra bir arkadaş vasıtasıyla başka bir tamirci buldum. O bütün entegrelerden sipariş ver, garanti olsun dedi. 2 ay bekledik neredeyse ama mutlu sonla bitti:)
    Bu forumdan ve miu forumdan üstadlar sıkıntı büyük ihtimal 8994 güç entegresi diye söylemişlerdi.

SMB 1351
    PMI 8996 001
    PMI 8994 002
    çok teşekkür ederim zamanın için usta. sağolasın.
    |
    |
    |
    |
    benimde mi5 prime ım bataryası çok zayıfladığı için deji marka batarya sipariş ettim ve işe giriştim batarya çıkarırken ekran ve şarz soketlerini de çıkardım sonra pili ve soketleri geri taktım ama ekrana görüntü gelmedi.
    telefon açılıyor ses geliyor bildirimler geliyor bildirim ışıkları yanıyor ama ekrana görüntü gelmiyor.
    ekran değişse sorun çözülecek ama sorun neden ve nasıl oluştu hiç anlamadım. çok basit işlemde nasıl oldu da ekranı kaybettim anlamadım. sizce yapabileceğim başka bir şey var mı?
    iyi günler.

Takılan sokette temassızlık olmuş olabilir. İyice oturtup denediniz mi. Durduk yere bozulmaz.

|
    |
    kursunlu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    birçok kez çıkarıp taktım eski diş fırçası ile temizledim yani takılması çok zor olmayan ve gayet kolay takılan bir soket ayrıca pinlere de yakından baktım gayet düzgün duruyorlar.başka gözden kaçırdığım birşey olabilir mi acaba ?
    galiba çıkarırken flex kabloya baskı uygulamışım o yüzden görüntü gelmiyor olabilir başka seçenek kalmadı çünkü ama yine de az da olsa bir görüntü gelmesi gerekmez mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursunlu -- 13 Nisan 2020; 22:24:41 >
    |
    |

• Er
    7 Mesaj
    kocaelinde ekran flex değişimi yada tamiri yapabilecek bir tamirci bilen var mı?
    |
    |
    İlk çıktığında aldığım mi 5 :) gecen hafta itibariyle ekranın sol ustün 1 cm altında gökkuşağı şeklinde sarardı :) morelim bozuldu ya. Cihazda 1 çizik dahi yoktu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Reklamlar
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Sohbet
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.