Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1796. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
37.629
Cevap
301
Favori
1.648.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17941795179617971798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam nerede açıkladı Xiaomi güncelleme vermeyeceğini. 2 hafta öncesine kadar haftalık güncelleme veriyordu noldu da birden kesildi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • UltioPasha kullanıcısına yanıt
    Birkaç sayfa önce paylaştım resmi duyuruyu.

https://shiftdelete.net/xiaomi-bu-telefonlara-destegi-kesiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • prestiggge P kullanıcısına yanıt
    Hocam nasıl kurdunuz. Sensörler çalışmadı bende. Onun dışında bi sıkıntı çıkarmadı. Miui'a göre daha hızlı ve çok daha akıcı. Ram yönetimi de daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakikidaredevil

Hocam nasıl kurdunuz. Sensörler çalışmadı bende. Onun dışında bi sıkıntı çıkarmadı. Miui'a göre daha hızlı ve çok daha akıcı. Ram yönetimi de daha iyi.
    Miui 9 un üzerine TWRP kurdum, wipe yapıp doayaları flasladım,işlemler bittikten sonra yine wipe yaptım. Performansı iyi ama stabil değil. Uğraşmayın bence.

• prestiggge P kullanıcısına yanıt
    Hangi sürümü kurdunuz? Ben son çıkan 2.1 sürümünü kullandım 1-2 gün, internetle ilgili bi sıkıntı yaşamadım. Belki biraz daha kullansam başka sorunlar çıkabilirdi bilmiyorum. Geliştiren arkadaş sensör sorununu sonraki patch ile düzelticez yazmış, düzelirse telefon rahat 1-2 yıl götürür gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakikidaredevil

Hangi sürümü kurdunuz? Ben son çıkan 2.1 sürümünü kullandım 1-2 gün, internetle ilgili bi sıkıntı yaşamadım. Belki biraz daha kullansam başka sorunlar çıkabilirdi bilmiyorum. Geliştiren arkadaş sensör sorununu sonraki patch ile düzelticez yazmış, düzelirse telefon rahat 1-2 yıl götürür gibi.
    1.3 kurmuştum, 2 ye güncelleyince çöktü. Wipe falan yapınca düzeldi ama diğer sorunlar devam etti. Deneyin isterseniz. Ben stock roma döndüm. Kafam rahat etti.

• miui 10 lar mi5 telefonun pilini resmen öldürdü.3-4 aydır telefonun bataryasından nefret ettim.bataryayı değiştirdiğim halde eski performanstan eser yok. denemediğim rom kalmadı ama ya hatalı ya da pil sorunu var vs... miui 10 için en sorunsuz miui rom miuiMS , oda desteği kesti.elbette miui tabanlı başka romlarda var ama pil kalibresi en iyi şekilde yapılmış rom bu.aosp tabanlı romda şu an kullandığım pixel experience.syberiada çok bug var sensörler çalışmıyor vs...
    ama ben gene de miui tabanlı romları tercih ederim. forumları takip ettiğimden dolayı miui 10 larda batarya sıkıntısı var bende yakında miui8 yada 9 a geçecem çünkü şarz aletine bağımlı olduk miui 10 larda. eskiden günde 1 kere taktığımızı şimdi 3 kere takar olduk şarza. miui8 ve 9 kullanan arkadaşlar sorunsuz şekilde kullananlar hangi sürümü kullandıklarını (global - geliştirici farketmez) batarya performanslarını özellikle miui 10 a göre karşılaştırıp yazarlarsa sevinirim.

• Arkadaşlar daha önceden kullandığım romda volte vardı. Şimdi EU romda tel volte aktif edilemiyor. Hattım turkcell ne yapabilirim

• anıl72 A kullanıcısına yanıt
    Global romda da eu romda da Volte açık. Ama eskiden de şimdi de hiç çalıştığını görmedim.

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

• hiboz H kullanıcısına yanıt
    Bende öyle gözükmüyor hocam

Hocam volte ekranda yok fakat hattım Turkcell den başka Turkcell li bir numarayı aradığımda ses çok kaliteli. Önceden Vodafone kullanırkende Vodafone aradığımda yine kaliteliydi. Yani aynı hattan aynı hat aranırsa aktif gibi geliyor bana.

• Arkadaşlar benim telefonumda yaklaşık birkaç aydır hayalet ekran olayı var. Garanti bitmesine 2-3 ay var. Ne önerirsiniz? Çinden ekran alıp taksam olay çözülürmü yoksa garantiye mi yollasam yoksa böyle devam mı edeyim. Çok fazla da rahatsızlık vermiyor. Uzun süre aynı yerde kakınca çıkıyor 5 dakika sonra ekran temizleniyor.

• murdem05 M kullanıcısına yanıt
    Garantiye yollayın. Ücretsiz değiştiriyorlar.

• murdem05 M kullanıcısına yanıt
    Volte aktif olduğunda görüşme esnasında 4g de kalır. 3g ye düşmez. Sizde eğer görüşme esnasında bile 4g de kalıyorsa Volte çalışıyor demektir.

Bir de volte etkinse en fazla bir ya da iki saniye içinde arama gerçekleşiyor. Şimdiki gibi 10 sn sürmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiboz -- 10 Aralık 2018; 23:28:37 >
  • anıl72 A kullanıcısına yanıt
    Daha önce Turkcell hattından volte( hdses) i etkinleştirdin mi.

Mi5 ile değil de Samsung s6 ve üzeri, LG g6 ve üzeri, iPhone 6 ve üzeri bir telefona hattını takıp hdses yazıp 2200 a (numaradan emin değilim) yollayınca açılıyor.

Turkcell mi5 i adamdan saymıyor.

Belki bu yüzden kapalıdır sende.

Tüm bunları yapsan da yine açılmıyor volte. Daha karmaşık işlemler yapıp açanlar var ama uğraşmadım.

Hocam düzeliyormuki sonradan tekrar olma durumu okumuştum..

Hocam görüşmelerde voltede 4g de kalması ile ilgili dikkat etmedim. Denersem yazarım.

• Nohon

• Miui 10 kullanan arkadaslar. Once uygulama pil tasarrufundan whatsapp gibi uygulamalari kisitlama yok seklinde ayarliyorsunuz. Sonra pilde tuketim fazla olan ve uyutulabilinecek olanlari komple uyutuyorsunuz ve sarjdan cikarir cikarmaz pil tasarruf moduna aliyorsunuz ve sabah aksam bana dua ediyorsunuz. Saglicakla

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 17941795179617971798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.