Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1684. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
37.629
Cevap
301
Favori
1.648.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16821683168416851686
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 01MRT42

RR rom sanırım, sürüm bilgisi nedir?

Mevcut sürümden (17 Ekim 2017) Ocak 2018 başına kadar gelen güncellemeleri yükledim ve kullandım. Şu an kullandığım sürümden sonra gelen güncellemelerin hiç birinde bu süreleri yakalayamadım. Muhtemelen telefonu değiştirene kadar bu sürümde kalırım.

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BEYAZ11 kullanıcısına yanıt
    İlk zamanlar kılıfla kullananlarda çok sık oluyordu bu hata. Ama sizinki başka bir sorun. Yazılımla alakalı olsaydı herkeste olurdu diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hiboz

İlk zamanlar kılıfla kullananlarda çok sık oluyordu bu hata. Ama sizinki başka bir sorun. Yazılımla alakalı olsaydı herkeste olurdu diye düşünüyorum.

Hocam yazılımsal değil.Servis yazılımını yeniden yükledi.Bende 2 kez fabrika ayarlarına döndürdüm sonuç aynı.Uzun süre kapalı durduğu zaman resetleme sıklığı azalıyor.2 saatte bir oluyor mesela.Ama 2,3 hafta sonra arızayı 3,4 dakikada bir yapıyor.Servis ve hakem heyetine gittiği zaman incelemeye alınıncaya kadar kapanma sıklığı azalıyor.Ne bileyim yapabilecek bir yer olsa göndericem ama buralarda bu telefonu yapabilecek tamirci yok.Küçük yerin azizliği işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: BEYAZ11

quote:

Orijinalden alıntı: hiboz

Hocam yazılımsal değil.Servis yazılımını yeniden yükledi.Bende 2 kez fabrika ayarlarına döndürdüm sonuç aynı.Uzun süre kapalı durduğu zaman resetleme sıklığı azalıyor.2 saatte bir oluyor mesela.Ama 2,3 hafta sonra arızayı 3,4 dakikada bir yapıyor.Servis ve hakem heyetine gittiği zaman incelemeye alınıncaya kadar kapanma sıklığı azalıyor.Ne bileyim yapabilecek bir yer olsa göndericem ama buralarda bu telefonu yapabilecek tamirci yok.Küçük yerin azizliği işte.

Arkadaşlar servis haricinde telefondan iyi anlayan problemi çözebilecek tamirci var mı?Bizim burda bi yere götürsem yarın elime cenazesini verirler.

Miui Türkiye de başlık açın orada biri vardı tam hatırlamıyorum

• Hocam oraya bugün akşam üzeri yazdım.Sanırım 1,2 güne cevap gelir.

• vaskin77 kullanıcısına yanıt
    Aliexpress ten bi tane bulup yorumlarını okuyun ona göre sipariş verin burada takılanların hepsi oradan gelenlerle aynı fazla para vermeyin boşuna

• quote:

Orijinalden alıntı: silent

Normal aramada bir sorun yokm ses kaydettim ama orada çok anlayamadım çok kaliteli bir kayıt almıyor zaten o uygulama yapısı dolayısıyla sanırım. Video kaydederken sorun var ama hiçbir yazılım değişikliği olmadı güncel sürüm kullanılıyor

mi5 te 3 tane mikrofon var 2si üstte 1i altta olmak üzere sizin üstteki mikrofonlarda arıza olabilir veya yazılımsal bir sorun olabilir.
  • iyidebanane13 kullanıcısına yanıt
    2 mikrofon var biri üst kısımda bir diğer hoparlör ızgarasında gizli. üst kısımda ki diğeri infrared LED

• Arkadaşlar bir konu hakkında bilgi vereyim. Bataryamın öldüğünü düşündüğüm için değiştirmek amacıyla aliexpress den batarya sipariş ettim resimlerde de göründüğü gibi gayet güzel paketlenmiş halde geldi. Gg de n11 de falan satılan ürünlerin pek kaliteli olduğunu düşünmediğimden adı sanı olan bir şey alayım dedim takipi kargosu olan en çok yorumu olan ürün buydu bunu tercih ettim. Bataryayı takma aşamasında eli yatkın olmayan arkadaşlara ellememelerini tavsiye ediyorum. Çünkü meşakatli bir iş yani tonla vida sökmek kibar olmak ve çok zorlamamak gerekiyor. Videosunu izleyerek yapmaya çalıştım ama eski bataryayı çıkarırken baya zorlandım. Telefona zarar gelmesi an meselesiydi yani. O yüzden mümkünse alan arkadaşlar telefoncuya veya bir bilene yaptırsınlar. Telefon bu batarya ile biraz daha ağırlaştı gibi geliyor bana daha ağır olabilir ama performansı çok kullanmama rağmen bence gayet iyi. Bunu kullanmaya başlayınca eskisinin gerçekten öldüğünü anladım diyebilirim.

