Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1730. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37.629
Cevap
301
Favori
1.648.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17281729173017311732
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 9.5.3 Sabah geldi. Bug fix yazıyordu. inşallah yaşadığım sorunlar düzelir. fazla kullanamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcx

Her güncellemede format atmakta sıkıcı. Areo gelir diye formatlamadım. Bekliyorum. ARa Ara reset atıyor.
    niye format atıyorsun .bir de format atınca her şey siliniyor mu nasıl yol izliyorsun
  • http://bigota.d.miui.com/8.5.31/miui_MI5Alpha_8.5.31_f3a88e5b00_8.0.zip

miui 10 alfa isteen yüklesin.Çince ve ingilizce dilleri var.

Ben denemedim henüz.
  • Format atmıyorum sadece Anroid 6 dan 7 ye geçerken attım. Ve 8 e geçince atacağım.

Herşey siliniyor yedek almak veya mi dropa eklemek lazım.
  • alicandemir73 A kullanıcısına yanıt
    Direk güncelleyici ile yükleyebilir muyuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Global developer oreo çok stabil değil arkadaşlar kasmalar var baya. Stabil sürümde kalmanızı tavsiye ederim.

• Merhaba arkadaşlar cihaza twrp yüklemek istiyorum yardımcı olur musunuz?
    pc:win 10 64bit
    cihaz: 9.5.2.0 kararlı sürüm kullanıyorum ve bl kilidi açık

Ben 1.sayfadan denedim (bilgisayar C:\Program Files (x86)\Xiaomi\MiPhone\Google\Android yoluna gidin).
    Burası bende yok nasıl yüklerim google android driver mi yüklemem lazım anlamadım gerekli linkleri verebilir misiniz?
  • arkadaşlar bataryam şişti patladı patlaacak orjınal bır mı 5 bm22 bataryası bulamadım.kullandıgınız aldıgınız bır batarya var mı orjınal yada kalıtelı olan.şimdiden teşekkur ederım
  • gonuldostu82 kullanıcısına yanıt
    O konumun olması şart değil

Masaüstünde bir klasör açıp içine indirdiğiniz twrp yi atın

Orada shifte basılı tutarken sağ tık yapın komut penceresini (powershell de olabilir) burada aç diyin sonra fastbpot komutunu yazın

Bu işlemler hızlı oluyor fakat twrp yi flashladıktan sonra “done” dese bile 1-2 dakika bekleyin, hemen kesince bağlantıyı flashlanmamış oluyor. Ekrana aldanmayın

Twrp.me sitesindeki anlatımla aynı yaptıklarımız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rawski

arkadaşlar bataryam şişti patladı patlaacak orjınal bır mı 5 bm22 bataryası bulamadım.kullandıgınız aldıgınız bır batarya var mı orjınal yada kalıtelı olan.şimdiden teşekkur ederım
    Bende orijinal diye aradım baya resmi distribütör olmayınca bulamazsınız gg den en çok satan birinden aldım 16 adet satmışdı işte deniyorum accu battery ile nerdeyse ilk aldığım zaman ki süreleri almaya başladım accu battery yıpranması %10 gösteriyo mah olarak ama fena değil bence beklemeyin bile telefon güzel hala ama işte pil 1.5 seneye falan gidiyor AliExpress den de nohon batsrya alacaktım süre uzun vazgeçtim masik sürümü rom da yükledim geçen 5.45 ekran açık süresi aldım 16 saat fazla bekleme şu an küllerinden doğdu telefon 2.25 dk ekran süresi alıyordum :))

• heartless4826 H kullanıcısına yanıt
    Hocam ben Android 8 ve 8.5.24 betadayim. Bu Google camera yi nasıl kurabilirim. Portre modu mu var acaba

• MIUI 10 for Mi 5 - 8.6.4 Alpha Çıkmış......
    Bug:
    - Speaker (some users) - 8.5.31
    - There is no GPS in the settings. You can not turn on/off the GPS. - 8.5.31
    - Unknown

Android Version:
    8.0

https://goo.gl/rk1iSm
  • miui 9 global betalar artık çok ısınmaya ve kötü olmaya başladı

custom rom'a geçeceğiz

lineage 15.1 nasıl iyi mi?

hangi custom romu öneriyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet hem ön kamerada hem arka kamerada portre modu var,cihaza twrp den magisk zipini kurarak rootlayacsksın sonra magisk modülünde telefon açıldıktsn sonra camera 2 enable modulünü kuracaksın xposed gibi zaten sonra da google camera v6 kuracsksın bu kadar

https://forum.miuiturkiye.net/konu/mi5-icin-google-kamera-portre-modu.20560/
    Eyvallah hocam da baya bilgi gerektiriyor sanırsam =)

Eyvallah hocam da baya bilgi gerektiriyor sanırsam =)

• anıl72 A kullanıcısına yanıt
    Sadece twrp kurulu olması lazım gerisi çok kolay,twrp yüklerken win 10 pc lazım ,twrp yükleyebilirsen inanki gerisi çok kolay

• mcx kullanıcısına yanıt
    1150 TL ye 11.11.2016 da aldım jdi ekran mi8 de bu boyut ve hafifliğe yakın olsa geçebilirdim ama büyük ağır telefon kullanması zor s7 edgeden tecrubeliyim. Şükürler olsun ki telefonum çok güzel çıktı artık mi9 geri dönüşleri dinler Xiaomi ve orta boy bir mi9 yapar.

• 9.5.3 güncelleme gelmiş aranızda güncelleyen var mı son güncellemeler bildirim sorunlarını halletseler de ekran sürüme yarıya İndirmisti. Custom rom olarak önerileriniz var mıdır

• Degethyus kullanıcısına yanıt
    Fastboot veya Twrp ile güncellerken sadece veriler fotolar notlar falan mı gidiyor hocam uygulamalara bir şey olmuyor derken silinmiyor mu

• 
Sayfa: önceki 17281729173017311732
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.