Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1799. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37.629
Cevap
301
Favori
1.648.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17971798179918001801
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Syberia son sürümü kullanıyorum memnunum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mcroses kullanıcısına yanıt
    Hocam sorunu tam olarak yazarsanız yardımcı olmaya çalışayım. Mesela telefon açık çalışıyor. Restart yaptığınız da yada kapattığınız da tekrar açılmıyor mu? Eğer açılmıyor ise şarj da mı almıyor?

• androkolik kullanıcısına yanıt
    Kendi kendine kapanıyor şarj almıyor restart da olmuyor. Sonra belli bir süre sonra kendi kendine düzeliyor, hatta ben anakart gitti diye gittim yeni tel aldım. Sonra bir arkadaş kabloları tekrar takip çıkarınca duzeldigini yazmış onu denedim su an öyle bir sorun olursa açıp pil soketi ile oynuyorum açılıyor.baska forumlarda bunun kronik bir sorun olduğundan bahsediliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Anladım hocam. Eşimin telefonunda da aynı sorun vardı. Yaklaşık 9 ay sizin dediğiniz gibi soketi çıkar tak ile devam ettik ama bir süre sonra oda işe yaramıyor. Bu sorunun sebebi power ic chip inin bozulması. Pmi8994 isimli bir chip mevcut anakart üzerinde. Yabancı forumlarda da bahsedilmiş. Ayrıca youtube da değiştirme video larına kadar mevcut. Aliexpress de satılıyor. 20-30 lira civarı birşeyi sanırım. Eşimin telefon şuan telefoncu da. Henüz yapılmadı ama sorunun bu olduğuna eminim. Telefoncu arkadaşa da böyle tarif ettim. Elinde de Pmi8994 chip varmış şansıma. Bekliyoruz bakalım.

• Sanırım guncelleme o bu derken telefonu iPhone gibi yazilmla yavaslatti var ve şarj suresini kisalttilar. Bu kadar iyi bir telefon bir yilda hizli bir sekilde performans kaybina ugrasi, bataryanin bu denli hızlı bitmesi normal değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaMueL 19.o7*

Sanırım guncelleme o bu derken telefonu iPhone gibi yazilmla yavaslatti var ve şarj suresini kisalttilar. Bu kadar iyi bir telefon bir yilda hizli bir sekilde performans kaybina ugrasi, bataryanin bu denli hızlı bitmesi normal değil.
    Mi globe rom ile kullanmıyorum. Gayet güzel rom. Lakin şuda bir gerçek artık bataryalar ölüyor. Şuan yeni taktım nohon batarya +1 gün performansı var normal kullanımda +4 saat ekran süresi oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5EED104EE -- 23 Aralık 2018; 14:22:55 >
  • Mi Note 5 cihazim instagramdayken birden dondu ve siyan ekrana gecti. Ne hard reset oluyor nede mi yazisi geliyor. Ama siyah ekranda acik sekilde bekliyor.

• Benim telefona asistan halen gelmedi. Dışardan yükledim onda da çalışmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batarya almam lazım ama kötü bir sürpriz yaşamamak adına orijinal olmasını istiyorum.

Delta 150tl fiyat istedi. Ne dersiniz ne yapmalıyım ya da nerden almalıyım sizce? Teşekkürler.
  • Pegasustoni kullanıcısına yanıt
    Hocam bura yeri değil fakat o sorun benim başıma lg g2de gelmişti. Ekran açık ama tamamen karanlıktı. Lg yazısını göremiyordum. Benim yapabildiğim açmak veya kapamaktı.
    Sonra anakartı değişti. Benim başıma Güncelleme sırasında gelmişti. Sizinki de sanırım brick olmuş fakat bunun kendi kendine olması için baya bir şanssızlık gerekir.
    Diğer bir yandan lg g3-g4lerde kendi kendine sık sık olduğunu da göz önüne olursak sizin de brick etme olasılığınız var. Bilgisayara bağlayınca da düzgün bir çözüm bulamazsanız hardbrick demektir ve tek yol anakart değişimi gibi gözüküyor veya iyi bir bilen tamirciye anakartı yaptırmak da geçerli bir yoldur. Benimkinin sorunu ana hafıza(doğru ismini hatırlayamadım) yanmasıydı. O parcanın değişmesi yeterliydi fakat komple değişimi daha kolaydı.
  • Arkadaşlar telefonun bataryası kötü durumda. Batarya önerilerinizi alabilirmiyim? Nohon tavsiye eder misiniz? Yurtiçi yurtdışı sitelerden olabilir.

• Mi5ten Mi8 lite gecmek mantikli mi ?

• Nohon geldi üzerindeki karekod ile kontrol ettim sitesi orjinal dedi 😁 gerçekten kutu aksesuar olsun kalite kokuyor Türkiye de aldığım çakma batarya görüntüsü

• Fiyat nedir hocam?

• tekno_gus kullanıcısına yanıt
    Nohon’un batarya sağlığı nasıldır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tekno_gus kullanıcısına yanıt
    Hocam Aliexpressten mi aldınız ? 4k sipariş yapmış satıcı aynı nohon marka 4000 mAh batarya da satıyor fiyat aynı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekno_gus

Nohon geldi üzerindeki karekod ile kontrol ettim sitesi orjinal dedi 😁 gerçekten kutu aksesuar olsun kalite kokuyor Türkiye de aldığım çakma batarya görüntüsü

Nohon için ölçüm yaptınız mı Accubattery ile ? Varsa grafik atar mısınız ?

• Xiaomi mi 5 Prime telefonum için şarj kablosu almak istiyorum. 3 A ve 2.1 A lık kablolar var hangisi uyumlu oluyor?
    servise gönder anakartın değişmesi lazım onun için bende de aynısı olmuştu
  • 😁

• 
Sayfa: önceki 17971798179918001801
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.