Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1687. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37.629
Cevap
301
Favori
1.648.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16851686168716881689
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Son çıkan Beta sürümlerde bir şeylik var twrp son sürüm mü sizde ki ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet son sürüm, twrp ile olmayınca miflash ile deneceğim, tgz indirdim

save user data ile yükleceğim şimdi ( internal storageye bir şey olmaz umarım)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Yok sıkıntı olmaz ama açılınca verileri PC ye atın flash all ile temiz kurulum yapın bence

• quote:

Orijinalden alıntı: shootographer

Mi5 telefonunda konuşma ahize sesi az gelen tek ben mi varım forumda? Telefonu öztaki borusuna doğru itekleyince karşı tarafın sesine hah iyi geliyor diyebiliyorum. Donanımsal bir sorun olup olmadığını servise götürmeden anlamanın bir yolu var mı? MIUI9 8.2.1 developer rom ile iyice düştü sanki...

Aynı problemi bir kaç aydır Bende yaşıyorum. Geliştirici sürümünde mi sorun var acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı problemi 8.2.1 ile ben de yaşamaya başladım, önceden sıkıntı yoktu. Ortak bir sorun o zaman. Stable romlarda sorun yok mu.

• Miui 9. 8.2.1 sürümü var ve son bir kaç gündür rehber ve arama kayıtlarında telefon 5 10 saniye düşünüyor sonra geliyor bu kısım benim için çok önemli ve format ya atmak istemiyorum , sorunu yaşayan ve çözüm üreten var mıdır teşekkürler.

• Oreo 8 ne zaman gelecek beyler,?

• rude. kullanıcısına yanıt
    Güvenlik kısmındaki optimizasyonu bir çalıştırın düzelmesi lazım

• Ufkuodaman U kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ama maalesef düzelmedi.

• 9.1.1.0 a geçtiğimden beri şarj çok çabuk bitiyor.telefonda kasma var.root da yapamadım. mi note 3e geçmeyi düşünüyorum ne diyorsunuz
  • quote:

Mi5 telefonunda konuşma ahize sesi az gelen tek ben mi varım forumda? Telefonu öztaki borusuna doğru itekleyince karşı tarafın sesine hah iyi geliyor diyebiliyorum. Donanımsal bir sorun olup olmadığını servise götürmeden anlamanın bir yolu var mı? MIUI9 8.2.1 developer rom ile iyice düştü sanki...

ben telefonu aldığımdan beri böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: vaskin77

Arkadaşlar merhaba

Eşimin kullandığı Mi5 suya düştü. Telefon ekranı dışında sağlam ve çalışıyor. Kaliteli iyi bir ekran nereden alabilirim?

Aynı sıkıntı bende de var. Ankara'da bir tamirci temizledi içini ama ekranın bir kısmında hala izler var. Ekran değişimi için de 250 TL istiyor.
    Siz ekran bulabildiniz mi?
  • Eski telefonumda şarj ettikten sonra birkaç saatte bitiyordu. Bataryayı yeniledim süre biraz arttı. Ama biraz. Öğleye kadar gidiyordu. Sonra cihazı rootlayıp greenify kurdum. Ekran kapalıyken çalışmaması gereken uygulamaları uykuya yatırdım. Gereksiz olan yerleşik uygulamaları kaldırdım. Facebook vb uygulamaların ana apk sını kaldıranıyor üzerine güncelleme kuruyordum. Rootladıktan sonra facebook vb programları kaldırdım. Sonra son sürümünü playstore dan tekrar kurdum günvelleme olarak değil tek apk olarak. Sonuç yarım gün olan bekleme süresi 1,5 güne 15 dk da pili bitiren ekran süresi 2 saate çıkmıştı.

Sonuç olarak şunu anladım. Aldığımız cihazlar belli bir süre sonra yavaş yavaş pil ömrü azalacak şekilde yavaşlayacak şekilde programlanmış.

