Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
37.629
Cevap
301
Favori
1.648.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11841185118611871188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Selim_09

Arkadaşlar cihaz 3 aylık ekran süresi 1 sa 45 dk açık kalma süresi de 3 saati geçmez oldu, batarya mı öldü diyeceğim de, ampere vb uygulamalarda batarya durumu iyi görünüyor var mı bir önerisi olan?
    Not: Stock ve Custom romlarda durum aynı romla ilgisi yok..

çok düşük bir değer
    cihazı sıfır mı aldınız
  • Evet sıfır.. Batarya kalibrasyonu ile ilgili olduğunu düşünüyordum ama kalibrasyon uygulamaları bir işe yaramıyor, kıllandım arka kapağı söktüm pilde hafif bir şişme var gibi, sanırım batarya bitti bu kadar dandik olabilir mi batarya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selim_09 -- 5 Mart 2017; 23:26:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Evet sıfır.. Batarya kalibrasyonu ile ilgili olduğunu düşünüyordum ama kalibrasyon uygulamaları bir işe yaramıyor, kıllandım arka kapağı söktüm pilde hafif bir şişme var gibi, sanırım batarya bitti bu kadar dandik olabilir mi batarya?

Root yoksa kalibrasyon normal uygulama ile düzgün olmaz. Deneme amaçlı bir de şunu uygulayabilirsiniz. Komple şarjı bitirip cihaz kapalı durumdayken sarjlayin. Dolduktan 15dk sonra açın ve bir yarım saat durduktan sonra, şarjdan çıkartıp tekrar takın 5 dakika bekletin ve çıkarın.

Cihazın şarjı dolmadan çekip o şekilde kullanıyorsanız kalibre sorunu oluyor birkaç tekrardan sonra. Bu söylediğim yöntem bir nebze işe yarıyor. G2 gibi bataryası çıkmayan cihazlarda böyle yaparak biraz faydasını gördüm. Bir de cihaza hiç format attınız mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Strola kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bunu bir deneyeyim hard format soft format hiç bir işe yaramadı maalesef cihaz da rootlu bu arada bence pil öldü ancak 3 ay gibi bir sürede pilin yarı yolda bırakması düşündürücü.. Bu arada pil %20 ila 30 arasında iken kapatıyor cihazı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selim_09 -- 5 Mart 2017; 23:39:50 >
  • quote:

Evet sıfır.. Batarya kalibrasyonu ile ilgili olduğunu düşünüyordum ama kalibrasyon uygulamaları bir işe yaramıyor, kıllandım arka kapağı söktüm pilde hafif bir şişme var gibi, sanırım batarya bitti bu kadar dandik olabilir mi batarya?

hocam kalibre şöyle birşey, atıyorum 30dan %10a hızlı düşüyoor, kalibrasyon bunu düzeltir. 1.5 saatlik süreeyi 6 saat yapmaz, kalibrasyonla ilgili değil sorununuz.

cihazı çok kötü kullansanız bile 1 aydan fazla gider batarya, yazılım sorunu olmadığına emin misiniz, miflashla rom kurup 1-2 saat şarj ettin mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

Bir sorunum kaldi sadece :)
    Wifie bagliyken whatsappdan bildirim gelmiyor, girince geliyor.
    Veri acik iken bildirim geliyor. Guc tasarrufu kapali. Cozum onerisi olan var mi?

Hocam yapmanız gereken. sol menü kapasitif tuşuna nasın. whapsi bulun aşagi kaydırın. uygulamayı kilitleyin. ozaman sorun olmayacaktır. hani son uygulamaları kapatmak için yukarı cekiyorsunuz ya siz aşagi çekin bırakın kikite tıklayın.

