Şimdi Ara

Xiaomi Mi 4C 2.4ghz router 99.00 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
74
Cevap
5
Favori
10.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 45
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 7
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 gün 17 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 5
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • abyss_ati (7 mesaj) Pi (6 mesaj) Hades. (4 mesaj) ElectroTech (3 mesaj) karakteristik61 (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (25 mesaj) Mobil (30 mesaj) Mini (6 mesaj) Uygulama (13 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Bilgisayar >> Xiaomi Mi 4C 2.4ghz router 99.00 TL
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1763 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    N11 üzerinde mobilden geçerli,iyi fiyat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Modem ya da router alacağım zaman keeneticin konusuna girip 2-3 sayfa değil 1 ay geriye giderek mesajların hepsini okudum.
    Farkettim ki şikayeti olan çok fazla kişi var, ama konuda 3-5 kişi devamlı üzerini örtüyor sorunu ilk yaşayanmış gibi Allah Allah sizin hatta sorun olmasın vb yorumlar yapıyo ayarlar öneriyor.
    Sonra farkettim ki bu devamlı cevap yazan 3-4 kişinin forumda tek işi keenetic konusuna girip mesaj yazmak, tavsiye etmek.
    Arasıra modem tavsiyesi alanların konularına girip art arda birkaç kişi keenetic i önermek sorunsuz herkes memnun falan demek.
    Ve bunlar hep aynı 3-4 hesap. Başka forunlarda da benzer nicklerle üyelik açıp aynı tavsiye mesajlarını veriyorlar.heryere keenetic mükemmel yazıp asusu falan gömüyorlar.
    Konuda adamlarla kavga etitim, bana özelden mesaj yağdı hocam bunlar örgütlenmişler , bizi de bastırdılar sesimiz çıkınca , sakın almayın ben aldım dertten kurtulamadım diye.

Ben temmuz başında reklam yağtığı çok belli olan birkaç hesabı ifşa edince onlardan bazıları hesap değiştirdi. Günde 20 keenetic modem mesajı atan adam foruma girmez oldu.

Konuda gerçekten kullanıcı olup ayarları kurcalayıp özelliklerden yararlandığı için mutlu kullanıcılar var.
    Ancak çoğu kişi modemi takayım sorun çıkmasın da kullanayım dyerek alıyor.Güncelleme kurayım kaldırayım o ayar bu ayar deney yapmak zorunda mı.

İşin özeti,: reklam çalışmasıyla yücelttikleri bir marka.
    Saklamaya çalıssalar da memnun olan sayısı kadar Alıp da sorun yaşayan kullanıcı var gerçekten.
    Şu keenetic olayı nedir anlamadım. Ben de bir gazla aldım, ürün tam çöp. Sürekli kopma, ağ hızında yavaşlama oluyor. Kablolu kablosuz bağlantı fark etmiyor. Günde en az 3 kere tekrar başlatmam gerekiyor. Cihaza sabit ip de atayamıyorsun, modem ayarları için kenarda bir ip scanner yazılımı olması gerekiyor. Müşteri desteği de vasatın altı. Keeneticle falan uğraşmayın, bilinen markaya sahip bir ürün alıp geçip gidin. 20 30 tl kar edeceğim diye bir ton zamanınız gidiyor.
    Kimse yalan söylemiyor da sorun olunca markanın ne mal olduğu ortaya çıkar. Benim cihazda hata var büyük ihtimalle ve teknik destek bunu kabullenmiyor. Firmware güncelleyin dediler yaptım, log yükleyin dediler yaptım ki log yüklemekle kaç kişi uğraşacak orası da ayrı mesele. Ekran görüntüleri gönderdim, yok sinyal çakışması vardır gibi basit şeylerden bahsediyorlar onun da olmadığını ispatladım. Teknik servis size ısrarla en basit problemlerle ilgili bir şeyler söyleyip sizin dediğinizi göz ardı ederek vaktinizi harcıyor. Bütün routerları kutusundan çıkartınca basit yönergelerle kullanmaya başlayıp unutursun. En son telefon verin arayalım dediler, üçüncü defa görüşeceğim beyefendilerle sorunu ispatlamak için. İşim gücüm yok mesaiyi bunlarla harcayacağım. Orada da hala yok şu çakışıyordur, yok bilgisayarın bilmemnesi vardır gibi boş şeyler söyleyecekler.

Teknik servisin kendisi sabit IP atanmayan bir router yaptıklarını söylüyor. Ben şu ana kadar 20 ye yakın router kullandım, sabit IP adresi atanamayan router görmedim (ayarlarda sabit ip yeri var ancak kaydetmiyor). Hangi yarım akıllının fikriyse de kutluyorum. İlginç başka bir şey daha var, router ı kullanmaya başlarken kullanıcı sözleşmesi onaylatıyorlar, bunu ben xiaomi dışında da görmedim.

Şu anda keenetic starter yerine Tplink TL-MR3020 kullanıyorum, 6 7 yıl önce falan almıştım, bu sorunları yaşayınca o aklıma geldi, kutusundan çıkarttım, en ufak bir sorunum yok. Bimden aldığım tplinkin menzil genişleticisi de elektrik kesilmediği sürece aralıksız tam performans çalışıyor.

