Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
37.629
Cevap
301
Favori
1.648.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11141115111611171118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladım hocam ama bu konu hakkında fikrim yok ben ikisinide kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 15 Şubat 2017; 20:16:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanbicici

Uygulama kilidini parmak izi ile kullanmak istiyorum ama telefonda ekran kilidi olmasin istiyorum. Ama parmak izini uygulama kilidinde aktif edince ekran kiliti de devreye giriyor

Onu öyle ayarlamışlar sanki. Çünkü parmağa birşey olursa şifre girsin mantığıyla yapmış olabilirler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendim mi5s kullanıyorum. GG den eşime de gold mi5 aldım. Romunu güncelleştiriciden güncelleyemedim. Fake rom da değil ama..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıdemli Yarbay -- 15 Şubat 2017; 20:27:51 >
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    Güncelleme yapmanız için bölgeyi Hindistan a almanız gerek. Ondan sonra güncelleme çıkıyor. Ben bugün öyle yaptım güncelleme

• quote:

Orijinalden alıntı: aekaya

Arkadaşlar merhaba,

Hepsiburada'nın kendi satışı üzerinden aldığım mi5 az önce geldi. Telefonun garantisi ne Delta ne de evo. RITZY diye bir firma.

Kimdir nedir bilmiyorum.

Sistem özelliği resimde eklediğim gibi.

Fake değil sanırım değil mi?

Ilk defa ritz garantisinde mi5 gördüm. Demek ki telefon iyi satıyor başka firmalarda ithal etmeye başlamış.Nasıl bir firma dersen delta kalitesinde bir firmadır. Bence kullanın. Evo ve intelli firması olursa kaçın derim.

• elifednah kullanıcısına yanıt
    Aynen. Bölgeyi Hindistan yapınca şak diye güncelleştirme geldi. Teşekkür ederim.
    Rica ederim

Bu arada arkadaşlar mi 5 prime in sar değeri mi 5 ile aynı midir

Hocam bu ara ben de mi5s 64gb siyah Alıcam. Ama kararım değişebilir mi5 64 siyah tercih edebilirim. Siz ikisini de deneyimliyorsunuz. Sizce hangisi daha alınası?

• mail_er kullanıcısına yanıt
    Şu an kullandığım telefon mi5s gümüş renk, mi5 ise gold renk

Elime mi5 siyah geçmişti ama kutusunu açmadan sattım.

Mi5 elime geçeli 1-2 saat oldu. Mi5si kullanalı ise 2 ay oldu.

Mi5 elden, masadan kayıp gidiyor. Onun için kesinlikle kılıflı kullanılması gerekir. Bunun dışında nerefeyse her şeyi aynı diyebilirim ancak kasa yapısı olarak mi5s i twrcih ederdim. Diğer türlü mi5 de çok şık. Gold rengi de çok beğendim.

• Bu arada mi5 in arka kapağındaki bu etiket neden var. Hiç hoş durmuyor. Herkeste mi böyle acaba?

Hocam benim arkasında öyle bir şey yok. Sadece mi logosu bulunuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: MurathanM

quote:

Orijinalden alıntı: MekanSIzZ_IM

Kamera berbat kardesim. Sari rengi çok basiyor. 4 k çekimi 8 dakka ile sinirli ois varmi yokmu belli degil. Lg g4 kullandikdan sonra bu telefonun kamerasi bildigin facia. Tabi beklenti meselesi ama telefonda kamera olayina duskun biri olarak beni hayal kirikliflgina ugratti.

Servis olayi kafa agritir ben 75 gundur mucadale ediyorum.

Hepsiburada dan kesinlikli alma insanliktan cikarsin.

Resmen hepsiburadadan, delta servisten ve bu telefondan tiksindim.

Ha birde rom olaylari var fake rom global rom beta rom. Herseyiyle sikinti.

Alacaksan resmi garantili bir cihaz al en azindan satici kotude olsa servis bi sekilde isini cozer..

Şu an yine beni başa döndürdünüz

Artık yapacak bir şey yok, HTC 10'a tekrardan yönelmekte fayda var gibi.

Zaten mi5 drop test var, akıllara zarar. Eliyle hiç zorlanmadan kırdı telefonu. Buyurun videosu;

https://www.youtube.com/watch?v=d2jav7UdQtE

Adam bile bu kadar hızlı kırıldığına şaşırıyor.

Siz Telefonu Kırmak İçin, Taciz Etmek İçin Yoksa Baskı Uygulamak İçin mi Alıyorsunuz. Anlamıyorum ben Sizi. Eğer Adamın Diğer Videolarını izlerseniz Bütün telefonlar Hemen hemen Kırılmış Durumda. Arkadaşım En Sağlam Araba Volvo Ama Balyozu Alıp Kaputa Vurursam Sağlamlığından Eser Kalmaz.

Ha Siz Sağlam Telefon Almak İstiyorsanız CAT S50 Alınız. Hiç Birşey Olmaz Vurun Kırın Parçalayın. Çok Sağlam telefon. HTC 10 Sakın Alma Oda Bükülüyor...

