Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
37.273
Cevap
379
Favori
1.546.994
Tıklama
Giriş
    1897 Mesaj

Twrp eksik olduğundan kök erişimi yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    emmare kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Telefonda videolar kesik kesik ilerliyor sebebini bilen varmi

Orijinalden alıntı: GrandMasterTurks

Telefonda videolar kesik kesik ilerliyor sebebini bilen varmi

Başka oynatıcı ile denediniz mi. Bazı formatlarda özellikle mkv ler de takılma olabiliyor kendi oynatıcısında.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Telefona arama geldiğinde yada bildirim geldiğinde ses çıkıyor ama video yada şarkı açtığımda ses çıkmıyor.

Bildirim sesi ile video müzik sesi aynı yerden çıkmıyor mu?

Ayrıca şöyle bir sorun da var arama yaptığımda karşıdan ne ses geliyor ne de benim sesim gidiyor ama hoparlöre verdiğimde hem sesim gidiyor hemde geliyor. Sorun yok.

Kullandığım sürüm 9.2.1

Acaba yazılımsal olabilir mi?

Telefonu fabrika ayarlarına dönerdim. Herhangi bir düzelme olmadı.

Yorum yapabilecek veya fikri olan varsa yazabilir mi?

Teşekkürler

Düzenleme:Telefonun kulaklığı takılı değil ama yukarıda takılı gibi görünen simge var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pesimist05 -- 3 Mart 2018; 16:21:59 >

Kulaklık girişini temizleyin

|
    |
    pesimist05 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: deep14100

quote:

Orijinalden alıntı: MuRo_123

quote:

Orijinalden alıntı: deep14100

quote:

Orijinalden alıntı: MuRo_123

quote:

Orijinalden alıntı: kntrli

Hocam telefonda ne yaptımsa ana çekirdekler çalışmıyor Telefon kasılıyor ama nafile 1.36 ghz den yukarı çıkmıyor Sırf bu yüzden telefondan soğumaya başladım

Android 7 güncellemesinden sonra ortaya çıktı bu durum. Sözde batarya tasarrufu için yaptılar ama bi bo*ka yaradığı yok. Android 6'ya geri döndüm ben. Özellikle bataryadan şikayetçi olduğum için. Miui 8.1.2 Sana da geçmeni tavsiye ederim. Telefon hem yağ gibi akıcı çalışıyor. Hem de batarya performansı en az %40 arttı. 5-6 saat arası ekran açık kalma süresi alıyorum şu anda. İlk günkü gibi oldu telefon. Kesinlikle Android 7 mi 5 için olmamış. Daha yol alması lazım.

hocam öncelikle selam arkadaşın bahsettiği sorunlardan bende muzdaribim ne yaptıysam Android 6 ya geçemedim şuanki sürümüm Android 7 miui 9 kararlı global sürümü telefonum mi5 64 hb bootloader kilidi açık root yok bu şekilde kullanıyorum birçok miui 8 sürümü denedim flaşlamada hata veriyor fakat miui9 u hatasız flaşlıyor 8.1.2 8.1.4 felan üç dört tane miui sürümüne düşmek istedim olmadı bu yazdığım sürümler sizde biliyorsunuzki Android 6 tabanlı sormak istediğim siz hangi sürümden nasın düştüğünüz ve hangi adımları izlediğiniz 8.1.2 fastboot romu nerden indirdiğiniz verdiğiniz linkte sonuç bulamadım malesef iki gündür uğraşıyorum sonuç hep hüsran lütfen yardımcı olurmusunuz

http://en.miui.com/thread-388964-1-1.html Buradan fastboot romu indir. Bootloader kilidin açık ise sıkıntı vermeden yüklenir. Miui flash tool ile yüklüyorsunuz değil mi?

Eğer hata falan veriyorsa bootloader kilidi açılmamıştır.