Bunu yazılımsal olarak yapıyorlar. Amaç belli bir süre sonra cihazı yenilemeye zorlamak. Aynı mesele iphone da da var htc de de var. Demekki xiaomi de de var. Pili kullanan uygulama listesine de çok güvenmeyin.

Pil sipariş edecek arkadaşlara tavsiyem önce root+greenify+ kullanılmayan stock uygulamaları kaldırma+ güncelleme olan uygulamaları güncellemeleriyle beraber kaldırıp play store dan uygulamayı tekrar kurma.

İlaveten miui 7 deyken cihazdan memnundum. Güncellemeyle anasını ağlattılar. Klavyeyi beğenmedim araya harf ekleme vs ölüm. Telegram bildirimleri gelmez oldu.

Bidaha eski roma dönmeye de üşeniyorum. Bisürü şifre girme vs.

Kısacası pilin yavaş yavaş süresinin düşmesi bilerek yapılan ve yazılımsal sorun olduğu kanısındayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fxmaster -- 5 Şubat 2018; 0:2:12 >

• quote:

Malesef benimde öyle. hepimizin öyle galiba. yapacak bişey yok biraz zor duyucaz. çokda ucuza aldık fakat sorunları bitmiyor be telefonun. ghost screen mi dersin ahize sesi az sorunu mu dersin say say bitmez.
  • bewandert kullanıcısına yanıt
    2 sorunda bende yok hocam. Ahize sesim baya yüksek. Panelim jdi olduğu için ghost screen de yok.
    Ama pilinden şikayetçiyim. Üstteki arkadaşın dediği planlı yavaşlatma olayı olduğunu düşünüyorum. Hangi telefon kullansam 1 sene dolunca 6 7 saat olan ekran süresi 4e iniyor. Sony z2yi rootlayip tekrar 7 saate çıkarmıştım.
    Teknoloji biraz şans işi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kevin De Bruyne -- 5 Şubat 2018; 10:31:33 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önceden Ogyoutube dan müzik, video indirebiliyodum son 1-2 aydır indiremiyorum. "An error accured! [invalid parameters]" hatası veriyor. Başka böyle sorun yaşayan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: rude.

Miui 9. 8.2.1 sürümü var ve son bir kaç gündür rehber ve arama kayıtlarında telefon 5 10 saniye düşünüyor sonra geliyor bu kısım benim için çok önemli ve format ya atmak istemiyorum , sorunu yaşayan ve çözüm üreten var mıdır teşekkürler.

Bende ki sorunu çözdüm arkadaşlar kurcalaya kurcalaya. 2 gmail hesabım vardı ikinde de senkronizasyon kişiler kısmında açıkmış muhtemelen çakışıyordu , diğerinin senk kapattım ve sorun çözüldü.
  • 9.2.1.0 sürümü ile gelen bu ekranı kaldırmak mümkün mü

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★.

• quote:

Orijinalden alıntı: olcys

9.2.1.0 sürümü ile gelen bu ekranı kaldırmak mümkün mü

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★.

Ayarlar/ana ekran/akıllı yardımcıyı aç/kapalı

• Kefelon kullanıcısına yanıt
    Xiaomi Mi-Redmi-Red Mi-Note-2-4-5-4x-Pro-Max-4a-5s-6-Mix Kılıf 40,00 TL yerine 14,90 TL

https://urun.n11.com/cep-telefonu-kiliflari/xiaomi-mi-redmi-red-mi-note-2-4-5-4x-pro-max-4a-5s-6-mix-kilif-P36282127

Bu kılıfı kullandım gayet ince ve hissiyatı çok güzel ayrıca telefon kaymıyor kullanımı kolaylaştırıyor, fakat kırılgan bi yapısı var ama fiyatı uygun olduğu için o kadar da önemli değil. Lacivert rengi, beyaz telefonda çok şık duruyor

• 
Sayfa: önceki 16851686168716881689
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.