• elifednah kullanıcısına yanıt
    Sizin ki de gold mu?
    Gold renkte bu etiket var diyorlar.
  • A.kaanalper kullanıcısına yanıt

Yok hayır bendeki siyah renk

• quote:

Orijinalden alıntı: Selim_09

quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY PARS

quote:

quote:

ARkadaşlar Dün Gece Saat Tam 12'de Telefonu Şarjdan Çıkardım. %100 Dolmuştu. Güç tasarruf Modunu Açtım. Arka Plan Uygulamalarını Kapattım. Çalat Saatimi Kurdum ve Uyumaya Geçtim. Sabah 8'de Kalktığımda Telefonun Güç Tasarrufu Açık Olmasına Rağmen Şarj %88 İdi. Yani Telefon Bekleme Uyku Modunda Güç Tarasarrufu Açık olmasına Rağmen Neden Bu kadar Fazla Güç Tüketiyor. Acil Yardım Ederseniz Sevinirim.

Delta Servisi Aradım Normal Dİyorlar. Sorun Benim telefondan Kaynaklımı Yok Tüm Cihazlarda Aynı Sorunmu Var.

Cihazınız uçak modunda nasıl bir de onu deneyin. Aklıma iki şey geliyor ya tam olarak hattın çekmediği bir yerde olduğu için sürekli şebeke kopması yaşandı, ya da cihazınız gece uykuya geçememiş olabilir. O kadar fazla tüketim kesinlikle normal değil, delta servis sallamış, detaylı pil grafiğini paylaşırsanız yardımcı olabilirim

Sayın Hocam Dediğinizi Yaptım. Gece Şarjdan Çıkardım Uyumaya Gittim. Gitmeden Çalar Saatimi Kurdum Açık Uygulamaları Kapatım Cihazı Uçak Moduna Aldım. Güç Tasarrufu Modunuda Kapattım. Sabah Çalar Saat Çaldı Uçak Modunda Olmasına Rağmen.

Ama En Güzel Yanı İse Telefon Gece 11'den Sabah Saat 8'e Kadar Sadece %1 Şarj Gitmiş. Sabah Kalktığımda Telefonumun Şarjı %99 İdi Gerçekten Nasıl Mutlu Oldum Anlatamam.

Neyse Sabah İşe Gittim. Cihazımı Açtım Bir İki mesaj Attım. Bir Telefon Görüşmesi Yaptım Cebime Koydum. Fakat Bu Sefer de Cihaz 2 Saat Gibi Bir Zaman Diliminde %86'ta Kadar geriledi Şarjı. Şarjı SÖmüren Birşey Var Ama Halen Bulmuş Değilim. Bu konudada Yardımcı Olursanız Hem Çok Sevinirim hemde Dualarımdan Eksik Etmem Sizi.

Hangi operatörü kullanıyorsunuz bilmiyorum ama sizin cihazda, hattın çekim problemi var sanıyorum.. Sim kartınız eski ise ondan da olabilir..

Selim Hocam Bu Telefonu Gece Yatarken %100 Olan Telefonumu Uçak Moduna Alıp Yatıyorum. Bölgemde 4g Şirkete Göre Çekiyor Ama Sıkıntılı Olduğu İçin Telefonumu 3g'ye Çevirttim. Cihazdada Aynı Şekilde 3g Ayarladım. Sabah Kalkıp İşe Gitmeye Hazırlandığımda Telefonu %99 Şarj İle Uçak Modunu Kapatıyorum. 8,30 Da İşe Başlıyorum Güç Tasarruf Modu Açık ve Telefonla Fazla Hatta Hiç Uğraşmıyorum Saat 10 Gibi Alır Whasappa Bakmak İsterken Bi bakıyorum Telefon Yüzde 80e İnmiş şarj Durumu

Yani Telefon Bekleme Modunda Çok fazla şarj Tüketiyor. Sebebi ne Olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Bu arada mi5 in arka kapağındaki bu etiket neden var. Hiç hoş durmuyor. Herkeste mi böyle acaba?

Bizde Daha Doğrusu bende Var Ama Şu Şekilde Var. Yapışkan Olarak Yani kaldırdığımda Oda Kalkmış Oluyor. Bu Sizinki Resmen Baskı İle Yapılmış. Çok Saçma...

• Arkadaslar

Bu telefonda birden fazla bagimsiz kullanici atayabiliyor muyuz?
  • BEYLER BEKLEME MODU YÜKSEK GÜÇ TÜKETİMİ ACİL CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM

Şimdi Değerli Arkadaşlar; Telefonumu gece Şarjdan Çıkarıp Yatmaya Gittiğimde Telefonumun Sabaha Kadar %10 İle 12 Arası Şarj Gidiyordu. Bu Sorunu Çözdüm gece yatarken Uçak Moduna Alıyorum Sabaha Kadar %1 Şarj Harcıyor.