• quote:

Teşekkürler bunu bir deneyeyim hard format soft format hiç bir işe yaramadı maalesef cihaz da rootlu bu arada bence pil öldü ancak 3 ay gibi bir sürede pilin yarı yolda bırakması düşündürücü.. Bu arada pil %20 ila 30 arasında iken kapatıyor cihazı

Hocam %0 a inmeden kapanmasının kalibrasyon ile alakası oluyor genelde. Ama dediğim şekilde de bir etkisi olmazsa pilde sorun olma ihtimali çok yüksek. Üstteki arkadaşın dediği gibi rom kaynaklı da olabilir. Deneyerek elersiniz ihtimalleri.

• alonso35 kullanıcısına yanıt
    Garanti belgesi hocam arka tarafında telefon bilgileri falan var

• arkadaşlar şu ekran koruyucuyu kullanan varsa iyi mi kötü mü bilgilendirebilir mi acilen :)

Case 4U Xiaomi Mi 5 Mi5 Kırılmaz Cam Ekran Koruyucu

http://www.hepsiburada.com/case-4u-xiaomi-mi-5-mi5-kirilmaz-cam-ekran-koruyucu-p-HBV000000LECR?magaza=Hepsiburada
  • Merhaba, mi5 telefonum halen android 6'da ve miui 7 arayüzünü kullanıyor, denedim ama stock rom yükleyemedim, yardımcı olabilecek var mı acaba?
  • BLUESTREAM kullanıcısına yanıt
    Güncellemede sıkıntı yok. Aynı sorunu ben de yaşadım ama full wipe yapıp kurunca geldi widgetlar.

• quote:

Eski mesajlarima bakabilirseniz burada paylaşmıştım. Benim de 3ay gibi bi sürede batarya patlayacak gibi sismisti.
    https://store.donanimhaber.com/74/44/ca/7444ca8012a3ff4b5becbf18a1f29beb.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doguuk -- 6 Mart 2017; 3:42:25 >
  • performans1 P kullanıcısına yanıt
    Evet dostum hatta belki üzerine de çıkmıştır detaylı bakmadım.

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basyman -- 6 Mart 2017; 5:5:59 >
  • Strola kullanıcısına yanıt
    Rom kaynaklı değil hocam farklı romlarda denedim

• quote:

Orijinalden alıntı: doguuk

quote:

Eski mesajlarima bakabilirseniz burada paylaşmıştım. Benim de 3ay gibi bi sürede batarya patlayacak gibi sismisti.
    https://store.donanimhaber.com/74/44/ca/7444ca8012a3ff4b5becbf18a1f29beb.png

Benimki şuan bu kadar şişmemiş ama bariz bir kabarma var, çok dandik o zaman bu lanet pil, yeni pili nerden aldınız hocam ve nasıl gidiyor kullanımda şuan? Kendim değiştireceğim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selim_09 -- 6 Mart 2017; 7:27:36 >

• Arkadaşlar dikkat! cihaza bazı yerlerde mesela Ankara elmadağ kayak merkezi yakınları arama gelmiyor ve arama yapamıyor şebeke gösterdiği halde, internet biraz gecikmeli ama var.

• Global 7.3.2 beta romundan stabil roma nasıl dönebilirim acaba ? . Şimdiden teşekkürler.
  • Günaydın,
    Son iki gündür mi5e rom atmakla uğtaşıyorum, şuan tek sorun whatsappda bildirimlerin geç gelmesi. Sorunsuz ve uzun ömürlü romu aradığım için bu bile sorun oluyor :)

Recovery update romları twrpden kuruluyor mu?
    teleofn logoda kalıyor halfbrick oluyor
  • lj94 kullanıcısına yanıt
    Full wipe yapıp nasıl kurdunuz? Telefondaki her şey kaybolmuyor mu bu durumda? Ben sadece güncelleme menüsünden güncellemiştim.

• n11 gg ve hb'de stoklar bitmiş. Fiyatlar da yükselmiş. Sanırım artık hayal oldu bu cihazı almak...
  • 
Sayfa: önceki 11841185118611871188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.