Uygun zamanımda tüketici heyetine başvuracağım. Fiyat politikasıyla reklam yaptılar ama destek yetersiz. Kıyaslandığında ilk kurulumu da zor. Bence bilinmeyen cihazlara internet gibi önemli bir altyapıyı teslim etmeyin. Bütün bilinen markalarda basit bir google aramasıyla çözüm bulabilirsiniz. Keenetic için verdiğimiz parayla servisi ikna için uğraşıyoruz sadece.
  • Yarbay
    16478 Mesaj
    Router değil de. Keenetic omni dsl fırsatı bulabilir mi biri hayrına?

• Binbaşı
    1763 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Router değil de. Keenetic omni dsl fırsatı bulabilir mi biri hayrına?
    Onu bende takip ediyorum,alicam birtane ama 300 altına getirmeye çalışıyorum,50 tl kupon felan denk gelse,250'ye getirsem kapicam hemen

• Binbaşı
    1046 Mesaj
    Keenetic Routerle karşılaştırınca nasıldır. Repeater özelliği varmı , varsa nasıl acaba bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim. Keenetic Startın repeateri efsane
    |
    |
  • Yarbay
    16478 Mesaj

Nisanda 219a satılmış. Haziranda da 250 gibi. Ondan sonra çıkmış çıkmış 300 gibi gidiyor. Şimdi bu fiyatları gördükten sonra imkanı yok 300e alamam hocam. O modem düşecek! Başka yolu yok! Bakalım artık.

|
    |
    abyss_ati kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    56 Mesaj
    HB üzerinde de aynı fiyata satılıyor.

quote:

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-dvb4231gl-mi-wi-fi-300mbps-2-4g-high-speed-4c-router-beyaz-p-HBV00000VE11B?magaza=Nethouse

Keenetic Start 152 TL satılıyor. (Keenetic Star 120, Omni dsl 220 olursa almayı düşünüyorum. Takipteyim.)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    595 Mesaj
    Bu ne işe yarar arkadaşlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    2382 Mesaj

Wifi aginizi, evin cekmeyen yerlerine ulastirmaniza yarar. Ara bir istasyon gorevi gorur yani.

|
    |
    wakrupalice kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    595 Mesaj

İşime yaramazmış o zaman tşk

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ardaalisahin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    74 Mesaj
    Şu keenetic olayı nedir anlamadım. Ben de bir gazla aldım, ürün tam çöp. Sürekli kopma, ağ hızında yavaşlama oluyor. Kablolu kablosuz bağlantı fark etmiyor. Günde en az 3 kere tekrar başlatmam gerekiyor. Cihaza sabit ip de atayamıyorsun, modem ayarları için kenarda bir ip scanner yazılımı olması gerekiyor. Müşteri desteği de vasatın altı. Keeneticle falan uğraşmayın, bilinen markaya sahip bir ürün alıp geçip gidin. 20 30 tl kar edeceğim diye bir ton zamanınız gidiyor.
  • Yüzbaşı
    356 Mesaj
    Keenetic Extra DSL fırsatı den kgetirmeye çalışıyorum ben de
    |
    |
  • Yarbay
    2404 Mesaj
    Omni dsl ve keenetic start var. En köşe odadan alt kat en köşe odaya bağlanıyor. Kablo ile de veriyor tv ye 10 numara. Bağlantı çok kolay. Bu cihaz repeater var sa fiyatı iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    16478 Mesaj

Sizin cihazda sorun olmasın hocam? Başka modem denediniz mi? Hadi inceleyenler yalan söylüyor ya kullanıcılar? Millet bayağı memnun

|
    |
    Hades. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    405 Mesaj
    bu ürünün 3C olanını 2018 de aldım 68 tl ye. hala canavar gibi çalışır evi tadilat yaptım mi uygulamasından girip tekrar kurdum harika rengide hala yeni gibi eskime olmadı 2 yılı doldurdu ama kalitesinden ödün vermedi kopma falan yaşamadım. İnternet kopmaları hariç internetime bişey olduysa bu cihaza değil direk ana istasyona gidiyorum :)
    |
    |
  • Teğmen
    115 Mesaj
    Yolun capraz karsisindaki evden sinyal alabilir miyim? İnternet alacagim evde Modemi balkona koydum. Bende cam kenarina router koydum ama surekli routeri kapatip acmam gerekiyor. İsimi gorecek bir cihaz midir? Ya da onereceginiz bir cihaz var midir?