xiaomiteknikservisi, Zenex

Bu iki kişiye özel mesaj at miui forumda. Bu işle uğraşıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Asaf04

2 mikrofon var biri üst kısımda bir diğer hoparlör ızgarasında gizli. üst kısımda ki diğeri infrared LED

Kendi mi5'imde 2 tane üstte bir tane de altta olmak üzere 3 tane var. Bundan 10 gün önce telefonumu söktüğüm için bu kadar eminim. Ek olarak mi5 e ait bir ana kart resmi atıyorum. İşaretli kısımdaki sarı parçalar mikrofon. Benim cihazın anakartı da bu şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: nirvana08

Arkadaşlar bir konu hakkında bilgi vereyim. Bataryamın öldüğünü düşündüğüm için değiştirmek amacıyla aliexpress den batarya sipariş ettim resimlerde de göründüğü gibi gayet güzel paketlenmiş halde geldi. Gg de n11 de falan satılan ürünlerin pek kaliteli olduğunu düşünmediğimden adı sanı olan bir şey alayım dedim takipi kargosu olan en çok yorumu olan ürün buydu bunu tercih ettim. Bataryayı takma aşamasında eli yatkın olmayan arkadaşlara ellememelerini tavsiye ediyorum. Çünkü meşakatli bir iş yani tonla vida sökmek kibar olmak ve çok zorlamamak gerekiyor. Videosunu izleyerek yapmaya çalıştım ama eski bataryayı çıkarırken baya zorlandım. Telefona zarar gelmesi an meselesiydi yani. O yüzden mümkünse alan arkadaşlar telefoncuya veya bir bilene yaptırsınlar. Telefon bu batarya ile biraz daha ağırlaştı gibi geliyor bana daha ağır olabilir ama performansı çok kullanmama rağmen bence gayet iyi. Bunu kullanmaya başlayınca eskisinin gerçekten öldüğünü anladım diyebilirim.

Hocam cpu-z üzerinden bakabilir misin bataryayı gerçekten 3300 mah olarak mı görüyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyidebanane13 -- 27 Ocak 2018; 0:36:3 >

• iyidebanane13 kullanıcısına yanıt
    3000 mah hocam üstünde yazan 3300 ama hikaye sanırım.

• global beta kullaniyorum xiaomi.eu rom iyimi baska önere bileceğiniz rom varmı

• Arkadaşlar mi5 'te hotspot sorunu vardi. Yani, cep telefonunun internetini bilgisayar ile paylaşma sorunu diyebiliriz.

Galiba tüm xiaomi modellerinde bu sorun varmış.

Bazen 4g den 3g' ye çevirmek de fayda vermiyormuş. DNS ayarları vs. yapmak gerekli deniyordu.

Guncelleme ile çoktan çözülmüş olmalıydı.

Bu sorun çözüldü mü acaba?

• zipkin35 kullanıcısına yanıt
    Vodafone da sorun vardı sadece. Diğerlerinde sorun yok. Sorun yine devam ediyor çözülmedi.

• zipkin35 kullanıcısına yanıt
    Sim ve mobil aglardan erisim noktasi adlarina girip, yeni apn diyip Ad ve apn ye consumer broadband yazip onu secerseniz hem siz hem de paylastiginiz kisi internete girebilir

Not: Şarjı daha fazla yiyor gibi. Ve internet biraz daha yavas oluyor. İsiniz bittikten sonra vodafone interneti secin tekrar

• Arkadaslar ana sayfa da parmagimi yukari kaydirinca google açılıyor çıldırcam artik. Zorla durdurdum güncellemeleri kaldirdim.surekli google açılıyor ya var mi bir çözüm

• quote:

Orijinalden alıntı: Ronguman

Arkadaslar ana sayfa da parmagimi yukari kaydirinca google açılıyor çıldırcam artik. Zorla durdurdum güncellemeleri kaldirdim.surekli google açılıyor ya var mi bir çözüm

Miui da maalesef böyle çözümü bilmiyorum

• 
Sayfa: önceki 16821683168416851686
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.