Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
37.272
Cevap
380
Favori
1.546.870
Tıklama
Giriş
    57 Mesaj
    Arkadaşlar global stable 9.5.2deydim,bırakın stable romu muitr oreo kurdum üstüne root ve google camera kurdum inanın kıskanıyordum portre modunu mi5im kral oldu valla.Hiç zor değil inanın muitürkiye forumundan faydalandım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinal tema ya dön

|
    |
    srtc39 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2017 haziranında 1100 tl'ye aldığım mi 5, an itibariyle 2.000 tl'ye dayanmış. bunu farkedince yazmak istedim. garip bi' duygu.
    hazır bu konuya gelmişken belirteyim, telefonda ısınma sorunu oluşuyor bir süredir. uzun süre telefonla konuşunca ısınıyor. belleği fazla yoran birden fazla uygulamayla uğraşırken ısınıyor. ve nadiren de olsa kendini kapatıyor. benzer sorun yaşayan varsa ve çözüm önerilerine sahipse lütfen yazsın.

areo yetişşş :))) İnşallah en kısa zamanda verirler.
    quote:

Orijinalden alıntı: ekmek arası sakız

2017 haziranında 1100 tl'ye aldığım mi 5, an itibariyle 2.000 tl'ye dayanmış. bunu farkedince yazmak istedim. garip bi' duygu.
    hazır bu konuya gelmişken belirteyim, telefonda ısınma sorunu oluşuyor bir süredir. uzun süre telefonla konuşunca ısınıyor. belleği fazla yoran birden fazla uygulamayla uğraşırken ısınıyor. ve nadiren de olsa kendini kapatıyor. benzer sorun yaşayan varsa ve çözüm önerilerine sahipse lütfen yazsın.
    evet benim cihazda da böyle ısınma sorunu oldu sistem uygulama güncellemeleri ile alakalı galiba cihazda ayarlar kısmında bulunuyor , tavsiyem cihazına wipe yaparak formatla ve cihazın açıldığında wifi ve gps kullanma sadece şebeke hattın ile açılışı tamamla ama hiç bir şeyi güncelleme öncelikle test et yaklaşık yarım gün baktın cihazda ısınma yok wifi ile ilk önce google play güncellemelerini yap bir kaç saat test et baktın sorun yok sonra uygulama sistem güncelemelerinden sadece bildiklerini güncelle müzik, dowlond ,temizlık uygulaması gibi arada yabancı uygulamalar var app filan diyor ben onlardan şüpheleniyorum onları yoksay deyip güncelleme derim size

• Yarbay
    4164 Mesaj

Konu linki paylaşsaydınız keşke çok aramazdık bizde...
    |
    |
    heartless4826 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Stabil Oreo gelsede son bir kez temiz kurulum yapıp artık bıraksak telefonu. MIUI 10 tanıtılacakmış Mi8 ile beraber ama bize verirler mi fikrim yok. Keşke Oreo + Miui 10 Global Stabil düzgün bir ROM verseler son bir kez de işimize baksak bizde...

Global Beta var iken stabil beklemek ?

Beta stabil den daha stabil

|
    |
    Kefelon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Atak-1

Meraba arkadaşlar elimde 2 senelik mi5 vardı,geçen hafta aniden şarjı %90 lardan %20 lere düşmeye başladı,bataryasın değiştirdim,az çok teknik bilgim vardır,bataryası birden bire aniden dğşmeye ve hiç gitmemeye başlamıştı,yeni bataryada orijinal bulamadım ama muadil taktım,gelelim sorunuma,cihazımda bataryayı taktıktan sonra kullanımda elde iken normal seviyelerde şarj giderken kapalı modda felaket şarj harcamakta 12 saat bekleme süresi 7 dk ekran açık kalma süresi 24 dk konuşma ve şarj % 17,yeni rom yükledim,sıfırlama yaptım WİPE/CACHE olayını yaptım en ufak bir iyileşme olmadı,yan sanayi bataryadan oluyor desem değiştirmedende durum böyleydi,ne yaparsam yapayım düzelmedi maalesef ,artık ana karttan kaynaklandığını düüşünmeye başladım,Google servisleri harcama yapmış görünüyor ama telefonda hiç bir şey kurulu değilken bile şarj bekleme süresi facia,önerisi olan varmı?
    Elektrik kaçağı var demek ki telefonda. Büyük ihtimal anakartın değişmesi gerekir. Bir telefoncuya göster diycem ama telefoncular da içine ediyor aletlerin :)
    |
    |

• Çavuş
    57 Mesaj
    |
    |
    01Mrt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

nasıl tenekeye döndü hocam ya bende miui 9.5.2 sürümüne geçmeyi planlıyordum. 1 senedir güncelleyemedim telefonu her güncellemede ayrı dert ayrı tasa.
    |
    |
    mcx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: selmand

nasıl tenekeye döndü hocam ya bende miui 9.5.2 sürümüne geçmeyi planlıyordum. 1 senedir güncelleyemedim telefonu her güncellemede ayrı dert ayrı tasa.
    İçin rahat olsun güncelleyebilirsinz. Güncelledikten sonra format atın telefona sıfır sıkıntı olur. Bende de 9.5.2 var. Güncelledikten sonra formatladım şu an problemsiz çalışıyor.
    |
    |
    Ben kaç senedir kullanıyorum telefon ne bozuldu ne dondu adam akıllı masallahi var

|
    |
    Beyler 8.5.24 global beta sürümünü yüklerken hata veriyor, 6 aydır yükleme yapmamıştım twrp mi değiştirmek lazım acaba sizin twrp sürümünü yazabilir misiniz ?

Her güncellemede format atmakta sıkıcı. Areo gelir diye formatlamadım. Bekliyorum. ARa Ara reset atıyor.
    |
    |
    Bahsedilenler: selmand

Fastboot yönetimi ile temiz bir şekilde yüklemek varken twrp ?

Zaten 8.5.10 da beri twrp den frimware hata veriyor yükleme de

|
    |
    Degethyus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Twrp ile de gayet temiz bir kurulum oluyor hocam.Ayrıca uygulamalara hiçbir şey olmuyor, fastboot yaparken de öyle oluyor muydu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Degethyus -- 2 Haziran 2018; 0:23:3 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Asaf04

Fastboot da iken clean all yerine save data dersen verilerin silinmeden yüklenir ama tavsiye edilmez

Twrp cihazın her yerine erişemez sadece system ve boot img değiştirir geri kalan diğer img dosyaları twrp de yüklenemez (zip paketinin içindeki dosyalar için)

|
    |
    Degethyus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    9.5.3 gelmiş imşallah bazı problemler giderilmiştir.
SEO
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.