• Yüzbaşı
    745 Mesaj
    3C olanını bende kullanmıştım şimşek çakması sonucu yanmıştı birde 4c deneyelim hb linki için teşekkürler ordan aldım, n11 sitesinde 11tl civari kargo cıkıyor hb'de ise kargo bedava.
    |
    |
  • Çavuş
    74 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Sizin cihazda sorun olmasın hocam? Başka modem denediniz mi? Hadi inceleyenler yalan söylüyor ya kullanıcılar? Millet bayağı memnun
    Kimse yalan söylemiyor da sorun olunca markanın ne mal olduğu ortaya çıkar. Benim cihazda hata var büyük ihtimalle ve teknik destek bunu kabullenmiyor. Firmware güncelleyin dediler yaptım, log yükleyin dediler yaptım ki log yüklemekle kaç kişi uğraşacak orası da ayrı mesele. Ekran görüntüleri gönderdim, yok sinyal çakışması vardır gibi basit şeylerden bahsediyorlar onun da olmadığını ispatladım. Teknik servis size ısrarla en basit problemlerle ilgili bir şeyler söyleyip sizin dediğinizi göz ardı ederek vaktinizi harcıyor. Bütün routerları kutusundan çıkartınca basit yönergelerle kullanmaya başlayıp unutursun. En son telefon verin arayalım dediler, üçüncü defa görüşeceğim beyefendilerle sorunu ispatlamak için. İşim gücüm yok mesaiyi bunlarla harcayacağım. Orada da hala yok şu çakışıyordur, yok bilgisayarın bilmemnesi vardır gibi boş şeyler söyleyecekler.

Teknik servisin kendisi sabit IP atanmayan bir router yaptıklarını söylüyor. Ben şu ana kadar 20 ye yakın router kullandım, sabit IP adresi atanamayan router görmedim (ayarlarda sabit ip yeri var ancak kaydetmiyor). Hangi yarım akıllının fikriyse de kutluyorum. İlginç başka bir şey daha var, router ı kullanmaya başlarken kullanıcı sözleşmesi onaylatıyorlar, bunu ben xiaomi dışında da görmedim.

Şu anda keenetic starter yerine Tplink TL-MR3020 kullanıyorum, 6 7 yıl önce falan almıştım, bu sorunları yaşayınca o aklıma geldi, kutusundan çıkarttım, en ufak bir sorunum yok. Bimden aldığım tplinkin menzil genişleticisi de elektrik kesilmediği sürece aralıksız tam performans çalışıyor.

Uygun zamanımda tüketici heyetine başvuracağım. Fiyat politikasıyla reklam yaptılar ama destek yetersiz. Kıyaslandığında ilk kurulumu da zor. Bence bilinmeyen cihazlara internet gibi önemli bir altyapıyı teslim etmeyin. Bütün bilinen markalarda basit bir google aramasıyla çözüm bulabilirsiniz. Keenetic için verdiğimiz parayla servisi ikna için uğraşıyoruz sadece.

• Yarbay
    16478 Mesaj

En korktuğum şey başınıza gelmiş hocam. Okurken içim karardı resmen. Aslında tek çözümü kalıyor geriye. Coşkuyu versek alete olmaz mı acaba? Şimşek düştü bozuldu iste

Ben de 2 farklı yerde 2 farklı tplink modem kullanıyorum. Acaip verimsiz geldi bana. Sürekli wifi kopuyor birinde. Diğerinde de internet verimsiz. Internette çözüm buldum. Denedim. Gene aynı. Wifi git gel habire. Aramalarda bayağı bir kişinin bu tip sorunlar yaşadığını gördum. Sonuç olarak illa ki birilerinin ağzı bazı markalardan yanıyor.

Keenetic ten yana şansımı denemek istiyorum. Bozuk çıkarsa da bahtimiza artık. Zaten standart kurulum yapacağım.

|
    |
  • Çavuş
    74 Mesaj

Düşük ping değeri almak istiyorsanız usb adaptörleri işe yaramıyor. İnternette olan olmayan her ayarı denedim. wifi PCI, PCIE kart alacaksınız ya da kablolu bağlantı yapabileceğiniz bu xiaomi gibi bir router almanız gerekiyor. Bendeki MR3020 bu iş için çok ideal çünkü iki usb portunun gücü ile çalışabiliyor, bilgisayar kapanınca kapanıyor. Tek kötü yanı bilgisayarın düğmesine bastıktan yaklaşık 30 sn sonra internet bağlantım oluyor ki o da çok umrumda değil. Verimsizlikten kastınız hız ise malesef adım başı menzil genişletici koymanız gerekiyor. Genişletici de koydukça ping değerleri genişletici başına 1-2 ms artıyor. Bence bu da çok önemli değil.

Keeneticle falan uğraşmayın, konudaki xiaomi hala 99tl ise çok iyi. Alın geçin gidin bence.
    https://www.hepsiburada.com/xiaomi-usb-kablosuz-ag-guclendirici-2-wireless-repeater-pm-HB000002J1PA

Ben bu ürünü de kullandım uzun süre, en ufak bir problemim olmadı. Tek kötü yanı telefon uygulamasıyla arayüze erişebiliyorsunuz bir de anten gücü düşük olduğu için hız, şu anda 4.5MB ile indirirken bu ürünle 3, 3.5MB arasında indirme hızım vardı.
    |
    |
    Pi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    16478 Mesaj

Hocam yanlış anladınız. Bana modem lazım. Router işime yaramıyor şimdilik. Netis almıştım buradaki konu üzerine. Modem den alakalı sanırım. O da çok iyi çalışmadı. En önce kökten modem işini çözmem lazım benim. Repeater sonraki iş benim için.

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Webtures SEO;SEO Nedir?
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.