Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
37.069
Cevap
384
Favori
1.533.028
Tıklama
Giriş
    25 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar. Telefonda ilginç bir sorun var. Ana ekran tuşuna basmadığım halde sürekli ana ekrana dönüp duruyor. Kapalıyken de aynı sorun oluyor ekranı uyandırıyor durup dururken. Bunu yaşayan veya çözümünü bilen var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Android oreo guncellemesinden sonra google play uygulamalari guncellememeye basladi, yeni uygulamaları indiremedim. İndiriliyor kisminda kaliyor. Google play ayarlarında cihaz sertifikalı değil diyor. Bilinen tüm yöntemleri denedim, çözüm bulamadim. Global betanin son güncellemelerinde bu sorunla karsilasan oldu mu acaba?

Orijinalden alıntı: asdf344

Android oreo guncellemesinden sonra google play uygulamalari guncellememeye basladi, yeni uygulamaları indiremedim. İndiriliyor kisminda kaliyor. Google play ayarlarında cihaz sertifikalı değil diyor. Bilinen tüm yöntemleri denedim, çözüm bulamadim. Global betanin son güncellemelerinde bu sorunla karsilasan oldu mu acaba?
    Bende uygulama indiriyor. Sertifika durumu Beta olduğu için öyle gözüküyor. Bunların dışında Fastboot yöntemi ile formatlayın.
    |
    |

Telefonun hotspot özelliğini kullanarak, internetini başka telefonla paylaşıyordum bazen ama artık işe yaramıyor nedense? Bilgisayarla paylaşımda sorun yok ama başka telefonda "Bağlı ama internet bağlantısı yok" uyarısı veriyor ve Wifi simgesinin yanında ! çıkıyor. Sorun nasıl halledilebilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 13 Mayıs 2018; 21:57:44 >
  • Yüzbaşı
    840 Mesaj
    bugün mi 5 aldım birkaç sorum olacak;

öncelikle android sürümü nasıl güncelleniyor?

birde 2 kere meui güncellemesi indirdim ama doğrulanamadı deyip yüklemiyor içerisinde sim kart olmadığı için olabilir mi?

mutlaka yap yada kullan diyeceğiniz ayar uygulama vs var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    403 Mesaj
    mi5 telefonum şarj tutmuyordu daha 1.5senelik anca olmuştu.ben de şarj adaptörüyle değil kabloyla yavaş şarj ediyordum ki bataryası daha uzun dayanıyordu.son zamanda o da çare olmadı servise yolladım batarya değişti geldi 13günde düzeldi şimdi idare eder ama yine hızlı şarj ettiğimden batarya yine ölecek.hızlı şarjı kapatmanın bi yolu var mı?

Hızlı şarj bataryayi öldürür diye bir şey yok hocam. Bataryayi % 30-80 doluluk oranlarında tutmaya calisir, dolduktan sonra uzun süre sarjda bırakmaz ve sarjdayken telefonu kullanmazsanız bataryanın ömrünü uzatmış olursunuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    yattarali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4119 Mesaj

Hostspot ayarlarında band seçimi var 2.5 ve 5 Ghz oradan kaynaklanıyor olabilir mi? Bir deneme yapın isterseniz.
    |
    |
    bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tüm ayarları denedim ama işe yaramadı. Güncelleme yaptıktan sonra böyle oldu. Ondan önce sorun yoktu. Başka bilgisayarla paylaşıyor ama diğer telefonumla bu sorunu yapıyor artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    01MRT42 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
  • Yarbay
    18113 Mesaj

quote:

öncelikle android sürümü nasıl güncelleniyor?

Ayarlar / Telefon / Güncelleme

|
    |
    jagatai kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
  • Binbaşı
    1284 Mesaj
    Bende şarj konusu ve kameradaki noktalar için garantiye vereceğim ama fırsat bulamadım, ekran da da ghost scren var, değişir mi üçü de garantiden.

|
    |

2009 Ford Focus 1.6 tdci titanium sedan 109hp 240Nm tork - Blazer Mavi
    ilk göz ağrım - 1992 Honda İntegra 1,8 LS - Bordo
  • Teğmen
    102 Mesaj

sim kartlar ve mobil ağlar > sim kart ayarları > erişim noktası adları > yeni APN > ad: Consumer Broadband , apn: Consumer Broadband yazıp kaydedin ve erişim noktası adlarında bunu seçin düzelecektir.
    |
    |
    bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çok teşekkür ederim. Düzeldi şimdi.

Güncellemede ne değişmişti de bozulmuştu ki acaba bu? Bir de neden default ayar olarak bunu kullanmazlar acaba? Yazılımdan iyi anlamayan birinin bunu bulması/bilmesi mümkün değil çünkü.

|
    |
    3490 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    525 Mesaj
    Arkadaslar merhaba bende bir mi 5 vardi ben bunu geçen sene kilifla denize soktum kilifin icinden cikartirken bir kaç damla deniz suyu icine kaçmis heralde sadece 3-4 damladir maksimum neyse telefon çalisiyor arayinca bogukta olsa ses veriyor bilgisayara takinca ses veriyor sarj aliyor ama siyah ekran var yani telefon aciliyor ama siyah ekran izmirde yasiyorum ithalatci garanti istanbulda telefoncuya vermistim ekran gitti diye adam siparis ederiz takariz burda dedi sonra anakarti arizalanmis ben bunu yapamam dedi bakiyorum bi anakart 300 dolar 1300 lira eder telefonu 1200 e almistim 😑 sizce anakartmi arizali yoksa ekranmi anakart arizali olsa telefon çalmaz acilmaz nasil is anlamadim

Ekran arızalı olmaz büyük ihtimalle ekrana güç veren ünite yanmış oda anakart ile tümleşik yani anakart çalışsa bile görüntü vermiyor

Oneboard ekran kartı gibi düşün

|
    |
    toress86 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: hakikidaredevil

Hızlı şarj bataryayi öldürür diye bir şey yok hocam. Bataryayi % 30-80 doluluk oranlarında tutmaya calisir, dolduktan sonra uzun süre sarjda bırakmaz ve sarjdayken telefonu kullanmazsanız bataryanın ömrünü uzatmış olursunuz.
    hizli sarj öldürmüyorsa demek ki 1 senede ölen xiaomi bataryasi dandik. telefonu gece sarja takip yatıyorum 1 bucuk saatte dolup sabaha kadar öyle duruyor. bunun onune geçemeyiz. sabaha kadar sarjda olmasi bataryayi yormamali cunku sarj dolduğunda baglantiyi kesiyor

|
    |
    AMD Ryzen 5 1500X - Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3 - MSI Radeon RX570 Gaming X 4GB 256Bit - Corsair 8GB Vengeance Lpx DDR4 2400mhz CL14 - Adata 128GB SU800 - Akasa Venom LX - High Power 600W 85+ Bronze - Asus VP247T 23.6" 1 ms - Logitech G103 - Logitech G230
  • Yüzbaşı
    710 Mesaj

Alınır. Memnun olan da var olmayan da var. Şansınıza kalmış

|
    |
    cengo42 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
haberler
Mobilya Takımları
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.