Şimdi İse Sabah kalktığımda Telefon %99 İle Uçak Modunu Kapatıp İşe Gidiyorum. Telefonu Saat 8:30'dan 10:30'a Kadar Hiç Kullanmam Arama Gelse Bile Açamıyoruz. Neyse Bu Sırada Telefon İle Hiç Meşgul Olmazsam Bile Telefonu 10:30 Elime Aldığımda Telefonun Şarjı %99'dan %80 gerilediğini Görüyorum. Arka Plan Güç tasarrufu En Yüksek ve telefon Güç Tasarruf Modu Açık Olmasına Rağmenve Arka Plan Uygulamalar Kapalı Olması Nedeniyle Çok Fazla Şarj Gidiyor Sebebi ne Olabilir...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ARkadaşlar Dün Gece Saat Tam 12'de Telefonu Şarjdan Çıkardım. %100 Dolmuştu. Güç tasarruf Modunu Açtım. Arka Plan Uygulamalarını Kapattım. Çalat Saatimi Kurdum ve Uyumaya Geçtim. Sabah 8'de Kalktığımda Telefonun Güç Tasarrufu Açık Olmasına Rağmen Şarj %88 İdi. Yani Telefon Bekleme Uyku Modunda Güç Tarasarrufu Açık olmasına Rağmen Neden Bu kadar Fazla Güç Tüketiyor. Acil Yardım Ederseniz Sevinirim.

Delta Servisi Aradım Normal Dİyorlar. Sorun Benim telefondan Kaynaklımı Yok Tüm Cihazlarda Aynı Sorunmu Var.

Cihazınız uçak modunda nasıl bir de onu deneyin. Aklıma iki şey geliyor ya tam olarak hattın çekmediği bir yerde olduğu için sürekli şebeke kopması yaşandı, ya da cihazınız gece uykuya geçememiş olabilir. O kadar fazla tüketim kesinlikle normal değil, delta servis sallamış, detaylı pil grafiğini paylaşırsanız yardımcı olabilirim

Sayın Hocam Dediğinizi Yaptım. Gece Şarjdan Çıkardım Uyumaya Gittim. Gitmeden Çalar Saatimi Kurdum Açık Uygulamaları Kapatım Cihazı Uçak Moduna Aldım. Güç Tasarrufu Modunuda Kapattım. Sabah Çalar Saat Çaldı Uçak Modunda Olmasına Rağmen.

Ama En Güzel Yanı İse Telefon Gece 11'den Sabah Saat 8'e Kadar Sadece %1 Şarj Gitmiş. Sabah Kalktığımda Telefonumun Şarjı %99 İdi Gerçekten Nasıl Mutlu Oldum Anlatamam.

Neyse Sabah İşe Gittim. Cihazımı Açtım Bir İki mesaj Attım. Bir Telefon Görüşmesi Yaptım Cebime Koydum. Fakat Bu Sefer de Cihaz 2 Saat Gibi Bir Zaman Diliminde %86'ta Kadar geriledi Şarjı. Şarjı SÖmüren Birşey Var Ama Halen Bulmuş Değilim. Bu konudada Yardımcı Olursanız Hem Çok Sevinirim hemde Dualarımdan Eksik Etmem Sizi.

Hangi operatörü kullanıyorsunuz bilmiyorum ama sizin cihazda, hattın çekim problemi var sanıyorum.. Sim kartınız eski ise ondan da olabilir..

Selim Hocam Bu Telefonu Gece Yatarken %100 Olan Telefonumu Uçak Moduna Alıp Yatıyorum. Bölgemde 4g Şirkete Göre Çekiyor Ama Sıkıntılı Olduğu İçin Telefonumu 3g'ye Çevirttim. Cihazdada Aynı Şekilde 3g Ayarladım. Sabah Kalkıp İşe Gitmeye Hazırlandığımda Telefonu %99 Şarj İle Uçak Modunu Kapatıyorum. 8,30 Da İşe Başlıyorum Güç Tasarruf Modu Açık ve Telefonla Fazla Hatta Hiç Uğraşmıyorum Saat 10 Gibi Alır Whasappa Bakmak İsterken Bi bakıyorum Telefon Yüzde 80e İnmiş şarj Durumu

Yani Telefon Bekleme Modunda Çok fazla şarj Tüketiyor. Sebebi ne Olabilir.

Hocam global stabil, global beta, eu stabil, eu beta romların hepsini denedim;

1. si romda gömülü gelen uygulamanın bir veya bir kaçından

2. si de romların çekirdek hızı ve çekirdek açma kapama ayarlarından diye düşünüyorum.

Çünkü tüm bu romların genelinde ekran kapalıyken bazen batarya su gibi gidiyor, genelde ise %100 den %90 lara çok hızlı iniyor; ancak bu olay her zaman olmuyor, bu romları uzun uzadıya test etme imkanım olmadı hocam, uzun süreli kullansaydım tespit edebilirdim, uğraşmak istemedim. Batarya performansı, direkt parmak izi ekran açma, çift tıkla ekran kapatma özellikleri olduğu için genellikle Lineageos ve RR rom kullanıyorum..

• 
Sayfa: önceki 11141115111611171118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.