Cevabın için çok teşekkür ederim çok şükür Asaf nikli arkadaşımızın yönlendirmesiyle 8.1.2 ye döndüm

Hayırlı olsun. Ben ben şimdi miui 7 ye dönsem mi diye düşünüyorum. Veya başka romlar denesem mi diye. 😂 Miui 7 ile hiç kullanmadım çünkü telefonu.

|
    |

• Yüzbaşı
    912 Mesaj
    şimdi betaya oreo geldi demi o zaman stable olarakda gelecek dogru mu anlamışım

Global betaya gelmedi.

|
    |
    isokocak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    01000010 01110101 01101110 01110101 00100000 01100011 01100101 01110110 01101001 01110010 01100101 01100011 01100101 01101011 00100000 01101011 01100001 01100100 01100001 01110010 00100000 01101001 01110011 01110011 01101001 01111010 00100000 01101101 01101001 01110011 01101001 01101110 00111111
  • Yüzbaşı
    676 Mesaj

Ne yenilikler var hocam?
    |
    |
    lj94 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Picture in picture( resim içinde resim özelliği) en yeni ve dikkat çeken özelliği yalnız şimdilik bir kaç uygulama ile sınırlı. Onun haricinde ekstra bir yenilik yok yalnız batarya olarak dikkate değer iyileştirme var

|
    |
    atheet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hayır 8.3.1 de iki farklı versiyonu var

Ana Bant sürümü 0226 olan Nougat yani olması gereken 0224 ise Oreo (Kapalı Beta) olanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asaf04 -- 4 Mart 2018; 22:50:38 >
    |
    |
    akıldakalıcı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İlk kez kapalı beta'nın sızdırıldığını gördüm. Acaba bu kapalı beta testleri ne kadar sürüyor
    |
    |

Aşağıdaki konuda 2 farklı TWRP var android sürümünüze göre yüklemeniz gerekiyor.
    Bunu denediniz mi? bir de ayrıca flashlamak yerine sadece boot etmeyi de deneyebilirsiniz.
    Ne amaçla TWRP kurmak istiyorsunuz ?

https://forum.miuiturkiye.net/konu/xiaomi-mi5e-twrp-yukleme-sifre-sorunu-cozumu-wipe-ve-custom-rom-yukleme.5616/
    |
    |
    emmare kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Nasıl kurabilirim

|
    |
    Asaf04 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1,5 senelik mi5 32 GB telefonumda miui 9.2.1.0 ,max. 3 saat ekran süresi alabiliyorum ,normal mi acaba? Bana az gibi geldi, ve Oreo global stable sürüme kesin olacak gelecek mi acaba bilgisi olan var mı? Gelmiyecekse bir daha xiaomi almanın mantığı kalmıyor zaten, bu donanımda bir telefona kesin gelmeli Oreo

Orijinalden alıntı: r.evil

1,5 senelik mi5 32 GB telefonumda miui 9.2.1.0 ,max. 3 saat ekran süresi alabiliyorum ,normal mi acaba? Bana az gibi geldi, ve Oreo global stable sürüme kesin olacak gelecek mi acaba bilgisi olan var mı? Gelmiyecekse bir daha xiaomi almanın mantığı kalmıyor zaten, bu donanımda bir telefona kesin gelmeli Oreo

Oreo global beta kapalı sürüm yayınlamışlardı. Bu yüzden ilerde oreo global stabil çıkma ihtimali yüksek.

|
    |

Orijinalden alıntı: 01MRT42

Aşağıdaki konuda 2 farklı TWRP var android sürümünüze göre yüklemeniz gerekiyor.
    Bunu denediniz mi? bir de ayrıca flashlamak yerine sadece boot etmeyi de deneyebilirsiniz.
    Ne amaçla TWRP kurmak istiyorsunuz ?

https://forum.miuiturkiye.net/konu/xiaomi-mi5e-twrp-yukleme-sifre-sorunu-cozumu-wipe-ve-custom-rom-yukleme.5616/

denedim hatta farklı twrp ler de denedim ama hepsinde sonuç aynı...twrp den çıkıp telefonu açmaya çalıştığım da mi logo da kalıyor...

aldığım tüm telefonları kesinlikle root yapıp farklı custom romlar ve mod lar ile kullandım ve mi5 te de yapmak istiyorum.
    |
    |

Reklamlar
Sohbet
Canlı Tv izle
Media Sözlük
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,875
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.